Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najnowsze informacje o grze Gothic 4!

179 postów w tym temacie

Coś tych ,,nowych rzeczy" jest mało. Po co komu zmieniać dzień w noc i nazad? Jazda np: na koniu to według mnie to nie najlepszy pomysł. Nie pasuje to do gothica(4 cześci bez tego zdobyły miano hitu). Grafika jest w G3 i tak bardzo dobra. Myślę ,że z tego nic dobrego nie wyjdze :/ Ale zobaczymy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... :
> oficjalny podtytuł Gothic 4 to "Arcania" (wcześniej mówiono o "Genesis")
Hehe, byle by gra była dobra i zachowała ten klimat.

> akcja G4:A rozgrywa się w 10 lat po wydarzeniach z "trójki"
:)

> główny bohater odwiedzi cztery wyspy, z których każda ma inny klimat, faunę i florę

Ja sobie inaczej Wyspy Południowe wyobrażałem, ale bez przesady, że na południu będzie lodowa wyspa na przykład. Oby tak nie było i oby Wyspy Południowe były rzeczywiście wyspami z południa, a nie byle jakim terenem. IMO ten inny klimat, fauna i flora to jakoś nie kręci mnie za bardzo... nie prościej zrobić wszystko jednolite, ale grywalne?

> w grze będzie można doświadczyć zmian pogodowych oraz cyklu dnia i nocy
Jakby w poprzednich częściach tego nie było xD .

> będzie można zaklęciem zmienić noc w dzień i nazad
Według mnie to... bzdura. Sam Bezimienny tak nie umiał, a co dopiero jakiś nowy bohater. Oczywiście zmianę pogody można zrozumieć, bo np. zwój "grom" robił burzę w poprzednich częściach ;) .

> w G4:A pojawią się NPC-e z poprzednich części, a stare potwory będą miały odświeżony wygląd
Dobrze, a już się bałem, że nie zobaczymy starych przyjaciół :) . Mam również nadzieję, że potwory będą przypominały te z poprzednich części, bo pod nazwą "odświeżony" można wiele wywnioskować :) .

> twórcy dodali możliwość ujeżdżania "bestii"
Przepraszam, ale czy to są jakieś kpiny? Kpiny czy przeraźliwa prawda? Wierzchowce są według mnie niepotrzebną rzeczą. Popsuje mi to klimat Gothica. Najlepiej dajmy jeszcze 1000 NPC i zróbmy jakąś bitwę... ;P Ale na serio to jeżeli będzie taki system wierzchowców jak w serii The Elder Scrolls to ja dziękuję, Gothic miał, ma i powinien mieć swój klimat, a nie ulegać trendom...
A jeśli to jest ujeżdżanie bestii to... hmm... cieniostwór? A z resztą, niech będzie co będzie, byle nie skończyło się na koniach o ile w ogóle będą xD .

> znacznie ulepszona grafika, ze wsparciem DirectX 10. Przykład: postać staje pod drzewem, obraz staje się nieco ciemniejszy. Gdy spojrzy się na słońce, jego promienie będą częściowo przenikać przez liście
Fajnie to wygląda, może do tego czasu kupię Windows Vista i nowy komputer, bo grafika IMO jest ważna i chyba nie tylko ja tak sądzę.
Ale bądź co bądź - grywalność jest najważniejsza! :)

> platforma: PC, X360, PS3
Komercja... inne części Gothiców nie były na konsole, a tutaj? Mam nadzieję, że twórcy zachowają chociaż sterowanie na komputery (klawiatura+myszka) , a nie na konsole (joypady) . Nie chce mi się podłączać pada do kompa, a szczególnie do G4 jak wyjdzie...

Mam jeszcze nadzieję, że nie dodadzą multiplayera, żeby zrobić na złość tym "fanbojom Diablo i Wiedźmina" , którzy mówią, że "g****, bo bez multi" i niech zrobią system walki tak, aby wkurzyć fanów Wiedźmina.
Gothic musi zostać taki jaki był, ale odświeżony, a nie ulegać wszystkiemu.

Coś czytałem o G4: Arcania wcześniej, ale nie wiedziałem, czy to prawdziwe informacje są. Teraz wiem już i mogę powiedzieć jedno: albo to będzie hit nad hitami, albo porażka (dla mojej osoby) . Zagram pewno i tak, ale... coś czarno to widzę.

No nic, poczekamy, zobaczymy :) .

Hail Gothic saga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez Piranhi to już nie to samo.
Jeszcze troche i wyjdzie dziesiąta cześć tej gry i cała magia pryśnie :/
Nie przekreślam tej produkcji, ale znając życie... tylko sie rozczarujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:45, Khalid. napisał:

Bez Piranhi to już nie to samo.

Też tak sądzę...

Dnia 28.04.2008 o 20:45, Khalid. napisał:

Jeszcze troche i wyjdzie dziesiąta cześć tej gry i cała magia pryśnie :/

G4 to komercja i bez Piranhi będzie ją nadal :/ .

Dnia 28.04.2008 o 20:45, Khalid. napisał:

Nie przekreślam tej produkcji, ale znając życie... tylko sie rozczarujemy.

Ja jakoś czarno ją widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana dnia w noc i nazad - strzał we własną stopę. Przecież właśnie najbardziej urokliwym elementem pierwszych dwóch części "Gothica" (w trójce już w mniejszym stopniu) było to, że gracz nie miał dużego wpływu na środowisko, że w nocy chowaliśmy się za palisadą, a nikt przy zdrowych zmysłach nie zapuszczał się w las, przynajmniej nie przed 20 poziomem. I jeszcze - jak wpłynie to na realistyczny cykl dobowy NPC? Będą sterczeć w miejscu, albo łazić w kółko, jak w TES?

Ujeżdżanie bestii - mnie też to się BARDZO nie podoba (gra może być zaprojektowana pod "piechtę" albo pod wierzchowca, ożenić tego nie sposób), ale pamiętam temat "Rozszerzenia" na forum "Wiedźmina" - mniej więcej co drugi post brzmiał "powinna być możliwość jazdy konnej" (pozostałe posty to było regularne powtarzanie "nie będzie jazdy konnej"). Twórcy "wychodzą naprzeciw oczekiwaniom graczy", czyli robią "Obliviona" z innym tytułem.

Wydanie serii też na konsole - absolutnie mnie nie dziwi, chociaż też jako pecetowiec patrzę na to ze smutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:52, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Zmiana dnia w noc i nazad - strzał we własną stopę. Przecież właśnie najbardziej urokliwym
elementem pierwszych dwóch części "Gothica" (w trójce już w mniejszym stopniu) było to,
że gracz nie miał dużego wpływu na środowisko, że w nocy chowaliśmy się za palisadą,
a nikt przy zdrowych zmysłach nie zapuszczał się w las, przynajmniej nie przed 20 poziomem.
I jeszcze - jak wpłynie to na realistyczny cykl dobowy NPC? Będą sterczeć w miejscu,
albo łazić w kółko, jak w TES?

To napięcie jak się w Górniczej Dolinie w 2 rozdziale w nocy chodziło. Nie wiesz, z jakiej strony co zaatakuje, och! to było to, a teraz chcą jeszcze to rozwalić... Dobra, niech będzie jeszcze zaklęcie "przywołanie Innosa" albo "tsunami" , wow! czadzior mega uber i tak dalej... ech... słabo widzę tę magię, a co do NPC to cóż... jak im jeszcze pochodnie dadzą i będą łazić całą noc w kółko to ja chyba wyskoczę z okna...

Dnia 28.04.2008 o 20:52, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Ujeżdżanie bestii - mnie też to się BARDZO nie podoba (gra może być zaprojektowana pod
"piechtę" albo pod wierzchowca, ożenić tego nie sposób), ale pamiętam temat "Rozszerzenia"
na forum "Wiedźmina" - mniej więcej co drugi post brzmiał "powinna być możliwość jazdy
konnej" (pozostałe posty to było regularne powtarzanie "nie będzie jazdy konnej"). Twórcy
"wychodzą naprzeciw oczekiwaniom graczy", czyli robią "Obliviona" z innym tytułem.

No mnie też się nie podoba, ale może Wyspy Południowe będą miały jakieś cieniostwory zabrane rodzicom i hodowane na wierzchowce? :D
Ale nawet konie i to wszystko... nie, to jest Gothic i niech nim pozostanie! A z resztą, ja nie myślę o G4 ani się nie denerwuję, bo nie ma po co. Jako fanatyk serii pozostanę przy poprzednich Gothicach...

Dnia 28.04.2008 o 20:52, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Wydanie serii też na konsole - absolutnie mnie nie dziwi, chociaż też jako pecetowiec
patrzę na to ze smutkiem.

:/ Ja też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre w Gothiku zostało pokazane teraz mogą jedynie utrzymać klimat gry na tym samym poziomie albo zepsuć 1 i 2 oraz Noc kruka super 3 troszkę mniej ale może być obawiam się ze 4 zejdzie na psy mam nadzieje że z tej swietnej mroczno- klimatycznej gry nie zrobią kolorowej popierdółki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 21:02, szang napisał:

Wszystko co dobre w Gothiku zostało pokazane teraz mogą jedynie utrzymać klimat gry na
tym samym poziomie albo zepsuć 1 i 2 oraz Noc kruka super 3 troszkę mniej ale może być
obawiam się ze 4 zejdzie na psy mam nadzieje że z tej swietnej mroczno- klimatycznej
gry nie zrobią kolorowej popierdółki

G4: Arcania to będzie typowy przykład komerchy dla mnie. Po prostu zrobią ją tak, aby fani TES, Wiedźmina i Diablo byli fanami serii, a prawdziwych fanów zostawią w tyle. Kupię grę na pewno, tylko teraz tak krytykuję, ale dla mnie to będzie tylko nazwa Arcania, bo na pewno nie Gothic 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby wykorzystać świat Gothica, zamiast robić kontynuacje. Jak dla mnie trójka takie zakończenia miała, które dawały dobrze znać, że to już koniec historii, The End, dalej nie będzie, co wybrałeś tak się stało, koniec kropka. A tutaj wyskakują z dalszym ciągiem. W ogóle nie czekam na czwórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem serii Gothic to był mój pierwszy RPG mam nadzieje że nowy producent G4 zrobi na nas wrażenie czekam na tą grę i ciekawie się tylko jakie będą wymagania tej gry bo mój kompik jest słabiutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędy w pisowni nazw gry :)

Ciekawe...? Może będziemy latać z wyspy na wyspę xD ? Jak robią tę grę twórcy symulatora zarządzania lotniskiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wyjdzie to będzie cud... Na razi jednak uważam, że stary, zasłużony gothic z Phirana Bytes (czy jakoś tak) już nie powróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować