Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alan Wake - zapowiedź

51 postów w tym temacie

Curtiss

Studio Remedy już tworząc obie części Maxa Payne, udowodniło, że potrafi stworzyć wciągającą mroczną historię. Jako, że dobra fabuła to podstawa każdego survival horroru, tym lepiej wróży to ich nowemu tytułowi – Alan Wake. Gra ta powstaje już od kilku ładnych lat, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zagramy w nią już w tym roku.

Przeczytaj cały tekst "Alan Wake - zapowiedź" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znane studio, niezła grafa i fabuła (wg tego co zna człowiek z zapowiedzi) - czas zweryfikuje zapewnienia twórców. Może wreszcie będzie to sensowny powód do przesiadki na Vistę? Chyba, że "zaradni" podobnie jak z Halo 2 zmusza grę do działania w starszym Windows. Nawet kosztem DX10, który nawiasem mówiąc nic zapierającego dech w piersiach względem DX9c jeszcze nie pokazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą gierką podjarałem się już w momencie ukazania się pierwszego trailera i czekałem niecierpliwie.... aż do momentu przeczytania tej zapowiedzi.
Potwory? Nie, ja podziękuję.
Liczyłem raczej na mroczny, psychodeliczny klimat z Maxa Payne''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zorza, chciałbym zauważyć, że Silent Hill też ma potwory. I ma BARDZO psychodeliczny klimat.
Alan Wake to gra, którą na pewno kupię na Xboxa. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak jak zaplanowali to twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:47, grim1234 napisał:

Hmmm, zorza, chciałbym zauważyć, że Silent Hill też ma potwory. I ma BARDZO psychodeliczny
klimat.
Alan Wake to gra, którą na pewno kupię na Xboxa. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak
jak zaplanowali to twórcy.

Ależ ja nie mówię, że gry z potworami nie mają klimatu. Po prostu liczyłem na to, że klimat w grze Alan Wake będzie on budowany w inny sposób (a la Max Payne). Ja zwyczajnie potworów w horrorach nie zdzierżę. Czy to w filmach, czy to w grach. Kwestia gustu.
Oczywiście są wyjątki (pierwszy Obcy), ale ogólnie wolę klimaty Lśnienia, niż Nocy Żywych Trupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem trailer obejzalem i jakos mnie to nie zachwycilo, szczegolnie walczac z potowarmi swiatlem. Ta gra nabrala by klimatu majac do dyspozycji jednak jakis maly ekwipunek nie mowie tutaj o nie wiadomo czym ale o jakims karabinie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:37, zorza napisał:

Liczyłem raczej na mroczny, psychodeliczny klimat z Maxa Payne''a.

z tym się zgodzę

jeśli wyjdzie w tym roku, to Visty raczej mieć jeszcze nie będę, więc panom z Remedy podziękujemy. ich dzieła zawsze były sprzętożerne, więc za wymagania sie nie obrażam. grafika jak na razie cudem nie jest, ale jest bardzo dobra... klimat brzmi fajnie, ale potworki... tak, zorza, masz rację...
ogólnie - 50/50... chyba nie dla mnie. wolę szybki Sax i trochę Payne :)
nie ma to jak stary dobry Max....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie zapomnialem o tej grze, a tu widze, ze prawdziwy next gen! W koncu ktos pomyslal i na Viste tylko gre wydaje i to jeszcze z obsluga 4 rdzeni CPU. BRAWO!

Mam nadzieje, ze od tej gry zacznie sie masowa produkcja gier Only for Vista z wykorzystaniem bibliotek DX10, bo po to w koncu jest zeby z tego korzystac :-)

Dziwi mnie troche formula samej gry, nie wydaje mi sie to zbyt grywalne niestety :-/ Ale pozyjemy zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ta zapowiedź odstraszyła mnie od tej gry. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale sądzę, że co najwyżej będzie to dobra może nawet bardzo dobra gra, ale na pewno nie wybitne dzieło. Dodatkowo nie mam zamiaru się przesiadać na Visie jeszcze przez najbliższy rok półtora, więc jak już to i tak nie pogram od razu po premierze a po tym czasie to te wymagania raczej nie będą niczym nadzwyczajnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego Remedy nie ujawnia nowych screenow i trailerow już od długiego czasu??? wszystkie grafiki i trailer już bardzo dawno są dostępne na necie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na tę grę już od dawna, więc mam nadzieję, że się w końcu doczekam. Choć nie wiem, czy cokolwiek mi to da. Alan Wake ma chodzić tylko na Viście, bo ma wspierać tylko DX10. Z drugiej jednak strony, jeśli będzie działał na kartach obsługujących tylko DX9, to pewnie pojawi się jakiś sposób na obejście tego, tak jak można w Crysisie wymusić włączenie najwyższych ustawień pod XP. Możliwe, że twórcy sami wypuszczą umożliwiającą to łatkę, kiedy się okaże, że Alan Wake dla Visty, nie tylko nie zwiększa popytu na Vistę, ale pomniejsza sprzedaż samej gry. Taką mam przynajmniej nadzieję, bo nie mam najmniejszego zamiaru kupować xklocka, który zdechnie za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, czekam na tę grę już długi czas, a tu twórcy wypalają, że potrzebny Win Vista :/ Oby ukazał się jakiś patch, który pozwalałby odpalić Alan''a na XP, bo wiązałam spore nadzieje z tą grą, a Vista to dla mnie szajstwo, które nie warto instalować...
Cóż, jeśli chodzi o grafikę to wygląda ładnie i oby klimat był prawdziwie horrorowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co ludzie marudzicie nad swoim blaszakiem kupicie xboxa i po bulu ta sama grafa bendzie co na kompie z 4 rdzeniami, 4 gb ram,i innymi bzdetami . A cena bez porównania xbox 1000 komp 5000. A i graficznie napewno nikogo nie zaszokują , gram teraz w unchardet drakes fotune (czy jakoś tam) miodzio, grafika pewnych lokacji jest wspaniała, ale własnie lokacji jeśli programiści naughty dog tyle lat pracowali nad oprawą wizualną samych lokacji (nie ma mowy w unchardet o wolnej przestrzeni poruszamy sie wytyczonymi mjejscuwkami wyspy) to co alan wake ma podciągnąć swoją oprawe do tej ukazaną nam w unchardet. Będzie to jednak dobra gra z dobrym klimatem. Grafika tesz bendzie spoko jak na tak duży teren. Szkoda tylko że nie będziemy mieli jej na ps3, trudno będzie trzeba sprawic sobie 360.ELDORADO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować