Zaloguj się, aby obserwować  
bartek002

GIMP - Temat ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 22:11, albert.jarema napisał:

Schowałem narzędziówkę gdzieś na pasek i teraz nie mogę jej znaleźć.. naciskam ctrl + B i nic.. co mam

robić???

Jesteś pewien, że masz na myśli NARZĘDZIÓWKĘ? Obstawiałbym raczej Opcje narzędzia. Jeśli to drugie, wystarczy przywrócić ustawienia domyślne: Plik->Preferencje->Zarządzanie oknami->Ustaw zapisane pozycje okien na wartości domyślne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tworzę obrazek według poradnika i tam napisali, by kliknąć na Script-Fu, ale ja go nie mam. Szukałem w googlach, ale nie wiem gdzie go zaleźć. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 16:53, Dekerinho6 napisał:

Nie radzę sobie z tym programem nie mogę się w nim jakoś połapać ... ;/

No na razie operuj "narzędziami rysowniczymi" i "flirtami" . Ja zaczynając prace z tym programem na tym się opierałem. Teraz obeznałem się bardziej choć w warstwach jeszcze się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 17:05, xD ominik napisał:

> Nie radzę sobie z tym programem nie mogę się w nim jakoś połapać ... ;/
No na razie operuj "narzędziami rysowniczymi" i "flirtami" . Ja zaczynając prace z tym
programem na tym się opierałem. Teraz obeznałem się bardziej choć w warstwach jeszcze
się nie znam.


Aha cóż dzięki za pomoc ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znam tego programu za dobrze, więc zapytam tutaj. Mam pewien napis, który jest na białym tle. Chciałbym usunąć całe to tło (w środku literek też jest). Chodzi mi o to, by sam napis przenieść na inny obrazek. Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:25, Kuboo PL napisał:

Witam. Nie znam tego programu za dobrze, więc zapytam tutaj. Mam pewien napis, który
jest na białym tle. Chciałbym usunąć całe to tło (w środku literek też jest). Chodzi
mi o to, by sam napis przenieść na inny obrazek. Jest taka możliwość?


Tak z głowy na szybko:

Narzędzie zaznaczanie według koloru, kliknij na tło, następnie Ctrl+I (czyli odwrócenie zaznaczenia), dzięki temu powinien zostać zaznaczony sam napis, więc wystarczy go skopiować.
To da radę jeśli obrazek zawiera tylko napis na białym tle bez innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Zrobiłem sobie tło. Chcę w pewnym jego miejscu zrobić prostokąt, który wyglądałby jak wklęśnięty. Da się coś takiego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło. Chcę pobawić się efektem "Mapowanie wypukłości", ale nie wiem jak zrobić, by zaznaczony przeze mnie prostokąt był właśnie wypukły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gimpa. Mógłby mi ktoś napisać jak zrobić z tego przerzroczyste tło? Tego białego nie ma być w ogóle a to szare ma prześwitywać przez tapetę na gramsajcie. Wiem że jest instrukcja w innym temacie, ale jednak mi nie wychodzi. Przeźroczyste to nie jest.

20090224163804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak jest w GIMPie spray to czy jest taka opcja że można tym sprayem na przeźroczysto też malować ? Czy tylko kolorami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 16:39, xD ominik napisał:

Mam gimpa. Mógłby mi ktoś napisać jak zrobić z tego przerzroczyste tło? Tego białego
nie ma być w ogóle a to szare ma prześwitywać przez tapetę na gramsajcie. Wiem że jest
instrukcja w innym temacie, ale jednak mi nie wychodzi. Przeźroczyste to nie jest.

Więc tak, zaznaczasz prostokąt, który ma być przezroczysty. Tworzysz nową warstwę (Warstwa ---> Nowa), wypełniasz ją dowolnym kolorem i w okienku "Warstwy" (Okno dialogowe ---> Warstwy) zmieniasz krycie danego obszaru.

Ale skoro nawet tego nie umiesz zrobić, to radziłbym odstawić GIMP''a...

@Assax ---> Stwórz nową warstwę, na niej rysuj. Potem zmienisz w okienku "Warstwy" krycie (tzn. przezroczystość) i koniec filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 18:24, Chaotizz napisał:

Wiec tak, zaznaczasz prostokąt, który ma bya przezroczysty. Tworzysz nową warstwe (Warstwa
---> Nowa), wype3niasz ją dowolnym kolorem i w okienku "Warstwy" (Okno dialogowe --->
Warstwy) zmieniasz krycie danego obszaru.

Ale skoro nawet tego nie umiesz zrobia, to radzi3bym odstawia GIMP''a...

@Assax ---> Stwórz nową warstwe, na niej rysuj. Potem zmienisz w okienku "Warstwy"
krycie (tzn. przezroczystośa) i koniec filozofii.

Zrobiłem tak jak napisałeś. Zaznaczyłem prostokąt już na nowej warstwie, wypełniłem go kolorem niebieskim i dałem krycie na 20%. Nic to nie zmieniło. Nadal widzę jasny kwadrat i białe tło. Za drugim razem zrobiłem to samo i usunąłem pierwszą warstwie i moje dzieło wygląda tak. Nadal nic nie jest przeźroczyste.

20090224202013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym programem.
Chodzi o to ze kiedys uzywalem starszej wersji. Teraz gdy mam nowa chcialem cos zrobic. No i proboje otworzyc takie podmenu "warstwy". No to klikam Ctrl+L, nic sie dzie dzieje. Pomyslalem sobie ze juz nie ma takiego samego skrotu jak w poprzedniej wersji. No to klikam Okna>Dokowane okna dialogowe>Warstwy
Dalej nic sie nie otwiera. No wiec czy w nowej wersji juz nie ma tego co bylo w starszej wersji? Czy moze cos sie spsulo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może pomysł jak W MIARĘ prosto przekształcić portret kogoś na stylistykę komiksową? Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować