Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft nie do pokonania?

70 postów w tym temacie

pepsi

Dyrektor wykonawczy Activision, Bobby Kotick, powiedział, że nawet inwestycja rzędu miliarda dolarów w produkt MMO nie gwarantuje zdetronizowania panującego obecnie na tym polu World of Warcraft. Jego firma przyjęła więc taktykę: "zamiast walczyć z wrogiem, którego nie możesz pokonać - przyłącz się do niego".

Przeczytaj cały tekst "World of Warcraft nie do pokonania?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, WoW nie zauroczył mnie swoim światem. Nie, że mi się nie podoba uniwersum warcrafta, ale już na czwarty miesiąc chyba abonamentu nie wykupie. Jestem powiem szczerze dzieckiem NC-Softu :), to na jego mmo''sach(?;]) się wychowałem, dawny dobey Everquest i Dark Age of Camelot też są mi znane, ale ta firma mnie najbardziej zauroczyła. I świetne corpg, Guild Wars już od dawna gram w tą grę i może nie tak często, ale zawsze powracam. Czekam obecnie na Warhammera, bo wolę bardziej casualowe gierki, wlogujesz się pobawisz godzinkę się na RvR(PvP) a potem masz czas na naukę itp.WoW jak już to na całego i to mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak skończą wydawać dodatki do World of Warcraft to zrobią WOWa2 i znów będą na szczycie ;P I będzie się tak ciągnęło przez kilka najbliższych lat. Chyba że jakaś firma wyda coś naprawdę rewolucyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jedyną konkurencję dla WoWa zdaje się być Guild Wars 2 i... kolejne MMO Zamieci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko gra Blizzarda może znieść WoW ze szczytu... Nie rozumiem fenomenu tej gry, ale skoro tak długo się trzyma to chyba nie muszę mówić, że jej istnienie jest potrzebne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to pozycja lidera należąca do World of Wacraft nie powinna trwać więcej niż 5 lat... ;P
Chyba, że jak będzie dłużej, to byłaby to jedyna gra MMO tak legendarna, że dorównująca (może przebijająca...) Diablo(na poziomie legendy).... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..Po wydaniu serii dodatków do WoW 2 wypuszczą WoW 3 i tak dalej.. Nawet nasze prawnuki będą sie zagrywały w WoW`a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW nie zauroczył mnie jakoś, próbowałem triala jednak nie jest to tytuł dla okazjonalnych graczy, może Warhammer coś pod tym względem zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiej postawie mówie stanowcze nie! A później ludzie się dziwią, że mało gier jest na piecyki a zwłaszcza dobrych mmo. Tym samym ten pan pokazał swoją słabość uznając, że nie zrobi gry lepszej niż wow. Ja osobiście nie wyobrażam sobie grać w grę bez fabuły typu wow i pozostane ":dzieckiem" Nc softu. GW2 pokaze światu kto tak naprawde jest królem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne stwierdzenie... zawsze można stworzyć coś lepszego tylko trzeba mieć dobry pomysł i dopasować grę do potrzeb graczy... pamiętajmy, WoW swoją, bądź co bądź zasłużoną, pozycję zdobył szybko aczkolwiek stopniowo. Można więc powiedzieć że "Nie od razu w WoW-a grano". WoW jest popularny z kilku kluczowych powodów, jak olbrzymi świat, małe wymagania, ciągle wychodzące patche ulepszające rozgrywkę, dodatki pojawiające się mniej więcej co rok itd. itp. Niedawno na gram.pl pojawił się news o majacej sie pojawić niedługo grze MMO o piratach(z przykrością stwierdzam że nazwy nie pamiętam...) która według mnie na spore szanse na to by konkurować z WoW-em. Sama tematyka tej gry jest dość interesująca, bo raz że w ogóle mało jest gier o tematyce pirackiej, dwa że nie ma wśród nich żadnego MMO(chyba że o czymś nie wiem :P), i osobiście życzę tej grze jak najlepiej. Podsumowując tak jak napisałem wcześniej- każdego można pokonać- trzeba tylko mnóstwa pracy, dobrego zespołu i kapitalnego pomysłu- skoro Blizzardowi sie udało to innym też może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie ze ustawianie poprzeczki cenowej na abonament dla produktow MMO wchodzacych na rynek na poziomie WoW może byc znaczącym czynnikiem, dla którego Warcraft ma tak dużą przewagę nad konkurencją w tej dziedzinie. Po co ryzykowac pieniadze na abonament w nowej produkcji (i po 4 miesiacach obudzic się z przysłowiową ręką w nocniku, z garstką zapaleńców na serwerze), skoro ma się pod ręką pewniaka za tę samą kwotę. Nawet jesli nowość wydaje się potencjalnie lepsza.
Może w tę stronę a doczekamy sie jakiejś WoW-alternatywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może połączyć wszystkie studia pracujące nad jakimś MMO, oprócz Blizzard''a, a powstanie wtedy SuperMMO, które zniszczy WoW''a i tylko to jedno zostanie na rynku (bo przecież wszystkie studia będą nad nim pracować) ;)

lukesky16 -----------> są "Piraci z Karaibów Online" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować