Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP wygrywa z DS-em... w Japonii

41 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2008 o 15:07, Erunn0 napisał:

Poza tym na PSP wychodzą dużo ciekawsze i bardziej popularne gry (np. Tekken, God of War itp.)

I to jest właśnie cały problem z PSP. Brak świeżego contentu. Wiatru zmian. Nowych pomysłów.
Największe tzw. "hity" na tę kieszonsolkę to jest coś, co już było wałkowane na wszelkich innych platformach tysiące razy. Sequele, remake''i, nowe wersje. Nuda. Ja już jestem w takim wieku, że mnie się samą grafiką kupić nie da, trzeba się wysilić na dobrą ideę. Póki co panom z Sony się to nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 16:38, Krejt napisał:

I to jest właśnie cały problem z PSP. Brak świeżego contentu. Wiatru zmian. Nowych pomysłów.
Największe tzw. "hity" na tę kieszonsolkę to jest coś, co już było wałkowane na wszelkich
innych platformach tysiące razy. Sequele, remake''i, nowe wersje. Nuda. Ja już jestem
w takim wieku, że mnie się samą grafiką kupić nie da, trzeba się wysilić na dobrą ideę.
Póki co panom z Sony się to nie udaje.

No nie wiem. Pisząc "popularne gry" nie miałem na myśli dobrej grafiki itp. Gra tworzona na sprawdzony tytule to przeważnie dobry tytuł. Np. taki God of War: Chains of Olympus czy Patapon podobno wymiatają! A inne gry pokroju Need for Speed tez nie mogą być złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO wszystkie te Gameboye to są po to żeby ładniej wyglądały nowe wersje pokemonów.Ale szok to jest że PSP rządzi w Japonii O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na DSa IMO jest zbyt dużo brain trainerów, a za mało gier w stylu "Symulator Przepychania Umywalki" czy "Gwiezdne Włosy z Nosa Kontratakują 6". :) A Monster Hunter zawsze w Japonii zdobywał wielka popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to tylko miesięczny skok, czy na długo sprzedaż się utrzyma na tym poziomie? Może Sony powino wydawać co miesiąc takie hity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP w USA powoli zaczyna umierać, nie dość że sprzedaż jest bardzo słaba, to jeszcze ukazuje się coraz mniej gier.

W czerwcu na PSP ukaże się tylko 11 gier, a na DS 34 i z miesiąca na miesiąc różnica będzie się pogłębiała...
Nawet nowa wersja Prince of Persia nie powstanie na PSP, tylko na DSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"IMO wszystkie te Gameboye to są po to żeby ładniej wyglądały nowe wersje pokemonów."

z tym się zgodzić nie mogę, owszem pokemonow jest na konsole nitendo od groma, ale zagraj sobie w metroid prime: hunters a od razu zapragniesz tej konsolki.

jest tylko jeden feler mój ds jest w naprawie drugi raz w ciągu 3 miesięcy, jakiś felerny egzemplarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0_o
Szok normalnie po przeczytaniu tego... widać niemożliwe stało się możliwym. ;)
Kto by pomyślał, że w Japonii PSP wyprzedzi DS''a, który miał (już nie ma :P ) taką przewagę? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:36, Kalejdoskop86 napisał:

0_o
Szok normalnie po przeczytaniu tego... widać niemożliwe stało się możliwym. ;)
Kto by pomyślał, że w Japonii PSP wyprzedzi DS''a, który miał (już nie ma :P ) taką przewagę?

No nie wiem czy już nie ma, prawie 14 milionów przewagi DSa w samej Japonii, to chyba nie jest mało:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:47, Nights64 napisał:

No nie wiem czy już nie ma, prawie 14 milionów przewagi DSa w samej Japonii, to chyba
nie jest mało:]

No i właśnie o to chodzi, że PSP ma większą przewagę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:14, Kalejdoskop86 napisał:

No i właśnie o to chodzi, że PSP ma większą przewagę :) .

W jakim sensie PSP ma przewagę, bo nie bardzo rozumiem...

DS- 22.5mln
PSP- 9mln
To chyba mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:45, 1602 napisał:

W jakim sensie PSP ma przewagę, bo nie bardzo rozumiem...

DS- 22.5mln
PSP- 9mln
To chyba mówi samo za siebie.

No tak, ale w kwietniu był lepszy :D . Wynik jest tak zdumiewający, bo DS zawsze górował, a tutaj bum! PSP 2x więcej sprzedanych egzemplarzy w kwietniu :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:44, Kalejdoskop86 napisał:

No tak, ale w kwietniu był lepszy :D . Wynik jest tak zdumiewający, bo DS zawsze górował,
a tutaj bum! PSP 2x więcej sprzedanych egzemplarzy w kwietniu :) .

Prawdopodobnie była jakaś obniżka ceny, bo MH2 już się tak dobrze nie sprzedaje, a żadna inna gra na PSP nie wywołała ostatnio większych emocji... po bardzo słabej sprzedaży gier można wnioskować, że PSP kupowane jest nie jako konsola, a jako gadżet do filmów i muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 00:14, 1602 napisał:

Prawdopodobnie była jakaś obniżka ceny, bo MH2 już się tak dobrze nie sprzedaje, a żadna
inna gra na PSP nie wywołała ostatnio większych emocji... po bardzo słabej sprzedaży
gier można wnioskować, że PSP kupowane jest nie jako konsola, a jako gadżet do filmów
i muzyki.

? :/

Final Fantasy Crisis Core i God of War (aka dwie najlepsze gry na psp dotąd) to takie niszówki drobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 00:16, Cmq napisał:

Final Fantasy Crisis Core i God of War (aka dwie najlepsze gry na psp dotąd) to takie
niszówki drobne?

Te niszówki nie miały żadnego wpływu na obecną sprzedaż PSP w Japonii, bo premiera CC:FFVII miała miejsce we wrześniu zeszłego roku, a GoW w ogóle nie został tam wydany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP przy DS''ie to jest taki mały robaczek ;p żadne fajne gry prawie nie wyszły na to, na DS''a ciągle coś wychodzi. Tak jak ktoś pisał, na PSP większość gier to odgrzewane kotlety w wersji przenośnej. Mam PSP aktualnie i... wieje nuda, od kilku miesięcy nie ruszam ;p wole książkę poczytać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować