Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Puma - wiemy więcej o konkurencie Intel Centrino 2

19 postów w tym temacie

Harpen

Notebooki wchodzące w skład linii Puma od firmy AMD będą miały pod obudową procesory z serii Turion X2 Ultra (o tym wiedzieliśmy już pod koniec maja), a ponadto zależnie od konfiguracji zostaną wyposażone w zintegrowaną grafikę Radeon HD 3200 lub oddzielny układ Radeon Mobility HD 3000.

Przeczytaj cały tekst "AMD Puma - wiemy więcej o konkurencie Intel Centrino 2" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że SAME procki intelowskie są "szybsze"?

Komputer to już nie jest tylko procesor. Dodajmy więc (upraszczam oczywiście): czipset + zintegrowana grafa + procesor = możliwości. Potem porównujemy ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 14:42, hellguardian napisał:

i tak wygra centrino 2.


Teraz taki mądry jesteś, a potem będziesz płakał przez monopol Intel''a.

Coś mi nie gra w zdaniu: "Połączone będą ze sobą rdzeniami K8..."
Powinno być raczej, że procesory Turion X2 Ultra zawierają dwa połączone rdzenie K8. Z niusa wynika, że platforma zawiera dwa procesory, które połączone są rdzeniami K8, a to przecież brednie. No i ta literówka "HyperTrransport" ;).

Apel do szanownego redaktora Harpena: czytać komentarze pod wiadomościami bo z nich może pan się dużo nauczyć. Dobra i konstruktywna krytyka ze strony czytelników nigdy nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ta platforma może odnieść sukces. głównie przez radeona HD (chyba wydajniejsza zintegrowana grafika niz intelowskie X3100)...

Jedyne co może przeszkodzic w popularności platformy to jakis nowy, wypasiony zintegrowany intel (karta grafiki)... podobno niedługo ma wyjść jakiś nowy model 4* szybszy niż 3100 (dałoby się w Dooma zagrać a może i w FEARa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale na rynku komputerów są zaledwie po 2 firmy które robią karty graficzne i procesory. Tak więc mamy konkurencje. Rynek kart graficznych jest wyrównany, lub trochę wygrywa nVidia , ale za to na rynku procesorów Intel po prostu przygniata AMD. Dlatego właśnie tak wielu ludzi mówi o monopolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 14:59, mefistox napisał:

Wydaje mi się, że ta platforma może odnieść sukces. głównie przez radeona HD (chyba wydajniejsza
zintegrowana grafika niz intelowskie X3100)...

Jedyne co może przeszkodzic w popularności platformy to jakis nowy, wypasiony zintegrowany
intel (karta grafiki)... podobno niedługo ma wyjść jakiś nowy model 4* szybszy niż 3100
(dałoby się w Dooma zagrać a może i w FEARa).


Okzauje się, że ten układ jest 2 razy szybszy od x3100 i jeszcze nie nadaje się do grania i ciekawe jak pod tym względem wypadnie Larrabee. Ponoć integra od AMD/ATI jest bardziej wydajna i być może się nadaje do czegoś więcej niż odpalenie Compiza czy innego Aero. Jeżeli HD3200 jest szybsze od mojego FX5200 to bym takiego lapka łyknął.

@TobiAlex
Takie fanbojskie gadanie potrafi doprowadzić ludzi do szału. "Mam nadzięję, że Centrino 2 wygra"... i co to da?? Kolejny gwóźdź do trumny AMD??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przodownik ma rację. HybridCrossFire może się okazać skuteczniejsze, niż starsze karty nVidii (GF 7xxx-8600), zaś AMD Turion X2 Ultra może dogoniłby mobilne dwurdzeniowce Intela. W notebookach zachodzą zmiany na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zauwarzylem ze amd/ati robi podobne lub ciut gorsze karty/procesory od intela/ nividi ale po duuuzo nizszej cenie i chyba dlatego jeszcze utrzymuje sie na rynku choc procki intela tez spadaja niezle z ceny co moze byc zguba dla amd i jesli ta firma czegos nie zrobi to za 2 lata juz jej nie bedzie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD od dłuższego czasu rozwija technologie energooszczędne i być może Puma pozwoli odzyskać im spory kawałek rynku komputerów mobilnych. Ich karty zintegrowane nie dają szans Intelowskim, a w przypadku nVidii tylko droższe modele laptopów mają dostatecznie mocne układy. Może być bardzo ciekawie... :]

Oby tylko AMD nie zmarnowało tej szansy...

Dobik - polecam słownik ortograficzny zauważyć... I nie masz racji, na rynku liczy się stosunek ceny do wydajności, a nie czysta wydajność. Owszem, nVidia ma szybsze GPU, a Intel CPU od AMD/ATI, ale sprzedaż tych najszybszych jest raczej znikoma wobec sprzedaży produktów tańszych. A tu już AMD i ATI mają coś do powiedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kifa wiem ze robie bledy na bledzie a slownik to nawet od rodzicow dostalem ..... wstyd robic takie bledy jeszcze w rodzimym jezyku ale polonista ze mnie nie jest a slowo ''zauwarzylem'' to zauwazyłem dopiero po przeczytaniu postu niestety nie da sie ich edytowac wiec musze okryc sie chanba ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować