ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2013 o 12:25, deusER4 napisał:

Nie bardzo widać, żebyś odniósł się do tego co napisałem, raczej konfrontujesz recenzję
Wojtka z innymi dostępnymi w necie. I bardzo dobrze, bo tych którzy zagrali w I am Alive
taka krytyka bardziej bawi, niż martwi, to samo tyczy się tych którzy mają zamiar i pójdą
na zakupy
. Ja tam specjalnie nie namawiam do kupna gry, bo i jaki miałbym mieć w
tym cel. Jednemu gra podejdzie bardzo, inny zhejci nawet bez podania przyczyny.
Jeden fakt, nie wiem czy istotny, ale interesujący zauważyłem, że I am Alive przyciąga
raczej starszą grową społeczność.

Ciebie urzekła recka Wojtka. Ja poszperałem głębiej i podziękowałem. I należę do starszej społeczności i wolę grywalność, fabułę i klimat niż grafikę, ale ta gra wydaje się nie mieć żadnego z tych elementów. A szkoda, bo z tego co kojarzę, grę robił m. in. gościu od Another World (choć mogę się mylić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 13:34, Karanthir666 napisał:

Ciebie urzekła recka Wojtka.

Napisałem, że recenzja ostatecznie przekonała mnie do zakupu. Po zagraniu w I am Alive stwierdziłem, że nie żałuję ani czasu, ani pieniędzy, nie dumam również nad czyimiś opiniami, nic mi się nie wydaje i nie użyłem słowa urzekła mnie gra/recenzja/cokolwiek ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:15, deusER4 napisał:

Napisałem, że recenzja ostatecznie przekonała mnie do zakupu. Po zagraniu w I am Alive
stwierdziłem, że nie żałuję ani czasu, ani pieniędzy, nie dumam również nad czyimiś opiniami,
nic mi się nie wydaje i nie użyłem słowa urzekła mnie gra/recenzja/cokolwiek ;

Wiesz, te 5 uro to niby niedużo, ale w necie przeważa opinia, że ta gra ma zmarnowany potencjał i nie jest tym co obiecywali twórcy. Ale co się dziwić skoro grę zrobiło ubi. Od czasu PoP 2008 nie tykam żadnych ich gier. I ja gry na podstawie 1 recenzji nie kupuję jeśli nie jestem jej pewny. Jak napisałeś, jednym się spodoba, drugim nie. Na nieszczęście tych drugich jest dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 15:35, Karanthir666 napisał:

[...]ja gry na podstawie 1 recenzji nie kupuję

Recenzja Vojtasa ostatecznie przekonała mnie do zakupu. Znaczy, że tylko tą przed zakupem poznałem? Słowo ostatecznie sugeruje zupełnie co innego. Później zagrałem i mogę powiedzieć co o I am Alive myślę. Proszę miej Ty swoją opinię, bo ani razu jej nie napisałeś ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 16:06, deusER4 napisał:

> [...]ja gry na podstawie 1 recenzji nie kupuję
Recenzja Vojtasa ostatecznie przekonała mnie do zakupu. Znaczy, że tylko tą przed zakupem
poznałem? Słowo ostatecznie sugeruje zupełnie co innego. Później zagrałem i mogę
powiedzieć co o I am Alive myślę. Proszę miej Ty swoją opinię, bo ani razu jej nie napisałeś

Ja swoją opinię wyrażałem w każdym moim poście na podstawie opinii graczy i recenzji. Jak większość ludzi pisze, że to gniot to mam wydać na to kasę i osobiście się o tym przekonać? Wybacz, ale znam lepsze sposoby na wydanie tych 5 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 16:26, Karanthir666 napisał:

Ja swoją opinię wyrażałem w każdym moim poście na podstawie opinii graczy i recenzji.
Jak większość ludzi pisze, że[...]

Jak większość ludzi powie Ci wskocz do ognia, zrobisz to? Ani razu nie napisałeś swojej opini nt I am Alive i cały czas to udowadniasz, jednakowoż wolisz zaprzeczać tym faktom. Opinia na temat recenzji, nie jest opinią nt gry.
Nie tylko mnie może Twoje stanowisko bawić, pytanie tylko czy równie dobrze bawią się te osoby, którym zależy na opini z autopsji.
W każdym razie miażdżąca krytyka wszystkiego co wydaje jakaś firma, bez zapoznania się z jakimkolwiek produktem w ich asortymencie od prawie 5 lat oraz, co z tego wynika - brak jakiejkolwiek argumentacji, skutecznie podkopuje zaufanie do takiego opiniotwórcy. Liczyłem, że przemówię do Twojego rozsądku pomimo, że już z samego początku tej konwersacji dałeś dowód swojej indolencji myślowej, wkładając mi w usta słowa, których ani razu użyłem. Well... don''t give a shit. Peace!
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro I Am Alive zbiera niskie noty oraz gracze narzekają na tę grę to jest wysokie prawdopodobieństwo, że kupno jej będzie nietrafnym wyborem. Tobie Deus się podoba i spoko, jednakże zdecydowanej większości ta gra nie przypadła do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, mam tylko nadzieję, że ich gust skonfrontował się z rzeczywistością, a nie z czyimś odczuciem. Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że istnieje tylko jeden @Karanthir666, który powiela opinię innych twierdząc że jest jego własną. Na to żaden krytyk pozwolić sobie nie może. Czy może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 18:41, deusER4 napisał:

Wiem, mam tylko nadzieję, że ich gust skonfrontował się z rzeczywistością, a nie z czyimś
odczuciem. Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że istnieje tylko jeden @Karanthir666,
który powiela opinię innych twierdząc że jest jego własną. Na to żaden krytyk pozwolić
sobie nie może. Czy może?

Dam ci przykład, który idealnie zobrazuje tę sytuację. Jak 8 na 10 osób na

Spoiler

gówno powie, że to gówno,

a 2, że stokrotki to te 2 mają rację? I żeby stwierdzić stan faktyczny muszę dotknąć, powąchać itd czy też uwierzę na słowo tej ósemce? To samo jest z I Am Alive. Większość osób twierdzi (w tym recenzenci), że gra jest słaba. Główny zarzut to fabuła. Facet chce znaleźć rodzinę, a bardziej przejmuje się napotkanymi osobami. No chyba, że wersja, którą kupię będzie miała lepszą fabułę. Ale na to się nie zanosi, prawda? Jak mi grę kupisz to przetestuję i napiszę własną reckę. Póki co nie zarabiam aż tak dużo, żeby kupować wszystko co leci bo ktoś napisał, że gra jest fajna, a większość twierdzi, że jednak fajna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale mozna instalowac gry takze na innych partycjach niz ta, na ktorej jest Steam bez tworzenia symbilic link/junction point. :)

lewy gorny rog -> Steam -> Settings -> Downloads + Cloud -> Steam Library Folders

ale to chyba po ktoryms z ostatnich update''ow musieli dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 19:40, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem czy wiecie, ale mozna instalowac gry takze na innych partycjach niz ta, na ktorej
jest Steam bez tworzenia symbilic link/junction point. :)

lewy gorny rog -> Steam -> Settings -> Downloads + Cloud -> Steam Library
Folders

ale to chyba po ktoryms z ostatnich update''ow musieli dodac

Niewiele wiesz. Masz opcję wyboru ścieżki przy instalacji gry. Nie musisz nic zmieniać w ustawieniach. I to jest już ponad miesiąc. Przynajmniej wtedy to zauważyłem więc mogło być wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś może proxy, probowal kupowac na Steamie cos co jest niedostepne u nas (dzieki wspanialej cene-zalosci) no i czy nie zostal zbanowany?:)
Pytam bo chcialbym kupic DLC The Scorchers do Rage ale niestety nikt nie sprzedaje kluczy a na zalosc zwana cenega nie ma co liczyc...nigdy.
Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz konto bankowe w kraju, w którym ta gra jest dostępna - kupno takiej gry nie będzie stanowić problemu. W innym przypadku stanowczo odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to bana możesz wyłapać. Lepiej w google w przeglądarce internetowej wpisz Steampowered UK i ci wejdzie na ceny w Funtach, weź dodatek do koszyka, tam ci wyskoczy, że nie możesz i powinno przeskoczyć na ceny w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się