Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Toshiba rezygnuje z HD-DVD?

54 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Według nieoficjalnych informacji, których źródłem są pracownicy Toshiby, firma ma w niedługim czasie ogłosić swoją przegraną w wojnie "nośników nowej generacji" i zamknąć fabryki zajmujące się produkcją zarówno płyt, jak i odtwarzaczy HD-DVD. Jeśli okaże się to prawdą, jej straty będą liczone w setkach milionów dolarów, a konkurencja - z Sony na czele - będzie mogła świętować ostateczne zwycięstwo Blu-raya.

Przeczytaj cały tekst "Toshiba rezygnuje z HD-DVD?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to tego się nie spodziewałem. Sądziłem, że Toshiba zostanie z Microsoftem wg obowiązującej ich umowy - jeśli ją zerwie, rzeczywiście straci bardzo dużo zielonych...
Wiem, że to bzdura, ale troszkę mi formatu HD-DVD szkoda. Tyle pieniędzy na to poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Sony wygrało, sam stawiałem na BR i widzę że teraz tylko on będzie w użyciu. Ale to chyba nawet lepiej że będzie tylko jeden format, nie trzeba będzie mieć dwóch odtwarzaczy a PS3 do tego wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał czuja M$ projektując czytnik BR do Xboxa 360 : P Zmniejszy straty przynajmniej.

Lubię ciekawe starcia, to nie dość, że widowiskowe to jeszcze skończyło się po mojej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Wojna formatów jest na dłuższą metę denerwująca, bo nie wiadomo, jaki odtwarzacz kupic. Dobrze się stało, że wygrał lepszy format ( Blu-ray ma więcej pojemności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony nic nie wygralo ;) wiec nie ma czym sie podniecac. MS wyda zewnetrzny player BR i tyle. Nad czym tu sie zastanawiac ,wszyscy szukaja punktu zaczepnego w pseudo wojnie konsol. Licza sie gry, ich ilosc i jakosc. A to na jakim nosniku wychodza nie ma znaczenia. X0 radzi sobie doskonale z DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 11:22, Lord_Atrus napisał:

Sony nic nie wygralo ;) wiec nie ma czym sie podniecac. MS wyda zewnetrzny player BR
i tyle. Nad czym tu sie zastanawiac ,wszyscy szukaja punktu zaczepnego w pseudo wojnie
konsol. Licza sie gry, ich ilosc i jakosc. A to na jakim nosniku wychodza nie ma znaczenia.
X0 radzi sobie doskonale z DVD.

Lost Odyssey na X360 na 4 DVD. Świetnie sobie M$ radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe...
tak czytam wypowiedzi co niektórych i zastanawiam się, gdzie w tym newsie oni widzą dobre wiadomości...Ja jakoś się nie mogę takowych dopatrzeć...Poza tym, BD byłby dobry, gdyby standard kodowania dźwięku w filmach na tych nośnikach był porównywalny do tego z HD-DVD...A nie jest...Inna sprawa, to zastosowanie dla komputerów, jako baza danych itd., ale to akurat nie przesądziłoby o klęsce któregokolwiek z formatów. Dla mnie wygrało (o ile w ogóle) "multimedialne badziewie" z lichym dźwiękiem. Poza tym, Sony raczej nigdy nie zasłynęło z bycia humanitarnym wobec portfeli swoich klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o rok za późno zrezygnowali, teraz stracą na tym sporo.. czyżby miałoby to doprowadzić do sytuacji że SONY wchłonie Toshibe? hmm, jest to możliwe bo współpraca obu firm trwa od dłuższego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować