Zaloguj się, aby obserwować  
bartek002

GIMP - Temat ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2009 o 15:50, POZDRO-Grizzly napisał:

czy można w gimpie jakoś zrobić żeby zmniejszyć rozmiar zdjęcia równo do 1 MB ? Bo bawie
się w to skalowanie i mi coś nie wychodzi..


Jeśli zapisujesz w formacie JPG to powinno Ci się pokazać okienko z suwaczkiem przy którym będzie napisane jakość. Niżej zaznaczasz "podgląd w oknie obrazu", a wtedy pod suwakiem będziesz widział rozmiar pliku. Pamiętaj tylko, że jak za bardzo obniżysz jakość to zdjęcie będzie słabo wyglądało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 13:56, HareQ napisał:

Mam pewne pytanie, otóż chciałbym dodać teksturę do gimpa ot takie coś http://www.wildwestroundup.com/files/old_paper.jpg
, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić, wiem może się to wydawać banalne, ale wcześniej
nie używałem tego typu programów.

To zapisujesz te zdjęcie kilkając na nie prawym przyciskiem myszy. Następnie w jak juź zabisałeś zdjęcie to kilkasz na nie prawym przyciskiem i wybierasz "otwórz za pomocą" i wybierasz z listy programów gimp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z warstwami w gimpie. Otóż stworzyłem obraz i chcę na niego nałożyć nową warstwę, ale inną niż poprzednio., a następnie ją trochę obrócić. Jednak dotychczas GIMP duplikuje mi wcześniejszą warstwę i to ją obracam. Jak zrbić żeby nałożyć całkiem nową warstwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś GIMPem ale to nie dla mnie. Tworzyć to ja nim nie potrafiłem...... ale zawsze coś tam robiłem. Zazwyczaj mgiełkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 21:37, Dark_ziom napisał:

Witam. Mam problem z warstwami w gimpie. Otóż stworzyłem obraz i chcę na niego nałożyć
nową warstwę, ale inną niż poprzednio., a następnie ją trochę obrócić. Jednak dotychczas
GIMP duplikuje mi wcześniejszą warstwę i to ją obracam. Jak zrbić żeby nałożyć całkiem
nową warstwę?

Nie bardzo kumam, co masz na myśli, ale jeśli chodzi ci o wklejanie nowych grafik to obrazka, to najpierw musisz tak jakby zakotwiczyć te nową warstwę poprzez kliknięcie PPM na wklejona warstwa>nowa warstwa i dopiero potem bawić się w przekształcenia. Jeśli to nie to, o czym mówisz, to wyjaśnij dokładniej w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema czy dałoby się jakoś zrobić żeby ta tapeta pasowała na rozdziałke 1280 x 1024 ? Bo mi się bardzo podoba ale jest zbyt duża :( Jak by się dało to powiedziałby mi ktoś jak to zrobić albo zrobił to dla mnie ?

20100108185238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 20:33, Graszcz napisał:

Da się w GIMP-ie usuwać co drugą warstwę/klatkę? Konkretnie chodzi mi o tworzenie animacji
GIF

Nie rozumiem zbytnio co masz na myśli.

Może o to ci chodzi? Wchodzisz w okno dialogowe ---> warstwy, usuwasz warstwy które ci nie odpowiadają i tyle, potem zapisujesz w formacie gif, optymalizujesz przedtem i wszystko. Sprecyzuj pytanie, a spróbuje pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 18:54, POZDRO-Grizzly napisał:

siema czy dałoby się jakoś zrobić żeby ta tapeta pasowała na rozdziałke 1280 x 1024 ?
Bo mi się bardzo podoba ale jest zbyt duża :( Jak by się dało to powiedziałby mi ktoś
jak to zrobić albo zrobił to dla mnie ?

Uruchamiasz GIMPa (w PS pewnie jest podobnie), następnie Warstwa ---> Skaluj warstwę. Dopasowujesz odpowiedni rozmiar i wklejasz na nowy plik (Plik ---> Nowy). Myślę, że niczego nie pokręciłem.

20100108190742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 19:04, Chaotizz napisał:

Może o to ci chodzi? Wchodzisz w okno dialogowe ---> warstwy, usuwasz warstwy
które ci nie odpowiadają i tyle, potem zapisujesz w formacie gif, optymalizujesz przedtem
i wszystko. Sprecyzuj pytanie, a spróbuje pomóc.

No jasne. Tylko jak mam dwieście klatek, to mozolne usuwanie warstw jedna po drugiej zajmuje trochę czasu. A ja chcę jakiś szybszy sposób. Przydałoby się jakieś magiczne narzędzie w GAP-ie. A dwustuklatkowe gify to przegięcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 20:02, Graszcz napisał:

No jasne. Tylko jak mam dwieście klatek, to mozolne usuwanie warstw jedna po drugiej
zajmuje trochę czasu. A ja chcę jakiś szybszy sposób. Przydałoby się jakieś magiczne
narzędzie w GAP-ie. A dwustuklatkowe gify to przegięcie ;]

No to chyba będziesz musiał się poświęcić i własnoręcznie usuwać te warstwy. Innego sposobu nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najnowsza i stabilna/dopracowana/bez większych błędów/skończona/itd. wersja gimpa?
Potrzebuję do tworzenia layotów, nada się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 21:01, Sebo7 napisał:

Jaka jest najnowsza i stabilna/dopracowana/bez większych błędów/skończona/itd. wersja
gimpa?


GIMP w wersji 2.6 jest ostatnią stabilną wersją tego programu.

Do pobrania tutaj: http://www.gimp.org/downloads/

Dnia 05.02.2010 o 21:01, Sebo7 napisał:

Potrzebuję do tworzenia layotów, nada się?


Tak, tylko musisz się przyzwyczaić do dość dziwnego trybu pracy tego programu, tj. nie ma jednego okna, a kilka, każde odpowiedzialne za coś innego.
Ale to i tak bez znaczenia, bo lepszej i darmowej alternatywy na tak wiele systemów na chwilę obecną nie ma...
Chyba, że masz Windowsa, to ewentualnie polecałbym Paint.NET - mnie się ten program bardzo podobał :-)

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo!
Mam Windowsa XP
Moje pytanie wzięło się stąd, że czytałem o wersjach, które miały błędy, a ja dopiero startuje (chcę zrobić layout), teraz muszę jeszcze poszukać jakiś "samouczek" do gimpa i zaczynam.
Dzięki wielkie jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować