Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: książki

15 postów w tym temacie

Lucas the Great

Czasem słyszymy narzekania, że w naszym książkowym kąciku jest za dużo fantastyki. Co prawda w naszej redakcji nie uważamy, żeby mogło być jej "za dużo", ale... klient nasz pan. Jedna z dwóch dzisiaj prezentowanych książek zdobyła hiszpańską nagrodę dla najlepszej powieści historycznej.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: książki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza nie przypadła mi do gustu ale ta druga może być ciekawa. Nie zbyt dużo czytam książek te co zapamiętałem to Wiedźmin i cała seria książek Blizzarda Starcraft,Warcraft i Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantasy jak to fantasy, nie kazdy musi lubi księżniczki itd. ale już więszość osob lubi czytać jak smok gwałci księżniczke, a królewicz zazdrośći księżniczke, bo smoczek jest sexi... ale to chyba satyra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Rycerza Kielichów.. Niezależnie od mojej sympatii i szacunku dla pana Piekary muszę ostrzec, że książka jest wtórna, do bólu! Napisana ciekawie, czyta się szybko i dobrze, ale co z tego, skoro pomysł jest ściągnięty (poza drobnymi elementami) z Zelaznego! Kto czytał cykl Amber ("Dziewięciu książąt Amberu", "Karabiny Avalonu" i dalsze części) odczuje niesmak związany z podobieństwem motywów i rozwiązań fabularnych (m. in. karty do tarota!) z w/w książkami, które jednak Roger Zelazny pisał w latach 70-tych!
Reasumując - kto zna Amber Zeleznego powieścią Piekary rozczaruje się, kto nie zna - niech przeczyta Rycerza Kielichów a następnie sięgnie po Amber - gwarantuję super rozrywkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie, ja wole coś pokroju Toma Clancy''ego, np. Czerwony Sztrom (ta książka pozostanie na długo w mojej pamięci) p0zdr0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Królowa" ma fajną okładkę a o "Kielichy" słyszałem sporo marnych zdań. Ani jedno ani drugie mnie nie kusi. Teksty też mnie nie zachęciły specjalnie. Tym razem moje ~30zł zostaje w kieszeni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tam książki historyczne, my gracze lubimy fantastykę (czyt. ja), przez wasze informacje kupiłem w empikach więcej książek niz gier, ale nie żałuję zawsze jakiś pożytek, nie robie błędów ortograficznych, no może od święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinniście zobaczyć korektę (a raczej jej brak) w książkach Clavella...

No i w recenzji książki Piekary zapomniano wspomnieć o "Spellsingerze" Alana Dean Fostera - tam też bohaterowie nie zostali tknięci amnezją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przeczytam "Rycerza Kielichów". Już od ponad miesiące, albo i dłużej jest w takiej małej księgarni na dworcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest,że Jacek Piekara zręcznie potrafi grać schematami i rzemieślnikiem słowa jest wytrwałym,
ale powieść to typowa rzecz do pociągu- poczytaj i zapomnij...czytadło powinno kosztować z 10,-zł,
a tak to nie polecam ani miłośnikom fantastyki, ani początkującym..za drogie, za słabe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 12:50, Erunn0 napisał:

Lubię fantastykę, ale jakoś nie Lucas the Great nie przekonał mnie do przeczytania
tych książek.

Wcale Ci się nie dziwię. Mnie też nie przekonał. I nic dziwnego, skoro to nie on jest autorem powyższych recenzji :-p.

Choć recenzje stoją na przyzwoitym poziomie, to ja jednak podziękuję ;-). Nie moja bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować