Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec hegemonii PC w świecie strategii?

93 postów w tym temacie

czy mi sie wydaje czy było aoe na x-pudło? nieudoane bo nieudane (czego innego sie po rtsie na padzie spodziewać) ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Ilekroć toczy się dyskusja w temacie konsole vs. PeCety, paść musi argument w rodzaju "na konsoli nie pograsz w RTS-y" (czy też strategie ogólnie). Oczywiście argument jak najbardziej słuszny - jak dotąd konsolowi fani tego gatunku nie byli przez twórców gier rozpieszczani. A dlaczego "jak dotąd"? Bo ten stan rzeczy może się wkrótce zmienić...

Przeczytaj cały tekst "Koniec hegemonii PC w świecie strategii?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż chce zobaczyć tą strategię czytając ten tek myślałem raczej o pilocie do revolucion i samej revolucion a tu zonk i Xboks 360 cóż ciekawe chce zobaczyc jak sie tym bedzie sterowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of empires 2 było na ps2...podobno nienajlepiej. Osobiście mam konsolę i PC - to pierwsze ostatnio przeważa jeśli chodzi o rozrywkę, drugie służy do rozwijania pasji dziennikarskiej. Jednak co do strategii na konsole...hmmm....trzymam kciuki, ale nie radzę popadać w euforię, ponieważ osobiście nie mam żadnych pomysłów na jakiekolwiek sterowanie (ostatecznie możnaby zrobić coś na wzór Spellforce, ale to już nie rasowa strategia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm myśle że to w żaden sposób nie może się udać (chyba że będę do tej gry dodawać specialnie przystosowany pad ala myszka) lecz jeśli rozwiążą ten problem to EA odniesie wielki sukces a gra może okazać się hitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sie tego boje... Gry sa konsole sa bardzo arcade, a szczegolnie EA sie lubuje w grach dla ciemnych mas.
Teraz RTS-y stana arcade, co znaczy mnostwo wybuchow, malo strategii. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera no. I zaczna robic takie RTS, ktore przejsc mozna bedzie w 9h bo gry na konsole z reguly nie sa "dlugie" ;/ Wogoole nie wyobrazam sobie sterowania jednostkami za pomoca pada... :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda, to stanie się to, co z fps''ami na konsole - fani konsol będą wmawiać, że mają genialne strategie "and wogle" podczas gdy gracz pecetowy będzie w większości na te potworki patrzył z politowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buhahahaha, nie ma to jak wieszczenei końca hegemonii PC w kwestii strategi , bo EA dawno nic nie wtopilo i wyraźnie chcą spróbować. Cały jeden tytuł, lol. Sorry, ale tylko w 2006 roku powstanie tyle strategii na PC (Company of Heroes, HoMM V, Star Wars Empire at War, Warhammer Mark of Chaos - to tylko wiśienki z tortu strategii, jakie dostaniemy w tym roku. Konsolowcy raczej żadnej z nich nie zobaczą), że jeden LOTR to jak kropla w morzu. A to, że nawet udana strategia nie powoduje wysypu tych gier na konsole już udowodnil Kessen. Niby konsolowcy się nim zachwycają, ale ani sprzedaż nie była rewelacyjna, ani wysypu strategii na konsolach nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zaczniemy od tego, że Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie to nawet na pecetach żadną rewelacją nie jest. Jak dla mnie to taki fantastyczny RPG z zarządzaniem większą liczbą jednostek :] Próby robienia strategii na konsole były, wszyscy wiedzą, że były nieudane - wszak i na komórkach można pograć w Age of Empires II. Tylko ile z tego przyjemności? Dopóki będą strategie dopóty konsola PC-ta w proch nie rozniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee podstawowe pytanie
JAK?
ale i to co najlepsze w rts''ach to multi.. a watpie zeby ktos mial dobry apm na konsoli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy mieszkający w londynie grał w CoD''a 2 na X360 i mówił, że analog jest świetnie zrobiony i gra się prawie tak jak wygodnie jak na myszce więc kto wie.
Inna sprawa, że to fanboy konsol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe :D ja tam wole rsty na piecu bo w sumie rozne strategie sa i na kkonsole ale czesto to sterowanie straszne :/ i watpie zeby człowiek przyzyczail sie do pada tak jak do myszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"na konsoli nie pograsz w RTS-y"

Wybitnym tego przykładem jest Age of Empires 2 :] - nawet można było doń kupić myszkę ;p

Nolenz volenz, siedzienie godzinami przed TV (porządna strategia to raczej nie zabawa na półtorej godzinki) i zabawa konsolową myszą na biurku (z tego co wiem przeważnie gra sie w konsole na podłodze/kanapie) to nie frajda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Cały jeden tytuł, lol. Sorry, ale tylko w 2006 roku powstanie tyle strategii na PC (Company of Heroes, HoMM V, >Star Wars Empire at War, Warhammer Mark of Chaos - to tylko wiśienki z tortu strategii, jakie dostaniemy w tym >roku.

Zapomniałeś dodać następcy Total Annihilation - Supreme Commander, do tych "wisienek" :)
Jedna zasada: żadna konsola nie dorówna pecetom w strategiach, no chyba że dodadzą do nich myszke i klawie, ale czy to będzie wtedy konsola czy hybryda? :) lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do ostatniego bastionu to są strategie turowe na konsole? bo na pc mamy z nowośći choćby civ 4 a homm5 w drodze. z posta natomiast wynika że na konsole nie ma tylko rtsów a te mają sie do turówek jak diablo do baldura (podobno obie to crpg ale jak sie przyjżeć to w diablo jest niewiele z rpg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma lepszy argiment. Jak raz się z nim kłóciłem o kilka gierek to powiedział coś takiego:"Tak, to zrób prinscreen''a". Swoją drogą nie wydaje mi się, żeby wprowadzanie RTS''ów na konsole było dobrym pomysłem. No może na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, nie samą grą zyje człowiek. PC daje ogromne mozliwości, pracę, rozrywkę, wiedzę, naukę, konsole są tylko dla zabicia czasu, to nowy nałóg, tak jak dragi i alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować