ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Widać, że ceny się przez rok nic nie zmieniły, a konkurencja wykorzystuje (w przypadku muve - wykorzystała) to na lewo i prawo. Nie wiem, czy zadziałał jakiś organ, zapobiegający monopolom, ale widać wyraźnie spadek znaczenia steama, w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 11:41, deusER4 napisał:

A czy da sie spolszczyć Fallout:NV zakupionego w UK?

Co prawda NV także posiadam w bibliotece, ale wiadomo jak to jest ze Steamem, od roku nie zdążyłem się za niego zabrać. Ale podejrzewam, że nie powinno być problemów, bo podobnie jak Skyrim, aktywacja na Steamie była wymagana nawet w wersji pudełkowej. Idąc tym tropem, każde spolszczenie, które istnieje, musi być z nim kompatybilne. :)
Nie udało mi się spolszczyć Fallouta 3 GOTY, ale w jego przypadku wiele wersji nie wymagało Steama do działania, dlatego pliki się gryzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 13:01, Hartus napisał:

Co prawda NV także posiadam w bibliotece, ale wiadomo jak to jest ze Steamem[...]

To wersja zakupiona na angielskim IP, nie miałem nawet pewności, czy będzie działać na terenie UE. Problemów z grą nie zauważyłem, jedynie co różni ją od tych zakupionych na polskich IP, to ten cholerny brak rodzimej wersji językowej. Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 12:24, Jedimax napisał:

ale widać wyraźnie spadek znaczenia steama, w tym roku.


A gdzie tam. Ktoś kupił grę na Muve, GMG, albo Amazonie, która nie aktywuje się na Steamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 13:27, Feallan napisał:

A gdzie tam. Ktoś kupił grę na Muve, GMG, albo Amazonie, która nie aktywuje się na Steamie?


Spadek znaczenia bezpośredniego sklepu steama, powoduje spadek (choćby lekki) całej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 13:27, Feallan napisał:

A gdzie tam. Ktoś kupił grę na Muve, GMG, albo Amazonie, która nie aktywuje się na Steamie?

No ba! Dobre pytanie, bo ja poluję wyłącznie na te steamowe wersje.
Nie wiem czy tej zasady nie złamię, nigdzie nie mogę znaleść I am Alive na steam w korzystnej cenie. Pierwszego dnia świątecznej promocji z okazji za 5,09e nie skorzystałem, byłem przekonany, że nie warto tą grą w ogóle się interesować. Obejrzałem recenzję Vojtasa na YT i zdanie zmieniłem, niestety za późno. Dni mijają, a promocji na steam ni razu nie powtórzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie mocno irytuje to, że pomiędzy daily i flash dealami krążą w kółko te same gry. Żeby było śmieszniej, później lądują jeszcze w głosowaniu.
Osobiście czekam na Heroesów VI, ale pomimo tego, że powinien już się pojawić, Valve woli strzelać powtórki lub wrzucać jakieś badziewne indyki, które tanieją aż o parę euro...
Wczorajszy Portal wczoraj był flash dealem. Obecnie jest w głosowaniu, o 19 pewnie będzie jednym z głównych dań. Podobnie Dota 2, czy CS GO. Oczywiście nie tyczy się to tylko ich własnych gier. Takie "perełki" jak Saints Row też są oferowane na okrągło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze cena była atrakcyjna, czyli gra przeceniona o 75%, gdy wcześniej było "tylko" 50%. Wtedy miało by to sens. Zresztą tak było podczas letniej wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 13:27, Feallan napisał:

A gdzie tam. Ktoś kupił grę na Muve, GMG, albo Amazonie, która nie aktywuje się na Steamie?

Ani jednej. Wprawdzie w ostatnim półroczu najwięcej zakupów zrobiłem na GMG, ale wszystkie zakupy dało się aktywować na Steamie. Jeśli coś nie ma Steam-keya, to wolę kupić drożej w sklepie Valve. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 13:36, Jedimax napisał:

Spadek znaczenia bezpośredniego sklepu steama, powoduje spadek (choćby lekki) całej platformy.


Jak wszyscy mają tam setki gier i nie korzystają z innych platform? Co ty mówisz? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chivalry po raz trzeci (czwarty?), serie PoP i Thief, po zagrzaniu miejsca w daily i flash dealach, powracają jako opcje do głosowania. Ile można?! Teraz tylko czekać do 19 na świeżą porcję Super Meat Bojów i Braida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ile gier na razie zakupiliście podczas obecnej wyprzedaży na Steamie i ile Was mniej więcej kosztowały? A może jednak większość kasy wydaliście na gry od Muve, GMG, Origina itd? :D Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej jak Steamowi opłaca się tegoroczna, dość słaba moim zdaniem, wyprzedaż. W tamtym roku kupiłem gry (ok 7) na Stemie za ok 40 Euro, w tym roku ani jednej. A Wy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 18:19, pawbuk napisał:

Ciekawi mnie ile gier na razie zakupiliście podczas obecnej wyprzedaży na Steamie i ile (...)
A Wy? :D

Wydając astronomiczne 7,40 PLN na Mortal Kombat: Arcade Kollection (GMG, ale w praktyce Steam też zarobił) wyczerpałem tegoroczny limit zakupów;)

Spoiler

No dobra, miałem też chrapkę na Season Pass do Borderlands 2 ale przespałem mega-promocję, więc z zakupu nici:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Winter Sale:
The Sims 3 World Adventures
Tomb Raider 1
Cossacks: European Wars
Jade Empire (to chyba było nawet parę dni przed wyprzedażą)
Razem ok. 19€, choć nie jest powiedziane, że to już koniec.

Z Bundla THQ: Saints Row: The Third, Red Faction: Armageddon, Dawn of War (pozostałych nie wliczam, bo wcześniej miałem)

Gry-Online: Worms Reloaded -5 zł?

GMG:
Devil May Cry 4
Skyrim - Dawnguard
Aliens vs Predator
Darksiders 2
Dead Island GOTY
Risen 2
Mortal Kombat: Arcade Kollection
Razem: nie chce mi się liczyć. ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam GMG nie lubię teraz. Zapomniałem passów do konta ,na którym mam 11 kredytów. Próbowałem odzyskanie hasła, ale nie leci mejl. Jak napisałem do supportu, to mnie olali...

Co do wyprzedaży, to przecież się jeszcze nie skończyła na Steamie, może wam coś wpadnie ;) Ja zrobię podsumowanie dopiero na końcu, bo choć ostatnie promocje mnie nie przekonały, to nadal mam 11-12 euro na SPC do wydania :D

Orientacyjnie powiem, że wydałem 400 zł na PSC teraz plus zachowałem trochę z poprzednich PSC (na które poszło 200). Z racji, że każde 200 zł to około 50 euro, to nawet sporą gotówką obracałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tym razem nie kupiłem, nie licząc giftów na zamówienie kumpla :). Kasa poszła na HIB7 (Shank 2!) i K&M w muve.digital (całe 2,50PLN :D). Tyle w kwestii wersji elektronicznych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 21:33, Heartbreaker napisał:

Co do wyprzedaży, to przecież się jeszcze nie skończyła na Steamie, może wam coś wpadnie

IMO jakby zebrać wszystkie dotychczasowe regularne promocje, flashe i glosowania, to niewiele nowego się pojawi. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 09:28, SiDi napisał:

Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz wafle. W przypadku "tylko trochę" to skontaktowałbym
się z supportem. Natomiast jeśli "bardzo je lubię" to sytuacja jest bardziej przyjazna
- nic się nie stanie.

Bardzo śmieszne. ;P Gościu został już chyba zablokowany. Jego konto zniknęło. Dzięki wszystkim za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się