Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 8 Beta 1 dostępny do ściągnięcia

54 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2008 o 22:45, Marco Polo napisał:

dawidos170
Znam ludzi, dla których internet=niebieskie e na pulpicie.


Eee ale mówisz o lamerach czy ludziach dobrze znających się na komputerach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

h-blox ma rację IE służy do ściągnięcia lepszej przeglądarki i jak kto uważa. Dla mnie najlepszy jest FF.
Dipl też by mi IE wystarczyło gdybym tylko na stronę Microsoftu wchodził :>. I nie możliwe jest żeby IE był szybszy od FF czy Opery w życiu tak się nawet nigdy nie stanie. Poza tym jak wymawiać IE to tak jakby osioł dźwięki wydawał a jak wiadomo osioł jest wolniejszy od lisa >:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 22:48, dawidos170 napisał:

> dawidos170
> Znam ludzi, dla których internet=niebieskie e na pulpicie.

Eee ale mówisz o lamerach czy ludziach dobrze znających się na komputerach?



Co znaczy "znający się na komputerach" albo "mających choć lekkie pojęcie o internecie" ? Skoro ktoś umie wykonać podstawowe czynności na PC, potrafi coś stworzyć w jakimś edytorze tekstu, wyszukać dane w internecie, ba napisać kwerendę w exelu nawet, ale nie interesująca się hardwarem, to lamer, czy już osoba znająca się ?

Co do szybkości IE to dotyczy to chyba tylko uruchamiania się ponieważ jest ściśle związana z systemem więc to nie dziwne, gorzej według mnie z interpretacją kodu i renderowaniem stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE? Jeszcze z napisem "beta"? Coś dla fanów sportów ekstremalnych, którzy dużo siedzą przed kompem...

Jak ktoś słusznie napisał "IE służy do ściągania lepszych przeglądarek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 22:53, Marco Polo napisał:

...


Za osobę znającą się bierzemy taką, która nie korzysta biernie z internetu i używa IE bo taki mu dali z urzędu tylko ma pojęcie o innych przeglądarkach oraz niekoniecznie korzystała bądź czytał o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porazka .. dosłownie... przechodzi test ACID, ale co z tego, skoro źle interpretuje CSS ?? Zainstalowałem .. i ubawiłem się bez reszty ... tag UL działa bardzo dziwnie, wstawienie obrazka w tło div''a i pozycjonowanie tego obrazka to zupełna porażka. Wiem .. wersja BETA, ale skoro ta wersja ma tak bardzo widoczne błędy to co dalej ??
Przypuszczam, ze test ACID to podpucha, już sam fakt ze Opera szybciej go przechodzi daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 22:57, TMERLIN napisał:

Porazka .. dosłownie... przechodzi test ACID, ale co z tego, skoro źle interpretuje CSS
?? Zainstalowałem .. i ubawiłem się bez reszty ... tag UL działa bardzo dziwnie, wstawienie
obrazka w tło div''a i pozycjonowanie tego obrazka to zupełna porażka. Wiem .. wersja
BETA, ale skoro ta wersja ma tak bardzo widoczne błędy to co dalej ??
Przypuszczam, ze test ACID to podpucha, już sam fakt ze Opera szybciej go przechodzi
daje do myślenia.


TMERLIN mi tu śmierdzi "przerobieniem IE" specjalnie pod ten test ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:45, Kolotko Tanker napisał:

czy ten nowy IE obsługuje jakże innowacyjną i odkrywczą funkcję zakładek?


Wiesz, IMO usuwanie zakładek (przecież były w IE7) to byłoby samobójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem IE 8. Niewiele zmian w porónaniu do IE 7. Wyglad praktycznie taki sam jak w IE 7. Jedyna różnica to to że IE 8 jest po angielsku, i niektóre strony źle się otwierają. Jest pare ulepszeń ale to raczej kosmetyka. Mam nadzieję że produkt finalny będzie o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zainstalowaniu, wyswietleniu kilku stron, oraz sprawdzeniu dwoch testow acid2
http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html oraz http://acid2.acidtests.org/ odinstalowalem to cos co niby nazywa się przeglądarka internetowa. Test Acid 2 nie zawsze dziala a jak dziala, to nie jest spelniona jedno zalozenie, po scrolowaniu okna w gore i dol czesc glowy "buzki" powinna byc stała reszta powinna się ruszac.

Edit: Zapomniałem dodać ze przy otwieraniu gram.pl IE8 po prostu się powiesil i to nie jeden raz. A jak wczytał strone to jej renderowanie trwalo chyba z 2 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować