Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy król wydajności - Radeon HD 3870 X2 - taktowany zegarem 825 MHz

62 postów w tym temacie

zorza

Chip ATI RV670 w Radeonach 3870 chodzi na częstotliwości 775 MHz i podobnego ustawienia spodziewano się w dwuchipowej wersji X2. Okazuje się jednak, zastosowane w nowym modelu chłodzenie radzi sobie bez problemu z taktowaniem 825 MHz.

Przeczytaj cały tekst "Nowy król wydajności - Radeon HD 3870 X2 - taktowany zegarem 825 MHz" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:46, tigerland napisał:

No widze, że ATI w wielkim wstylu wraca do walki z nvidią :) tak trzymac!!
Ciekawy jestem jak długo ta karta bedzie tym "królem wydajności" :)

nawet w artykule ci napisali... - do momentu jak NVidia wypuci 9800 GX2
jednak i tak ja bym inwestował w ATi, bo nvidia pewnie będzie kosztować z dwa razy więcej a dwa razy większej wydajności mieć nie będzie raczej xP więc stosunek cena/wydajność na korzyść ati raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję że ATI nie zrobi błędu i nie dopuści do bezpośredniego starcia z 9800 GX2 czyli sytuacji w której obie karty będą w podobnej cenie. mam nadzieję że nowy radek będzie miał lepszy współczynnik FPS/$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:56, szypek26 napisał:

> No widze, że ATI w wielkim wstylu wraca do walki z nvidią :) tak trzymac!!
> Ciekawy jestem jak długo ta karta bedzie tym "królem wydajności" :)
nawet w artykule ci napisali... - do momentu jak NVidia wypuci 9800 GX2
jednak i tak ja bym inwestował w ATi, bo nvidia pewnie będzie kosztować z dwa razy więcej a
dwa razy większej wydajności mieć nie będzie raczej xP więc stosunek cena/wydajność na korzyść
ati raczej :)

Radeon kosztuje 551 USD, karta Nvidii zaś 449 USD. Czyli biorąc pod uwagę jakość/cena wychodzi bardzo podobnie... Wydajność większa będzie jakieś 30%, tyle przynajmniej można wywnioskować po benchmarkach i obietnicach Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sadze ze walke teraz wygra ati poniwez (tak przypuszczam) ze cena nowego radka bedzie o wiele nizsza od gf9800
ale moze geforce zaskoczy nas niesamowitymi niskimi ceanami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu coś się ATI udało, dopóty do premiery GF9xxx, będą mieli najlepszą kartę na rynku...

Jeszcze, żeby to GF9xxx były klapą i potem to nVidia w tarapatach, wtedy byłby ciekawy scenariusz (mało możliwy jednak ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena Radeona HD 3870 X2 w jednym z internetowych sklepów wynosi 425 EURO i można składać "pre-order" już na swój egzemplarz.

Teraz zobaczymy jak wypadną testy i jak będą się kształtować ceny w PL :-)

A co do karty GX2 od nVidii, na pewno będzie wydajniejsza, ale stosunek wydajności do ceny pozostanie przy karcie ATi, natomiast 9800 GX2 zafundują sobie ludzie, którzy cenią przede wszystkim osiągi, a cena jest dodatkiem - nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta... i warto miec wlasna elektrownie ;) bo napewno troche bedzie potrzebowac energii ;), a ze takiej grafy niekupuje sie do slabego sprzetu, tylko tez bedzie cos pozadnego w srodku jesli chodzi o inne podzespoly ... to kurcze licznik bedzie szalec ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow fajnie, że ATI ostatnio jakoś się podniosło :) Jeżeli rzeczywiście kosztuje 385 ojro to moim zdaniem cena nie jest jakaś wygórowana ... Nawet całkiem niska ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście ładnie, bo około 1400zł, ciekawe tylko ile w Naszym pięknym kraju będzie kosztować? Ktosik wie?
Ciekawe kiedy pojawią się gry, które w minimalnych wymaganiach będą miały wpis karta z dwoma chipami X2.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować