Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co potrafią dwa Radeony 3870 X2?

65 postów w tym temacie

aj tam, tak się podniecają że 2 karty w Crossfire tyle fps mają w COD4. Ja w rozdziałce 1440x900 przy moim 8800GT mam grubo ponad 150, a kiedy spojrzę w niebo wartość drastycznie skacze do 300 fps. Żaden wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:44, Rados-kapcrew napisał:

aj tam, tak się podniecają że 2 karty w Crossfire tyle fps mają w COD4. Ja w rozdziałce
1440x900 przy moim 8800GT mam grubo ponad 150, a kiedy spojrzę w niebo wartość drastycznie
skacze do 300 fps. Żaden wypas.


To włącz se rozdzielczość 2560x1600 i zobaczymy ile będziesz miał fps''ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to żadna rewelacja.

"Zakup dwóch Radeonów 3870 X2 to obecnie koszt rzędu 2600 zł, co jak na takie osiągi nie jest sumą niezrozumiałą. Jeszcze niedawno, aby uzyskać podobne wyniki trzeba było wydać dwa razy tyle na najszybszy produkt Nvidii - GeForce''a 8800 Ultra."

GeForce 8800 Ultra od niemal roku oscyluje w granicach 2100-2600 zł w zależności od producenta. A zużycie prądu jest niemal dwukrotnie niższe (1 rdzeń w stosunku do czterech robi swoje). Skoro stary dobry gf oferuje podobną wydajność w nieco niższej cenie i z mniejszym zużyciem prądu to zaiste te wyniki to porażka. Chyba że autorowi chodziło o 2x GF 8800 Ultra.

No ale i tak lepiej niż seria 2XXX. Go ATI! Kiedyś będzie lepiej. Czekam na powtórzenie fenomenu serii 9XXX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się tam podoba, chociaż mój radeonek co teraz mam odpowiada mi całkowicie i za rok kupuje nowego kompa to miło się szybko zorientowac jak działają nowe Radeony, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kupie właśnie z kartami radeon-a :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 11:13, Klinga napisał:

Skoro stary dobry gf oferuje podobną wydajność w nieco niższej cenie i z mniejszym zużyciem
prądu to zaiste te wyniki to porażka. Chyba że autorowi chodziło o 2x GF 8800 Ultra.


Oczywiście, że chodzi o 2 x 8800 Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 01:50, PtaQ15 napisał:

OK fajnie super! Ekstra ale za ok. 2800 zł (cena 2x 3870 X2) można kupić np.

GF 8800GT 800zł
PlayStation3 1500zł
Fiat 126p 500zł

Pozdrawiam! Mam nadzieje że moje porównanie ceny do faktycznej wartości zrobi na was
choć minimalne wrażenie :)


porownanie nawet niezle ale jesli juz masz ferrari zamiast fiata 126p, wszystkie konsole najnowszej generacji to mysle ze bys zainwestowal w 2x radeony 3870 x2 anizeli w GF 8800 GT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 08:51, LOSEK92 napisał:

Jak sie jaracie tymi osiagami ;p pamietajcie ze nvidia ma Geforce 9800 GX 2


Tak, ale konkurencją do serii 9xxx GeForce''ów będą karty ATI z serii HD 4xxx , które mają się ukazać podobno w połowie tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 13:08, maxw napisał:

porownanie nawet niezle ale jesli juz masz ferrari zamiast fiata 126p, wszystkie konsole
najnowszej generacji to mysle ze bys zainwestowal w 2x radeony 3870 x2 anizeli w GF 8800
GT ;)


Gdybym stać mnie na Ferrari oraz wszystkie Nex-Geny to raczej wydatek rzędu 2800zł to nie majątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, Drogie Panie, Drogi Ojcze Prowadzący.....


eee sory to nie to forum, wybaczcie....
Ale jak już tu jestem to powiem aby ze życze ATi jak najlepiej. No i zeby monopolu na czesci do kompów było coraz mniej. Ładne zestawienie tych karcioch graficiochy, cieszy się oko jak nic na ich widok. A tymczasem wracam do mojego x1300pro;d;d;.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 11:07, krl.krl napisał:

To włącz se rozdzielczość 2560x1600 i zobaczymy ile będziesz miał fps''ów


To swoją drogą, ale weź pod uwagę, że taka rozdzielczość jest w ekranach 24", kto normalny dzisiaj gra na PC podłączonym do takiego ekranu? IMO bezsensowny test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 15:12, Rados-kapcrew napisał:

To swoją drogą, ale weź pod uwagę, że taka rozdzielczość jest w ekranach 24", kto normalny
dzisiaj gra na PC podłączonym do takiego ekranu? IMO bezsensowny test.


to że bez sensu to tak, ale taka rozdzielczość to nie na 24" ale na 30" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować