Laid_back

Wątki z ogłoszeniami - szukam/oddam/zamienię/sprzedam/kupię

12815 postów w tym temacie

Nie wiedziałem gdzie dać te pytanie, ale niech będzie, że tutaj. :)

Mój znajomy z moją pomocą stworzył E-Booka o motoryzacji, tematy oszczędnej jazdy, prawidłowej eksploatacji itp. Ma to 48 stron w pdf`ie.
Jakie polecalibyście metody promocji, reklamy? Staramy się go reklamować pisząc ciekawe artykuły na forach, robiąc reklamę na Facebooku, mamy oczywiście własną stronę sprzedażową i zapisową do bezpłatnego kilkudniowego newslettera (który jest zalążkiem problemu porusznego w płatnym ebooku), mamy własny "fanpage" na FB, ostatnio wystawiliśmy ebooka również na Allegro. Co robić więcej?

Myślałem o tym aby napisac do branżowych pism pokroju AutoŚwiat, Top Gear Polska, Motor itp aby... no właśnie - co? Ocenili, powiedzieli co o tym uważają? Jakie macie pomysły?

I tak dla Waszej oceny, co sądzicie o tej stronie aukcyjnej na Allegro? Co byście zmienili?


http://allegro.pl/zarabiaj-na-paliwie-e-book-darmowe-kilometry-i3737473153.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 13:16, JackXPPL napisał:

I tak dla Waszej oceny, co sądzicie o tej stronie aukcyjnej na Allegro? Co byście zmienili?


Zmieniłbym obrazek, bo wprowadza w błąd. Gruby poradniko-album w twardej oprawie to nie e-book 48 stron. Szczególnie, jeżeli reklamujecie to na forach itp- podajecie wtedy link do aukcji, i ludzie mniej zwracają uwagę na jej nazwę (w przeciwieństwie do aukcji, na które ludzie trafiają z poziomu szukajki allegro). Gdybym nie wiedział, że to ebook (a wiedziałem bo napisałeś to w poście)- dotarłbym do tej informacji dopiero po kilku akapitach populistycznej gadki o ograniczaniu spalania. I do tego momentu myślałbym, że to papierowa pozycja. Bo to sugeruje obrazek oraz cena.
Cena, która jest zatrważająca. Tyle kosztuje papierowa pozycja znanego autora, kilkaset stron. Ebook jest tańszy, i do tego w różnych- często bardziej komfortowych- formatach (na takim kindlu .pdf''y czyta się marnie). PRZED PROMOCJĄ. A tu taka cena za .pdf po promocji, kiedy tak naprawdę- nie ma żadnej gwarancji na to, że te rady to nie jakieś wydumane slogany (bo czemu ktokolwiek ma wierzyć na słowo, skoro nikt nie ma obowiązku ufać autorowi nie podającemu nawet swojego nazwiska, nie wspominając o jakichkolwiek- innych niż "bycie kierowcą"- kwalifikacjach do napisania takiego poradnika).

Obawiałbym się zwracania się z takim poradnikiem w takiej cenie do czasopism branżowych. Zignorują albo wyśmieją. Na moje oko- w tym momencie to wygląda jak próba wyciągnięcia pieniędzy. Pieniędzy mających wyglądać na "ej, to mało w porównaniu do tego, co mogę oszczędzić!". Tylko nie tak się prowadzi sprzedaż, cena powinna zależeć od wysiłku włożonego w stworzenie pozycji, zaś anonimowy autor tworzący .pdf''a 48 stron i sprzedający go w promocyjnej cenie 37zł/sztuka (aukcję okraszając obrazkiem grubej pozycji papierowej w twardej oprawie) piszący o jego sposobach oszczędzania "bo jest kierowcą" z ciężką pracą się nie kojarzy. Przynajmniej mi. Fajny (i może nawet skuteczny) zabieg psychologiczny (możesz oszczędzić tysiąc, więc wydaj zaledwie 37- taka promocja!), ale nic więcej.

P.S: A 10-30% ograniczenia spalania to NAPRAWDĘ jest populizm. To tak jak sugerowanie się spalaniem samochodu/100km podawanym przez dealera w salonie samochodowym. Może w specyficznych warunkach, ale nie przy realnym użytkowaniu silnika. I Twój kolega może mówić co chce, ja mu nie uwierzę i moich pieniędzy nie dostanie, studiuję energetykę i z wykładowcami opowiadającymi nam o różnych silnikach- również samochodowych- zajęcia mam dnia każdego, a takie teksty jak te z aukcji wywołują u mnie tylko serdeczny uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 14:19, Thrandir napisał:

Zmieniłbym obrazek, bo wprowadza w błąd. Gruby poradniko-album w twardej oprawie to nie
e-book 48 stron.


Ok, to racja, że wprowadza w błąd. Jednak sądziłem, że wygląda on lepiej "wizualnie" i bardziej zachęca do zajrzenia na stronę aukcji i sprawdzenia opisu. Cenna uwaga, poprawię to. :)

Dnia 23.11.2013 o 14:19, Thrandir napisał:

Cena, która jest zatrważająca. Tyle kosztuje papierowa pozycja znanego autora, kilkaset
stron


Dokładnie tak samo uważam, jednak mój znajomy... Powiedzmy kupił specjalny kurs zarabiania na takich e-bookach i według niego 37zł to dobra cena, ponieważ działa efekt psychologiczny. Potencjalny klient gdy widzi że coś jest wartościowe od razu uważa, że jest "lepsze". Jednak to raczej nie działa w przypadku czegoś co jest nie tylko nieznane ale i anonimowe...
Jaka cena byłaby właściwa?

Dnia 23.11.2013 o 14:19, Thrandir napisał:

Obawiałbym się zwracania się z takim poradnikiem w takiej cenie do czasopism branżowych.
Zignorują albo wyśmieją.


Tutaj chodzi o zyskanie jakiś fachowych opini, a rekomendacja takiego Auto Świata byłaby czymś rewelacyjnym. Odradzasz taki ruch?

Dnia 23.11.2013 o 14:19, Thrandir napisał:

P.S: A 10-30% ograniczenia spalania to NAPRAWDĘ jest populizm. To tak jak sugerowanie
się spalaniem samochodu/100km podawanym przez dealera w salonie samochodowym.


Wszystko po to aby "wkręcić" potencjalnego klienta aby był chętny do zakupu produktu. Ja tak jak mówiłem, jedynie pomagam i staram się doradzać w niektórych kwestiach.
Uważasz, że zmiana autora e-booka na imię i naziwsko (zamiast nick) byłoby dużo lepszym rozwiązaniem?

Za każde pomysły i porady z góry dziękuję. Stawiam pierwsze kroki w tym, więc zwyczajnie eksperymentuję i wiem, że nie wszystkie rozwiązania mogą być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 16:42, JackXPPL napisał:

Ok, to racja, że wprowadza w błąd. Jednak sądziłem, że wygląda on lepiej "wizualnie"
i bardziej zachęca do zajrzenia na stronę aukcji i sprawdzenia opisu. Cenna uwaga, poprawię
to. :)


Niezaprzeczalnie lepiej wygląda wizualnie :D
Po prostu obawiałbym się, że kilka osób może zrobić awanturę "bo zdjęcie pokazywało coś innego". I wtedy może nie być przyjemnie, bo portale typu allegro zwykle stają po stronie kupującego, więc możliwe, że pieniądze będzie trzeba zwrócić, a negatywy i nieprzyjemne doświadczenia zostaną...

Dnia 23.11.2013 o 16:42, JackXPPL napisał:

Dokładnie tak samo uważam, jednak mój znajomy... Powiedzmy kupił specjalny kurs zarabiania
na takich e-bookach i według niego 37zł to dobra cena, ponieważ działa efekt psychologiczny.
Potencjalny klient gdy widzi że coś jest wartościowe od razu uważa, że jest "lepsze".
Jednak to raczej nie działa w przypadku czegoś co jest nie tylko nieznane ale i anonimowe...
Jaka cena byłaby właściwa?


Cóż, coś w tym jest. Autentyczna historia, którą ktoś kiedyś mi opowiedział: gość kupił sporo niezłej jakości odzieży (sporo w sensie: wagon) po okazyjnej cenie (jakieś 20-30lat temu). Bardzo okazyjnej, bo osoba sprzedająca była pod ścianą (a- jak wiadomo- takie ilości ciężko jest szybko spieniężyć), i odzież ta została wystawiona w cenie podobnej co ubrania używane. I szła bardzo słabo, mimo tego, że była dobrej jakości (obniżki nic nie dawały). Właściciel podwoił więc cenę początkową, i nagle te ubrania zaczęły znikać... Bo cena nagle stała się adekwatna do jakości, jaką widział klient, zaś wcześniej było poczucie "coś musi być z tym nie tak, skoro to jest takie tanie".
Tyle, że to nie do końca taka sytuacja. To byłaby taka sytuacja, gdyby Twój kolega sprzedawał powieść 450 stron. Wtedy rzeczywiście wystawienie jej po 10zł byłoby nielogiczne (i każdy pomyślałby, że to jakaś marna, amatorska powieść skoro sprzedaje ją za takie pieniądze i nie ma znanego nazwiska). Ale litości, nie 48 stron za 37, i to w promocji D: To co, przed promocją było ponad 1zł/stronę od każdego klienta? Niby za co, za oparty na jego doświadczeniach poradnik, którego istota nie sugeruje jakichkolwiek kosztów jego napisania (bo nie trzeba przeprowadzać żadnych badań, nie trzeba też drukować- wersja elektroniczna)?.

A właściwa cena- cholera, nie wiem. 37 to jest duża suma. Jeżeli Twój kumpel ma takie podejście, to zacząłbym od 20zł. To cały czas będzie bardzo dużo (i ja nadal bym nie kupił), ale to już tak nie odrzuca. 37 przecenione na 20 wygląda na bardzo cenny poradnik (na moje oko cały czas zbyt cenny jak na 48stron, ale cóż), a 58 na 37 to raczej ponury żart..

Dnia 23.11.2013 o 16:42, JackXPPL napisał:

Tutaj chodzi o zyskanie jakiś fachowych opini, a rekomendacja takiego Auto Świata byłaby
czymś rewelacyjnym. Odradzasz taki ruch?


Jak napisałem, na mój nos- zalatuje to wyciąganiem kasy. A sądzę, że ludzie z czasopism
a) mają dużo na głowie
b) dostają sporo tego typu maili (proszących o pomoc/opinię/ocenę/rekomendację- w różnych sprawach i z różnych powodów, bo ludzie dziwne powody zawracania innym zakończenia kręgosłupa mają)
c) mogą odnieść takie samo wrażenie jak ja
Spróbować zawsze można, ale trzeba mieć świadomość, że na 50% nikt nie zareaguje na taki list/e-mail, a jak zareaguje, to bardzo prawdopodobne jest, że odpowiedź nie będzie po Waszej myśli.

Dnia 23.11.2013 o 16:42, JackXPPL napisał:

Uważasz, że zmiana autora e-booka na imię i naziwsko (zamiast nick) byłoby dużo lepszym
rozwiązaniem?


Jeżeli ktoś pisze poradnik, to musi być profesjonalistą (...a jeżeli nie jest, to musi zrobić wszystko, aby inni uwierzyli, że jest! :P). Jeżeli ktoś jest profesjonalistą, to jest gotów pod swoimi publikacjami podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem. Kiedy ja widzę takiego e-booka, który nie jest sygnowany imieniem i nazwiskiem, to uznaję, że napisał go jakiś amator, który chce po prostu zarobić na swoich pomysłach, ale cholera wie, jakie ma kwalifikacje i kim w ogóle jest. Na pewno zaś nie jest to profesjonalista (bo nie pisze, kim jest). A cena mnie w tym utwierdza..

BTW, jeżeli Ty jesteś autorem aukcji od strony technicznej (szablon) to muszę przyznać, że jest bardzo przejrzysta. W sensie, naprawdę ładnie wygląda. Prosta, wszystko widać, nieźle dobrane formatowanie itp. Nie ma nadmiaru zdjęć, animacji i innych bezsensownych rzeczy (co odrzuca), ale nie można również powiedzieć, że wygląda na niedorobioną czy pustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek z ogłoszeniami czy wątek o tym jak ulepszać czyjąś reklamę w sersie aukcyjnym? Bo mnie się wydaje, że z ogłoszeniami. I jeśli dalej będdzie off topic to posypią się nagrody.

lajkbass96 - masz szczęście, że sam zmieniłeś to ogłoszenie, bo jeżeli ja bym to zrobił to w ramach bonusu byłaby jakaś "nagroda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możesz znaleźć na forum odpowiedniego tematu, załóż nowy. Lepiej jednak nie ograniczaj go tylko do swojego przypadku, lecz nazwij np. "Sprzedaż w Internecie" czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 19:44, Gumisiek2 napisał:

Jeżeli nie możesz znaleźć na forum odpowiedniego tematu, załóż nowy. Lepiej jednak nie
ograniczaj go tylko do swojego przypadku, lecz nazwij np. "Sprzedaż w Internecie" czy
coś w ten deseń.



Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję:

Persona 3 - PS2
Haunting Ground (Demento) - PS2


Sprzedaż lub wymiana:

-Call of Juarez:Więzy Krwi
-Bionic Comando
-Dark Sector
-Kane & Lynch: Dead Men
-Resident Evil 4
-Just Cause
-Ghost Recon: Advanced Warfighter
-Blacksite Area 51
-Titan Quest
-Jade Empire
-Sacred Złota Edycja
-Hitman: Krwawa Forsa
-Necrovision
-Ninja Blade
-Kings Bounty: Legenda oraz Wojownicza Księżniczka
-Darkensang: the Dark Eye
-Dark Messiah
-Cities XL 2011
-Warhammer 40k: DoW II
-Heroes V: Dzikie Hordy
-Baldurs Gate GOLD (Play)
-World of Goo
-Tomb Raider: Legenda
-Lost: Zagubieni
-Stalker: Czyste Niebo
-Tropico 3
Książka Battlefield 3 - Rosjanin
-Crysis: Maximum Edition
-Lost Planet: Colonies Edition
-Fahrenheit
-Painkiller: Black Edition
-XIII
-Deus Ex: Antologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam nowego, czarnego pada do Xbox 360 (oryginalne pudełko, baterie). Raz wyjęty z pudełka i obejrzany, to wszystko. Dopiero co przyszedł z reklamacji, a w międzyczasie kupiłem już drugi więc ten chcę sprzedać. Cena 110 zł z wysyłką. Transakcja najchętniej przez allegro, na życzenie mogę wysłać mailem zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam !

1. Call of Duty: Deluxe Edition
2. Call of Duty 2
3. Call of Duty 4 Modern Warfare
4. Call of Duty World at War
5. Battlefield 1942 World War Anthologz
6. Battlefield 2 Deluxe Edition
7. Battlefield 2142
8. Battlefield: Bad Company 2
9. Battlefield 3

12. Age of Empires: Edycja Kolekcjonerska
13. Knights of Honor
14. Władca Pierścieni: Powrót Króla
15. Władca Pierścieni: Bitwa o Sródziemie 2
16. Two worlds 2
17. Dragon Age
18. Star Wars: Empire at War wraz z dodatkiem
19. Fallout 3
20. Racing Megapack
21. CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas
22. CSI: Kryminalne Zagadki Miami
23. Stung GP
24. Gears of War
25. Company of Heroes

27. Unreal Tournament 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LICYTACJA BEZ CENY MINIMALNEJ OD 1ZŁ !!!

Do sprzedania figurka + pudełko . Stan NOWY . Figurka nie rozkładana .

W zestawie :

- 46-centymetrową figurkę kapitana Edwarda Kenwaya;
- Pudełko kolekcjonera Buccaner Edition

LINK: http://allegro.pl/assassin-s-creed-black-flag-iv-4-figurka-kenway-bc-i3745047899.html

Chętnych prosze z ofertami na mail lub zapraszam do licytacji .
mail: palitw2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że różnie bywa z nakładem PlayStation 4 w polskich sklepach. Mam do zaoferowania rezerwację na tę konsolę w jednym z poznańskich RTV Euro AGD. Zamówienie zostanie na 100% zrealizowane, ponieważ sprzęt został już wysłany do salonu, a wydawany będzie "spod lady".
Odbiór: piątek, 29.11.2013r. po godzinie 14-tej.

Cena: 1799zł przy odbiorze osobistym w Poznaniu, 1849zł przy wysyłce kurierem.

Oszustem nie jestem, więc jako gwarancję bezpieczeństwa oferuję wystawienie aukcji na Allegro. W grę wchodzi wyłącznie płatność z góry - nie mogę ryzykować tego, że ktoś zrezygnuje z zakupu.

Formy kontaktu podane na Gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka 5zł, za pobraniem 13 (większe przedmioty 17) albo odbiór własny we Wrocku.

W przy nazwie - przedmiot również na wymianę. interesują mnie tylko gry na X-a (z PC tylko Heroes 6 Complete) i zdrapki na MS Points lub Golda.

GG 9078626
Xbox Live igor5618



Nowe buty do biegania Puma FAAS 900 Black/Green r.45/46 (długość na wkładce 30cm) - 130zł

Akcesoria

2100 Microsoft Points kod (po zmianach na Xbox Marketplace przelicza go na 110 PLN) - 80zł
Xbox Live Gold 3 miesiące kod 55zł

HDD 320GB do X360 Slim Nowy - 170zł

Headsety X360/PC

Turtle Beach X12 Headset stan ideał - 100zł
Turtle Beach XL1 Headset Nowy zapakowany biało czarny - 140zł

Tablet 7" All Winner A13 Android 4 1.2GHz dual core/512 RAM/4GB/Wifi+3G + zestaw akcesoriów (etui, pokrowiec, klawiatura) - 170zł

Laptop Toshiba A300-1EG (C2D 2X2GHz,3GB RAM, Radeon 3470,250GB HDD) - 500zł


X360/PS3

Battlefield 4 + China Rising X360 Nowa Folia - 110zł
Call of juarez The Cartel X360 - 15zł W
F1 2013 X360/PS3 folia - 110zł
F1 Race Stars PL X360 Edycja LImitowana z DLC nowa folia - 40zł W
GRID 2 X360 folia - 55zł
GTA V X360 nowa folia - 170zł
Hot Wheels World''s Best Driver X360 nowa folia - 75zł W
MotoGP 06 X360 sama płyta - 10zł W
SBK X X360 - 20zł W
Tomb Raider X360/PS3 folia - 65zł

Wszystko można obejrzeć na tablica.pl

20131127220123

20131127220143

20131127220252

20131127220311

20131127220340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się