Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 - znana ostateczna cena i specyfikacja

77 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 09:14, Xarodon napisał:

Testy wyjaśnią sprawę, ale gadanie na siłę, tylko dlatego, że właśnie akurat kupujesz
tą kartę jest śmieszne ;)


sluchaj 8800GT jest dobra karta ale normalne jest to i kazdy to wie ze ta karta bedzie mocniejsza nie duzo ale bedzie od 2x8800GT w SLI

Dnia 26.02.2008 o 09:14, Xarodon napisał:


Poza tym mam mówiąc delikatnie marne zdanie o ludziach, którzy z obłędem w oku kupują
w dniu premiery wszystko co nowe (nowe nie zawsze znaczy lepsze). Ich sprawa, że wydadzą
kupę kasy na coś, co za dwa miesiące stanieje. Zamiast używać portfela, czasem lepiej
użyć mózgu.


Widzisz ty nie uzyles mozgu bo gdybys to zrobil to bys wszedl na mojego GS-a to bys sie dowiedzial, ale moze to jest juz za trudne to juz ci pisze. Moja EVGA 8800GTX KO ACS3 sie przegrzala i dostalem zwrot kasy czyli 2250. Wiec mam nadzieje ze nic nie dokladajac wezme nowego 9800GX2. Wiec jest to dobry interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi sie zdaje ze ati znow odzyska swa pozycje jako lidera rynku seria 4xxx jesli okaze sie lepsza od geforcow to nvidia bedzie miala powazny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to tylko same dane na temat tej nowinki.Poczekajmy na pierwsze testy tego potwora:)
Kazdy producent zachwala swój nowy produkt, a z tym jest już rożnie.Mnie na razie wystarcza mój NX 8800 Ultra OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuję najnowszych kart graficznych, bo to nie ma sensu. Za cenę takiej karty kupię spokojnie PS3 albo dwa X :). Do ceny 599 $ pewnie trzeba jeszcze doliczyć przynajmniej połowę tej sumy, bo każdy chce zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a mi sie zdaje ze ati znow odzyska swa pozycje jako lidera rynku seria 4xxx jesli okaze sie lepsza od geforcow to >nvidia bedzie miala powazny problem

mokra skarpeta-> powinieneś wiedzieć ze Nvidia króluje w każdym segmencie cenowym od roku.
Rok temu z wyjątkiem segmentu średniego zajętego przez ATI X1950 sytuacja była podobna tak wiec nazbierali już mnóstwo klientów.
Nawet jeśli udało by im się w tym lub przyszłym roku wypuścić coś słabszego niż ATI zadowolony klient z poprzednik 2 lat wybierze Nvidie.
Swoją drogą ATI zaczęło strategię niskich cen co może tylko pozytywnie wpłynąć na wszystkie karty ze wszystkich segmentów zarówno ATI jak i Nvidii.
A teraz najważniejszy argument obie firmy zaczeły jako karty high-end''owe wypuszczać dwu rdzeniowe hybrydy swoich najmocniejszych układów jedno procesorowych co oznacza że zarówno Kanadyjczycy jak i Zieloni albo nie mają już pomysłów na nowe rozwiazania albo directx 10 i 10.1 w ich oczach nie jest wart uwagii albo czekają na odpowiedni mom.ęt żeby zaskoczyc klienta czymś na prawde potężnym.
Jedyne o w tym wszystkim cieszy to fakt iż ATI nareszcie nawiązało walkę z Nvidią co zaowocuje niższymi cenami w każdym możliwym segmencie:) u obu producentów układów graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 09:44, Kifa napisał:

Ale gdy widzę jak każda nowa karta nVidii z miejsca
uznawana jest za hit, to przepraszam, ale robi mi się słabo...


Mam podobnie. Wiem, że Radeony mają problemy (drivery, cały soft) ale mimo wszystko działają lepiej.
A o niestabilność prędzej bym posądził geforcy (niektóre serie).
Inna sprawa, że nawet BARDZO stare modele Radeonów (dostepne w tej chiwli na alledrogo za 30 zl) mogą pociągnąć niejedna gre. Nie tylko te gierki sprzed 5 lat,ale również te sprzed 2-3.
To jest osiągnięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:56, Lasca napisał:

Inna sprawa, że nawet BARDZO stare modele Radeonów (dostepne w tej chiwli na alledrogo
za 30 zl) mogą pociągnąć niejedna gre. Nie tylko te gierki sprzed 5 lat,ale również te
sprzed 2-3.

a wiesz, że masz rację? do końca ubiegłego roku miałem radka 9000 - 64mb i bez problemu pocinałem na high detalach w krwawą forsę, carbona, preya, swata 4 a teoretycznie to nawet menu się nie powinno wyświetlać, ot chociażby z powodu shaderów - karta miała 1.3, wymagane 2.0 i więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie jak wy się żalicie z tą ceną! Przecież to ma być najlepsza karta na rynku! Raczej nie macie co się spodziewać promocji jak w Tesco! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie zamuwilem w sklepie MSI 9600GT 512MB 256bit i tak dalej z podciagnietym OC jak pisze w opisie na str producenta w poniedzialek ma byc niech ta sobota i niedziela przeleci :P juz niemoge sie doczekac. Wogule to te karty sa dosc tanie za 600zl mozna juz kupic wydajny produkt to mnie zaskoczylo bardzo ze takie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś wymagania gry Transformers??
MINIMUM Radeon 8500

.....
wlasnie
Kiedy ta karta była w sklepach, to ja nie miałem jeszcze komputera.
A Transformers nie było takie fatalne graficznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wydałem na kompa 6 tys. i nie żałuje. teraz z takim kompem to najnowsze gry chodzo na very high. a sprzet mam taki:Karta Graficzna Gigabyte Radeon HD4870X2 2GB DDR5 256b 3.6 procek 4 rdzeniowy 6 gb ram 1600mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 11 marca, a ja 12 mam urodziny ;] tak z tym ze za te 1500zl to mozna juz w miare dobrego kompa zlozyc, ale jezeli wie sie gdzie co i jak ;p

@DRAKO511

Tylko podaj mi system ktory to obsluguje 6 GB ram ? I po za tym nie widze sensu wydawania takich peniedzy na kompa, bo to jest przegiecie. O ile tak owy posiadasz bo nie wiem czemu ale to wydaje sie mocno nagiete, i jak znam zycie to poprostu wymieniles najlepsze komponety do kompa jakie znasz, bo jakos ciezko sie spodkac z prockiem czterordzeniowym i to 3.6 gHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować