Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sojusz w celu ratowania PeCetów jako platformy do gier

123 postów w tym temacie

ja bym stawiał jednak że to nie większa popularność konsol tylko piractwo jest powodem malejących zysków z gier na PC :(
PC GÓRĄ!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo jest prawdziwą plagą. Na konsolę trudniej jest spiracic grę. Narazie PC jest na pierwszym miejscu, ale podreperowanie tego stanu z pewnością się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 14:18, arciu napisał:

"Głównie z powodu rosnącej popularności konsol oraz piractwa."

Zapomnieli dodać że MMoRPG też robią swoje ;P



racja ;p. broniłem się jak moglem przed mmorpg, pograłem w trial wowa, zakupiłem oryginał i.. no w zasadzie w ciągu ostatnich miesięcy gram tylko w to. czasami w DoWa, ale tylko ze znajomymi. wstyd sie przyznać ale EK Wieśka sobie leży i czeka ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak zawsze górą będą konsole, w których nie trzeba wymieniać części: tzn Xbox i PS. Myślę, że PCtom pozostało już niewiele czasu jako "sprzęt do grania". Za kilka lat (takie jest moje zdanie) na kompach pozostaną tylko Ci, którzy grają w MMO i FPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:16, Sarturias napisał:

I tak zawsze górą będą konsole, w których nie trzeba wymieniać części: tzn Xbox i PS.
Myślę, że PCtom pozostało już niewiele czasu jako "sprzęt do grania". Za kilka lat (takie
jest moje zdanie) na kompach pozostaną tylko Ci, którzy grają w MMO i FPSy.



pewnie pozostaną ci, którzy grają w MMO i FPSy.. a prawdopodobnie również grający w RPG i RTS, a to już całkiem sporo. PCtów zawsze używano do grania i zawsze tak będzie ;). w konsolach nie trzeba wymieniać części ale to jest moim zdaniem przewagą pc, otwarta architektura mimo że uderza kosztami w graczy stwarza większe pole do popisu developerom. są gry konsolowe które uwielbiam, są gry pctowe w które wstyd nie zagrać. a cała polemika na temat wyższości konsol na pctami lub odwrotnie jest tak stara że już nawet przestała mnie bawić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:16, Sarturias napisał:

I tak zawsze górą będą konsole, w których nie trzeba wymieniać części: tzn Xbox i PS.
Myślę, że PCtom pozostało już niewiele czasu jako "sprzęt do grania". Za kilka lat (takie
jest moje zdanie) na kompach pozostaną tylko Ci, którzy grają w MMO i FPSy.


No konsole już od dawna biją na łeb na szyje kompy jeśli chodzi o platformy do grania. Konsole mają kilka atutów dzięki którym wygrywają z kompami:
1) Nie musisz zmieniać części jak już powiedział Sarturias
2) kupując grę nie martwimy się czy ona nam wejdzie i będzie dobrze działać, jak to bywa w przypadku komuterów - na konsolach po prostu włączasz grę i grasz
3) Usługi typu LIVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te wspaniale konsole powoli stają się komputerami. Dyski twarde, odczyt filmów itp itd. Dodatkowo możliwość podłączenia klawiatury i myszy.... Ciekawe co dalej bezie się działo i kiedy okaże się że przy/pod/obok TV stoi komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:27, lord-radek napisał:

/CIACH!/


Tylko, że na konsole też już powstają przyzwoite RPG-i i strategie. Jeśli sterowanie stanie się bardziej intuicyjne (chodzi o strategie), to myślę, jak już powiedziałem, że przy kompach zostaną ci, którzy nie mogą (na razie) grać w MMO czy FPS-y na konsolach. Tzn w FPS-y mogą ale to żadna przyjemność....

Niedługo wyjdzie na Xboxa 360 Fable 2. Będzie można się przekonać na którą platformę RPG jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:30, Lukas Unspoken napisał:

No konsole już od dawna biją na łeb na szyje kompy jeśli chodzi o platformy do grania.
Konsole mają kilka atutów dzięki którym wygrywają z kompami:
1) Nie musisz zmieniać części jak już powiedział Sarturias
2) kupując grę nie martwimy się czy ona nam wejdzie i będzie dobrze działać, jak to bywa
w przypadku komuterów - na konsolach po prostu włączasz grę i grasz
3) Usługi typu LIVE


hmm ad. 1) no kompie musisz, ale nie co miesiąc, ani co dwa, dobrze złożony komputer pochodzi ładnych pare lat odpalając najnowsze gry.
ad. 2) kupując grę.. cóż, na pc lokalizacja pełna lub wersja kinowa jest normą, na gry konsolowe niestety nie, a i rozbieżność cenowa gier na konsole i pcty jest bardzo duża.
ad.3) wybacz moją ignorancję ale jak właściwie działają usługi typu LIVE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:35, Sarturias napisał:

Niedługo wyjdzie na Xboxa 360 Fable 2. Będzie można się przekonać na którą platformę
RPG jest lepszy.


hmm. chyba mamy inne zdanie na temat czym tak naprawdę jest cRPG :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:37, lord-radek napisał:

> Niedługo wyjdzie na Xboxa 360 Fable 2. Będzie można się przekonać na którą platformę

> RPG jest lepszy.

hmm. chyba mamy inne zdanie na temat czym tak naprawdę jest cRPG :).


Ja wiem czym jest cRPG. I wiem, że prędzej czy później ludzie będą grali w prawdziwe cRPG na konsolach, a nie na kompach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:39, Sarturias napisał:

Ja wiem czym jest cRPG. I wiem, że prędzej czy później ludzie będą grali w prawdziwe
cRPG na konsolach, a nie na kompach.


cieszę się, że wiesz, ale dla mnie "prawdziwymi cRPG" są bardziej baldursy, icewindy,fallouty, NWNy itp itd, niż taki Fable, który przyznam jest ciekawą i wciągającą grą. nie rozumiem tylko skąd to Twoje święte przekonanie że rynek gier pc upadnie ? wróżba ta jest równie częsta co nieuzasadniona jak przewidywany co chwile koniec świata. mnie tam nikt nigdy nie zmusi do grania tylko i wyłącznie na konsole. jak już pisałem spór o wyższości jednej platformy nad drugą jest po prostu głupi, a równie stary jak to co jest "prawdziwym cRPG". oba te spory są nierozwiązywalne ze względu na oparcie o ludzkie gusta, a o tych jak powszechnie wiadomo się nie dyskutuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Pegasusie też mówili, że nie upadnie :P Na szczęście nie mieli racji :} PC pójdzie w zastawkę głównie z powodu takiego, że trzeba go co jakiś czas upgraedować, kupować Winde i w ogóle instalować gry martwiąc się tym czy czasem nie wyskoczy jakiś error. Na konsolach masz to wszystko z bańki. Poza tym konsole są mniejsze. Możesz iść z konsolą do kumpla i pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:57, Sarturias napisał:

O Pegasusie też mówili, że nie upadnie :P Na szczęście nie mieli racji :} PC pójdzie
w zastawkę głównie z powodu takiego, że trzeba go co jakiś czas upgraedować, kupować
Winde i w ogóle instalować gry martwiąc się tym czy czasem nie wyskoczy jakiś error.
Na konsolach masz to wszystko z bańki. Poza tym konsole są mniejsze. Możesz iść z konsolą
do kumpla i pograć.


eh.. pegasus, łezka się w oku kręci :D. już pisałem o tym że "co jakiś czas" to wcale nie znaczy co chwilę. a konsole przecież też trzeba "co jakiś czas" kupować nowe ;). kupowanie windy jest koniecznością, gdyż pc służy nie tylko do grania, a instalowanie gier nie jest ogromnym wysiłkiem, a errorów podczas instalacji nie widziałem od lat ;). możesz powiedzieć, że jestem leniwy, ale żeby pograć z kumplem/kumplami wcale nie muszę nigdzie wychodzić, internet jest cudownym wynalazkiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to chodziło mi różnego typu errory pojawiające się podczas samej gry. Tak, źle sformułowałem zdanie. Aha co do grania z kumplami. Po pierwsze lepiej wiadomo grać będąc np. na jednej imprezce, ale jeśli już chcesz przez neta to konsole wygrywają z PCtami (nie licząc CSa i różnych MMO). W grach konsolowych grając na necie mamy do zaliczenia (o ile chcemy) wiele wyzwań (potem wynik się wysyła...bla...bla i zresztą wiesz o co chodzi). Na kompach brakuje tego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bugi są utrapieniem niektórych gier pecetowych. na szczęście są jeszcze patche. na piecu też można pograć z kumplami na jednym kompie, oczywiście ilość tytułów umożliwiających taką rozgrywkę jest niestety niewielka. a net ? nie licząc CSa, MMO, RTSów (a i w niektóre RPG się fajnie gra) to już też całkiem sporo. argument mnie nie przekonuje, chociaż nie twierdzę, że granie na necie przez konsole jest gorsze, jest inne ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kto napisałe, ze usługi typu Live są zaletą konsol niech się palnie w łeb za przeproszeniem... Od kiedy płatna gra przez intrenet jest lepsza od darmowej niczym nie różniącej się o_O ? A jeśli chodzi o Achievmenty to Games For Windows Live istnieje oraz coraz więcej gier na PC ma te durne nikomu nie potrzebne zdobywanie ikonek... o_O

Zacząłem od punktu trzeciego.. teraz drugi... Nie martwisz się czy pójdzie owszem... Ale na Xklocu martwisz się czy przyopadkiem ci nie padnie konsola z dnia na dzień a Xboxy padają jak muchy ( chińszczyzna... ) Pomijając cene takiej gry... i tym argumentem przechodze do pierwszego punktu... Albowiem gry na konsole, są tak drogie że koszty konsoli wyrównują się niemalze z co dwuletnim upgradem kompa...

BTW. Wiem, że na konsole gry się niby lepiej sprzedają.. ale warto dodać, że te całe walone badania NPD Group obejmują tylko zwykłe sklepy pomijając sprzedaż Online... A warto dodać, ze taka Platforma Steam ma dużo zwolenników, a w stanach taka forma dystrybucji powoliwypiera tradycyjne metody... Według NPD Group Crysis nie osiągnął nawet 600 000 sprzedanych kopii... A zapomnieli, ze EA sprzedawała go też przez internet w swoim EA Store... EA zanotowało ponad 1 milion sprzedanych kopii... Tak więc sami widzicie, że 1 000 000 - 600 000 = 400 000 => To nie jest zdecydowanie liczba którą można podciągnąć pod "margines błędu" A warto dodać, ze to samo jest z Call Of Duty 4 któy, rzekomo lepiej sprzedaje się na konsolach... dodalibyśmy wynik uzyskany na Steam i zobaczymy, ze różnicy dużej nie będzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha proszę Cie Saturias nie wygłupiaj się. Jeśli chodzi o mulltiplayer( gra wieloosobowa za pośrednictwem połączenia internetowego) to konsole zostaja dalekoooo w tyle. Mulitplayer jeśli chodzi o PC jest juższanie rozbudowany i z każdym rokiem coraz bardziej. Wiele gier ma bardoz rozbudowany system punktacji i rankingu (ladder). I ogromnych emocji dostarcza gra przez internet, szczególnie gdy mogę pokazać skilla tu np TRS (mikro - możliwości na klawiaturze i myszy są poprostu ogromne) a na konsole nie widziałem prawdizewgo dobrego RTS jeszcze. KKND było na psx. I grało sie poprostu śmiesznie, za pomoca sterwonika. Pomija już gry FPS w ktorych ogromna role gra celność jak i zdolność unikania, poruszania sie. A na konosolach, cóż bez autoaima to sobie o zranieniu w ruchomego celu inaczej niz z raktietnicy mozemy zapomniec. A psroboj unikać jeśli się ma autoaima.
A argument z tym "ciągłym upgredydowaniem" jest poprostu śmieszny. Moim zdaniem to świetnie ze moge ulepszać sprzęt dowolnie kiedy chce bez czekania na nastepna nxt genowa konsole. Tak wiec za jakis całkeim niedługi czas powstana nowe technologie. A ja mogę być cały czas na bieżąco dzięki temu właśnie, że ulepszam sobie co jakiś czas sprzęt. Aż przychodzi taki moment, że konsola poprostu przestaje dawać rady. Nie tak dawno czytałem w psxExtreme, że PS3 już nie wcyiga wszystkich możliwości graficznych z gry Crisis (który za dobrą grą fakt nie jest, ale chodzi mi tu tylko o strone techniczną.) Owszem gra by chodziła etc. Ale no komputrze wyglada znacznie ładniej dzieki własnuie temu, że mogę kupić nową kartę grafiki. A co bedzie za rok? Technika znowu skoczy, a ja poprostu sobie wymienie kilka cześci i bedzie ok. A konsolowcy już bedą wyglądać za kolejnym "nxt genem". A pieniadze które w to włożę, zaoszczedze spokojnie kupując gry. Taka prawda.
Zagadzam się natomiast z argumentem, bugów. Fakt to zdecydowanie przemawia na minus. Ale dzieki patchom, i pomocy technicznej wszystkiemu mozna zaradzić.
A co do Fable2... Hehe po przejściu jedynki podchodze bardoz sceptycznie do 2. A tak pozatym to co oprocz fable2 bedzie na konsole? Fallout 3? Z tego co wiem wszystkie te tytuły również bedą na PC.
Chociaż jest pare tytułów konsolowych które uwielbiam, a które na PC nie wyszyły. Ale cóż, zdecydowanie wiecej takich jest na PC które nie wyszły na żadna z konsol. Jestem fanem RPG i RTS, oraz bardzo lubie FPSy i Ekonomiczne.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 17:08, Kobylański napisał:

Hahaha proszę Cie Saturias nie wygłupiaj się. Jeśli chodzi o mulltiplayer( gra wieloosobowa


To ja Cie proszę nie wygłupiaj sie ;)). To co podałeś niżej:

Dnia 26.02.2008 o 17:08, Kobylański napisał:

Fallout 3? Z tego co wiem wszystkie te
tytuły również bedą na PC.


to po prostu śmiech. Żaden szanujący się fan Fallouta nie uzna tego jako wartościową kontynuację serii. Fallout 3 ?Kontynuacja gamingu na pececie ? Dziękuję za taką kontynuację ....
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale chyba nie dkoońca rozumiem o co Ci chodzi. Nie chodzi mi o życzenia i o to co powiedzą fani etc. etc. Sam jestem fanem Fallouta i poprostu chce zobaczyć jak to bedzie wyglądąło. A w cytacie który przytoczyłeś, miałem na myśli jedynie to, że wszystkie RPG o których jest głośno wyjdą na PC, a ile jest RPG które NIE wyjdą na konsole? A tak poza wszystkim nie wyobrażam sobie tej gry na kosnole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować