Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Podczas konfiguracji było tak:
Modem -USB-> PC
Router nie podpięty do modemu -RJ-45-> laptop.

Teraz, gdy wyskoczył konflikt adresów IP i nie ma neta jest tak
Modem -USB-> PC
Modem -RJ-45->Router -WiFi-> Laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 17:52, witche napisał:

Może być na kabel ale jeśli będzie niezły,niech ma opcję wi-fi
Do domu wystarczy za 200 zł ??.


Do domu wystarczy nawet za 70 zł. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 00:24, rob006 napisał:

Wklej log z routera.

Hmm, teraz to ja nic nie zrobię bo sprzętu nie mam u siebie w domu.
Co to za log - screen głównego okna routera, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 14:16, Ancient_Lord napisał:

> Wklej log z routera.
Hmm, teraz to ja nic nie zrobię bo sprzętu nie mam u siebie w domu.
Co to za log - screen głównego okna routera, czy jak?


W System Tools masz zakładkę Log - wystarczy wkleić to co tam masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modem puszcza neta albo przez USB albo RJ45 ( są modele które puszczają na jedno i na drugie ale nie w tym przypadku ) przynajmniej w UPC nie spotkałem się z takim czymś.

Dorwij drugi kabel ethernet bo tak to tylko macanie na odległośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby ktoś obeznany polecić jakiś router DSL za mniej/więcej 100-200zł. Nigdy się nie interesowałem tego typu sprzętami i nie chcę kupić jakiegoś chłamu. Za wszelkie rady z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 18:28, blacklio2 napisał:

Jaki Annex?

Ymm.. Z tego co wyczytałem, to Vectra (mój przyszły dostawca internetu) nie ma annexów. Z resztą jak rozróżnić kiedy Annex A a kiedy B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się skonfigurować router D-Link DIR-600 bez posiadania internetu?
Kupiłem router bezprzewodowy do "połączenia" moich urządzeń (PC, Notebook, Konsola, Telefon) jednak podczas konfiguracji automatycznej, korzystając z dołączonego CD - ale tu podczas 4 etapu instalacji prosi o podłączenie do sieci i nie da się tego ominąć ...

Jest na to jakiś inny sposób?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:20, Mafioso_PL napisał:

Jest na to jakiś inny sposób?


Prawdopodobnie wystarczy olać konfigurator z płyty i zrobić to ręcznie przez przeglądarkę. Polecam zajrzeć do instrukcji jeśli robisz to pierwszy raz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie... tak też zrobiłem zaraz po napisaniu posta :P
Przypomniałem sobie konfigurację mojego starego routera Netgear, a tutaj to wyglądało mniej więcej tak samo.

Tylko teraz inne pytanie:
Mam internet mobilny z Vodafone (wraz z modemem na usb), ale gdy mam włączone połączenie wifi, i Vodafone, przeglądarka, czy komunikatory chcą chyba korzystać z WiFi, bo żadna strona sie nie otwiera ...
Dopiero gdy w Panelu sterowania wyłączę całkowicie Wifi i Lan (bo mam podpięty Router do PC, w razie gdybym potrzebował coś szybko skonfigurować) wtedy dopiero wszystko śmiga....

Jak sie z tym uporać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe żeby router w jakiś sposób był popsuty? Chodzi o to, że od jakiegoś czasu rozłączało mi połączenie i na kilka sekund nie było neta. Od jakiś 2tygodni w ogóle nie ma neta. czasem pomaga odłączenie routera od prądu (taki jakby reset) i ponowne włączenie. Tydzień temu to nie pomogło, dzwoniłem do tpsy, coś tam pogrzebał i było ok. Wczoraj dzwoniłem i zresetowali mi linię znowu był net. Dzisiaj po południu włączam kompa neta nie ma. Znowu zadzwoniłem, naprawił. Przyjechał technik sprawdził linię i powiedział, że wszystko jest ok i że to pewnie wina mojego routera. Nie wiem czy oddawać to na reklamacji do naprawy czy nie? Mieliście podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam bardzo pilne pytanie i proszę o pomoc gdyż nie wiem jak podłączyć router TP-Link TD-W8901G ADSL2 a potrzebne mi to bardzo szybko i jak stworzyc siec ? Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 23:30, matui1996 napisał:

Witam , mam bardzo pilne pytanie i proszę o pomoc gdyż nie wiem jak podłączyć router
TP-Link TD-W8901G ADSL2 a potrzebne mi to bardzo szybko i jak stworzyc siec ? Proszę
o szybką pomoc.


A w czym konkretnie masz problem? Jaki dostawca? Czego nie potrafisz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2010 o 01:25, rob006 napisał:

A w czym konkretnie masz problem? Jaki dostawca? Czego nie potrafisz zrobić?


Już wszystko wiem . Miałem po prostu zły router :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mój router pójdzie do wymiany jeśli jeszcze raz powtórzy się podobna sytuacja boi ciągle mi przerywa połączenie i wyskakuje brak synchronizacji z ADSL. Pomogła iinfolinia i reset linii ale założę się, że nie na długo. Ew sprawdzę na innym routerze czy działa czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 18:27, Witcher1990 napisał:

Prawdopodobnie mój router pójdzie do wymiany jeśli jeszcze raz powtórzy się podobna sytuacja
boi ciągle mi przerywa połączenie i wyskakuje brak synchronizacji z ADSL. Pomogła iinfolinia
i reset linii ale założę się, że nie na długo. Ew sprawdzę na innym routerze czy działa
czy nie.

Strata kasy. Router, który się synchronizuje, ale przerywa, jest na 100% sprawny. Wina łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam routera który będzie używany w domu. Zależy mi przede wszystkim na dużej mocy sygnału.
Mam internet radiowy, kabel z odbiornika idzie prosto do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się