Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 10:52, hunter22 napisał:

Fakt, mam tylko 11 lat i za młody na te gry jestem :P

na to nie ma ustalonego wieku, za to są kategorie wiekowe. PEGI chyba zabrania ci w DS grać, co? To powinno coś znaczyć.

Dnia 09.12.2008 o 10:52, hunter22 napisał:

Oczywiście nie mogę tego powiedzieć o DS, nieraz w ogóle zasypiam grając... odcinanie
kończyn jest miłe i aż robi się czerwono, ale ile można ciągle? Pierwsze pojawienie się
"wielkiej łapy" i walka z lewiatanem (szkoda, że taki cienias z niego) były taki także
miły przerywnikami...

ja dopiero co mroziłem jednego takiego "regenarotor" i też mi się podobało

Dnia 09.12.2008 o 10:52, hunter22 napisał:

Pojawia się zadanie "idź tam, zrób to" -> po drodze walka -> wróć czy idź gdzie
(ciach)
Doszedłszy do nadajnika opracowałem taki schemat, zmieni się on później? Wątpię :/
Tylko na co liczyć w tej dosłownie* liniowej grze?

a ja mam taki schemat: idę i wlczę, jak zginę to tylko perzez swoją nieuwagę i raczej staram się dać się zaskoczyć:)

Dnia 09.12.2008 o 10:52, hunter22 napisał:

*szybka nawigacja, całą grę jak po sznurku można przejść, na mapie też jest linia pokazująca
"jak isc" xD

no wisz, jak bym tak jak EA skopał sterowanie i mape to też musiałbym takie coś wprowadzić. Tutaj nie da się zabłądzić z powodu skąplikowania układu pomieszczeń, raczej z powodu chaotycznego sposobu rozglądania się(szybciej, wolniej i znowu szybciej-tak postać reaguje na ruchy mysza, jakby gość miał przypływy io odpływy sił:(
No i Isaac zajmuje taką powierzchnię ekranu, że już samo rozglądanie się sprawia ból(oczu-wszytko przez ograniczone pole widzenia utrudniające dodatkowo orientację).
No i bez szybkiej nawigacji konsolowcy by się na grę obrazili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

no wisz, jak bym tak jak EA skopał sterowanie i mape to też musiałbym takie coś wprowadzić.
Tutaj nie da się zabłądzić z powodu skąplikowania układu pomieszczeń, raczej z powodu
chaotycznego sposobu rozglądania się(szybciej, wolniej i znowu szybciej-tak postać reaguje
na ruchy mysza, jakby gość miał przypływy io odpływy sił:(
No i Isaac zajmuje taką powierzchnię ekranu, że już samo rozglądanie się sprawia ból(oczu-wszytko
przez ograniczone pole widzenia utrudniające dodatkowo orientację).


co do tego lagu podczas rozglądania- mi pomogło wyłaczenie vsync;]
A mapa dobra, tylko u ciebie coś się EA na ciebie obraziło, że nie działa:)

Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

No i bez szybkiej nawigacji konsolowcy by się na grę obrazili:)

Obrażam się i tak, bo ta nawigacja za długo trwa;) i potem nie pamietam gdzie byłam skierowana , a nie zawsze chodzę za linią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

na to nie ma ustalonego wieku, za to są kategorie wiekowe. PEGI chyba zabrania ci w DS
grać, co? To powinno coś znaczyć.


Pegi mnie nie obowiązują od paru lat, a to, ze mam 11 lat to żart... :P

Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

a ja mam taki schemat: idę i wlczę, jak zginę to tylko perzez swoją nieuwagę i raczej
staram się dać się zaskoczyć:)


Praktycznie to ani razu się nie zląkłem, stwory zawsze wyskakują w tym samym momencie... na ogół przy wchodzeniu do nowej lokacji :P

Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

no wisz, jak bym tak jak EA skopał sterowanie i mape to też musiałbym takie coś wprowadzić.


Tak, sterowanie skopali... od lat gram strzałkami, a tu takie coś... identycznie jak Incredible Hulk, trzeba było uczyć się chodzenia, z początku się motałem chwilę :P

Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

Tutaj nie da się zabłądzić z powodu skąplikowania układu pomieszczeń, raczej z powodu
chaotycznego sposobu rozglądania się(szybciej, wolniej i znowu szybciej-tak postać reaguje
na ruchy mysza, jakby gość miał przypływy io odpływy sił:(
No i Isaac zajmuje taką powierzchnię ekranu, że już samo rozglądanie się sprawia ból(oczu-wszytko
przez ograniczone pole widzenia utrudniające dodatkowo orientację).


Zacytuję siebie - "Dead space straszy tym, że nasz głowny bohater jest pokazany ze specyficznego rzutu z trzeciej osoby... i się wolno obraca, szczególnie jak coś z naszej lewej strony atakuje :P
Raz jakby przypadkowo maczety nie zobaczył to by nie wiedział, że coś stoi obok... bo mnie nie atakował brzydal, tylko stał, zobaczył mnie jak się odwróciłem w jego stronę... SI wróg nieraz w tej grze powala :/"

I tak, gra straszy tym, że głowny bohater jest inwalidą i powolniakiem... zanim się odwrócisz to już cię kolega z tyłu w dupę gryzie :/

Dnia 09.12.2008 o 13:29, zadymek napisał:

No i bez szybkiej nawigacji konsolowcy by się na grę obrazili:)


Ja bym spokojnie przeżył bez nawigacji no, ale twórcy gry zrobili z nas niedorozwojów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 13:45, hunter22 napisał:

Praktycznie to ani razu się nie zląkłem, stwory zawsze wyskakują w tym samym momencie...
na ogół przy wchodzeniu do nowej lokacji :P

ee...ale w sumie w każdej grze (z tego gatunku tak jest... kiedyś stwór musi wyskoczyć:) Tylko fakt, lokacje tu są do siebie podobne, na ogół dość ciasne, choć naprawdę nieźle zaprojektowane graficznie :]

Dnia 09.12.2008 o 13:45, hunter22 napisał:

> no wisz, jak bym tak jak EA skopał sterowanie i mape to też musiałbym takie coś
wprowadzić.

Tak, sterowanie skopali... od lat gram strzałkami, a tu takie coś... identycznie jak
Incredible Hulk, trzeba było uczyć się chodzenia, z początku się motałem chwilę :P

heh, nie rozumiem co za problem z WSAD:P, przecież strzałki są rozłożone identycznie jak WSAD tylko bardziej z prawej, co koliduje z myszą...:/

Dnia 09.12.2008 o 13:45, hunter22 napisał:

> Tutaj nie da się zabłądzić z powodu skąplikowania układu pomieszczeń, raczej z powodu

> chaotycznego sposobu rozglądania się(szybciej, wolniej i znowu szybciej-tak postać
reaguje
> na ruchy mysza, jakby gość miał przypływy io odpływy sił:(
> No i Isaac zajmuje taką powierzchnię ekranu, że już samo rozglądanie się sprawia
ból(oczu-wszytko
> przez ograniczone pole widzenia utrudniające dodatkowo orientację).

Zacytuję siebie - "Dead space straszy tym, że nasz głowny bohater jest pokazany ze specyficznego
rzutu z trzeciej osoby... i się wolno obraca, szczególnie jak coś z naszej lewej strony
atakuje :P
Raz jakby przypadkowo maczety nie zobaczył to by nie wiedział, że coś stoi obok... bo
mnie nie atakował brzydal, tylko stał, zobaczył mnie jak się odwróciłem w jego stronę...
SI wróg nieraz w tej grze powala :/"

I tak, gra straszy tym, że głowny bohater jest inwalidą i powolniakiem... zanim się odwrócisz
to już cię kolega z tyłu w dupę gryzie :/

> No i bez szybkiej nawigacji konsolowcy by się na grę obrazili:)

Ja bym spokojnie przeżył bez nawigacji no, ale twórcy gry zrobili z nas niedorozwojów
xD

no właśnie, nie zabłądziłbys, bo innej drogi w grach EA nie ma mozliwej, a szkoda, tak samo z ME...Niby zawsze w grach pewne drzwi sa do pewnego etapu zamkniete (wyjątek-thief^^ tu sam sobie otwierasz, czy Splinter Cell) ale bez przesady :P Błądzenie jest fajne i szukanie drogi jest wyzwaniem. Dlatego Thief z jego "mapkami" (celowo w cudzysłowie;) czy SC mi się nigdy nie nudzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 14:02, seles napisał:

ee...ale w sumie w każdej grze (z tego gatunku tak jest... kiedyś stwór musi wyskoczyć:)


Musi, nie musi, ale i tak wyskoczy :P

Dnia 09.12.2008 o 14:02, seles napisał:

Tylko fakt, lokacje tu są do siebie podobne, na ogół dość ciasne, choć naprawdę nieźle
zaprojektowane graficznie :]


Tak, lokacje są podobne... aż za podobne :P

Dnia 09.12.2008 o 14:02, seles napisał:

heh, nie rozumiem co za problem z WSAD:P, przecież strzałki są rozłożone identycznie
jak WSAD tylko bardziej z prawej, co koliduje z myszą...:/


Dawniej grałem częściej po ciemku, nocą i granie strzałkami było łatwiejsze ;) Z WSAD łatwo dało się pogubić jak ciemno było i klikać nie to co trzeba... to sie strzałkami nauczyłem grać i wszystkie dodatkowe opcje rozkładam na klawisze dookoła strzałek... w DS mam porąbanie poukładane te klawisze i do tego te głupie WSAD jako głowny ster postaci :(

Dnia 09.12.2008 o 14:02, seles napisał:

no właśnie, nie zabłądziłbys, bo innej drogi w grach EA nie ma mozliwej, a szkoda, tak
samo z ME...Niby zawsze w grach pewne drzwi sa do pewnego etapu zamkniete (wyjątek-thief^^
tu sam sobie otwierasz, czy Splinter Cell) ale bez przesady :P Błądzenie jest fajne
i szukanie drogi jest wyzwaniem. Dlatego Thief z jego "mapkami" (celowo w cudzysłowie;)
czy SC mi się nigdy nie nudzą:)


Thief to ma fajne mapkę, tak tak... dobrze że znam na pamięć lokacje Thiefa, w SC nie znam lokacji na pamięć, bo to jakoś nie moja uluiona seria, choć SC to prawie taka dobra skradanka jak Thief ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 14:16, hunter22 napisał:

Musi, nie musi, ale i tak wyskoczy :P

pytanie, kiedy jest ten właściwy moment:) nie zawsze potwory mają wyczucie :P choć tu akurat nie narzekam specjalnie:>

Dnia 09.12.2008 o 14:16, hunter22 napisał:

> Tylko fakt, lokacje tu są do siebie podobne, na ogół dość ciasne, choć naprawdę
nieźle
> zaprojektowane graficznie :]

Tak, lokacje są podobne... aż za podobne :P

ale environment zaprojektowane ładnie:)
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=141606

co do thiefa, to na pamięć jak na pamięć, niektórych lokacji Metal Age nie zwiedziłam całych jeszcze, bo sa ogromne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 00:47, zadymek napisał:

> Dzięki cudownej promocji gram.pl moja legalna kopia Dead Space jest już zamówiona.
Szkoda
> tylko, że jak na razie status to pakowane i przygotowywane do wysyłki.
...promocji? 119 PLN(i to z użyciem wPLN) to cena promocyjna? Ja nówkę zdobyłem tak jak
kolega wyżej i to za 69 PLN, to jest dopiero cena promocyjna:)
W byle sklepie internetowym(Empika nie liczę:) będziesz miał grę taniej niż na gram.pl.
i pewnie ci jeszcze coś dorzucą.


Hmm... Cudowna promocja oznacza to, że gra dotarła do mnie za 88,80zł w tym koszty przesyłki kurierskiej DPD.

Swoją drogą gra już dotarła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 14:24, seles napisał:

pytanie, kiedy jest ten właściwy moment:) nie zawsze potwory mają wyczucie :P choć tu
akurat nie narzekam specjalnie:>


W DS idzie to przewidzieć, poza tym stworki nie straszą... wygląd może i z koszmarów mają, ale za to SI pluszowego misia :/

Dnia 09.12.2008 o 14:24, seles napisał:

ale environment zaprojektowane ładnie:)
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=141606


Chodziło mi o korytarze... niektóre są tak podobne, że mam "deżawi" :P

Dnia 09.12.2008 o 14:24, seles napisał:

co do thiefa, to na pamięć jak na pamięć, niektórych lokacji Metal Age nie zwiedziłam
całych jeszcze, bo sa ogromne...


Thief: DS znam wszystkie lokacje na pamięć, oczywiście się mi przypomina wszystko podczas grania... teraz by ci nie powiedział nic o lokacjach z Thiefa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyszło kilkanaście minut temu... ale pogram dopiero na święta... 1,5 tygodnie przeżyje... :D I tak kompa nie mam, oceny... A u kolegi grałem w gierka i już mi sie podoba... na początku kamera troche denerwująca ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 18:55, peryfraz napisał:

przyszło kilkanaście minut temu... ale pogram dopiero na święta... 1,5 tygodnie przeżyje...
:D I tak kompa nie mam, oceny... A u kolegi grałem w gierka i już mi sie podoba... na
początku kamera troche denerwująca ^^

bez obaw, z czasem ...będzie cię denerwowała jeszcze bardziej(zwłaszcza w zerowej grawitacji:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:07, zadymek napisał:

> przyszło kilkanaście minut temu... ale pogram dopiero na święta... 1,5 tygodnie
przeżyje...
> :D I tak kompa nie mam, oceny... A u kolegi grałem w gierka i już mi sie podoba...
na
> początku kamera troche denerwująca ^^
bez obaw, z czasem ...będzie cię denerwowała jeszcze bardziej(zwłaszcza w zerowej grawitacji:).


To, że ciebie to denerwuje nie znaczy, że każdego. Dla mnie ta gra nie ma w ogóle minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 14:34, Davw napisał:

Hmm... Cudowna promocja oznacza to, że gra dotarła do mnie za 88,80zł w tym koszty przesyłki
kurierskiej DPD.

No to teraz ja Hmm, a jaka to znowu promocja wypadła, o której nie wiem, napisz,może jeszce się jakiś mój kolega załapie.
Wiesz patrzę na Dead Space w sklepie gram.pl i widzę ją za 119 (po odjęciu 20 wPLN). Jakiś kupon miałeś?

PS Nie bierz tego za złośliwość, ja po prostu zawsze muszę wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:09, Ecko09 napisał:

To, że ciebie to denerwuje nie znaczy, że każdego. Dla mnie ta gra nie ma w ogóle minusów.

ależ daleki jestem od jakichkolwiek negatywnych emocji, ot, gra rzuciła mi wyzwanie, trochę oczy bedą boleć ale na pewno się nie poddam, ja tam do kamery juz nic nie mam ... ale jednak założę się, że peryfraz''a ta kamera będzie wkurzać, skoro już mu coś nie pasuje a nawet nie grał u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:23, zadymek napisał:

> To, że ciebie to denerwuje nie znaczy, że każdego. Dla mnie ta gra nie ma w ogóle
minusów.
>
ależ daleki jestem od jakichkolwiek negatywnych emocji, ot, gra rzuciła mi wyzwanie,
trochę oczy bedą boleć ale na pewno się nie poddam, ja tam do kamery juz nic nie mam
... ale jednak założę się, że peryfraz''a ta kamera będzie wkurzać, skoro już mu coś
nie pasuje a nawet nie grał u siebie.


Na początku też mi ta kamera nie pasowała, ale przyzwyczaiłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:27, Ecko09 napisał:

Na początku też mi ta kamera nie pasowała, ale przyzwyczaiłem się.

Ja właśnie jestem "na początku", więc kto wie. Aczkolwiek dalej uważam, że peryfraz''owi...
:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:11, zadymek napisał:

> Hmm... Cudowna promocja oznacza to, że gra dotarła do mnie za 88,80zł w tym koszty
przesyłki
> kurierskiej DPD.
No to teraz ja Hmm, a jaka to znowu promocja wypadła, o której nie wiem, napisz,może
jeszce się jakiś mój kolega załapie.
Wiesz patrzę na Dead Space w sklepie gram.pl i widzę ją za 119 (po odjęciu 20 wPLN).


ee... może tez było po 69 + 19 PLN kurier DPD ? :P +jakies wPLN?

Dnia 09.12.2008 o 23:11, zadymek napisał:

będzie wkurzać, skoro już mu coś nie pasuje a nawet nie grał u siebie.

ee tam, na cudzym kompie gra się inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:11, zadymek napisał:

> Hmm... Cudowna promocja oznacza to, że gra dotarła do mnie za 88,80zł w tym koszty
przesyłki
> kurierskiej DPD.
No to teraz ja Hmm, a jaka to znowu promocja wypadła, o której nie wiem, napisz,może
jeszce się jakiś mój kolega załapie.
Wiesz patrzę na Dead Space w sklepie gram.pl i widzę ją za 119 (po odjęciu 20 wPLN).
Jakiś kupon miałeś?

PS Nie bierz tego za złośliwość, ja po prostu zawsze muszę wiedzieć:)


Ta promocja byłą tylko przez weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 08:37, Davw napisał:

Ta promocja byłą tylko przez weekend.

szkoda, ale nic straconego, w końcu gra musi kiedyś potanieć. Tak jak Call of Duty 4, teraz( nagle) znalazł się w kręgu moich zainteresowań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przymierzam się do kupna tej gry. Mam pytanie czy jest co "pooglądać"? Lubię w grze czasami przystanąć popatrzeć na widoczki a nie tylko iść-rozwalać, o "stforek"- rozwałka..., chodzi mi o tą całą otoczkę. Czy jest coś takiego jak np w Mass Effect gdzie naprawdę było co popodziwiać czy tylko sterylne, techniczne lokacje do tego jeszcze rozświetlone snopem latarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 21:54, lolko7 napisał:

Witam
Przymierzam się do kupna tej gry. Mam pytanie czy jest co "pooglądać"? Lubię w grze czasami
przystanąć popatrzeć na widoczki a nie tylko iść-rozwalać, o "stforek"- rozwałka...,
chodzi mi o tą całą otoczkę. Czy jest coś takiego jak np w Mass Effect gdzie naprawdę
było co popodziwiać czy tylko sterylne, techniczne lokacje do tego jeszcze rozświetlone
snopem latarki ?

parę postów wcześniej dawałam screeny i link do conceptartów przedstawiających otoczenie w grze. Według mnie ładne, choć powtarza się, bo jesteśmy na statku kosmicznym w końcu, a tam musza być korytarze czy drzwi podobne do siebie. Najlepiej obejrzyj sobie screeny lub gameplaye na youtube;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować