Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 8 Beta 1 dostępny do ściągnięcia

54 postów w tym temacie

Cóż, jak to mam w zwyczaju, bet nie ściągam, ewentualnie na RC się skuszę.
W każdym razie i tak używam Opery i nic mnie nie przekona do innych przeglądarek.
Znaczy, IE7 też jest spoko, ale Firefox to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ściągnę, przetestuję, ale pewnie nie wrócę do IE (używałem go tylko, gdy nie miałem stałego łącza). Poczekam na Operę 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam coś od siebie o tej rzekomej zgodności. IE8 przechodzi ten test zgodności: http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html, ale tego już nie: http://acid2.acidtests.org. Kod jest ten sam, więc jest to bardzo dziwne. Przyciskiem "Emulate IE7" nie emulujemy wyglądu starej przeglądarki (chyba, że źle zrozumiałem tekst), tylko sam silnik. Co do działania: aplikację przyspieszyli, ale prędkość silnika - kompletna porażka. I looknijcie jeszcze na stronę MS na nowym silniku. Chyba webmasterzy MS nie stosują się do W3C ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tego im wyszlo... ja czekam na FF3, ale cos sie doczekac nie moge... moze trzeba bedzie wrocic do IE??? Kto wie... czas pokaze ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Microsoft się wykazał. Może to nie jest poziom Opery i Firefox-a, ale w porównaniu do tylu lat bezczynności na polu przeglądarek to ósemeczka IE wypada bardzo pozytywnie i może kolejna wersja podejmie równą walkę z konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać.
Nie ufajcie żadnym dodatkom do Windowsa od Microsoftu. Nie podoba mi się, że ich kampania przeciwko piractwie przeszła tak cicho. News był 2 dni na stronie głównej. Przecież to była kampania na szeroką skalę. Pozatym ploty krążą, że wszystkie upększenia od MS mają coś w stylu spyware... Ja im nie ufam. Mam Windowsa XP i dopóty coś ciekawszego (oprócz Visty, bo to totalna kaszana) się nie pojawi to zostanę przy nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale IE oraz słowo Beta wywołują u mnie pewno wesołość.
I pewne pytanie, kiedy wypuszczą "pełną wersje" a raczej czy kiedyś im się uda :O

h-blox - dobre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 20:48, Rzezim napisał:

h-blox - dobre:D


Rzezim taki sam dowcip jest z FF :) IE służy do ściągnięcia FireFoxa ;)


Ale do tematu - IE zatraciła swój monopol i już raczej na top nie wróci. Co do testów ACID to ja się tym kompletnie nie przejmuję i żyję ze swoim FF2 w zgodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 21:11, 14Wiking napisał:

ja urzywam apple Safari. jest szybsza nawet od FF


Na jakim sprzęcie? Zakładam, że masz Maca, bo jak ściągnąłem ostatnią betę dla Win, to 10 sekund podziała, a potem "Wystąpił problem z aplikacją (...) Przepraszamy za kłopoty."

@Dipl

Dnia 07.03.2008 o 21:11, 14Wiking napisał:

Mozilla jest gorsza bo mi strony wolniej włączała

No comment. FF jest lepszy od IE pod względem prędkości wyświetlania stron (to jest nawet w IE8 schrzanione), ale i tak nic nie przebije Opery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 21:15, dawidos170 napisał:

Ale do tematu - IE zatraciła swój monopol i już raczej na top nie wróci.

Faktycznie, straciła monopol.

Kontroluje już "tylko" 95% rynku światowego :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 21:52, prabab napisał:

Kontroluje już "tylko" 95% rynku światowego :P.


Eee ale mowa jest o tym ilu ludzi ją ma na kompie czy z niej korzysta ? I nawet jeśli to zastanawiam się ilu ludzi mających choć lekkie pojęcie o internecie nadal pozostaje przy IE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do używających IE, dzięki wam webmasterzy i twórcy stron zmuszeni są do tracenia swojego cennego czasu na specjalne dostosowywanie stron pod tą właśnie przeglądarkę. Wiem, wam to nie robi różnicy ale dzięki temu większość stron dalej jest w "kodowym" średniowieczu.


dawidos170
Znam ludzi, dla których internet=niebieskie e na pulpicie.

PS. Jednego nie rozumie, firma z niebagatelnym zapleczem finansowym, kadrą inżynierską i programistyczną, a tworzy takie potworki jak IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować