Zaloguj się, aby obserwować  
Elnord25pl

"Włatcy móch" itp. Jak chamstwo z kreskówek wpływa na dzieci? [M]

306 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2008 o 18:46, LTM napisał:

> Jestem niszą - i na co mi przyszło.
>
> A tak na serio - godziny emisji mówią same za siebie, że adresatem są dorośli. Zaś
żarty
> przemycane przez Bartka Kędzierskiego często sytuacyjnie trafią tylko do pokolenia
25+

Tylko dlaczego 70% widzów to dzieciaki?


wiesz zapewne family guya czy simpsonów dzieciarnia też ogląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 18:53, hammerfall87 napisał:

> Tylko dlaczego 70% widzów to dzieciaki?

wiesz zapewne family guya czy simpsonów dzieciarnia też ogląda


Bądź co bądź Simpsonowie są "sklasyfikowani" jako "+12"... :P

Ale nawet oglądając Simpsonów czy FG nie podniecają się tym w szkole, nie "udają" swoich ulubionych bohaterów czy nie powtarzają po nich tak jak robią to dzieciaki oglądające WM...
Zauważ, że osoba, która naśladuje np. Barta Simpsona jest rzadziej spotykana niż osoba naśladująca czesia...
Dlaczego?
Dlatego iż humor w Simpsonach czy FG jest po prostu bardziej wyrachowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 18:59, LTM napisał:

> > Tylko dlaczego 70% widzów to dzieciaki?
>
> wiesz zapewne family guya czy simpsonów dzieciarnia też ogląda

Bądź co bądź Simpsonowie są "sklasyfikowani" jako "+12"... :P

Ale nawet oglądając Simpsonów czy FG nie podniecają się tym w szkole, nie "udają" swoich
ulubionych bohaterów czy nie powtarzają po nich tak jak robią to dzieciaki oglądające
WM...
Zauważ, że osoba, która naśladuje np. Barta Simpsona jest rzadziej spotykana niż osoba
naśladująca czesia...
Dlaczego?
Dlatego iż humor w Simpsonach czy FG jest po prostu bardziej wyrachowany...


haha ja nie zapomne tego momentu 1 ,jak syn sąsiada homera przeklął i tekst ojca za kare nie będe czytał mu biblii "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 19:04, hammerfall87 napisał:

haha ja nie zapomne tego momentu 1 ,jak syn sąsiada homera przeklął i tekst ojca za kare
nie będe czytał mu biblii "


No więc sam widzisz, młody nie odczuje tego klimatu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:20, Dominik84 napisał:

Pytanie jest raczej innego typu, gdybyś mógł to byś zakazał dlatego,
że tobie się nie podoba? Cenzura nawet w dobrej
wierze nigdy jeszcze nikomu na zdrowie nie wyszła.

Fakt ale zapewne znalazłaby się rzesza ludzi z moim poglądem co jednak nie dało by nam żadnego prawa do decydowania. Mogę odpowiedzieć na twoje pytanie tak, bo są to tylko spekulacje. I możliwe, że zapewne obrót spraw potoczyłby się gorzej po cenzurze ku większemu dobru ale nie słyszałbym wszędzie ludzi naśladujących głos tego pajaca (a za miesiąc ktoś wymyśliłby nowego który jeszcze bardziej by mnie denerwował). Jakie wnioski? Olać sprawę albo psuć sobie krew dalej.

Dnia 14.09.2008 o 18:20, Dominik84 napisał:

Choć moim zdaniem wystarczy żeby ktoś zrobił ciekawszy, ale mądrzejszy serial
i zapewniam cię, że prawie nikt nie będzie patrzył na "włatców", problem nie w tym ze
mamy za dużo i trzeba zakazać tylko dlatego, że mamy za mało i nie ma z czego wybrać.

Tak tylko ciekawsze w większości przypadków znaczy durniejsze. Jak nie telenowele tvnowskie to inny badziew. Raczej nie oglądam tv i nie jestem zorientowany co jest ostatnio w modzie (oprócz "włatców") ale jeśli jest jakiś zamiennik owej bajki to zapewne jest on również przesiąknięty idiotyzmem i humorem na poziomie komórkowym. Dlatego wolę już kiedy nie ma z czego wybierać i leci jeden ogłupiacz niż jakby miało ich lecieć dużo więcej i "rozstrajać" inteligencje młodzieży.

Dnia 14.09.2008 o 18:20, Dominik84 napisał:

p.s. /.../

Tyle, że właśnie rodzice najwyraźniej mają to w głębokim poważaniu. Kiedy idzie się ulicą i słyszy jak dzieciaki próbują specjalnie robić błędy językowe, krew w żyłach buzuje i oczy zalewa - a wtedy przychodzi na myśl tylko jedno, bezradność. I niestety narzekać mogę sobie jeszcze kilkudziesięcioma postami w tym temacie tyle, że nic nie zdziałam a przedstawię co najwyżej punkt mojego widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 21:59, Rozrobiony napisał:

Tak tylko ciekawsze w większości przypadków znaczy durniejsze.


ze wszystkim się zgadzam, tylko nie z tym. Pogląd lansowany właśnie przez TV, że im durniej tym lepiej. Problem jest taki, że im durniej tym łatwiej dla twórców, żeby wymyślać bzdety to nie trzeba się napocić, gorzej jak trzeba napisać ciekawy i przemyślany scenariusz, który jednocześnie nie będzie śmiertelnie nudny i nachalnie dydaktyczny.

W przypadku serialu animowanego to dość trudne, ale np takie "The Simpsons" od którego w sumie wszystko się zaczęło. Serial jest tyle lat na rynku i choć nie jest już tak dobry i odkrywczy jak za czasów pierwszych odcinków, to jednak pokazuje, że można zrobić serial animowany dla dorosłych bez niepotrzebnych wulgaryzmów i wciskania widzom taniej kichy, ale jednocześnie na swój sposób obrazoburczy i wychodzący po za schemat.

Nadal uważam, że jest za mało, a nie za dużo. Pewnie, telewizja szkodzi i takie tam, lepiej wyjść na spacer albo w piłkę pograć, ale od czasu do czasu można coś zobaczyć, wtedy chciałbym żeby była to wartościowa i inteligentna, ale jednak rozrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 18:46, LTM napisał:

Tylko dlaczego 70% widzów to dzieciaki?


Masz statystyki oglądalności - daj linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę wyrwane z kontekstu ale pominąłem kilka stron tematu, otóż wiem jak takowe kreskówki wpływają na mojego młodszego o 9 lat kuzyna (czyli 9 letniego) ogląda nawet nie w TV, bo moja ciocia ma głowę na karku, ale w necie. Jak tylko jego matka jest w pracy a on już zdąży wrócić ze szkoły to net i pierdoły typu "włatcy móch". Chodzi niby jak Czesio i próbuje naśladować jego głos, już prawie nie umie się normalnie zachować i normalnie mówić, to naprawdę żałosne... Ta kreskówka w ogóle do mnie nie trafia, nie jest ani śmieszna ani inteligenta. The Simpsons czy South Park są o niebo lepsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dualowiec ty podajesz przykład swojego kuzyna, która ma 9 lat ja mam tych lat 15 i jest w szkole, w Gimnazjum !!! jak inni uczniowie zachowują się jak twój kuzyn to chyba daje sporo do myślenia. Każdy chce być jak Czesio, zachowywać się jak on. Niektórzy uważają, że przez takie pajacowanie coś zyskują. Ja osobiście obejrzałem może 3-4 odcinki i jak dla mnie nie ma się czym zachwycać. OK w niektórych momentach można się trochę pośmiać, ale jakoś ta bajka również do mnie nie trafiła. Zdecydowanie wolę The Simpsons.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 09:30, Anim napisał:

Masz statystyki oglądalności - daj linka.


www.mózg.głowa.człowiek

Myślenie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 21:17, LTM napisał:

www.mózg.głowa.człowiek

Myślenie nie boli



Myślenie nie, ale wymyślanie może być bolesne. Wnioskujesz wyłącznie na podstawie swoich odczuć a nie na podstawie faktów. Tego typu hipoteza bez oparcia w faktach jest dla mnie kompletnie nie sprawdzalna i nie przekonuje mnie. Logika jednostki rzadko kiedy odpowiada logice tłumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 10:02, Anim napisał:

Myślenie nie, ale wymyślanie może być bolesne. Wnioskujesz wyłącznie na podstawie swoich
odczuć a nie na podstawie faktów. Tego typu hipoteza bez oparcia w faktach jest dla mnie
kompletnie nie sprawdzalna i nie przekonuje mnie. Logika jednostki rzadko kiedy odpowiada
logice tłumu.


To nie jest logika jednostki.Zastanów się, czy przykładowy Kowalski śmieje się z błędów ortograficznych czy porąbanego głosu czesia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 19:44, LTM napisał:

To nie jest logika jednostki.Zastanów się, czy przykładowy Kowalski śmieje się z błędów
ortograficznych czy porąbanego głosu czesia?


Nie nazywam się kowalski i dla tego nie mogę stwierdzić autorytatywnie czy kowalski się śmieje czy nie.
Kiedyś pewna firma zapytała w konkursie nad jaką rzeką leży stolica polski. Państwowy Monopol Loteryjny pozwał ich za to, że pytanie było przykrywką loterii bowiem było za proste.

Sprawę wygrał organizator konkursu przedstawiając listę odpowiedzi jakie otrzymali. - Prawidłowej odpowiedzi "Wisła" było 40%.

Statystycznie wydaje się w moim odczuciu, że choć 65% tego narodu powinno odpowiedzieć prawidłowo - nawet historycznie 2 z 3 stolic polski leżały nad Wisłą.

Zmierzam do tego, że moje odczucie tego co pomyśli kowalski jest wyłącznie moim odczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 09:14, Anim napisał:

Nie nazywam się kowalski i dla tego nie mogę stwierdzić autorytatywnie czy kowalski się
śmieje czy nie.
Kiedyś pewna firma zapytała w konkursie nad jaką rzeką leży stolica polski. Państwowy
Monopol Loteryjny pozwał ich za to, że pytanie było przykrywką loterii bowiem było za
proste.

Sprawę wygrał organizator konkursu przedstawiając listę odpowiedzi jakie otrzymali. -
Prawidłowej odpowiedzi "Wisła" było 40%.

Statystycznie wydaje się w moim odczuciu, że choć 65% tego narodu powinno odpowiedzieć
prawidłowo - nawet historycznie 2 z 3 stolic polski leżały nad Wisłą.

Zmierzam do tego, że moje odczucie tego co pomyśli kowalski jest wyłącznie moim odczuciem.

Heh, no to zastanów się przez chwilę...
Czy to autorzy WM są tak głupi czy dorośli, którzy to oglądają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:43, LTM napisał:

Heh, no to zastanów się przez chwilę...
Czy to autorzy WM są tak głupi czy dorośli, którzy to oglądają...

Ta dyskusja zrobiła się bez celowa nikt nikogo nie przekona.

Ja pozostanę w takim razie tym głupim oglądającym z niszy intelektualnej w Twoim odczuciu.

A w swoim przeciętnym adresatem 25+ tej kreskówki.

Prawda może być pośrodku tak jak ze Shrekiem czy Epoką Lodowcową, mogą się przy tym bawić i dzieci i dorośli tak przy WM mogą się bawić i dorośli i młodzież zwracając uwagę na inne płaszczyzny humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 09:40, Anim napisał:

Ta dyskusja zrobiła się bez celowa nikt nikogo nie przekona.

Ja pozostanę w takim razie tym głupim oglądającym z niszy intelektualnej w Twoim odczuciu.

A w swoim przeciętnym adresatem 25+ tej kreskówki.

Prawda może być pośrodku tak jak ze Shrekiem czy Epoką Lodowcową, mogą się przy tym bawić
i dzieci i dorośli tak przy WM mogą się bawić i dorośli i młodzież zwracając uwagę na
inne płaszczyzny humoru.

Możliwe, choć IMO wątpliwe...
No ale o tym przekonamy się dopiero jak WM upadną... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 13:27, gierlinek10 napisał:

Film jest jest fajny, ale moga go tylko oglądać dorośli!


I z tym sie zgadzam puszczaja takie żeczy w TV a dzieci to oglądają mój kuzynktóry ma 8 lat przez ogladanie tej bajki zaczoł przeklinać , i czego tu bajki uczą ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten serial nie ma racji bytu, a producenci powinni się wstydzić. Przecież nie ma żadnego znaczenia że kreskówka ma znaczek 16+ itp. skoro i tak dzieciaki to oglądają i czerpią z tego "same korzyści". Dobijają mnie dziaciaki które się wzorują na tym serialu. Przykład z wczoraj: do tramwaju w którym jechałem wszedł dzieciak (może 8-letni) słuchający jakiejś "muzyki" w której śpiewał Szanowny Czesiu... Po prostu aż szlag trafia jak się myśli o poziomie dzisiejszej młodzierzy (oczywiście nie wszystkich, ale większości)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować