Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Uff... Myślałem że będe musiał instalować sterowniki i się męczyć. A tu patch się zainstalował w 30 sekund i gra od razu się włącza :).

Odnośnie gry to powiem tak: Pierwsze wrażenie dobre. Zauważyłem nieco poprawioną grafikę lecz tekstury w oddali są niedopracowane i migoczą. Czegoś takiego nie było w Gothic 3. Podobała mi się fabuła. Może nie powalająca, ale mnie się podoba. Walka natomiast się zmieniła i to DUŻY PLUS!!! Odskoki postaci w walce i nie zadanie ciosu podczas końca wytrzymałości są fajne. Walka wreszcie nie jest tak nudna! Ale jeżeli chodzi o walkę bronią dystansową to już kompletna porażka. Podczas strzelania widać włosy Beziego i całkowicie przesłania mi cel. Wyskakują też jakieś dziwne komunikaty. Mam nadzieję, że kolejna łatka poprawi ten przeszkadzający bug. NAJWIĘKSZY PLUS: JACEK MIKOŁAJCZAK W POLSKIEJ WERSJI W ROLI BEZIEGO I ZNAKOMITY DUBBING INNYCH AKTORÓW!
Natomiast przejdę do znaczących minusów:
- BUGI
- BUGI
- POSTACIE NACHODZĄ NA SIEBIE
- NIEWIDZIALNE OBIEKTY
- ZACINKI W MIASTACH
- BUGI
- ANULOWANIE ZADAŃ PO PORAWNYM ICH WYKONANIU
- SPORADYCZNE BŁĘDY W ROZMOWACH
NA RAZIE... TYLE...

Moja specyfikacja komputera:
SENSILO MX 220XH [K011]
- procesor Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz@2.45 800Mhz
- pamieć RAM Kingston 2048 MB
- grafika GAINWARD NVIDIA GeForce 9600 GT 512MB
i takie tam...

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 18:54, Ania. napisał:

Hah, pozamiatane... Po tym jak pogadałam z Gornem i kazał mi szukać maga wody w Okarze,
wszyscy mieszkańcy Trelis rzucają się na mnie z bronią, łącznie z Thorusem. Jeszcze nie
wykonałam zadania o poproszenie Thorusa o pomoc, więc myślę, że to by było na tyle mojej
przygody ze Zmierzchem Bogów :/ PKP :/
Wystąpił może ten problem u kogoś?


A za mną w ogóle nie chce pogadać... pozostaje czekać na nowego patcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:19, wdowiakm napisał:

Tak jedynie na terenach Myrtany wiec do Nordmaru i Varantu się nie dostaniesz...


Do Varantu da się dostać, a z Nordmarem nie próbowałem na razie. Do Varantu dostałem się w taki oto sposób: wdrapałem się na jedną z gór przy przełęczy, gdzie zastałem pierwszą dla mnie (jak na razie) niewidzialną ścianę. Wcisnąłem kombinację CTRL+F8 i już byłem po drugiej stronie z tym, że nic po tej drugiej stronie nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie takiej tresci: zakupilem gothica 3 forsasken gods na gram.pl i po 1, jak wkladam plyte do napedu do zaczyna mi wyczec jak kobieta co rodzi, a po 2 po instalacji plik zajmuje mniej niz na plycie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:06, Nevikanos napisał:

/.../ jak klikniesz
to Bezimienny robi ruch jakby go podnosił, ale ten w dalszym ciągu zostaje na podłodze! /.../

A tak, to już znam. Nawet niektórych ziół nie mozna podnieść. Jakiegoś młota Kadoka też ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po długiej przerwie postanowiłem z powrotem zagrać w G3:ZB, po aferze z utraconymi save''ami przez foramt kompa ;). I mam pytanie - gdzie znajduje się ten obóz niedaleko Montery, który trzeba rozwalić dla Inoga? Czy jest to ten przeolbrzmi ufortyfikowany obóz tam gdzie znajdowała się wcześniej farma ze zbożem? Jeżeli tak to mam niezłe lanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:56, mateusz111 napisał:

/.../po 1, jak wkladam plyte do napedu do zaczyna mi wyczec jak kobieta co rodzi, /.../

Co do zajmowanego miejsca nie będę się wypowiadał, bo nie chce mi się sprawdzać, jak dalece zapełniona jest płyta DVD.

Spoiler

Ale co do grania: nie musisz mieć płyty w napedzie, zeby grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 20:23, kamil E napisał:

Dobra, po długiej przerwie postanowiłem z powrotem zagrać w G3:ZB, po aferze z utraconymi
save''ami przez foramt kompa ;). I mam pytanie - gdzie znajduje się ten obóz niedaleko
Montery, który trzeba rozwalić dla Inoga? Czy jest to ten przeolbrzmi ufortyfikowany
obóz tam gdzie znajdowała się wcześniej farma ze zbożem? Jeżeli tak to mam niezłe lanie...


wczoraj zrobiłem przebiezke po mapie i zauważyłem podczas sprintu spory obóz orków tam gdzie kiedys był obóz bandytów - ten przed jaskinią z wilkami i mieczem wenzela - chyba chodzi o własnie ten, ale głowy nie dam bo jeszcze nie robiłem tego questa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 20:34, mateusz111 napisał:

hmm ale chodzi o to, ze gra mi sie nie wlacza... pokazuje mi sie jakies okno where is
the guru.... wie ktos o co chodzi??


Zainstaluj patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 22:27, mateusz111 napisał:

ehh juz wiem czemu mi nie dziala.... dvd-rom mi sie ztegowal i kupe moge zrobic teraz
a nie pograc:D


Skoro masz gre już zainstalowaną to po kiego Ci DVD-ROM? Zainstaluj patcha i graj.

edit: Ktoś wie, gdzie można się nauczyć walkę 2 broniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 23:03, kamil E napisał:

edit: Ktoś wie, gdzie można się nauczyć walkę 2 broniami?

Miasto ponad Gothą na mapie. Nie pamiętam jak ono się nazywa ale dawniej w G3 było tam przejście do nordmaru. W części zamkowej jest taki facet z wytatuowaną twarzą. On cię nauczy bez żadnych zadań.

A ja ciągle stoję w miejscu z głupim Thorusem który mówi że nie wykonałem zadania mimo że je zrobiłem -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 20:23, kamil E napisał:

Dobra, po długiej przerwie postanowiłem z powrotem zagrać w G3:ZB, po aferze z utraconymi
save''ami przez foramt kompa ;). I mam pytanie - gdzie znajduje się ten obóz niedaleko
Montery, który trzeba rozwalić dla Inoga? Czy jest to ten przeolbrzmi ufortyfikowany
obóz tam gdzie znajdowała się wcześniej farma ze zbożem? Jeżeli tak to mam niezłe lanie...


Nie, chodzi o ten obóz (obozik?) z 3 orkami, zaraz po wyjściu z miasta, na drodze od Geldern do Trelis, po prawej stronie, przed mostem.
A ja biedna cały czas się męczę z tym Trelis, co to sobie uczyniło ze mnie wroga numer jeden :/ Pocieszam się tylko tym, że podobno patch ma wyjść jeszcze w grudniu. Jak będę już bardzo zdesperowana, to może zacznę od nowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten Urbanus? Na mapce którą kolega zamieścił wcześniej pokazane jest że znajduje się W Trelis koło Silvestra. Przeszukałem całe Trelisi nie mogę go znaleźć. Może dodam jeszcze że urbanus jest mi potrzebny do zadania dla Ogita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 09:49, Master J napisał:

Gdzie jest ten Urbanus? Na mapce którą kolega zamieścił wcześniej pokazane jest że znajduje
się W Trelis koło Silvestra. Przeszukałem całe Trelisi nie mogę go znaleźć. Może dodam
jeszcze że urbanus jest mi potrzebny do zadania dla Ogita.


Zadanie dla Ogita? To o artefakcie? Ale to zadanie dostajemy dopiero jak zaprowadzimy Urbanusa, Ogita i kogoś na E do Montery. Wtedy Urbanus jest w Monterze zaraz przy wejściu, po prawej stronie na murach.

Na zagranicznych forach jest napisane, że twórcy prawdopodobnie zapomnieli o kamieniu teleportacyjnym do Montery... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować