Zaloguj się, aby obserwować  
Lailonn

Ceny gier na PC i konsole

89 postów w tym temacie

Tak sie zastanawial dlaczego ceny gier na konsole sa tak strasznie wysokie w porownaniu do PCtow.
-Z jednej strony argumentem za "wysokimi "cenami gier na PCta bylo piractwo. W zwiazku z tym ,ze sprzedaje sie mniej gier niz mogloby to ceny wyzsze by to zrekompensowac(czy to prawda-nie wiem)
Z drugiej strony mamy konsole gdzie rynek piracki jest wielokrotnie mniejszy niz na PCta(bo np wymaga przerobki konsoli)
-Gry na PCta musza byc testowane na wielu konfiguracjach. Nie mozna przeciez dopuscic by produkt nie dzialal pod jakims typem grafiki czy sterownikiem.
Konsola jest jedna i ta sama. Z czasem tworcy znaja ich mozlwisoci na wylot i niczym ich juz nie zaskakuje. nie ma wiec potrzeby zmudnych testow w xxx konfiguracjach.
-gry na PCta sa zazwyczaj ladniejsze bo i mozliwosci wieksze(nie wnikam w nowa generacje konsol) a wiec tworcy musza wiecej czasu posiedziec nad teksturami czy efektami. W zwiazku z brakiem sztywnego ograniczenia konfiguracji moga sobie pozowlic na pewne szalenstwa i dorabiac grze rozne elementy sprawiajace, ze jest nie liniowa etc
Konsolowe gry grafike maja ladna choc nie wywoluja ohow i ahow Limity sprzetowe jak np pad(no to nie to samo co klawa + mysz) czy podzespoly sprawiaja, ze gry sa na jedno kopyto. Nie slyszalem o jakis super rozbudowanych rpgach czy innych hiper tytulach, ktorych by PCtowcy zazdroscili(jedynie bijatyk na PCcie nie uswiadczysz) otoczenie to czesto(a moze i zawsze-nie wiem) zwykle bitmapy podczas gdy na pcie otoczeniem mapy jest normalny trojwymiarowy swiat.


Dlaczego wiec mimo wszystko te same tytuly na PCta(ktory wymaga wiecej pracy) sa duuzo drozsze na konsole? jak widze ceny gier 200-300 pdoczas gdy to samo i to ladniejsze mam na piecu za 60-100 to mam dreszcze :P Umie ktos wyjasnic ten fenomen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do samych konsol sony czy microsoft dopłaca, ale ma ileśtam procent marży z KAŻDEJ gry na ich konsolę, więc to zwiększa cenę,a na kompa zarabiają tylko pośrednicy i twórcy a nie np nivida czy ati. No ale przeciez gry na np ps2 szybko tanieją, weźmy tekkena piątke. Ja go kupiłem pare dni po premierze w empiku za 220 złotych, a teraz jest w sklepach wysyłkowych po 100 złotych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

Konsolowe gry grafike maja ladna choc nie wywoluja ohow i ahow (...)


Kolo, a widziałeś God of War na PS2 ??? Tam grafa jak na PS2 była zaje..ista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, ktorych by PCtowcy zazdroscili("

No nie, mamy wiele wspaniałych excusive''ów na konsole, którrych PC towcy by zazdrościli gdyby mieli o nich jakiekowiek pojęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn- Konsolowe gry grafike maja ladna choc nie wywoluja ohow i ahow Limity sprzetowe jak np pad(no to nie to samo co klawa + mysz) czy podzespoly sprawiaja, ze gry sa na jedno kopyto.
Ograniczenia są ale raczej tylko sprzetowe, bo na padzie można spokojnie grać w FPP i inne, w strategie raczej nie ale na PSXa było parę RTSów i ja nie nażekażem jak grałem bo to raczej kwestia przyzwyczajenia się do sterowania.
Jeśli gra jest zlokalizowana to jest tańsza, a na PC wiekszość gier jest zlokalizowanych, podczas gry na konsolach(narazie tylko na PS2) tylko pare gier jest zlokalizowanych, ale to się pomału zmienia. Pozatym sytuacja tanich gier na PC a droższych na konsole jest tylko w Polsce bo na zachodzie gry na konsole kosztują tyle samo co na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

Z drugiej strony mamy konsole gdzie rynek piracki jest wielokrotnie mniejszy niz na PCta(bo
np wymaga przerobki konsoli)


Mylisz się. Piratów na konsole jest nawet więcej niż na PC. Kupując Xboxa na giełdzie z reguły dostajesz całego twardziela załadowanego grami. Na PS2 też dostaniesz każdą grę. Kradzież jest o tyle atrakcyjniejsza, że ceny nowych gier są wyższe niż na PC. Tylko na Gacku jest to marginalna sprawa.

Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

-Gry na PCta musza byc testowane na wielu konfiguracjach. Nie mozna przeciez dopuscic by produkt
nie dzialal pod jakims typem grafiki czy sterownikiem.
Konsola jest jedna i ta sama. Z czasem tworcy znaja ich mozlwisoci na wylot i niczym ich juz
nie zaskakuje. nie ma wiec potrzeby zmudnych testow w xxx konfiguracjach.


W tym punkcie dochodzimy do jednej z kluczowych kwestii ceny. Gry na PC POWINNY być intensywnie testowane. Niestety tak nie jest. Zespoły testerów gier na PC są kilka razy mniejsze niż na konsole. Możliwość łatania gier rozleniwiła programistów i dlatego na PC wypuszczają czesto półprodukty aby szybciej zarobić.

Na konsoli nie da się tego zrobić, i dobrze !!! Dzięki temu dostajemy produkt dopracowany. Jeżeli, byłoby inaczej to taka gra przepadnie (był kiedyś 1 taki przypadek na Xboxie ale to, że nie pamiętam nawet nazwy świadczy o tym, że nie opłaca się tak robić :)

Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

-gry na PCta sa zazwyczaj ladniejsze bo i mozliwosci wieksze(nie wnikam w nowa generacje konsol)
a wiec tworcy musza wiecej czasu posiedziec nad teksturami czy efektami. W zwiazku z brakiem
sztywnego ograniczenia konfiguracji moga sobie pozowlic na pewne szalenstwa i dorabiac grze
rozne elementy sprawiajace, ze jest nie liniowa etc


Tutaj się plączesz. Na PC ciężko o optymalizację kodu, po pierwsze z powodu wielu możliwych konfiguracji a po drugie z powodu lenistwa i ograniczania kosztów. Developerom na PC bardzo łatwo przychodzi stwierdzenie: aby w coś zagrać trzeba kupić nową grafikę/procesor/więcej ramu. I gracze często kupują nowy sprzęt, najśmieszniejsze jest to, że wielu nawet nie dolicza tego do kosztów grania i dalej twierdzą, ze granie na PC jest tańsze. Jeżeli gra sie w nowe hity to granie PC jest sporo droższe. Analogicznie, jeśli chcemy pograć w starszą klasykę to kupuję konsolę z porzedniej generacji i mam gry w podobnej cenie jak klasyka na PC.

Natomiast liniowość i rozległość gry nie ma żadnego związku ze sprzętem. Ograniczenia sprzętowe maja wpływ jedynie na grafikę, fizykę i AI.

Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

Konsolowe gry grafike maja ladna choc nie wywoluja ohow i ahow Limity sprzetowe jak np pad(no
to nie to samo co klawa + mysz) czy podzespoly sprawiaja, ze gry sa na jedno kopyto. Nie slyszalem
o jakis super rozbudowanych rpgach czy innych hiper tytulach, ktorych by PCtowcy zazdroscili(jedynie
bijatyk na PCcie nie uswiadczysz) otoczenie to czesto(a moze i zawsze-nie wiem) zwykle bitmapy
podczas gdy na pcie otoczeniem mapy jest normalny trojwymiarowy swiat.


Nie masz żadnego pojęcia o grach na konsole więc radzę obejżeć filmy, poczytać w sieci o kilku przykładach: Resident Evil 4, The Legend of Zelda, Metroid Prime, Gran Turismo, Forza Motorsport, Burnout, God of War, Metal Gear Solid, Final Fantasy, Devil May Cry, Star Wars Roque Squadron, Kingdom Hearts, Dragon Quest.
To są tylko przykłady pierwsze z brzegu a gdybym chciał wymienić wszystkie to musiałbym pisać całą noc. W wielu wypadkach, nie powąchasz nawet podobnej gry na PC.
BTW, grafika jest tylko jednym z elementów gry, nie najważniszym. Liczy się przede wszystkim grywalność.

Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

Dlaczego wiec mimo wszystko te same tytuly na PCta(ktory wymaga wiecej pracy) sa duuzo drozsze
na konsole? jak widze ceny gier 200-300 pdoczas gdy to samo i to ladniejsze mam na piecu za
60-100 to mam dreszcze :P Umie ktos wyjasnic ten fenomen?


Mimo wszystko, to w gry konsolowe wkłada się więcej pracy (generalnie, wiadomo że wszędzie są wyjątki). zespoły developerskie są z reguły sporo liczniejsze, betatesterów jest kilka razy więcej, programiści dobrze znający dany sprzęt są też lepiej opłacani, gry mają większe budżety. Do kosztów grania na PC należy też doliczyć czas, który poświęcamy na instalację i grzebanie w kompie jak coś nie działa. Ja jestem zajętym człowiekiem i nie mam za dużo czasu na granie więc jakbym miał jeszcze przy czymś grzebać to by mnie krew zalała, a tak wkładam płytę i gram.

Na koniec zostawiłem sobie sprawę polskiego rynku gier. Polscy dystrybutorzy (poza EA i Sony) nie mają pojecia o rynku konsolowym. EA pokazało, że obniżając ceny można zarobić. Tą drogą poszło Sony i powoli coś robią w Cd Projekcie. Rynek konsolowy jest na podobnym poziomie jak pecetowy 5-6 lat temu więc w przyszłości powinno być tylko lepiej. Ceny to nie jedyny problem, gdzie jest Microsoft z Xboxem, gdzie są gry na DS`a z CDP, LEM`a i Cenegi ?
Kolejna sprawa to spolszczenia. Tylko gra w WYŁĄCZNIE polskiej wersji moze być tańsza bo wtedy odpada import. Jeżeli oprócz j. polskiego jest jeszcze Angielski to zachodni wydawca nie pozwoli za bardzo obniżyć ceny bo boi się ryzyka importu przez zachodnich graczy.

Niemniej, tak jak ktoś zauważył, na zachodzie ceny gier na PC i konsole są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lex nie jestem dla ciebie zaden "kolo" to raz
@f5k Jakos nie wyobrazam sobie grania w FPSa czy RTSa bez myszk ii klawiatury(skroty np w rtsie) owszem widzialem takie produkcje jak np Battlefield konsolowy ale nie wiem czy sie smiac czy plakac.
@Arin zauwaz, ze teraz konsolowe wprowadzaja internet etc masowo wiec obym nie krakal ale mozesz doczekac sie patchy :P Bog jeden wie co moga wymyslec ;D
Mowisz, ze musze wliczyc cene wymiany podzespolow np raz na 2-3 lata(ja co tyle mniej wiecej wymieniam i nigdy high-end a mimo to gram w KAZDY tytul bez problemow)
XBOX360 1400-1900zl(patrzylem na allegro, nie wiem czy ceny dobre) komp kosztuje okolo 3k?(taki z sredniej polki)
W 2005 nabylem jakies 20 gier co fakt troche wynioslo ale gdyby to byly gry konsolowe to srednio liczac 200zl wydalbym 4000zl !!!!! jesli jakies mniejsze hity i po 150zl to "tylko" 3000zl !!!! Ja tu widze ewidetny zwrot kosztow przy PCie ;D A moderniacji kompa mozna przeprowadzac czesciowo i nie musisz wydawac na to bog wie jakiej kasy. Konsoli na czesci nie kupisz...

"Natomiast liniowość i rozległość gry nie ma żadnego związku ze sprzętem. Ograniczenia sprzętowe maja wpływ jedynie na grafikę, fizykę i AI."

No i kolejny + dla PCta

Mowisz, ze jak chcesz pograc w "klasyke" to kupujesz starsza konsole i masz...fajnie ale to znowu KOSZTY a na moim kompie gdzie gram w BF2 na dobrych ustawieniach bez problemow moge tez odpalic i transport tycoon sprzet paru lat ;]

Grafika nie najwazniejsza ale coz. jakby ci zaserwowali obliviona(na pcta) z grafika sprzed 10 lat to raczej by to hit nie byl...
Poleciles mi pare gier. A ja ci polece Dooma3, FEARa, Battlefielda2 i juz wkrotce Obliviona - tak an dobry poczatek ;]

Argument o instalacji to akurat dla mnie glupota :P

Dalej nie wiem dlaczego te same gry sa o 100% drozsze(czasem wiecej) w wersji na konsole. Chyba nie tak wyglada promowanie rynku? Polonizacja...moze panowie z CDP sie wypowiedza jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaa zapomnialem dodac, ze z PCtem mam bezproblemowy dostep do internetu a wiec i danych + materialow + granie online z ogromna rzesza ludzi. Ciekawe w ilu i czy pogra ktos tu na xboxie 360 po necie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

Tak sie zastanawial dlaczego ceny gier na konsole sa tak strasznie wysokie w porownaniu do
PCtow.


ceny gier konsolowych i pctowych na świecie są identyczne. Fakt że w naszym kraju gry PCtowe są średnio dwa razy tańsze niż na zachodzie (a tym samym tańsze też od konsolowych) nie ma nic wspólnego z natura konsol czy PCtów i wynika z prostego faktu, że gry PC są u nas lokalizowane i rodzimi dystrybutorzy mają większy wpływ na ich cenę.

W wypadku lokalizacji gier konsolowych, temat w naszym kraju powoli się rozkręca. Powoli. Tutaj jednak proces produkcji i zatwierdzania gier jest zupełnie inny, ze sprzedanych gier dochód ma także producent konsoli, więc czynników powiększających cenę jest trochę więcej.

PS: Czyrając pobierznie resztę Twojego posta nasuwa się jedno proste skojarzenie - jesteś nastawiony ze startu na "anty" do konsol, choć temat znasz jedynie pobierznie (stąd choćby dość staromodne i nieprawdziwe stwierdzenia o niskim poziomie komplikacji gier i marnej grafice). Zerknij sobie na grafikę gier w nowym Xboxie to porozmawiamy sobie o tym co jest ładniejsze :). Co do poziomu komplikacji - nie chcę nawet dyskutować, mogę zasypać Cię dziesiątkami tytułów gier, tyle że o żadnej z nich w życiu nie słyszałeś. Żeby obiektywnie ocenić poziom skomplikowania czy grafiki gier trzeba po prostu konsole (nie jedną - kilka!) posiadać, grać także na PC. Wtedy można sobie porównywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 22:30, Lailonn napisał:

@Lex nie jestem dla ciebie zaden "kolo" to raz
@f5k Jakos nie wyobrazam sobie grania w FPSa czy RTSa bez myszk ii klawiatury(skroty np w rtsie)
owszem widzialem takie produkcje jak np Battlefield konsolowy ale nie wiem czy sie smiac czy
plakac.

Do grania w FPPy i RTSy można się nauczyć grac na padzie tak samo jak na klawiaturze+myszce, to zależy do czego kto jest przyzwyczajony.

Dnia 10.01.2006 o 22:30, Lailonn napisał:

Mowisz, ze musze wliczyc cene wymiany podzespolow np raz na 2-3 lata(ja co tyle mniej wiecej
wymieniam i nigdy high-end a mimo to gram w KAZDY tytul bez problemow)
XBOX360 1400-1900zl(patrzylem na allegro, nie wiem czy ceny dobre) komp kosztuje okolo 3k?(taki
z sredniej polki)
W 2005 nabylem jakies 20 gier co fakt troche wynioslo ale gdyby to byly gry konsolowe to srednio
liczac 200zl wydalbym 4000zl !!!!! jesli jakies mniejsze hity i po 150zl to "tylko" 3000zl
!!!! Ja tu widze ewidetny zwrot kosztow przy PCie ;D A moderniacji kompa mozna przeprowadzac
czesciowo i nie musisz wydawac na to bog wie jakiej kasy. Konsoli na czesci nie kupisz...

Nowości na PC kosztują ok.100zł wiec licząc tak jak ty mamy 2000zł. Nie ma wielu co kupuje nowości po 200zł, wystarczy troche poczekać aż gry stanieją do okolic 100zł i wtedy się kupuje, troche nowości teraz jest po 100 wiec wystarczy poczekać np. Tekken 5, God of War, MGS3, GT4. Co do modernizacji kompa to grając w nowość na karcie z przed 2-3 lat raczej do przyjemności nie należy, zagranie w np. F.E.A.R razczej mija się z celem.

Dnia 10.01.2006 o 22:30, Lailonn napisał:


Grafika nie najwazniejsza ale coz. jakby ci zaserwowali obliviona(na pcta) z grafika sprzed
10 lat to raczej by to hit nie byl...
Poleciles mi pare gier. A ja ci polece Dooma3, FEARa, Battlefielda2 i juz wkrotce Obliviona
- tak an dobry poczatek ;]

Te gry co tu polecasz jakbyś im dał grafe z przed trzech lat to liczyłaby się grywalność.

Dnia 10.01.2006 o 22:30, Lailonn napisał:

Dalej nie wiem dlaczego te same gry sa o 100% drozsze(czasem wiecej) w wersji na konsole. Chyba
nie tak wyglada promowanie rynku? Polonizacja...moze panowie z CDP sie wypowiedza jak to wyglada?

Cofnij się 5 lat w sytuacji cen gier na PC i się spytaj czemu gry na PC są tańsze. Odpowiedź byłaby pewnie ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 22:30, Lailonn napisał:

Grafika nie najwazniejsza ale coz. jakby ci zaserwowali obliviona(na pcta) z grafika sprzed
10 lat to raczej by to hit nie byl...

na Xboxie1 grałem w Morrowinda - moja karta graf nie miała wtedy shaderów, więc wyglądał bardziej apetycznie. A co do Obliviona....

Dnia 10.01.2006 o 22:30, Lailonn napisał:

Poleciles mi pare gier. A ja ci polece Dooma3, FEARa, Battlefielda2 i juz wkrotce Obliviona
- tak an dobry poczatek ;]

... no właśnie, nie wiem czy wiesz ale wszystkie w/w gry z wyjątkiem FEAR wyszły lub wyjdą na konsole... :)
* Doom3 jest i na staruteńskim 733 Mhz Xboxie1 kosztującym obecnie 599zł wyglądał bardzije powalająco niż na PC na którego wydałem 4000zł lekko ponad dwa lata temu (xboxa kupiłem 4 lata temu za 1200zł :).
* BF2 jest na Xboxie1 choć trochę różni się od wersji PC. Rozbudowana wględem PC :) wersja będzie na X360
* Oblivion jest tytułem który lepiej wygląda na konsoli (tak, będzie na X360) niż na PC - możesz mi wierzyć, widziałem na własne oczy. Powiem szczerze, za 1800zł (cena Xboxa) nie kupisz karty graficznej która pociągnie Obliviona tak dobrze jak nowy X (co potwierdzają nawet developerzy - wersja konsolowa będzie najbardziej atrakcyjną graficznie w dniu premiery).

Tyle więc z tych "faktów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznę mam do Ciebie: na ilu konsolach w życiu grałeś?:)

Dnia 10.01.2006 o 18:04, Lailonn napisał:

Nie slyszalem
o jakis super rozbudowanych rpgach czy innych hiper tytulach, ktorych by PCtowcy zazdroscili(jedynie
bijatyk na PCcie nie uswiadczysz) otoczenie to czesto(a moze i zawsze-nie wiem) zwykle bitmapy
podczas gdy na pcie otoczeniem mapy jest normalny trojwymiarowy swiat.


Dobrze a co powiesz o całej serii Final Fantasy (ostatnie jej części pojawiały się na konsolach PS2). Przecież to gry rpg a nie marchewka. Jade Empire (xbox) dzieło mistrzów z Bioware o Suikodenie IV też warto wspomnieć (PS2) następnie Kingdom Hearts - bardzo nowatorskie podejście do gier rpg z mocno zaakcentowanym elementem hack/slash. Z nowości to Champions: Return To Arms (jej nie mogę jeszcze polecić z czystym sumieniem - nie grałem w nią ). Knights of The Old Republic na początku był exclusive''em dla xbox''a - dopiero później została przeniesiona na PC. Kolejna gra rpg Bioware- Mass Efect ukaże się wyłącznie na x360 (najprawdopodobniej zapowiada się hit bo od czasu Shadows of Undertide to niczego nie sknocili:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wpływu dystrybutorów na ceny; te elementy, które wcześniej wymieniłem mają wpływ na koszty, dodajmy do tego jeszcze procent dla producenta konsoli. Dlatego średni poziom cen gier konsolowych nigdy nie spadnie do poziomu gier PC. Polscy dystrybutorzy muszą pracować nad tym aby różnica wynosiła maksymalnie 40 % a nie 100-150 jak obecnie.
Podkreślam, różnica w cenie jest uzasadniona bo otrzymujemy produkt dopracowany a nie betę, z którą człowiek się szarpie na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Wasze wypowiedzi sa madre i maja wiele sensu - to zalezy z ktorej strony na to bedziemy patrzec, ale fakt jest jeden i chyba kazdy sie z nim zgodzi - gdyby gry czy to na PC, czy to na konsole byly tansze, to mielibysmy o wiele mniejsze piractwo bo wiele ludzi skusiloby sie na oryginalna gre. Moim zdaniem zadna gra nawet mega nowosc nie powinna kosztowac 200 zl bo to jest lekka przesada. Ja zarabiajac 800 zl miesiecznie nie bardzo moge sobie na taka pozwolic. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 00:40, CZACHO napisał:

Moim zdaniem zadna gra nawet mega nowosc nie powinna kosztowac 200 zl bo to jest lekka przesada.


Gry kosztują tyle, ile ludzie są w stanie za nie płacić. Gydby były zbyt drogie, to nikt by ich nie kupował, to by się nie sprzedawały, to by developerzy nie mieli zysków, to by nie miał kto tych gier tworzyć ;)
Gry należą do dóbr luksusowych, podobnie jak samochód, komputer, czy komórka, można bez nich żyć.
Gry wydaje się dla zysku, a nie aby uszczęśliwiać graczy, wydawcy to nie Caritas Polska, nikt niczego za pół darmo nie wyda. Niemniej jest tyle możliwości zakupu gier tanio: wyprzedaże, promocje, specjalne edycje. Osoba, która nie ma najnowszego komputera i tak nie pogra sobie w mega nowe hity za 200zł, więc ich nie potrzebuje, więc powinna rozglądać się za czymś tańszym, na miarę swoich możliwości finansowych. I tak dzięki polonizacji gier mamy o wiele taniej niż nasi zachodni sąsiedzi. Zresztą, to nie dotyczy tylko gier np. Harry Potter (tom 6) w orginale kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 99zł (na starcie), wystarczy trochę odczekać na polskie wydanie i cena spada do 39zł. Jak widać można żyć taniej i wciąż cieszyć się z uroku gier, książek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 03:55, GanD napisał:

> Moim zdaniem zadna gra nawet mega nowosc nie powinna kosztowac 200 zl bo to jest lekka
przesada.

Gry kosztują tyle, ile ludzie są w stanie za nie płacić. Gydby były zbyt drogie, to nikt by
ich nie kupował, to by się nie sprzedawały, to by developerzy nie mieli zysków, to by nie miał
kto tych gier tworzyć ;)

Na zachodzie graczy stać na zakup gier bo zarabiają 3 razy więcej niż tu. Jest duże piractwo bo ludzi nie stać na gry, jakby ceny gier konsolowych spadły do tego półapu co gry na PC to piracto było by mniejsze.
. I tak dzięki polonizacji gier mamy o wiele taniej niż

Dnia 11.01.2006 o 03:55, GanD napisał:

nasi zachodni sąsiedzi. Zresztą, to nie dotyczy tylko gier np. Harry Potter (tom 6) w orginale
kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 99zł (na starcie), wystarczy trochę odczekać na polskie
wydanie i cena spada do 39zł. Jak widać można żyć taniej i wciąż cieszyć się z uroku gier,
książek itp.

Tutaj można przytoczyć cene GTA:SA na PC, kosztuje tyle samo co na konsoli czyli 200zł, dla konsolowców ta cena nie jest dziwna ale PCtowcy robili oczy i odrazu hasła: ździerstwo itd.
Ciekawe czy w konsolach nowej generacji kwestia cen bedzie lepsza bo pomału coś się robi, fakt jest taki że u nas tylko obniżka cen jest możliwa dla najbardziej kupowanej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Final Fantasy bardzo mi sie nie podoba. No coz nie lubie tego typu gier ;]

Destro masz racje a ja zreszta nie twierdze, ze jest inaczej. ekspertem konsolowym nie jestem wlasnie ze wzgledu na ceny. Bylem zainteresowany konsolami gdy nastal problem z ulepszeniem kompa na pci-e itd. Wyszlo jednak ,ze mi sie nie oplaca przejsc na konsole. Chocby ze wzgledu na internet czy programy roznego typu. Gdyby ceny byly przyzwoite to i konsole bym nabyl ale...

Osobiscie gralem na PS PS2 kieeedys na pegasusie ;D

Destro podalem gry, ktore maja fajna grafike na pcie jako odpowiedz na "ladne" gry konsolowe. Porownaj sobie jednak konsolowego BFa a pctowego. Bez szans ;]

NIe ma powodu do atakow na moja osobe. Wole kompy ze wzgledu na funkcjonalnsoc i ceny(poki co) ale nie o tym jest topic nie? :}

CHyba kazdego gracza interesuje czy jest szansa, ze konsolowe gry w koncu beda w cenach pctowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 18:35, Lailonn napisał:

CHyba kazdego gracza interesuje czy jest szansa, ze konsolowe gry w koncu beda w cenach pctowych?


Nie beda. Gry beda drozec. No, chyba, ze mowimy o jakichs produkcjach niskobudzetowych ktore w zalozeniu maja byc tanie, co odbija sie na ich jakosci. A czy gry na konsole sa o wiele drozsze patrzac na ich jakosc? Nie sa. Po prostu - jesli mam miec w grze 700 prawdziwych samochodow i 80 prawdziwych tras, to gra MUSI byc drozsza, niz maluch racer na PC. Po prostu nie ma bata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ktora gra na konsole ma az tyle wiecej bajerow w porownaniu do pcetowej wersji? KTORA? Za to ja podam ci odwrotna sytuacje. Brak netu w konsolach(zanim w polsce i to staly bedzie dostep to huhuhu) Brak wielu mozlwiosci z powodu pada(niech sie ktos ze mna zmierzy w shooterze ja na myszce +klawie a on na padzie i zobaczymy komu jak pojdzie, albo rtsie...) Do tego brak dodatkow etc. No bo skoro jak ktos napisal brak instalacji to + to jest tez tego - nie mozna dograc sobie kolejnegod odatku etc oraz pozostaje problem objetosci czytnika(akurat detal) Nie ma chyba gry na konsole lepszej od swojej pctowej wersji. NIe mowie to o konwersjach z konsol gdzie w 99% przypadkach tworcy partola sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji ale: konsloe bronią się grami wydawanymi tylko na nie np. wiekszość bijatyk, seria Burnout, Grand Turismo, japońskie RPG itp. To jest glówny "target" dla producentów gier.

Co do multiplayera i braku netu - można grać na 2 pady na jednej konsolce, owszem wybór przeciwników zawężony tylko do znajomych ale też jest wesolo :) Brak netu to problem naszego kraju, fakt szybko pewnie nie zostanie rozwiązany( jak ma być skoro np. Microsoft nie raczy w naszym kraju sprzedawać X360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować