Zaloguj się, aby obserwować  
wsaadman

Tenacious D -- Zespół i Film

44 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2008 o 22:35, hammerfall87 napisał:

Zespół stworzony na potrzeby filmu ,dla mnie film bomba :)

jeśli już to na potrzeby serialu the best band in the world czy coś takiego, produkowany dla HBO
a film oczywiście świetny ale szczerze mówiąc to film jest tylko kaprysem Bena Stilera który miał akurat 20 milionów na produkcję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:35, hammerfall87 napisał:

Zespół stworzony na potrzeby filmu ,dla mnie film bomba :)

To było inaczej.
Jack Black spotkał 24-letniego Kyle''a Gassa kiedy miał 16 lat w Los Angeles w roku 1985 kiedy byli członkami grupy teatralnej "The Actors'' Gang". Jak na ironię, Black i Gass nie mogli siebie znieść, ale z biegiem czasu rozpracowali swoje różnice. Później, Gass nauczył Blacka gry na gitarze i założyli zespół. Od kiedy obydwaj potrafili śpiewać i grać na gitarze, Black stał się głównym wokalistą a Gass głównym gitarzystą. Nazwa zespołu jest zaczerpnięta ze słów komentatora sportowego Marva Alberta. To New Line Cinema Zaproponowało im film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:21, Budyn napisał:

> > Wie ktoś, gdzie można nabyć płytę Tenacious D Tribute i kupić film? Nigdzie
nie
> mogę
> > znaleźć, a szukałem już chyba wszędzie, a zespół jest obłędnie obłędny, prawdziwy

> rock
> > :)
> poszukaj na allegro pamiętam że jakiś tydzień temu rzuciła mi się jakaś aukcja z
The
> D w oczy
No właśnie na chwilę obecną są tylko kostki, dziwne, w Polsce ten zespół jest raczej
popularny.

Poszukaj też w sklepach, nie na aukcjach internetowych. Chociaż ja mam z allegro.
PS. W tą środę na Polsacie(chyba) JB będzie grał w Filmie "Twarda Laska", czy "sztuka" :)
EDIT: Sorry za double posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 16:04, Skywalker560 napisał:

Wesołe, hehe :P. Na YouTube można znaleźć cały film Kostka Przeznaczenia razem z napisami.

Coraz częściej na YouTube można natknąć się na całe filmy, ostatnio znalazłem nawet Rumble Fish (polecam).

Dnia 02.04.2008 o 16:04, Skywalker560 napisał:

Naprawdę dobry, choć zgodzę się - dużo mięsa (f**ków tam wg SI jest 106, a do tego dochodzą
jeszcze aluzje poniżej pasa i inne takie :P).

Pfff, amatorzy... Oglądałeś może Pulp Fiction (też polecam)? Tam to słowo występuje nie 106 razy, ale 271 (tak podaje wikipedia), co chwile są teksty w stylu "you nigger" (ty czarnuchu) i tak dalej. Tenacious D to pod tym względem film dla przedszkolaków. :D

Dnia 02.04.2008 o 16:04, Skywalker560 napisał:

Rozwalił mnie Sasquatch, finałowy pojedynek
oraz piosenki Master Exploder i Classico ;).

Taa, finałowy pojedynek jest bezdyskusyjnie najlepszy. Fajny jest też początek, jak cała rodzina modli się przy stole, wpada Jables i zaczyna śpiewać. Albo jak śniło mu się, że mają kostkę przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 11:05, Radykał napisał:

Pfff, amatorzy... Oglądałeś może Pulp Fiction (też polecam)? Tam to słowo występuje nie
106 razy, ale 271 (tak podaje wikipedia), co chwile są teksty w stylu "you nigger" (ty
czarnuchu) i tak dalej. Tenacious D to pod tym względem film dla przedszkolaków. :D


Pff...amator. Oglądałeś może film "Fuck"? Tam to występuje z 800 razy, do tego szczyci się niezwykłą "szybkostrzelnością" prawie 9 f**ków na minutę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tenacious D to naprawdę świetny zespół pod względem instrumentalnym, który posiada także genialne (śmieszne) teksty utworów. Widziałem "Kostkę Przeznaczenia" chyba z dziesięć razy i za każdym razem ten film mnie śmieszy. Mam nadzieję, że zawitają kiedyś w Polsce na kilku koncertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:00, Metal-jestem napisał:

Tenacious D to naprawdę świetny zespół pod względem instrumentalnym, który posiada także
genialne (śmieszne) teksty utworów. Widziałem "Kostkę Przeznaczenia" chyba z dziesięć
razy i za każdym razem ten film mnie śmieszy. Mam nadzieję, że zawitają kiedyś w Polsce
na kilku koncertach.

Było by świetnie. Nareszcie jakaś odmiana dla polskiej muzyki :) Na pewno bym tam był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:00, Metal-jestem napisał:

Tenacious D to naprawdę świetny zespół pod względem instrumentalnym, który posiada także
genialne (śmieszne) teksty utworów. Widziałem "Kostkę Przeznaczenia" chyba z dziesięć
razy i za każdym razem ten film mnie śmieszy. Mam nadzieję, że zawitają kiedyś w Polsce
na kilku koncertach.

Nom dokładnie ;)
Film świetny zespół świetny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 15:44, W.S.A.D napisał:

Jest to temat poświęcony zespołowi Tenacious D. Tenacious D (znane jako "The D")
– amerykański zespół rockowy założony przez muzyków/aktorów Kyle''a Gassa i Jacka
Blacka. Ich styl łączy rock z innymi stylami muzycznymi takimi jak folk metal, comedy
rock i country rock. Są znani z ich rytmicznego klasycznego rocka . Zespół zdobył pierwszy
rozgłos w roku 1999 kiedy zagrali w serialu pod tytułem Tenacious D w HBO, w którym Jack
Black i Kyle Gass próbowali stworzyć "The D" i "Greatest Band in the World." Serial jest
czasami puszczany na Comedy Central.
__________________________________________________________________________________ ___________
Film ma podtytuł Teancious D and the Pick of Destiny (czyli Tenacious D Kostka przeznaczenia),
Opowiada on Historię zespołu. Wyreżyserowany został przez wytwórnię New Line Cinema.
Jest w nim sporo mięsa, ale film warto obejrzeć, choćby ze względu na humor i motyw z
"grzybkami halucynkami" :)

To ja aragorn75 POMUŻ PROSZĘ!!!
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38178&u=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Kostkę Przeznaczenia i film(jak i utwory)są świetne.:D
Poza tym J.B dobrze grał w King Kongu Petera Jacksona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja też niedawno oglądałam Kostkę Przeznaczenia. Piosenki wymiatały, a najbardziej podobał mi się chyba początek no i oczywiście motyw z Sasquachem i grzybkami. Po prostu wymiatał! A i Tim Robins w roli świrniętego beznogiego dziada był świetny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zespół stworzony na potrzeby filmu ,dla mnie film bomba :)
To akurat chyba ci się pomyliło ze Spinal Tap.

Zespół zarąbisty. Mój ulubiony kawałek to "Tribute". W filmie najlepsze są "Kickapoo" i "Beelzeboss", a najlepsze sceny to pościg samochodowy i chromy Rusek - "caught me if you can". :-)

Ciekawy filmik o Sasquatchu, który powstał przy okazji "Kostki":
http://youtube.com/watch?v=a0gq9fzi6M0&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zespół znam od dawna, grają całkiem nieźle, teksty są przekomiczne. Jak dla mnie największym plusem ich muzyki jest głos Jack''a Black''a. Co do filmu-po raz pierwszy objerzałem wczoraj i jeśli chodzi o całokształt jest dobrze. Jedynie co mnie ''zawiodło'' to fabuła, po której spodziewałem się trochę więcej. Dialogi są wyśmienite, aczkolwiek prawie w każdym zdaniu występuje ''fuck'' przetłumaczone na wiele sposobów; dochodzą do tego majtkowe słówka. Podobnie jak innym, mnie najbardziej urzekły sceny z grzybkami i Sasquatchem oraz scena finałowa z diabłem. Równie dobra była scena z młodym J.B. Oczywiście scieżka dźwiękowa to majstersztyk, głos Black''a jest cudowny.

Plusy:

-muzyka
-dialogi i teksty
-gra aktorska
-pomysł na fabułę

Minusy:

-wykonanie pomysłu na fabułę
-dla młodszych-wulgaryzmy (chociaż mi to nie przeszkadzało)

Ogólna ocena:

8+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio kupiłem sobie edycję kolekcjonerską płyty (nie filmu) POD. Duy, otwierany boxik, w środku talia kart tarota jak na początku napisow, kostka przeznaczenia (tylko taka duża, raczej nie da sie nią grać) plakat, płytka jedna z muzą i chyba jeszcze jedna z dodatkowymi bonusami. Dałem 80 zł e Media Markcie ;P Ale to chyba jakaś wyjątkowa okazja, bo później już nigdy tego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie film taki-sobie, ale dla fanów zespołu jest to zarąbista propozycja, a to że dużo mięsa to trudno a jakie są ich utwory :) a ja po tych grzybkach nic nie widziałem i nie spotkałem sasiego, ale pływałem w truskawkowej rzece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, kumpel podesłał mi link z youtube :D [ http://www.youtube.com/watch?v=kHyOgVHxfGg ]
I normalnie się w tym zakochałem :D To właśnie humor jaki lubię :D
Ale ze jak już czymś się zainteresuje to muszę mieć wszystko (odcinki, płyty, gry) więc proszę o spis filmów odcinków i ich płyt (mile widziane linki do youtube).
The Pick of Destiny to jedyny film ? Dużo odcinków miał serial ? Chętnie bym sobie kupił na dvd :D
Zna się ktoś na biografii tego zespołu filmu ?? Proszę o jak najwięcej informacji :D No kurde wiem że dużo pytań ale się napaliłem jak nigdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem film w TV - cholernie absurdalny, ale b. fajny. :P Wcześniej za to słuchałem całkiem często Final Showdown na YT. Potem doszło Kickapoo, Tribute, The Metal i ostatnio Pick of Destiny. A i na yt jest ich przeróbka WP z której się pośmiać można. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować