Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft a inne gry MMO

69 postów w tym temacie

Ja się pożegnałem z WoW, oczekuje Warhammera >:]
Mam nadzieje iż pacman zniknie po jego premierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 10:22, SSj2- napisał:

Z tego co pamiętam, to ArchLord zrobił się darmowy, co nie? ;)

Ogólnie to takich wyników można się było spodziewać.

To co w takim razie robi tam Tibia. Gra jest domyślnie bezpłatna. Jednie konto premium kosztuje. W prawie każdej darmowej grze MMO jest opcja kupna takiego konta więc moim zdaniem powinny zostać tam umieszczone wszystkie tego typu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr_Hyde co Ty za bzdury peklisz. Wymień mi grę która nie wciąga a jest popularna. Blizzowi udało się stworzyć grę i specyficznym klimacie mająca swój urok i to spowodowało to co widzimy. Grać coś tylko co jest tylko popularne - bez sensu. Wierz mi bo sam w nią gram a przeszedłem z takiego GW bo już zaczęło mnie nudzić po dość szybkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rasalom ma rację. Mi osobiście, a także mojej żonie, podoba się świat Warcrafta. I o to w tym chodzi. Co tu dużo szukać - takie LotRO. Przecież to kopia WoW''a, nawet interface ten sam :/ I co? I nam się nie podoba, bo to zupełnie inny świat. Wszystko zależy od tego, co kto lubi.

PS.
Odnośnie GW. Chyba jesteście niezłymi fanatykami, że piszecie o GW jako MMO... gdzie nawet producent twierdzi, że to nie mmo tylko corpg, ale skoro jesteście mądrzejsi od producenta. W takim przypadku gdzie są w tym zestawieniu takie gry jak Diablo II, Two Worlds a nawet Polanie II. To przecież też MMO. Każdy, kto grał w te gry wie, że multi w tych grach wygląda tak samo jak w GW, tylko Diablo II wygląda trochę inaczej ponieważ nie ma trójwymiarowego chata (no bo jak nazwać miasta w GW jak nie trójwymiarowe chaty?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że WoW jest na lidzie itd. Mnie nie wciąga ta gra, osobiście uważam ją za nudną, pozbawioną klimatu itd.
Dalej, moim zdaniem te wyniki są mocno przesadzone, ciekawe na jakiej zasadzie to liczyli...
WoW ma 10 milionów graczy, LotRO 4 miliony.., hmm, wychodzi mi nieco inna proprcja niż 62% do 1.2 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł jest fatalnie napisany: "22 edycję swojej analizy rynku masowych gier online". Toż to bzdura. Jeżeli wyniki tej "analizy" z artykułu to ten tort, to nie jest to żadna analiza gier online, ale analiza ilości sprzedanych aktywnych subskrypcji: "MMOG SUBSCRIPTIONS MARKET SHARE" = Podział rynku subskrypcji gier MMO.
Stąd nie ma tam gier, których finansowanie odbywa się innym sposobem niż subskrypcja, takich jak Guild Wars, a są tam takie rzeczy jak Tibia, która zasadniczo jest darmowa, mając jedynie opcję płatnych kont premium. Inna sprawa, że jeżeli Tibia ma w płatnych kontach 0,8%, to w niepłatnych musiałaby być ogromna liczba użytkowników - być może większa od ilości płatnych kont innych gier MMO. Tak więc analiza opisuje coś zupełnie innego niż sugeruje tekst artykułu.
A tu mamy kolejną bzdurę: "w WoW-a gra już 62,3% wszystkich osób, które spędzają wolny czas z gatunkiem MMO". Powinno być w WoW-a gra już 62,3% osób, które w lutym 2008 (co ciekawe luty jeszcze się nie skończył, więc to jakaś *prognoza* chyba), płacą abonament za granie w sieci.
Co do analizy, to warto przypomnieć, że np. Guild Wars też jest grą MMO, nie jest darmowa, jest finansowana przez zakup kolejnych części przez nowych użytkowników. No, ale to dla autorów analizy najwyraźniej było za trudne.

Ostatecznie wartość informacyjna samego artykułu jest bardzo niska. Warto poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 10:34, tarar napisał:

>taaa, gdzie jest GW xD zacznijmy od tego ze GW to nie mmo...

Jak nie MMO?? To jest MMO, tylko ze cRPG...Coś ci sie chyba pomieszalo...

Guild Wars to CORPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 10:35, Phelela napisał:

Nie no WoW zasłużył na peierwsze miejsce ale gdzie jest GW ??

Widze ze z czytaniem masz problemy wiec zacytuje fragment newsa- "A, i chodzi o tytuły wymagające subskrypcji, więc nie pytajcie, gdzie seria Guild Wars i jej podobne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykres ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia.

Dwa fakty:

1) prawie polowa z subskrybentow WoW to Chinczycy (ponoc miedzy 3.5 a ponad 4 kk w skali globalnej)
2) wykres dotyczy TYLKO serwerow angielsko jezycznych, co nie jest miarodajne

bo...

World of Warcraft is currently the dominant MMOG in America and with 10 million monthly subscribers worldwide,[1] is the most popular Western title among MMOGs. The biggest MMOG in the world is Lineage 2 from South Korea, with over 14 million registered gamers, mostly in various Asian countries.

http://en.wikipedia.org/wiki/MMO

Co do Guild Wars - NIE JEST TO MMO. To tylko i wylacznie "graficzna nakladka na Battlenet". Czmu nie nalezy sie dziwic, bo Arena.net (tworcy GW) to sa ludziki, ktorzy wczesniej odpowiadali za battlenet wlasnie.

W Diablo II gralo w szczytowym okresie setki tysiecy ludzi, ale nikt nie wpadl na pomysl zeby ta gre nazywac MMO :)

Przede wszstkim chodzi o to, ze cecha MMO podstawowa jest tzw PERSISTENT WORLD, tzn ze cos tam caly czas sie dzieje i zmienia, nawet jak nie jestes zalogowany w grze. a GW to tylko generowane instancje dla kolejnych graczy, dokladnie ta sama zasada co pokoje w Battlenecie dla kolejnych parties w Diablo II. Tyle tylko, ze zamiast graficznego interfejsu mamy in game lokacje(miasto) gdzie mozna sie ustawic na party i cos tam kupic.

GW nie jest MMO i w tej formie w jakiej istnieje nigdy nim nie bedzie. A oplacanie subsrypcji to juz zupelnie inna historia. Piracki serwer L2 czy WoW jest MMO, chociaz nie ma za granie oplat:P - GW chociaz na legalu i takze bez oplat MMO nie jest.

Dziekuje za uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Lineage 2 jest o wiele lepsza od WOW''a. Co do LOTR:O grałem i nie polecam przynajmniej mi nie przypadła do gustu. A XI cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Lineage gra więcej osób niż w Lineage 2? Coś nie chce mi się wierzyć XD Po za tym 70% ludzi gra na prywatnych serwerach Lineage 2 :P I jak tu o sprawiedliwą statystykę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować