Zaloguj się, aby obserwować  
Qba-13

Dragon Ball

856 postów w tym temacie

/.../

Jednak ta cenzura nie jest odczuwalna jak w Polsce. Poza tym ogólne polskie tłumaczenie stoi na niskim poziomie. Wiele rzeczy jest poprzekręcanych i w ogóle polski przekład wiele odbiega od innych przekładów. Skąd oni brali tłumacza do tego anime to ja nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:56, kowboj3 napisał:

/.../

Jednak ta cenzura nie jest odczuwalna jak w Polsce. Poza tym ogólne polskie tłumaczenie stoi
na niskim poziomie. Wiele rzeczy jest poprzekręcanych i w ogóle polski przekład wiele odbiega
od innych przekładów. Skąd oni brali tłumacza do tego anime to ja nie mam zielonego pojęcia.

Skąd brali tego tłumacza- tego też nie wiem. Ale mam pytanie- jest gdzieś w internecie do obejrzenia japońska wersja Dragon Balla? Chciałbym zobaczyć, czym tak bardzo różni się od polskiej czy francuskiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2007 o 09:24, kowboj3 napisał:

Kupienie tej sagi w Polsce jest praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Z tego co wiem nie
ma u nas licencji, więc jej "ściąganie" nie będzie złamaniem praw autorskich, bo w Polsce ta
saga takich praw po prostu nie ma.


Jak to nie możliwe? przecież ja kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo się zagalopowałem - ja też ja kupiłem :)

mroczny mrok

Szczerze mówiąc nie pamiętam, gdzie oglądałem japońską wersję anime. Oczywiście nie do końca po japońsku, bo były polskie napisy. Oglądałem również wersję angielską i jest ona bardzo zgodna z japońską wersją. Natomiast z polską wersją, wersje angielska i japońska pokrywają się w małym stopniu (przykładem jest Kuririn, który w polskiej wersji został tchórzem (ciągle mówił, żeby uciekać), a to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:33, kowboj3 napisał:

Trochę za bardzo się zagalopowałem - ja też ja kupiłem :)


No widzisz xD musisz uważać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tego już nie było ale to takie śmieszne jak to ludzie nie wiedzą o czym mówią a konkretnie przypomniało mi się jak w UWADZE była mowa o Dragon Ballu www.youtube.com/watch?v=udkLWfgliEc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:53, master962 napisał:

nie wiem czy tego już nie było ale to takie śmieszne jak to ludzie nie wiedzą o czym mówią
a konkretnie przypomniało mi się jak w UWADZE była mowa o Dragon Ballu www.youtube.com/watch?v=udkLWfgliEc

Ludzie po prostu nie mająsięjużdo czego przyczepić. A poza tym czy ktoś nie widział w życiu majtek? Dragon Ball ma czasami takie fragmenty. No ale w końcu kategoria wiekowa jest- 16+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:54, RRohen napisał:

+16....A ja oglądałem bajkę jak miałem 5 - 6 latek :D


Ja również. jednak jakośmoi rodzice nie mieli zastrzeżeń, gdy widzieli, jak Genialnemu Żółwiowi podobają się dziewczynki:D Ale gdybyś zobaczył wersję Japońską- ona zawiera fragmenty, które usunięto w wersji polskiej i francuskiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem momenty ( w wersji made in japan na internecie gdzieś ) jak Son Goku wystawia faka do Vegetty albo son goku całuję się z chi-chi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:58, RRohen napisał:

widziałem momenty ( w wersji made in japan na internecie gdzieś ) jak Son Goku wystawia
faka do Vegetty albo son goku całuję się z chi-chi


No właśnie. Są i gorsze momenty. Jeżeli oglądałeś sagę DB- pamiętasz, gdy Bulma dała Genialnemu Żółwiowi pewne urządzenie, które pozwalało się zmniejszać do bardzo małych rozmiarów? W dodatku Bulma poszła wtedy do toalety wziąść prysznic. Wersja Made in japan:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż... jeden odcinek z wersji angielskiej czy Japońskiej trwał mniej więcej 20-25 minut. Francuska która została przetłumaczona na polski trwa 13 góra 18 minut. wersja jest bardzo skrojona pomija się wiele rzeczy poza tym lektor jest do d***. Błedy w tłumaczeniu i cenzura sprawiają że lepiej jest ściągnąć Ang. wersje i zrobić własne tłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:58, RRohen napisał:

widziałem momenty ( w wersji made in japan na internecie gdzieś ) jak Son Goku wystawia
faka do Vegetty albo son goku całuję się z chi-chi


Kurcze, nigdy tej sceny w wersji japońskiej nie widziałem. Masz może jakiegoś linka do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:24, Songohan1986 napisał:

no cóż... jeden odcinek z wersji angielskiej czy Japońskiej trwał mniej więcej 20-25 minut.
Francuska która została przetłumaczona na polski trwa 13 góra 18 minut. wersja jest bardzo
skrojona pomija się wiele rzeczy poza tym lektor jest do d***.


Na to oko można przymknąć. W polskich odcinkach wycięte są napisy, a w niektórych początkowe przypomnienie co zdarzyło się poprzednio... to też można przeżyć :P

Dnia 20.06.2007 o 12:24, Songohan1986 napisał:

Błedy w tłumaczeniu i cenzura
sprawiają że lepiej jest ściągnąć Ang. wersje i zrobić własne tłumaczenie


Każdy fan DB słysząc błędy w tłumaczeniu nie powinien się nimi przejmować... fan ma wiedzę, wie jak jest naprawdę i takie błedy mu nie przeszkadzają.
Co do cenzury... w Polsce puszczali dość ocenzurowane odcinki francuskie, heh i jeszcze nasi je po swojemu ocenzurowali... no cóż jakieś wymagania musiano spełnić by można było je puszczać w naszym pięknym polskim kraju.
Co do ściągania angielskich odcinków... jak już się by je ściągało to po co tłumaczyć? Osobiście ogladałem kinówki DBZ w wersji angielskiej i nie było tak źle. Oczywiście zależy to od tego kto jak opanował obcy język...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:54, RRohen napisał:

+16....A ja oglądałem bajkę jak miałem 5 - 6 latek :D


a nie 18+? kiedyś na rtl7 był czerwony znaczek ;DD ,a i tak oglądałem to w wieku 7 czy 6 lat :D:D:D- piekielne anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź na posta udało mi się załatwić DBME2007 I nawet fajny jest.

p.s. kto grał w bid for power jakby co to mam paczkę z postaciami i jedną areną orazx dodatkiem "Freza Saga" czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno zacząłem oglądanie Dragon Ball na kompie. Jak byłem mały oglądałem to na RTL7, później na TVN7. Za dużo już z tego nie pamiętam, więc bardzo fajnie ogląda mi się to po raz drugi. Dragon Ball był zawsze moim ulubionym Anime, pamiętam jaki byłem smutny gdy oglądałem ostatni odcinek Dragon Ball GT. I tu pojawia się moje pytanie. Kiedyś było głośno o serii AF jednak nic pewnego na jej temat nie wiadomo. Dzisiaj pod wpływem kilku odcinków, które obejrzałem jakiś czas temu poszukałem informacji na temat tej serii w internecie. W jednym z artykułów z 2005 roku wyczytałem, że ciągle nie ma żadnych konkretnych informacji na jej temat, ale premierę (jeśli w ogóle będzie) planuje się na "za dwa lata" czyli na rok 2007. Teraz jest ten rok więc czy są jakieś konkretniejsze informacje na temat tej enigmatycznej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oficjalnie wiadomo - seria nie istnieje i istnieć nie będzie. Jest za to jeden ciekawy film kinowy, który rozgrywa się około 100 lat po wydarzeniach z GT. Nazywa się: Dragon Ball GT TV Special - History of Goku Jr., gdzie zobaczyć możemy przygody praprawnuka Goku, czyli Goku Juniora. To jest ostatnie anime wydane spod znaku Dragon Ball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:51, kowboj3 napisał:

/.../

Oficjalnie wiadomo - seria nie istnieje i istnieć nie będzie. Jest za to jeden ciekawy film
kinowy, który rozgrywa się około 100 lat po wydarzeniach z GT. Nazywa się: Dragon Ball GT TV
Special - History of Goku Jr., gdzie zobaczyć możemy przygody praprawnuka Goku, czyli Goku
Juniora. To jest ostatnie anime wydane spod znaku Dragon Ball.


Yhymh,oglądałem to.Miałem to kiedyś na kompie ale usunełem.
Fajny ten special był.He He Pan jakaś stara babcia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować