Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: Zapełnijmy Blu-raye ekskluzywną zawartością!

45 postów w tym temacie

pepsi

Szef Sony Computer Entertainment, Kaz Hirai, powiedział, że jego firma rozważa możliwość płacenia firmom za produkowanie gier na wyłączność PS3. Japoński gigant będzie z kolei naciskał na tworzenie ekskluzywnej zawartości dla poszczególnych tytułów w obliczu 50 GB miejsca, jakim dysponują płyty Blu-ray.

Przeczytaj cały tekst "Sony: Zapełnijmy Blu-raye ekskluzywną zawartością!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego filmy o tworzeniu danej produkcji ... więcej Cut scenek w grze i renderów ... jak chcą iść taką drogą do niedługo będą tam rowery i sprzęt agd wpychać (żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem, czemu Sony nie wykorzysta jednego ze swoich największych atutów, czyli ogromnej przestrzeni na BLD. Wszak to w przeliczeniu 10 XBoxowych DVD, więc to niezła metoda, by zdystansować Microsoft. Z ekskluzywnymi grami to bywa tak, że zwykle, jak odniosą sukces w końcu je przerzucą na inne platformy (Fable, Jade Empire, Gears of War, Mass Effect, choć ten ostatni też był planowany na PC chyba), a takie dodatkowe materiały to zawsze fajny bonus i umilenie faktu, że gry kosztują po 2 stówy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony nadal walczy o klientów ..widocznie musi, szkoda :/ ..a te płytki Blu-ray mam wrażenie że za wcześnie sie na rynku ukazały, jak i całe PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. Zakładając, ze gra zajmie 10 GB płyty, to będą dołączać 40 giga filmów o twotrzeniu gry i innych dupereli.. Ciekawe. WOgóle Blue-Ray nie jest potrzebny obecnie nikomu. Chyba, że ktoś sobie na PC ściąga filmy.. To moze sobie tam wsadzić sporo xD. Czyli B-Ray można uznać za wsparcie piractwa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wykorzystać całą pojemność płytek BR tak to prosto i oczywiście brzmi że aż dziwne dlaczego Sony czy sami twórcy gier na coś takiego wcześniej nie wpadli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pośpiech nigdy nie wróży nic dobrego i według mnie wprowadzenie Blu-raya nastąpiło zbyt szybko (tak samo jak DX10 z którego nie korzysta spora ilość gier). A teraz sie zacznie wpychanie na siłę filmików o produkcji i filmików o filmikach kręconych w czasie produkcji itd. w kółeczko. Miejmy nadzieję, że jak już zamierzają wykorzystać możliwości jakie daje pojemność Blu-raya, to umieszczą na nim coś w miarę oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt, po co ten Blu-Ray albo jeszcze za jego życia taki HD-DVD. Przecież po to mamy HD telewizory by na nich sygnał analogowy oglądać nie? Konsumpcyjne podejście do życia i tyle. Jakieś piksele? Jakość dźwięku? Pfff... Jedyna zaleta, że jak już stanieją nagrywarki to w końci sporo diwiksów się zmieści.

:D

No i po co to PS3 tak wcześnie wyszło, z takimi niepraktycznymi duperelami, na przykładzie Xbox''a i przystawki HD-DVD widać, że przecież to był poroniony pomysł by konsola była też od oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. No błąd za błędem. Oni tam nic nie potrafią zaplanować w tym Sony?!?!

:D

A wrzucić sporo na płytkę? Niby takie proste? Przecież wygenerowanie z 40 - 45 GB materiału to jak wypić więcej piwka i więcej wysikać nie?

:D

Jakieś próby były, w Darkness na PS3 w telewizorze były lepsze filmy, teraz w GTAIV też to co w telewizorze (telewizorze w grze a nie na naszym telewizorze, to tak żeby nikt nie pojechał na mnie że nie wiem że ps3 ma w gta IV niższą rozdzielczość gry niż xbox :D ) zobaczymy ma wyższą jakość. I to chyba tylko takie pomysły w przypadku multiplatformowych pozycji można wkładać. Za bardziej zróżnicowane podejście to już chyba Sony musiałoby coś dołożyć wydawcy.

A w exclusive''ach nie jest już tak źle, Uncharted chyba był pierwszy, który z 20 coś tam GB miał na płycie, MGS to wręcz za mało to 50GB się okazało :D

Ale znowu, sam koszt zrobienia "next/current"-genowej gierki jest olbrzymi zatem koszt zrobienia takiej gry x 5 albo x10 to już fiu fiu budżet i czas. Choć dla przygodówki z fajną grafiką i sporą fabułą to chyba fajne medium taki pojemny nośnik... (tak tak, nie musicie przypominać, że nie zawsze w przypadku BR i PS3 duża ilość danych to netto dane, ten cały cyrk z powtarzaniem zawartośći, żeby się szybciej wczytywało i takie tam w swoich dywagacjach biorę pod uwagę :) )

A czemu wcześniej nie wpadli? No jak zwykle kwestia ilości znaków $. Koszt i x jako niewiadoma w kwesti powodzenia. Trzeba przecież pamiętać, że jeszcze niedawno nikt nie patrzył ze spokojem na szanse PS3 na rynku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem już "wykłady" na ten temat w różnych tematach... BD ma może dużą pojemność ale w nim jest jedna lipa... otóż prędkość odczytu... te napędy w PS3 mają tylko 2x !!! pamiętajmy że niektóre dane w grach muszą być dostępne cały czas, a przy tak małej prędkości odczytu jedne dane muszą być wielokrotnie zapisywane na płycie w różnych miejscach... rozwiązaniem problemu w PS3 jest instalowanie części gier na dysku... i tu mogę porównać konsolę SONY z BD i konsolę M$ z DVD za pomocą jednej gry, a jest nią DMC4... popatrzmy: w wersji na XBOX''a 360 nie ma instalki a na tym "marnym" DVD jest wszystko co w wersji na PS3, z kolei w wersji na PS3 instaluje sie na dysku 4GB danych... przyjmując że XBOX korzysta z dwu warstwowych DVD i tak wychodzi że to jest prawie połowa gry... czyli dużo TRZEBA instalować... dalej powiem tak:
1. można wkładać więcej na BD ale da to też konieczność zwiększenia objętości instalek a to z kolei ograniczy ilość gier w które będzie można grać w jednym okresie czasu... nie wspominam o ściąganiu plików z PSN...
2. zamysłem konsol "dawno dawno temu" było to że "wkładam nośnik do napędu i gram" znaczy zero instalek = zero problemów... a pamięć która pojawiła sie w późniejszych konsolach była przeznaczona TYLKO I WYŁĄCZNIE DO SAVE''ÓW!!!
P.S. ktoś tam pisał że DVD ma 4.7GB i że to jest ponad 10 razy tyle co na BD... owszem, ale mówimy o konsolach a ja nie wierzę że XBOX 360 nie korzysta z dwu warstwowych płyt (oczywiśćie DVD) które mają w końcu 9,4GB pojemności a to daje nam pojemność BD troche ponad 5 razy większą(tylko) za to prędkość odczytu 8 razy mniejszą (nie wiem ile dokładnie ale piraty ludzie robią na normalnych płytach DVD z kiosku a te mają prędkość odczytu 16x), a to z kolei daje chyba mniejszą wydajność... przynajmniej tyle można wywnioskować z przykładu opisanego wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:27, DoomnY napisał:

PS3 jest bardziej przyszłościowe od X360. Wszystkie parametry lepsze, obecność Blu-ray.
Kwestia max 2 lat kiedy producenci zaczną preferować produkcje na konsolę Sony.


czyli to tylko potwerdza że PS3 ukazało sie zbyt wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:27, DoomnY napisał:

PS3 jest bardziej przyszłościowe od X360. Wszystkie parametry lepsze, obecność Blu-ray.
Kwestia max 2 lat kiedy producenci zaczną preferować produkcje na konsolę Sony.


Za dwa lata x360 będzie miał tych lat 5 <jeśli dobrze liczę> więc będzie to najwyższy czas na jego następcę. I znowu PS3 zostanie wtedy w ogonie bo już będzie przestarzałe zanim zdązy być special-awsome-cool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy tówrcom chciałoby się przygotowywać dodatkową zawartość tylko dla PS3, chyba że to samo wrzucą na dodatkowy DVD dla innych platform ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby w miarę ciekawie zapewnić przestrzeń 50gb trzeba by dużoooo pracy... Po co korzystać z 50, skoro przy 25 wciąż zostaje wolne miejsce? Chociaż mi to tam wisi, bo PS3 nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro Microsoft tak robi, na przykładzie GTA IV zwłaszcza, to czemu Sony by nie mogło? :)
A co tam, skoro mają kasę to i niech tak będzie. Dla mnie to lepiej, bo mam Playstation 3. Pojemność Blu-Rayów w większości tytułów nie jest w 100% wykorzystywana, a więc na tych wolnych procentach mogłyby się znajdować jakieś dodatkowe, ekskluzywne materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować