• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy uruchomię na swoim sprzęcie (C2D E7200, GF9600 GT, 2 GB Ram, XP SP2) takie gry jak Age of Empires + dodatek oraz Age of Empires 2 + dodatek ?
Wiem, że te gry są stare, ale nie wiem czy nie ma z nimi problemów na nowych kartach graficznych i nowych procesorach. Stąd właśnie moje pytanie: Czy będę mógł pograć w te gry bez problemów?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co wiem dużo czytałem o twojej karcie (rozważam kupno takiej) nie ma na niej większych problemów z uruchamianiam starych gier a jeśli będzie a niska rozdzielczość której karta nie może obsłużyć można ściągnąć patche zwiększające rozdzielczość tak przynajmniej jest w Falloucie nie jestem pewien czy takie są dostępne do tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedziałem przed chwilą ale teraz sam mam pytanie na jakich detalach powinienem grać i czy się uruchomi SACRED 2

MY SPRZĘT
GAINWARD GeForce 8400go 256DDR
Dual Core 2,2
3Giga ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Odpowiedziałem przed chwilą ale teraz sam mam pytanie na jakich detalach powinienem grać i czy się uruchomi >SACRED 2
>
>MY SPRZĘT
>GAINWARD GeForce 8400go 256DDR
>Dual Core 2,2
>3Giga ramu

Mam pewne obawy co do twojej karty graficznej. Może być za słaba.


>Jak na tym kompie będzie chodził Wheelman?
>
>C2Q6600 2.4GHZ
>GF8800GS
>2GB RAM

Nie powinien nie pójść. Na średnich na pewno zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem Fallout 3, jednak czytałem że ma wiele błędów. Nie chce wywalić 70-100zł na grę w którą nie będę mógł spokojnie pograć. Czy są już łatki (pathe) które znacznie zwiększają stabilność gry, lub czy za jakiś czas będą? Czy na moim PC gra będzie działała płynnie?

Mój sprzęt:
Windows XP SP3
Intel Core 2 Duo 1.86 GHz
GeForce Gigabyte 9600GT
2 GB RAM

P.S. Najbardziej interesują mnie te łatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój sprzęcior
AMD Atchlon 64x2 core duo 2 5000+
XP
geforce 8500 GT 256mb DDR2
2GB ramu

Czy na nim pójda te gry: Empire TW,Assassin''s creed, COD5 world at war,Age of conan?
jesli moja kartka jest zaslaba to bylbym wdzieczny gdybyscie mi podsuneli odpowiednią dla tych gier kartę grafiki możliwie jak najtańszą dla pci express.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2009 o 21:22, kuki288 napisał:

Mój sprzęcior
AMD Atchlon 64x2 core duo 2 5000+
XP
geforce 8500 GT 256mb DDR2
2GB ramu

Czy na nim pójda te gry: Empire TW,Assassin''s creed, COD5 world at war,Age of conan?
jesli moja kartka jest zaslaba to bylbym wdzieczny gdybyscie mi podsuneli odpowiednią
dla tych gier kartę grafiki możliwie jak najtańszą dla pci express.

Pozdrawiam.


E:TW zapomnij, AC chodził kumplowi jak COD5. O AoC nie mam pojęcia ale raczej ta gra ma z tych wszystkich najmniejsze wymagania więc powinno chodzi. Jeśli chodzi o kartę do podaj ile możesz kasy przeznaczyć. Ja bym polecił GF9600GT z 400zł albo ATI4850 za 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2009 o 21:22, kuki288 napisał:

Mój sprzęcior
AMD Atchlon 64x2 core duo 2 5000+
XP
geforce 8500 GT 256mb DDR2
2GB ramu

Czy na nim pójda te gry: Empire TW,Assassin''s creed, COD5 world at war,Age of conan?
jesli moja kartka jest zaslaba to bylbym wdzieczny gdybyscie mi podsuneli odpowiednią
dla tych gier kartę grafiki możliwie jak najtańszą dla pci express.

Pozdrawiam.


Kup Radeona 4850, ale zaczekaj na wejście nowych serii kart graficznych, wtedy potanieją. E:TW nie pójdzie w życiu, Assassin''s Creed tak na średnich, CoD5 nie wiem, a AoC na minimalnych, ale nie powinien się ciąć, jeśli masz szybkie łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 09.04.2009 o 09:45, Feallan napisał:

Kup Radeona 4850, ale zaczekaj na wejście nowych serii kart graficznych, wtedy potanieją.
E:TW nie pójdzie w życiu, Assassin''s Creed tak na średnich, CoD5 nie wiem, a AoC na
minimalnych, ale nie powinien się ciąć, jeśli masz szybkie łącze.


Aha, no ja jeśli dobze pójdzie to na wakacjach kupie nową karte jesli zdobęde kawalek kasy.
Nie śpieszy mi się więc... poczekam sobie do wakacji a wtedy się was poradze:D

Dzięki za pomoc.

Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na nim pójdzie Empire TW? Jakie maksymalne ustawienia i rozdzielczość można mieć , żeby dało się grać i zarazem gra jakoś wyglądała

Mój sprzęt:
Windows XP SP3
AMD Athlon X2 Dual-Core 4200
Płyta ASUS M2N-E
GeForce Winfast Laedtek 7900GT 256MB
4 GB RAM 800Mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2009 o 20:53, error721 napisał:

Fallout 3

Mój sprzęt:
Windows XP SP3
Intel Core 2 Duo 1.86 GHz
GeForce Gigabyte 9600GT
2 GB RAM


Ja na swoim innym PC o parametrach zbliżonych do Ciebie, konkretnie 9600GT/2GB Ram/ Core2Duo 2,13 grałem spokojnie w detalach hight, 1650x1050 przy AAx8. Gra jest bardzo fajnie zopytmalizowana, więc nie masz co się bać. Zagrasz zapewne na podobnych ustawieniach : )
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem i nie wiem gdzie o nim napisac ,
przeslalem z laptopa na moj komputer gre (max payne) (ja nie mam napedu dvd) ,
zainstalowałem go na moji i pojawia sie problem trzeba mic gre w napędzie podczas grania ,
czy jest jakieś obejscie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2009 o 17:34, Qbasmok007 napisał:

Ja na swoim innym PC o parametrach zbliżonych do Ciebie, konkretnie 9600GT/2GB Ram/ Core2Duo
2,13 grałem spokojnie w detalach hight, 1650x1050 przy AAx8. Gra jest bardzo fajnie zopytmalizowana,
więc nie masz co się bać. Zagrasz zapewne na podobnych ustawieniach : )
Pozdrawiam


To spoko. Dzięki za Pomoc ;)

Jednak najbardziej obawiam się tych błedów.
Czy jest już jakiś porządny path który poprawi stabilność gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2009 o 19:01, szkapa5 napisał:

mam problem i nie wiem gdzie o nim napisac ,
przeslalem z laptopa na moj komputer gre (max payne) (ja nie mam napedu dvd) ,
zainstalowałem go na moji i pojawia sie problem trzeba mic gre w napędzie podczas grania
,
czy jest jakieś obejscie ??


Można zrobić obraz płyty, ale to równało by się z piractwem, więc działaj na własną odpowiedzialnośc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2009 o 19:01, szkapa5 napisał:

mam problem i nie wiem gdzie o nim napisac ,
przeslalem z laptopa na moj komputer gre (max payne) (ja nie mam napedu dvd) ,
zainstalowałem go na moji i pojawia sie problem trzeba mic gre w napędzie podczas grania
,
czy jest jakieś obejscie ??


Zrób sobie wirtułala jak zostało to wyżej napisane ale nie jest to piractwem (kłania się kodeks) bo masz prawo do jednej kopi zapasowej a czy to będzie DVD, wirtual czy nawet MP3 nie ma znaczenia byle byś nie używał 2 na raz. Możesz też użyć crack ale to już jest na granicy prawa bo zmienia się plik .exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2009 o 22:15, Los_Emilos napisał:

> mam problem i nie wiem gdzie o nim napisac ,
> przeslalem z laptopa na moj komputer gre (max payne) (ja nie mam napedu dvd) ,
> zainstalowałem go na moji i pojawia sie problem trzeba mic gre w napędzie podczas
grania
> ,
> czy jest jakieś obejscie ??

Zrób sobie wirtułala jak zostało to wyżej napisane ale nie jest to piractwem (kłania
się kodeks) bo masz prawo do jednej kopi zapasowej a czy to będzie DVD, wirtual czy nawet
MP3 nie ma znaczenia byle byś nie używał 2 na raz. Możesz też użyć crack ale to już jest
na granicy prawa bo zmienia się plik .exe

Co do zrobienia kopi to prawo przewiduje taka możliwość i jest to legalne, ale złamanie zabezpieczeń, które ma większość płyt przeciw kopiowaniu juz jest nielegalne i tu jest problem z naszym prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2009 o 22:54, Thorn123 napisał:

> > mam problem i nie wiem gdzie o nim napisac ,
> > przeslalem z laptopa na moj komputer gre (max payne) (ja nie mam napedu dvd)
,
> > zainstalowałem go na moji i pojawia sie problem trzeba mic gre w napędzie podczas

> grania
> > ,
> > czy jest jakieś obejscie ??
>
> Zrób sobie wirtułala jak zostało to wyżej napisane ale nie jest to piractwem (kłania

> się kodeks) bo masz prawo do jednej kopi zapasowej a czy to będzie DVD, wirtual
czy nawet
> MP3 nie ma znaczenia byle byś nie używał 2 na raz. Możesz też użyć crack ale to
już jest
> na granicy prawa bo zmienia się plik .exe
Co do zrobienia kopi to prawo przewiduje taka możliwość i jest to legalne, ale złamanie
zabezpieczeń, które ma większość płyt przeciw kopiowaniu juz jest nielegalne i tu jest
problem z naszym prawem

Wirtual nie łamie zabezpieczeń tylko tworzy idealną kopię płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2009 o 23:16, Los_Emilos napisał:

Wirtual nie łamie zabezpieczeń tylko tworzy idealną kopię płyty.

Razem z zabezpieczeniami? bo tylko w ten sposób jest to legalne (ich obchodzenie w jakikolwiek sposób podpada już pod paragraf).
ps crack nie jest na granicy prawa tylko już poza nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się