Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2011 o 20:27, akne napisał:

Ubisoft zwiększył ceny sugerowane swoich gier w 2011 w związku ze zmianą stawki VAT.
ACB wzrosło ze 129,90 na 139,90, ale tę podwyżkę bierzemy na siebie, ceny w zamówieniach
złożonych przed zmianą ceny na sklepie nie zostaną zmienione na wyższe.


No tak podatek VAT, ktorego firmy i tak nie odczuja (bo jak wiadomo to zawsze koncowy nabywca placi ten podatek, firmy otrzymuja przeciez zwrot) wzrosl o jeden punkt procentowy, a sugerowana cena wzrosla o 10%. Czyli w przypadku Ubisoftu jest to tylko pretekst dla podniesienia cen gier. Dobrze, ze juz jakis czas temu firma ta skutecznie mnie przekonala (dzieki zabezpieczeniom antyuzytkownikowym), zeby jej gier nie kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 21:46, Wojman napisał:

nabywca placi ten podatek, firmy otrzymuja przeciez zwrot) wzrosl o jeden punkt procentowy,
a sugerowana cena wzrosla o 10%. Czyli w przypadku Ubisoftu jest to tylko pretekst dla


Zgadza się. Podatek podatek o 1 procent, lecz przez to transport jest o jeden procent droższy, wyprodukowanie pudełek o 1 procent droższy, wytłoczenie płyt o 1 procent droższy itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 22:58, Piotrbov napisał:

Zgadza się. Podatek podatek o 1 procent, lecz przez to transport jest o jeden procent
droższy, wyprodukowanie pudełek o 1 procent droższy, wytłoczenie płyt o 1 procent droższy
itd. itd.


Znam cos co mimo podatku VAT nie wzroslo, a nawet stalo sie mniejsze. To jest moja... pensja. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 03:41, Buchomodozor napisał:

Czy wydaje sie wam ze sklep gram.pl zostal troche z tylu? Phenom II 955 BE jest jakies
100zł za drogo :D

Dział sprzętowy przechodzi reorganizację, ceny niektórych produktów będą uaktualniane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 20:55, akne napisał:

Dział sprzętowy przechodzi reorganizację, ceny niektórych produktów będą uaktualniane
itp.

Dobrze wiedziec, chyba w koncu wolelibyscie Wy zarobic, a nie konkurencja. Dzieki x ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie można składać pre-order na Portal 2 (na PS3)? I czy wiadomo już czy będzie polska wersja językowa (napisy) oraz czy będzie jakaś bogatsza wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam akne,

Jako, że kilka(-naście) godzin temu pojawiła się niepokojąca informacja dot. Edycji Kolekcjonerskiej "Assassin''s Creed - Brotherhood" ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=65600&u=18), a produkt ten został zdjęty ze wszystkich sklepów (tj. empik.pl, Ultima.pl, sklep.gry-online.pl, gramer.pl, etc.) chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka nurtujących mnie (i nie tylko mnie) pytań.
Mam takie prawo zważywszy na fakt iż moja kopia Assassin''s Creed: Brotherhood - Limited Codex Edition została zamówiona na gramer.pl (aka. sklep.gram.pl):

1) Premiera AC:B została zapowiedziana na 18/03, czy w związku z zaistniałą sytuacją produkt ten zostanie wysłany z opóźnieniem?
2) Jeżeli opóźnienie w wysyłce nastąpi to kiedy konkretnie otrzymamy zamówiony produkt?
3) Czy istniałaby możliwość poinformowania jaka część pakietu jest "wadliwa"?
4) Gdyby trafiłby się nam "wadliwy" egzemplarz możemy liczyć na jego ewentualną wymianę na drugą edycję limitowaną?

Proszę o szybką odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie związane z EK Assassin''s Creed- Brotherhood.
Jeśli okazałoby się (odpukać w niemalowane itp. itd.), że -podajmy przykład- gram.pl dostanie 100 mniej egzemplarzy (nie umiem, nie potrafię sobie wyobrazić ile mieliście "zaklepane", dlatego taka liczba) to jak odbędzie się wybieranie do kogo trafią pozostałe? Jaki macie plan na takie niemiłe niespodzianki? Liczy się szybkość złożenia? Szybkość przelewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 01:34, Makintosh napisał:

Proszę o szybką odpowiedź...

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na żadne z tych pytań. Czekamy na informacje z Ubisoft.
Słyszałam tylko plotkę, że tego wydania będzie relatywnie mało na Polskę, stąd pewnie w większości sklepów internetowych jest on niedostępny.
Gra na PC miała się ukazać w zeszłym roku, w lipcu 2010 odpaliłam pre-order i poprosiłam dostawcę o X sztuk - z wyprzedzeniem musimy określać nasze zapotrzebowanie na takie edycje.
Bodajże w październiku X sztuk się wyczerpało, wpłynęły zamówienia na taką ilość, więc produkt u nas stał się niedostępny (potem czasami bywał dostępny, kiedy ktoś anulował zamówienie).
Widząc takie zainteresowanie zanim się ten "nadział" wyczerpał, poprosiłam dostawcę o przydział większej ilości, ale Ubisoft nie był w stanie wtedy zagwarantować, że sklep gram.pl może dostać więcej (prawdopodobnie nakład nie został wtedy na 100% określony), a zaraz potem premiera wersji na PC się przesunęła na 2011, więc sprawa zawisła w próżni.
Nie mam żadnych nowych informacji poza plotkami z rynku, czekam informacje z Ubisoft, bo do premiery został miesiąc, a to kluczowy okres dla sklepów internetowych.
Sklep "murowany" może do ostatniej chwili nie wiedzieć, ile sztuk dostanie, ale internetowy musi, jeśli jest profesjonalnym sklepem i chce zrealizować wszystkie zamówienia pre-orderowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 09:22, Radekl2 napisał:

A ja mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie związane z EK Assassin''s Creed- Brotherhood.
Jeśli okazałoby się (odpukać w niemalowane itp. itd.), że -podajmy przykład- gram.pl
dostanie 100 mniej egzemplarzy (nie umiem, nie potrafię sobie wyobrazić ile mieliście
"zaklepane", dlatego taka liczba) to jak odbędzie się wybieranie do kogo trafią pozostałe?
Jaki macie plan na takie niemiłe niespodzianki? Liczy się szybkość złożenia? Szybkość
przelewu?

Wg chronologii składania zamówień będzie przydzielana ta dostępna ilość - od pierwszego złożonego zamówienia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 23:28, 4YoU napisał:

Kiedy będzie można składać pre-order na Portal 2 (na PS3)? I czy wiadomo już czy będzie
polska wersja językowa (napisy) oraz czy będzie jakaś bogatsza wersja?

Pytałam o to EA w zeszłym tygodniu, wkrótce powinny zostać przez nich ujawnione informacje o cenie, wersji językowej itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 09:35, akne napisał:

Wg chronologii składania zamówień będzie przydzielana ta dostępna ilość - od pierwszego
złożonego zamówienia itd.


To nie za fajnie... Miałem zamówioną EK AC:B i CoD''a (premiery miały być chyba tydzień czy dwa od siebie...) i pisałem o rozdzielenie do DOK... Dlatego mam późniejszą datę zamówienia niż to było naprawdę... Chyba zamawiałem 27.07.2010 (w tym jest CoD), a AC mam 21.09.2010- oby tylko to nie wpłynęło na moją kolekcjonerkę... Jeśli można by to uwzględnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o dostępność Warhammer 40,000: Dawn of War Uniwersum z Top Seller''a. Miał być w tym tygodniu i nie ma. Więc pytam czy i kiedy będzie na pewno. Chciałem zamówić go razem z Retribution, a premiera nieubłaganie się zbliża. W tej sytuacji nie jestem pewny czy mam na co czekać, czy nie. Jeśli nie to proszę powiedzieć wprost, udam się w takiej sytuacji do Carrefour''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 11:50, Laston napisał:

Ponawiam pytanie o dostępność Warhammer 40,000: Dawn of War Uniwersum z Top Seller''a.
Miał być w tym tygodniu i nie ma. Więc pytam czy i kiedy będzie na pewno. Chciałem zamówić
go razem z Retribution, a premiera nieubłaganie się zbliża. W tej sytuacji nie jestem
pewny czy mam na co czekać, czy nie. Jeśli nie to proszę powiedzieć wprost, udam się
w takiej sytuacji do Carrefour''a.

Gry z serii CD Projekt ma zwykle w stałej dostępności, ale tego tytułu nie ma obecnie na stanie - ostatnie zamówienie składałam w środę, nie przysłali go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gram.pl przy Assassin''s Creed Brotherhood w wersji na PC pisze że wysyłka jest planowana w środę 16.03
Czy ten termin jest pewny na 100% czy to jedynie przypuszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 11:28, Jedimax napisał:

W sklepie gram.pl przy Assassin''s Creed Brotherhood w wersji na PC pisze że wysyłka
jest planowana w środę 16.03
Czy ten termin jest pewny na 100% czy to jedynie przypuszczenia?

Na 100% to ten termin będzie pewny 14-16.03, czyli kiedy towar już wjedzie do naszego magazynu.
Branża gier jest nieprzewidywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 09:41, karolekx23x napisał:

A co sie stało bo od jakiegoś długiego czasu brak ciekawych promocji które zawsze odbywały
sie pod koniec tygodnia ?

Wydawcy mało chętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować