Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

IRCowi Milionerzy

113 postów w tym temacie

@Czysty
Igor już mniej więcej wyjaśnił to o co mi chodziło.
Przygotuj treść, daj posta i poproś Paladynkę która ostatnio często wpada na IRC żeby go przypięła ;]
Odezwij się jeszcze potem, mam parę pomysłów na usprawnienie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin w wersji 2.0 - Przeczytaj zanim zagrasz!

O co chodzi?

Hej! Z pewnością większość z was słyszała o rewelacyjnych TVN`owskich "Milionerach", prawda? :) A więc sytuacja wygląda tak. Jeżeli lubicie oglądać ten program, ale również chcielibyście się poczuć jak zawodnik tego teleturnieju, to macie kilka wyjść. Możecie się tam zgłosić i spróbować wygrać sporą ilość gotówki, wczuć się w danego zawodnika, oglądając program w soboty i niedziele o 18:00... Ale...

Możecie również sprobować swoich sił w Milionerach nie tylko "Forumowych"
(link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12662&u=1523) ale również w takich w 100% na żywo, czyli - IRCowych! Tak, tak. Teraz możesz wejść na specjalny kanał na IRC i zagrać w tą rewelacyjną grę sam na sam z prowadzącym programu.

Jesteś zainteresowany? No to czytaj dalej... :)

Informacje Ogólne:

1.0 "Ircowi Milionerzy" odbywają się codziennie o 18:00 na kanale #milionerzy

1.1. Bezpośredni link do kanału #milionerzy: http://irc.gram.pl/index.php?ch=milionerzy

2.0. Prowadzącym programu jest Falconer

2.1 W przyszłości jeszcze rozważę wprowadzenie drugiego prowadzącego. Jednak jak na razie sprawa zamknięta.

3.0. Rozgrywka składa się z pięciu etapów:

3.1. Pierwszy. Przywitanie wszystkich widzów, oraz uczestników gry.

3.2. Drugi. Wyrecytowanie przez prowadzącego pytania: "Kto Pierwszy ten Lepszy" oraz czterech odpowiedzi.

3.3. Trzeci. Gracze wysyłają swoje kolejności na główne okno gry.

3.4. Czwarty. Prośba o ciszę oraz podanie prawidłowej kolejności.

3.5. Piąty. Wyłonienie osoby, która podała prawidłową kolejność najszybciej.

3.6. Szósty. Rozpoczęcie właściwej gry z osobą, która zwyciężyła konkurencję: "Kto Pierwszy, ten Lepszy".

Koła ratunkowe:

1. Każdy gracz ma prawo w dowolnym momencie gry wykorzystać dowolne koło ratunkowe.

2.0 Rodzaje kół ratunkowych.

2.1 Pół na pół.

2.1.1. Koło "Pół na pół" odrzuci dwie błędne odpowiedzi na pytanie, oraz pozostawi jedną prawidłową i drugą złą.

2.2. Telefon do przyjaciela.

2.2.1. Koło ratunkowe: "Telefon do przyjaciela" polega na tym, iż gracz wybiera dowolną osobę dostępną na kanale do pomocy. Ta osoba dostaje przez prowadzącego "voica" i ma dwie minuty na pomoc.

2.3. Pytanie do publiczności

2.3.1 Koło ratunkowe: "Pytanie do publiczności", polega na tym iż publiczność (wszystkie osoby będące na kanale oprócz gracza) wysyła odpowiedzi A. B, C lub D na priv do prowadzącego. Ma na to maksymalnie dwie minuty. Wynik podawany jest w liczbie głosów na daną odpowiedź.
Np. A: 5 głosów, B: 2 głosy C: 7 głosów D: 0 głosów Nie zagłosowało 10 osób.

Zasady:

1. Po wyraźnym sygnale "Cisza" nie wolno nic pisać.

2. W czasie rozgrywki nie należy zmieniać nicków - używać komendy: "/nick"

3. Nad danym pytaniem można się zastanawiać maksymalnie 10 minut. Po upływie tego czasu zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.

Kary:

Za nieprzestrzeganie ciszy lub zmienianie nicka podczas gry, dostaje się najpierw:

-> Słowne ostrzeżenie

Jeżeli dana osoba popełni drugi raz wykroczenie, dostaje:

-> Drugie słowne ostrzeżenie.

Jeżeli dana osoba po raz trzeci popełni dane wykroczenie, otrzymuje:

-> Kicka

Jeżeli dana osoba czwarty raz popełni dane wykroczenie, otrzymuje:

-> Kicka po raz drugi

Jeżeli dana osoba po raz czwarty popełni dane wykroczenie, otrzymuje:

-> Kicka oraz ban.

Informacje dodatkowe:

1. Aby odczuć prawdziwy klimat gry, proszę wszystkich o nie oszukiwanie, np. szukanie odpowiedzi za pomocą Google. To zależy tylko od gracza, więc to on decyduje jak będzie grać. Jednak ja proponuję, aby grać bez "wspomagaczy", bo wtedy lepiej się odczuwa grę. :) Używać wyszukiwarki potrafi każdy, lecz wiedzę mają nieliczni... :)

2. Opiekunem kanału i gry jest: AQ22.

Jakieś pytania? Proszę pisać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin w wersji 2.1 - Przeczytaj zanim zagrasz!

O co chodzi?

Hej! Z pewnością większość z was słyszała o rewelacyjnych TVN`owskich "Milionerach", prawda? :) A więc sytuacja wygląda tak. Jeżeli lubicie oglądać ten program, ale również chcielibyście się poczuć jak zawodnik tego teleturnieju, to macie kilka wyjść. Możecie się tam zgłosić i spróbować wygrać sporą ilość gotówki, wczuć się w danego zawodnika, oglądając program w soboty i niedziele o 18:00... Ale...

Możecie również sprobować swoich sił w Milionerach nie tylko "Forumowych"
(link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12662&u=1523) ale również w takich w 100% na żywo, czyli - IRCowych! Tak, tak. Teraz możesz wejść na specjalny kanał na IRC i zagrać w tą rewelacyjną grę sam na sam z prowadzącym programu.

Jesteś zainteresowany? No to czytaj dalej... :)

Informacje Ogólne:

1.0 "Ircowi Milionerzy" odbywają się codziennie o 18:00 na kanale #milionerzy

1.1. Bezpośredni link do kanału #milionerzy: http://irc.gram.pl/index.php?ch=milionerzy

2.0. Prowadzącym programu jest Falconer

2.1 W przyszłości jeszcze rozważę wprowadzenie drugiego prowadzącego. Jednak jak na razie sprawa zamknięta.

3.0. Rozgrywka składa się z pięciu etapów:

3.1. Pierwszy. Przywitanie wszystkich widzów, oraz uczestników gry.

3.2. Drugi. Wyrecytowanie przez prowadzącego pytania: "Kto Pierwszy ten Lepszy" oraz czterech odpowiedzi.

3.3. Trzeci. Gracze wysyłają swoje kolejności na główne okno gry.

3.4. Czwarty. Prośba o ciszę oraz podanie prawidłowej kolejności.

3.5. Piąty. Wyłonienie osoby, która podała prawidłową kolejność najszybciej.

3.6. Szósty. Rozpoczęcie właściwej gry z osobą, która zwyciężyła konkurencję: "Kto Pierwszy, ten Lepszy".

Koła ratunkowe:

1. Każdy gracz ma prawo w dowolnym momencie gry wykorzystać dowolne koło ratunkowe.

2.0 Rodzaje kół ratunkowych.

2.1 Pół na pół.

2.1.1. Koło "Pół na pół" odrzuci dwie błędne odpowiedzi na pytanie, oraz pozostawi jedną prawidłową i drugą złą.

2.2. Telefon do przyjaciela.

2.2.1. Koło ratunkowe: "Telefon do przyjaciela" polega na tym, iż gracz wybiera dowolną osobę dostępną na kanale do pomocy. Ta osoba dostaje przez prowadzącego "voica" i ma dwie minuty na pomoc.

2.3. Pytanie do publiczności

2.3.1 Koło ratunkowe: "Pytanie do publiczności", polega na tym iż publiczność (wszystkie osoby będące na kanale oprócz gracza) wysyła odpowiedzi A. B, C lub D na priv do prowadzącego. Ma na to maksymalnie dwie minuty. Wynik podawany jest w liczbie głosów na daną odpowiedź.
Np. A: 5 głosów, B: 2 głosy C: 7 głosów D: 0 głosów Nie zagłosowało 10 osób.

Zasady:

1. Po wyraźnym sygnale "Cisza" nie wolno nic pisać.

2. W czasie rozgrywki nie należy zmieniać nicków - używać komendy: "/nick"

3. Nad danym pytaniem można się zastanawiać maksymalnie 10 minut. Po upływie tego czasu zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.

Kary:

Za nieprzestrzeganie ciszy lub zmienianie nicka podczas gry, dostaje się najpierw:

-> Słowne ostrzeżenie

Jeżeli dana osoba popełni drugi raz wykroczenie, dostaje:

-> Drugie słowne ostrzeżenie.

Jeżeli dana osoba po raz trzeci popełni dane wykroczenie, otrzymuje:

-> Kicka

Jeżeli dana osoba czwarty raz popełni dane wykroczenie, otrzymuje:

-> Kicka po raz drugi

Jeżeli dana osoba po raz piąty popełni dane wykroczenie, otrzymuje:

-> Kicka oraz ban.

Informacje dodatkowe:

1. Aby odczuć prawdziwy klimat gry, proszę wszystkich o nie oszukiwanie, np. szukanie odpowiedzi za pomocą Google. To zależy tylko od gracza, więc to on decyduje jak będzie grać. Jednak ja proponuję, aby grać bez "wspomagaczy", bo wtedy lepiej się odczuwa grę. :) Używać wyszukiwarki potrafi każdy, lecz wiedzę mają nieliczni... :)

2. Opiekunem kanału i gry jest: AQ22.

Jakieś pytania? Proszę pisać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuje aby kazdy kto wygral milion mialby szanse poprowazdic gre wtedy bedzie o wiele ciekawiej z tym samym prowadzacy z czasem zrobi sie nudno i jak bedzie chcial to poprowadzi rozgrywke az do nastepnego miliona ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki tego sens?

[20:41] <Falconer> Sladnikiem beszamelu nie jest:
[20:41] <Falconer> A: Lwie
[20:41] <Falconer> B: Jana
[20:41] <Falconer> C: Karola
[20:41] <Falconer> D: Słonia
[20:42] <Union_Pacific[Formula1]> beszamelu?
[20:42] <Falconer> Zgadza się.
[20:42] <Falconer> Potrzebujesz pomocy...?
[20:42] <Union_Pacific[Formula1]> Składnim beszamelu.. hmm...
[20:43] <Union_Pacific[Formula1]> *skłądnik
[20:43] <Union_Pacific[Formula1]> ehh
[20:44] <Falconer> koło?
[20:45] <Falconer> zdecyduj się..
[20:45] <Union_Pacific[Formula1]> pół na pół
[20:45] <Falconer> Proszę o odrzucenie dwóch złych odpowiedzi...
[20:45] <Falconer> A: -
[20:45] <Falconer> B: Jana
[20:45] <Falconer> C: Karola
[20:45] <Falconer> D: -
[20:46] <Falconer> czas mija...
[20:46] <Union_Pacific[Formula1]> B
[20:46] <Falconer> Definitywnie?
[20:47] <Union_Pacific[Formula1]> niech będzie
[20:47] <Falconer> Możesz stracić 19 tysięcy albo zyskać 40.

/.../

EDIT: Biorąc pod uwagę bezsensowność tego pytania (jak ktoś może być... w sosie?), wytłumaczenie prowadzącego:

20:55] <Falconer> Wyczytałem to pytanie na jednej stronie.
[20:55] <Falconer> I odpowiedź była C
[20:55] <Falconer> Ale za cholerę nie wiem dlaczego...
[20:55] <Falconer> :P

Czyli przez głupotę prowadzącego zostałem wywalony z gry? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... MG bierze pytania żywcem zerżnięte z Wikipedii i nawet co gorsza nie umie czytać ze zrozumieniem. W pytaniu o niepodległość Grecji od Imperium Osmańskiego poprawną odpowiedzią jest rok 1830, a w 1821 (poprawna odpowiedź według MG) wybuchło dopiero powstanie w skutek którego ta niepodległość została uzyskana. Nie wspomnę już o tym, że zadanie tak szczegółowego pytania na etapie początkowym (2000 zł) jest po prostu głupotą. Nie wspomnę już o schematyczności prowadzącego, który to najpierw zadał dwa pytania pod rząd o USA (z wikipedii), a potem dwa o Grecję (również z owej strony).

Komedia jednym słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopóki tam się nie zmieni na lepsze nie mam zamiaru grać.

Ja jak wyżej opisałem dostałem bardzo śmieszne jak widać pytanie, do którego żadna odpowiedź nie jest prawidłowa. To tak jakby pytać, czy silnik spalinowy jest napędzany Anna, motyle, wieża, Tomek. Jestem rozczarowany. W chwili gdy chciałem wszystko wyjaśnić został wyłączony mi przez prowadzącego tryb voice. Czyli po prostu żałość, śmiech i ... sam nie wiem jak to określić.

Jak zauważyłeś, prowadzący zrzyna z Wikipedii. I to prawda. Zrzyna także z jakiś for, prywatnych stron itp. nie mając czasem pojęcia, czy odpowiedź jest poprawna czy nie. :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, korzystając z chwili wolnego czasu ułożyłem jeden zestaw pytań, tak więc jeśli władza kanału i Falconer nie mają nic przeciwko to dziś o 20:00 chciałbym poprowadzić jedną grę. Jedną, gdyż jak mówiłem mam tylko jeden zestaw pytań. Ułożyć takie pytania by ich poziom trudności rósł i dodatkowo nie dało się ich tak łatwo wygooglować to ciężko kawałek chleba. ;) Postaram się ułożyć w miarę jak najwięcej odpowiedników na pytaniach o niskie kwoty na wypadek gdyby ten pierwszy gracz odpadł dosyć szybko.

Milionerzy
Godzina 20:00, dzisiaj
Hubert: Kukowsky
Gracze:
1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 15:52, Kukowsky napisał:

Cóż, korzystając z chwili wolnego czasu ułożyłem jeden zestaw pytań, tak więc jeśli władza
kanału i Falconer nie mają nic przeciwko to dziś o 20:00 chciałbym poprowadzić jedną
grę. Jedną, gdyż jak mówiłem mam tylko jeden zestaw pytań. Ułożyć takie pytania by ich
poziom trudności rósł i dodatkowo nie dało się ich tak łatwo wygooglować to ciężko kawałek
chleba. ;) Postaram się ułożyć w miarę jak najwięcej odpowiedników na pytaniach o niskie
kwoty na wypadek gdyby ten pierwszy gracz odpadł dosyć szybko.

Dobrze, przyznaję. Nie popisałem się na początku. Poprowadź grę. :) Ja przygotuję z dwa zestawy pytań do rozgrywki w niedzielę.

Dnia 19.04.2008 o 15:52, Kukowsky napisał:

Milionerzy
Godzina 20:00, dzisiaj
Hubert: Kukowsky
Gracze:
1.


1. Falconer

No co? :) Spróbuję szczęścia, jako gracz. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Falconer
2. JA?? Oo Nie znam gościa - zgaduję, że chodzi o bartek002
3. Igor FCBayern (istnieje 15% szans, że mnie nie będzie, ale za to 85%, że będę ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 20:55, Union Pacific napisał:

[20:41] <Falconer> Sladnikiem beszamelu nie jest:
[20:41] <Falconer> A: Lwie
[20:41] <Falconer> B: Jana
[20:41] <Falconer> C: Karola
[20:41] <Falconer> D: Słonia


To pytanie totalnie nie ma sensu :/ Nie wiem o co w nim chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 17:04, Igor FCBayern napisał:

1. Falconer
2. JA?? Oo Nie znam gościa - zgaduję, że chodzi o bartek002
3. Igor FCBayern (istnieje 15% szans, że mnie nie będzie, ale za to 85%, że będę


1. Falconer
2. bartek002
3. Igor FCBayern
4. tomasz23 jak zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować