Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2008 o 18:27, Mr Black napisał:

> Kto robił te gówno? (dodatek)

Jakaś firma z Indii. Trine Game Studios bodajże.


Tak,a najlepsze jest to, że studio ma siedzibę w.................;)........Bombaju...hahaha, polewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 18:27, allor10 napisał:

/.../ > Oczywiście, cudowne, nikomu nie znane jakieś studio z Indii coś jak Trine Game Studio.
Dla mnie Gothic bez Piranha Bytes to nie Gothic!

Być może masz rację a być może racji nie masz. Weź pod uwagę, ze Indie to jedna z kolebek kultury, kraj, w którym ludzi jest więcej niż w całej Europie i potencjał intelektualny może być większy. Ja sam wolę zaczekać z opinia, aż gra wyjdzie i ja w nia zagram. Wtedy wydam swoją subiektywną opinię, czy gra mi się podoba, czy nie. A gusta ludzi są rózne na przykład Fable uważam za grę schrzaniona, mimo wielu dobrych pomysłów. Wielu uważa, że Gotgic 3 jest kiepski - dla mnie jest dobry, chociaż nie trzyma klimatu z pierwszych dwóch części.
Podsumowując: próbą dla kotleta jest zjedzenie go, dla gry granie w nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2008 o 18:13, KrzysztofMarek napisał:

Być może masz rację a być może racji nie masz. Weź pod uwagę, ze Indie to jedna z kolebek
kultury, kraj, w którym ludzi jest więcej niż w całej Europie i potencjał intelektualny
może być większy. Ja sam wolę zaczekać z opinia, aż gra wyjdzie i ja w nia zagram. Wtedy
wydam swoją subiektywną opinię, czy gra mi się podoba, czy nie. A gusta ludzi są rózne
na przykład Fable uważam za grę schrzaniona, mimo wielu dobrych pomysłów. Wielu uważa,
że Gotgic 3 jest kiepski - dla mnie jest dobry, chociaż nie trzyma klimatu z pierwszych
dwóch części.> Podsumowując: próbą dla kotleta jest zjedzenie go, dla gry granie w nią.


Oczywiście zgadzam się z Twoją opinią. Ale z drugiej strony grałem już w niemiecką wersję i szczerze nie jestem zachwycony ani wykonaniem ani pomysłem. Wydaje mi się, że JoWood wypuściło grę niedopracowaną, z błędami i bez żadnych gruntownych zmian w stosunku do podstawki - po prostu oferuje niezbyt udany produkt licząc tylko na duże przychody. Studio może nie jest jakieś złe, nie mam też nic do Indii, ale jeśli Gothic to Piranha Bytes. Chodzi poprostu o to, że są oni twórcami serii i najlepiej orientują się w tym co nam europejskim graczom może się podobać, a co nie. A co najważniejsze potrafili stworzyć znakomity klimat oraz świat tętniący życiem, czego raczej nie uświadczymy w dodatku. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 18:05, karolek44 napisał:

to może jacyś fani gothica atakują Bombaj jako terroryści

Ooooo stworzyć Gothica na podstawie CSa :D np. GOTHIC 1,7
CAPTURE THE INNOS
Ludzie Myrtany jako Caounter Terrorists i Orkowie jako Terrorists :D
Ale by była jadka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 18:13, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Oczywiście, cudowne, nikomu nie znane jakieś studio z Indii coś jak
Trine Game Studio.
> Dla mnie Gothic bez Piranha Bytes to nie Gothic!
>
Być może masz rację a być może racji nie masz. Weź pod uwagę, ze Indie to jedna z kolebek
kultury, kraj, w którym ludzi jest więcej niż w całej Europie i potencjał intelektualny
może być większy. Ja sam wolę zaczekać z opinia, aż gra wyjdzie i ja w nia zagram. Wtedy
wydam swoją subiektywną opinię, czy gra mi się podoba, czy nie. A gusta ludzi są rózne
na przykład Fable uważam za grę schrzaniona, mimo wielu dobrych pomysłów. Wielu uważa,
że Gotgic 3 jest kiepski - dla mnie jest dobry, chociaż nie trzyma klimatu z pierwszych
dwóch części.
Podsumowując: próbą dla kotleta jest zjedzenie go, dla gry granie w nią.

święte słowa :) co do fable mam identyczne odczucia, nie moge zrozumiec powszechnego zachwytu nad tą jakże infantylną grą
gothic 3 podobał mi się niemal równie bardzo jak poprzednie części, pomimo bugów ,nie najciekawszych questów i ponoć dennej fabuły ;) (gre przeszedłem 3,5 raza) ....te 0,5 to konieczność reinstalki systemu..
FG kupię chocby nie wiem co. zbyt długo czekałem na coś nowego z serii Gothic :) skoro grałem we wszelakie Mroczne tajemnice, diccurica i kazdy nawet najmniejszy mod jaki tylko udało mi się namierzyć i odpalic to nie byłbym soba gdybym nie zagrał w dodatek do G3. Nawet jesli bedzie sie ciął, bedzie miał nudną fabułę czy co tam jeszcze to JA CHCĘ ZNOWU POSZLAJAĆ SIĘ PO MYRTANIE! Amen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 19:56, castlerock napisał:

Nawet jesli bedzie sie ciął, bedzie miał nudną fabułę czy co tam jeszcze to JA CHCĘ ZNOWU
POSZLAJAĆ SIĘ PO MYRTANIE! Amen :)


Ja też chcę poszaleć po Myrthanie , ale podchodzę do sprawy trochę inaczej.Czekam cierpliwie na opinie graczy o Forsaken Gods i dopiero wtedy zadecyduję , czy dodatek kupuję kilka dni po premierze , czy też dopiero jak wejdzie w zupełnie inny przedział cenowy.W przypadku nieudanego technicznie tytułu , jedyny sposób w jaki mogę "zagłosować" na grę , to dać wydawcy mniej zarobić , pokazując tym samym , co sądzę o jego produkcie.
Tęsknie za nowymi przygodami w świecie Gothic , ale chciałbym , aby przy okazji wydawania kolejnych części , traktowano mnie i moje pieniądze poważnie , a nie frajera płacącego za kawior , a otrzymującego odgrzany , lekko nadpsuty kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:30, KrzychW napisał:

> Nawet jesli bedzie sie ciął, bedzie miał nudną fabułę czy co tam jeszcze to JA CHCĘ
ZNOWU
> POSZLAJAĆ SIĘ PO MYRTANIE! Amen :)

Ja też chcę poszaleć po Myrthanie , ale podchodzę do sprawy trochę inaczej.Czekam cierpliwie
na opinie graczy o Forsaken Gods i dopiero wtedy zadecyduję , czy dodatek kupuję kilka
dni po premierze , czy też dopiero jak wejdzie w zupełnie inny przedział cenowy.W przypadku
nieudanego technicznie tytułu , jedyny sposób w jaki mogę "zagłosować" na grę , to dać
wydawcy mniej zarobić , pokazując tym samym , co sądzę o jego produkcie.
Tęsknie za nowymi przygodami w świecie Gothic , ale chciałbym , aby przy okazji wydawania
kolejnych części , traktowano mnie i moje pieniądze poważnie , a nie frajera płacącego
za kawior , a otrzymującego odgrzany , lekko nadpsuty kotlet.

Wideo prezentacja gry http://pl.youtube.com/watch?v=rxUKxzDtbcc szczerze wątpie w to co mówi ten gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:37, cmurder napisał:

Wideo prezentacja gry http://pl.youtube.com/watch?v=rxUKxzDtbcc szczerze wątpie w to
co mówi ten gość


Ble , ble , ble.Ekstra , super , wyśmienicie.Ileż to już razy można było usłyszeć takie zapewnienia? Jak faktycznie jest , będzie można się przekonać za kilka dni , jednak już teraz wiem , że w dużej części nie zgodzę się z twórcą tej recenzjo-zapowiedzi.Np według niego , system walki w Gothic 3 był bardzo dobry , a w FG jest wręcz znakomity.Jeżeli jest to wyznacznik jakości dodatku , to najwyraźniej moje spojrzenie na gry jest zupełnie inne , niż człowieka od tego pochwalnego filmiku , ponieważ ten element rozgrywki , uważam za co najwyżej średni.Tylko opinie zwykłych graczy uważam za miarodajne , więc niedługo pilnie będę czytał ten temat i pomyślę , czy pędzić do sklepu , czy też nie.Materiały sponsorowane , w stylu opisywanego , staram się ignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 13:13, rafo21 napisał:

ej a w dodatk u/ach gothica 3 (niewiem ile jest daodatków) da sie chodzic po Gorniczej
dolinie albo po Khorinis??????????????

Nie, akcja dodatku dzieje się w Myrtanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:30, KrzychW napisał:

> Nawet jesli bedzie sie ciął, bedzie miał nudną fabułę czy co tam jeszcze to JA CHCĘ
ZNOWU
> POSZLAJAĆ SIĘ PO MYRTANIE! Amen :)

Ja też chcę poszaleć po Myrthanie , ale podchodzę do sprawy trochę inaczej.Czekam cierpliwie
na opinie graczy o Forsaken Gods i dopiero wtedy zadecyduję , czy dodatek kupuję kilka
dni po premierze , czy też dopiero jak wejdzie w zupełnie inny przedział cenowy.W przypadku
nieudanego technicznie tytułu , jedyny sposób w jaki mogę "zagłosować" na grę , to dać
wydawcy mniej zarobić , pokazując tym samym , co sądzę o jego produkcie.
Tęsknie za nowymi przygodami w świecie Gothic , ale chciałbym , aby przy okazji wydawania
kolejnych części , traktowano mnie i moje pieniądze poważnie , a nie frajera płacącego
za kawior , a otrzymującego odgrzany , lekko nadpsuty kotlet.

>

co wy z tym kotletem? odgrzane nie sa takie złe hehe ja na opinie graczy nie zwracam uwagi, musze sam ocenić bo już nieraz naciąłem się - towarzycho pod niebiosa wychwalało morrowind, obliviona, fable a tymczasem mnie te gry absolutnie nie podeszły. i odwrotnie był wielki płacz nad gothic 3 a mnie sie grało naprawde świetnie. owszem widziałem wiele wad ale i ogrom zalet zauwazyłem.
kupię bo jestem w tej komfortowej sytaucji, że cena nie ma dla mnie żadnego znaczenia i te 80 zł to tyle co nic...dziwi mnie jedynie że część tut. ekipy wyda ok. 200 zł na jakieś badziewie konsolowe i nie narzeka ale na FG bedzie wyć ze za 80 zł gra niedopracowana....nie rozumiem tego i tyle
tym bardziej że 99,9% graczy jeszcze w nią nie grało a już krzyczy że nie kupi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 14:31, castlerock napisał:

tym bardziej że 99,9% graczy jeszcze w nią nie grało a już krzyczy że nie kupi....


Odejmij od tego 70% piratów i masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 14:31, castlerock napisał:

co wy z tym kotletem? odgrzane nie sa takie złe hehe


Pod warunkiem , że nie są w cenie kawioru.:-)

ja na opinie graczy nie zwracam

Dnia 28.11.2008 o 14:31, castlerock napisał:

uwagi, musze sam ocenić bo już nieraz naciąłem się


Wiadomo , że cudze opinie nie zastąpią pogrania w tytuł , ale mocniej ufam temu , co piszą normalni gracze , bo teksty na rozmaitych portalach , coraz bardziej i coraz częściej , przypominają twórczość na zamówienie.Po przeczytaniu rozwiniętych postów chwalących , oraz innych , krytykujących daną grę , jakieś wnioski da się wyciągnąć.

cena nie ma dla mnie żadnego znaczenia

Dnia 28.11.2008 o 14:31, castlerock napisał:

i te 80 zł to tyle co nic...


Na szczęście jestem w podobnej sytuacji , ale nie chodzi mi o to , czy mam czym zapłacić , ale o to , żeby swoją kasą nie wspierać twórców gier , które mi nie odpowiadają.
Oczywiście najlepiej byłoby pograć przed zakupem , ale coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją , że o demie nie ma mowy.

Dnia 28.11.2008 o 14:31, castlerock napisał:

tym bardziej że 99,9% graczy jeszcze w nią nie grało a już krzyczy że nie kupi....


To nie ja.Kupię na pewno , ale zastanawiam się , czy rzucać BG2 , w które obecnie gram , czy też na spokojnie , za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/sk1_9wnfG,8_Gothic_Universe.html
http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=9gzjGe2&r=all#op
W sklepie gram znajdują się dwie kolekcje. I zastanawiam się czy kupować którąś z nich, czy będzie kiedyś mega-kolekcja składająca się z Gothic-ów 1,2, 2:NK, 3 i 3:FG. Nie wiecie czy CD-projekt planuje coś takiego w przyszłości wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:41, kozuba92 napisał:

Nie wiecie czy CD-projekt planuje coś takiego w przyszłości wydać?


Nie wiemy... Może po pewnym czasie wyda wszystkie części w jednym wydaniu tak jak np. Gothic: Universe ale na pewno nie prędko. Jeśli nie masz podstawki czyli samego Gothic 3 to bierz Złotą edycję czyli Gothic 3 wraz z Gothic 3 Zmierzch Bogów a jeśli posiadasz Gothic 3 to bierz sam Gothic 3 Zmierzch Bogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:41, kozuba92 napisał:

http://www.gram.pl/sk1_9wnfG,8_Gothic_Universe.html
http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=9gzjGe2&r=all#op
W sklepie gram znajdują się dwie kolekcje. I zastanawiam się czy kupować którąś z nich,
czy będzie kiedyś mega-kolekcja składająca się z Gothic-ów 1,2, 2:NK, 3 i 3:FG. Nie wiecie
czy CD-projekt planuje coś takiego w przyszłości wydać?


ja pomimo że miałem całą sagę (x2 a nawet i razy 3 - G1) kupiłem Gothic Universe - fajnie sie prezentuje tak w komplecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować