Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komputer Świat Gry 7/08 już w kioskach!

92 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2008 o 13:37, Nekromantik napisał:

CDA zawsze miało ofiarnych fanboyów, co zresztą widać powyżej ;)


To samo miałem napisać ;) Wiecie, czasami lepiej poczytać krótką, acz treściwą recenzję niż elaborat na 5-6 stron i nic z tego nie wynieść. KŚGRY ocenia surowo i bardzo dobrze, nie tak jak w CDA gdzie niejaki EGM daje z góry grze 7 bo jest przygodówką. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, kupiłem, dobrze było przypomnieć sobie dawne czasy, gdy pismo było jeszcze w miarę dobre, aż ciekawe, że nie obnosili się na okładce z takim pełniakiem. Bo już bywało, że mając gorsze gry wypisywali od "HITów".
Zresztą KŚGry to raczej pismo dla początkujących graczy, te całe ściągawki i kody nie są przecież potrzebne prawdziwemu graczowi ;P
Ciekawe, czy ruszą dalej z tymi pełnymi wersjami, czy to będzie jednorazowy skok w górę. Play się wybił od dołu już jakiś czas temu, na nich Axel też mógłby nieco kasy wyłożyć.
BTW: Fajny widok, przechodzić później w Empiku i zobaczyć na półce TW za 60zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 14:13, Amadeusz1 napisał:

To samo miałem napisać ;) Wiecie, czasami lepiej poczytać krótką, acz treściwą recenzję
niż elaborat na 5-6 stron i nic z tego nie wynieść. KŚGRY ocenia surowo i bardzo dobrze,
nie tak jak w CDA gdzie niejaki EGM daje z góry grze 7 bo jest przygodówką. Normalnie
nóż się w kieszeni otwiera...

Jak chcę krótko i treściwo to szukam recenzji w necie. KŚG ocenia surowo? Wystarczy, że jakaś gra ma ładną grafikę i już ma plusik. Kiedyś (ponad dwa lata temu) w dziale reedycji pojechali po Gothicu, jaki i jej drugiej części, dając dwie gwazdki (sic!) na pięc. Tłumaczyli to tym, że gra jest stara i brzydka, WTF?! Podobnie było w tym numerze z Max Payne. To pismo po prostu nie umie oceniac, a teksty są tak nudne, że zasupiałem gdy je czytałem na klopie. Ostatnio oglądając Gram.TV zdziwiłem się trochę podczas zapowiedzi Iron Man''a. Mówili, że owa gra ma ładną grafikę i jest dośc trudna. Natomiast w KŚG czytamy, iż zabawę totalnie psuje jednak niedzisiejsza oprawa oraz misje są mało urozmaicone, a do tego za łatwe (do mało urozmaiconych to się akurat zgdzę). Rozumiem, że redaktorzy nie muszą byc w 100 % obiektywni, ale takie rzeczy ja grafika czy poziom trudności powinne byc zawsze takie same. Zadziwiła mnie ocena Alone in the Dark. Ogólnie przez całą zapowiedź gra była chwalona, a na koniec zonk! Prognoza: dostateczna. Hmm, czyżby grafika za słaba? Czasami wydaje mi się, że całe pismo jest napisane przez jedną osobę. Zero własnego wkładu w jakośc i styl tekstów. I nie uważam, że redaktorzy są nie kompetentni, lecz mają narzucany jakiś schemat. Tak przyjmniej mi się wydaje. Wiele czytelników zapewne zna Tadeusza Zelińskiego, który nie tylko jest redkatorem w KŚG (i chyba w Play''u), ale także program na Hyperze Reviews Territory z niejakim Miłoszem konsolowcem ;] Obaj wymiatają, jeśli chodzi o ich wypowiedzi i poczucie humoru. Jednakże w recenzjach "Zielonego" nie uświadczymy jego talentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 13:37, Nekromantik napisał:

CDA zawsze miało ofiarnych fanboyów, co zresztą widać powyżej ;)

A czy to do mnie było? Bo nie wspominałem o CDA. Czyżbyś leczył jakiś kompleks moim kosztem? Nieładnie, ale wybaczę. Zmykaj do domu i nie grzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kśg nie daje się manipulować. Iron Man to rzeczywiście gniot. Z recenzji bije chłód, a oceny są sprawiedliwe, czego nie mogę powiedzieć o CDA. W Adit przedstawiono obawy jak byk, więc ja się trójce w dzienniczku nie dziwię. Widocznie Zielony nie chce być drugim Smugglerem, tylko poważnym redaktorem.

@Melchah
Ale ja lubię se tak od czasu do czasu grzeszyć :P Skoro poczułeś, że było do Ciebie to jak najbardziej tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 22:40, Nekromantik napisał:

Moim zdaniem Kśg nie daje się manipulować. Iron Man to rzeczywiście gniot. Z recenzji
bije chłód, a oceny są sprawiedliwe, czego nie mogę powiedzieć o CDA. W Adit przedstawiono
obawy jak byk, więc ja się trójce w dzienniczku nie dziwię. Widocznie Zielony nie chce
być drugim Smugglerem, tylko poważnym redaktorem.

Wg mnie głupie jest ocenie gry grarając tylko w betę. Smg nie pisze ogólnie recenzji, więc nie wiem dlaczego Zielony miałby byc jak on. Ja chcę żeby dał coś od siebie, a nie naśladował innych. Aha, i jakbyś nie zauważył, to nie porównuję KŚG do CDA, tylko je oceniam jakie jest. I wydaje mi się, że Melchah też tak ocenia, więc nie zalatujemy fanboystwem. Jednak ty zalatujesz antyfanem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem gdzie indziej, zbyt stary jestem na zabawę w antyfana xD Przecież większość pism ocenia gry po zapoznaniu się z demem, więc również są głupie? Zielony daje od siebie wszystko co najlepsze, bez robienia chały. Ogólnie cały zespół Kśg zasługuje na szacunek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 22:55, Mac Cry napisał:

I wydaje mi się, że Melchah też tak ocenia, więc nie zalatujemy fanboystwem.
Jednak ty zalatujesz antyfanem ;]

Ano prawdę rzeczesz. Mało mnie obchodzi porównywanie KŚG z CDA. A czemu nie z Playem? Albo z Gameranking? Albo z Clickiem? Zawsze się ludziom to CDA na usta ciśnie, a przecież to nie jedyne pismo. Zresztą gdyby porównywać to wyłącznie w kategorii pism tańszych i akurat CDA tu nie wchodzi w rachubę. Jakbym nie ustawiał swojego prywatnego rankingu to KŚG zawsze na końcu będzie, chyba, że ktoś z Redakcji będzie miał wizję, jak wyciągnąć to pismo z doła.

Oceniam KŚG samo w sobie z mojego punktu widzenia. Fatalne pismo, fatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2008 o 15:09, Melchah napisał:

Oceniam KŚG samo w sobie z mojego punktu widzenia. Fatalne pismo, fatalne.


A widzisz, ja mam podobne odczucie w stosunku do CDA, zabierz im AR i nic nie zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 23:39, Mac Cry napisał:

To polecam przeczytac inne działy w CDA. Może zacznij od recenzji, hm?

Problem w tym, że ciężko doszukać się tam recenzji, przy ich katalogowym styl xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, po wielkiej transformacji KŚG, to ono właśnie miało pełnic funkcję katalogu gier. Ja rozumiem, że nie lubisz CDA (jakiś tam uraz z dzieciństwa), ale chyba nie sądzisz, że jest gorsze od KŚG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kśg jest gorsze w opowiadaniu bajek, a lepsze w pisaniu prawdy. W odpowiedzi na Twój sarkazm - w czasach gdy byłem dzieckiem grało się na Amidze, natomiast o CDA wtedy nikt nie słyszał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadywałem ile masz lat. Cóż, nie wyszło ;] Nie wiem o jakie Ci bajki chodzi, ale widzę, że na siłę szukasz złego w CDA. Fakt, będzie tego dużo, ale w KŚG jest tego o wiele więcej. A z tą prawdą w KŚG bym się zastanowił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować Się mniej zależną prasą, oraz serwisami, jeżeli nie wiesz o jakie bajki chodzi. Tam znajdziesz artykuły podsumowujące CDA. Niestety wymaga to trochę szukania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KŚ GRY kupiłem ostatnio... 7 lat temu:P
to było gdzieś w 2001-2002 roku.

Postanowiłem zobaczyć, co się zmieniło.
Mile zostałem zaskoczony:)

Porównując KŚ GRY z CDA, stwierdzam: KŚ GRY bije CDA na głowe!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować