Zaloguj się, aby obserwować  
Lailonn

Ceny gier na PC i konsole

89 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2006 o 13:05, Lailonn napisał:

Jako jeden z atutow konsoli wymieniono brak patchy etc

To chyba najbardziej absurdalny atut jaki można wymyśleć. Brak możliwośći zaktualizowania gry i ulepszenia jej miałby być plusem?? No proszę, litości...

Wyobraź sobie tekiego np WoWa bez patchów... Balansowanie gry po sieci, dodawanie nowych map, dodatków (standard już w konsolach - vide Halo2) to wielki plus, bo zaciera się tu przewaga jaką miały PCty nad konsolami.Aktualiazcje od gier nie są żadnym problemem ani wadą. Problemem jest tylko i wyłacznie sytuacja, gdy gra jest tak niedorobiona, że przez pół roku trzeba ją paczować. Sam fakt istnienia paczów nie "wywołuje" z lasu takich niedoróbek. Na debilizm developerów oraz mnogość konfiguracji PCtowych (ogromny problem w grach i przyczyna niewykorzystywania 3/4 mocy i technologii w nowych kartach graf cyz DX) leku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 11:15, D2T napisał:

> Jako jeden z atutow konsoli wymieniono brak patchy etc
To chyba najbardziej absurdalny atut jaki można wymyśleć. Brak możliwośći zaktualizowania gry
i ulepszenia jej miałby być plusem?? No proszę, litości...



Tylko ,że nie uważasz ,że w zasadzie tą metodą konsole powoli zamieniają się w Pecety ? Nie minie trochę czasu , pojawią się kompiratory na konsole, edytory tekstu na konsole itd. i w zasadzie będziemy mieli dziwnego kompa z ograniczonymi możliwościami, bez możliwości upgrade''owania bebechów i z grami w dziwnych cenach :|

Ja nie mam nic do konsoli , tylko ,że zawsze wydawało mi się ,że to ma być "prosta w obsłudze maszynka do gier",a tu już powoli zaczynają się cuda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 12:13, Seldon napisał:

Tylko ,że nie uważasz ,że w zasadzie tą metodą konsole powoli zamieniają się w Pecety ?

nie, nie uważam. Tak samo jak aparaty komórkowe z aparatami cyfrowymi nie stają się aparatami cyfrowymi... Cel konsoli to multimedialny hub. Fakt że osiągnięcie tego celu wiąże się z przejęciem licznych elementów od pctów to inna sprawa.

Dnia 31.01.2006 o 12:13, Seldon napisał:

Nie minie trochę czasu , pojawią się kompiratory na konsole, edytory tekstu na konsole itd.

w jakim celu tak skomplikowane rzeczy? Konsola to narzędzie do rozrywki. Będzie inkorporować wszystkie rozwiązania które są po drodze - oglądanie filmów, nagrywanie filmów na dysk, słuchanie muzyki, gry, video-czaty itp itd. Do klepania tekstu w notatniku i pozostałej pracy zostanie PC - takie właśnie jak w teorii jego założenie. I takie będzie.

Dnia 31.01.2006 o 12:13, Seldon napisał:

w zasadzie będziemy mieli dziwnego kompa z ograniczonymi możliwościami, bez możliwości upgrade''owania
bebechów i z grami w dziwnych cenach :|

Ceny gier konsolowych są na świecie identyczne do ceny gier pc. to po pierwsze. po drugie, to nigdy nie będzie komp. to jakieś klaustrofobiczne podejście użytkowników PC.

Dnia 31.01.2006 o 12:13, Seldon napisał:

Ja nie mam nic do konsoli , tylko ,że zawsze wydawało mi się ,że to ma być "prosta w obsłudze
maszynka do gier",a tu już powoli zaczynają się cuda ....

nadal jest bardzo prosta w obsłudze. W przeciwieństwie do PC nie muszę konfigurować żadnych teamspeak i męczyć się z łatkami które działają jak chcą, albo po instalacji psują grę. Wszystko robi się w tle, max user friendly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba najbardziej absurdalny atut jaki można wymyśleć. Brak możliwośći zaktualizowania gry i ulepszenia jej miałby być plusem?? No proszę, litości...

Ano absurd ale taki argument fani konsol mi podali...

Tylko ,że nie uważasz ,że w zasadzie tą metodą konsole powoli zamieniają się w Pecety ?

Ano zamieniaja ;]

Tak samo jak aparaty komórkowe z aparatami cyfrowymi nie stają się aparatami cyfrowymi...

Mylisz 2 rozne rzeczy. Aparat w telefonie to bajer. ZByt slaby technologicznie(przez cene) aby mogl spelniac funkcje aparatu cyfrowego... Konsole i PCty natomiast tak samo sa dostosowane do gier. Rozni je jedynie wymienianie bebechow i aktualizacje. Skoro wiec tu granica sie zaciera to...

w jakim celu tak skomplikowane rzeczy? Konsola to narzędzie do rozrywki. Będzie inkorporować wszystkie rozwiązania które są po drodze - oglądanie filmów, nagrywanie filmów na dysk, słuchanie muzyki, gry, video-czaty itp itd. Do klepania tekstu w notatniku i pozostałej pracy zostanie PC - takie właśnie jak w teorii jego założenie. I takie będzie.


NIe mow jakie bylo zalozenie PCtow bo raz ze pwostaly przed konsolami to dodatkowo nie znasz zamierzen firm je produkujacych. A ja watpie by NVidia czy ATI chcialo z kompa zrobic masyzne do pisania tylko ;] Natomiast do biura to rpedzej laptop nie nadajacy sie zbytnio do gry niz PC...(myslac tymi kategoriami)

nadal jest bardzo prosta w obsłudze. W przeciwieństwie do PC nie muszę konfigurować żadnych teamspeak i męczyć się z łatkami które działają jak chcą, albo po instalacji psują grę. Wszystko robi się w tle, max user friendly.

A komputery nie sa user friendly? Od windowsa xp widac tendencje do sprzyjania "looserom" Wszystko jest plug & play. Wszystko sie samo ustawia i instaluje. Ty tylko klikasz i czekasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co sie spierac.
To wszystko jest tak zaprojektowane, ze jak duzo kasy to kupisz konsole, peceta, i handhelda. Wszyscy beda zadowoleni.
A jak masz malo to i tak nic nie kupisz, bo gry na konsole sa drogie, a na PC czesci sa drogie. I tak zle i tak zle.
Jednym slowem: trzeba miec duzo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patche na konsolach to raczej nie zaleta zbytnia bo przez to mozna powiedziec że developerzy mniej dopracowują kod gry i pozostają bugi, które wyeliminują później wydany Boiling Points świetnie pokazuje tą sytację albo Driver 3, który został też wydany na PC jest wielkim kiepskim tytułem z bugami , których nawet patche(o ile jakies powstały do tej gry) nie wyeliminowaly. Fakt najlepiej mieć i kompa i jakoś konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiedziałem gdzie i do kogo skierować te słowa, ale ten temat wydawał mi sie najbardziej odpowiedni. No i chciałem mieć pewność że dotrze to do kogoś z ekipy CD Projekt. Już piszę w czym problem. Chciałem kupić tą grę :
http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=6wzh3
Znalazłem ten produkt w supermarkecie GEANT na Ursynowie w Warszawie. Stał w dwóch rzędach, przy jednym była cena 39,90 przy drugim 49,90. Przy mnie pracownik sklepu zdjął tą niższą mówiąc że 49,90 jest nową ceną ze stycznia.39,90 była ceną z grudnia 2006 ( pzy cenach były daty ). Oczywiście nie kupiłem tej gry mają świadomość że można ją dostać za 31,90, czyli za 18 zł mniej. Mam takie pytanie : czy sklepy mogą sobie zmieniać ceny według własnych kaprysów ? Moim zdaniem GEANT w tym momencie po prostu oszukuje ludzi, kosztem wydawcy. Ludzie będą kląć CD Projekt za wyskoie ceny a nie supermarket. Ja np. wściekłem się niesamowicie, szczególnie że szukałem tej gry przez pół dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F.E.A.R w platynowej kolekcji kosztuje 46,90, a dodatek kosztuje 19,90 = 66,80
F.E.A.R Złota kolekcja, czyli podstawka + dodatek kosztuje 79,90
Czemu razem jest drożej o 10 zł niż oddzielnie ?? Czy to nie dziwne troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować