Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Play wybiera gry roku

66 postów w tym temacie

Bez niespodzianek, można się było tego spodziewać. A szczególnie w kwestji Wiedźmina, fabuła jest poprostu nieprawdopodobnie wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze bardzo lubie poczytac sobie Playa to uważam że duża częśc tego plebiscytu to jakieś nieporozumienie, po pierwsze gre The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar uznali za prawie najlepszą gre fabulerną zeszłego roku a nawet jej nie zrecenzowali co jest dla mnie nie do przyjęcia, po drugie jak można wrzucic do jednego worka DiRT-a i takiego Strangleholda jako zręcznosciówki dużo lepiej i rozsądniej było by utwożyć dwie oddzielne kategorie dotyczące wyscigówek oraz gier akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to to ma w sobie że sie tym wszyscy podniecają.
Chodzi o tego całego Bioshocka.
A pytanie jest retoryczne, odpowiedzi mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bym się zgodził. Miły akcent to Jericho, bo to faktycznie niezła gierka:) Ale Play''a nie czytam:P Bioshock niezły chociaż dla mnie gra roku to Wiedźmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 20:29, Rusty Mike napisał:

Sorry, w tą grę nie można zagrać *na chwilę*. Wszystko tam się rozkręca.. na lepsze. Trzeba
dać czas niektórym rzeczom, by pokazały swoją prawdziwą wartość. Spodziewasz się od razu trzęsienia
ziemi?


Może źle napisałem, że chwilę. Grałem jakieś 2-3 godziny i doszedłem w miarę daleko. Przez ten czas zastanawiałem się "Po co mi to?". Grałem w Bioshocka jedynie dlatego, że gdy kupiłem sobie nowego kompa chciałem przetestowac jakieś gry z super grafiką, a był to jedyny tytuł, który miał wujek. Kompletnie nieodpowiada mi klimat. Podwodne miasto... samo to mnie odpychało. Nie wykorzystany potncjał Big Daddy''iego. Myślałem, że to będzie jeden gośc, który będzie się ukazywał przez całą grę w jakiś istotnych momentach, a tu cała ich kupa.Grafika wbrew wszystkiemu (mimo tego, że jest ładna) mi się nie podoba. Beznadziejnie wyglądająca krew, chlupie niczym galaretka. Wszystko jest niby mroczne, ale za bardzo cukierkowate. Takie coś mi nie odpowiada. No do fabuły przyczepić się nie mogę bo jest naprawdę dobra, ale mimo to gra przeciętna. Dla mnie był to taki relaksator jak gry od City Interactive. Chociaż przy tamtych niekiedy lepiej się bawiłem niż przy Bioshoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 21:55, Moras1990 napisał:

Może źle napisałem, że chwilę. Grałem jakieś 2-3 godziny i doszedłem w miarę daleko.

No to skoro tak, to w porządku... po prostu nie przepadam za osobami, które pograją 5 minut i wygłaszają werdykt. :)
No, nie każdemu może się spodobać... kto lubi, ten lubi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Bioshocka i owszem i klimat fajny i grafika dopracowana tylko po zabiciu kolejnego stwora z rzędu i przejściu przez kolejne drzwi z rzędu pytam się gdzie stroje nurków? Po d wodą jesteśmy nie ? Gdzie gonitwa na skuterach ? Gdzie morskie potwory ? Taki DOOM z łądną oprawą i świetnym designem ale nudny trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście jak to w naszym kraju... zapomnieli o istnieniu Super Mario Galaxy, czyli o grze, która na większości zagranicznych portali zdobyła miano gry roku, na które w pełni zasłużyła. To jedna z najlepszych gier ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dipl: o.0 RTSy zwykle są brzydkie. a ta gra nie może mieć ładnej grafiki bo spaliłaby Twojego kompa przy MAX limicie wykorzystanym jednostek. Tam są tysiące (!) jednostek, grafika jest bez znaczenia. A AI kompa miażdży nawet ludzi co znają ten gatunek od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale co to za kategoria "niespodzianka roku"? Żadna z tych gier nie była żadną niespodzianką. Tak sie o nich trąbiło, że ciężko tu mówic o niespodziance. No może Witcher dla odbiorców zachodnich był mniej pewnym tytulem, ale z takim wydawcą to też wielkiego zdziwienia na Świecie nie zaobserwowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 23:58, hans olo napisał:

Wybaczcie ale co to za kategoria "niespodzianka roku"? Żadna z tych gier nie była żadną niespodzianką.
Tak sie o nich trąbiło, że ciężko tu mówic o niespodziance. No może Witcher dla odbiorców zachodnich
był mniej pewnym tytulem, ale z takim wydawcą to też wielkiego zdziwienia na Świecie nie zaobserwowałem.


Niespodzianka roku w sensie najbardziej pozytywnego zaskoczenie, oczywiście nie każdy może się z tym zgodzić. Cytat z Playa ''''Produkcjami, które okazały się lepsze, niż początkowo sądziliśmy (...)''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wyjaśnienie - redaktorzy Gram.pl zrobili tylko taki wyciąg wszystkich podsumowań, które się u nas znalazły. Czemu tak, a nie inaczej? - odpowiedź znajdziecie w samym piśmie.

Poza tym w pełnym tekście znalazło się też trochę pobocznych ramek czy całkiem subiektywnych opinii redaktorów - dzięki temu tak naprawdę żadna ważna gra nie została pominięta :).


A tak na marginesie - każdy z nas inaczej patrzy na gry, każdemu może się coś innego podobać. Nie stworzyliśmy rankingu na podstawie ocen w internecie, tylko głosowania wewnątrz pisma, co jest chyba najbardziej logiczną metodą wyboru :).
Oczywiście nie każdy będzie się z nim zgadzał - ważne, żeby operować własnymi argumentami opartymi na wielogodzinnym graniu, a nie 10 minutach czy opieraniu się na powszechnych opiniach.

Jak ktoś czuje silną potrzebę protestu, można zawsze wysłać go na maila redakcji :).


hans olo ---> to, że się trąbiło jeszcze nic nie znaczy :). Można przecież przewidywać na co stać dane studio, jaka będzie ich nowa gra, skoro stara była kiepska.
Nie chodzi o to, że niespodzianką było pojawienie się gry tylko to, że wiele spraw budziło wątpliwości, a gra okazała się czy to niesamowicie grywalna czy świetna fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 22:44, 1602 napisał:

I oczywiście jak to w naszym kraju... zapomnieli o istnieniu Super Mario Galaxy, czyli o grze,
która na większości zagranicznych portali zdobyła miano gry roku, na które w pełni zasłużyła.
To jedna z najlepszych gier ostatnich lat.



Twój komentarz mnie rozwalił :].
Tak się złożyło, że PLAY to pismo o grach PC - oddanie na jego łamach hołdu hydraulikowi z Wii byłob nietaktem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 02:01, Backside napisał:

Twój komentarz mnie rozwalił :].

Tak się złożyło, że nie kupuję takich pism, więc miałem prawo o tym nie wiedzieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować