Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Emulator gier Amiga Forever 2008 ze wsparciem 64-bitowej Visty

38 postów w tym temacie

Harpen

Kolejna wersja emulatora gier Amiga Forever, tym razem z oznaczeniem 2008 ujrzała światło dzienne i jest już dostępna do pobrania z tej strony. Program, charakteryzujący się wsparciem systemu Windows Vista x86 oraz x64 i dostępny jest w kilku wersjach. Najtańsza, Value kosztuje niespełna 30 dolarów, najdroższa, czyli Premium, prawie 50.

Przeczytaj cały tekst "Emulator gier Amiga Forever 2008 ze wsparciem 64-bitowej Visty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amiga forever! Jestem amigowym freakiem, niektórzy świadkowie moich wyczynów mogą za to poręczyć (śpiewanie o 4 w nocy w centrum miasta zacnej pieśni: "Możliwości ma Spectruma, lecz to Atarowców duma - Atari ST! JE! JE! JE!). ;)

Popełnię małą reklamę i zapraszam kolegę tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6758&u=132

Ja co prawda korzystam z WinUAE, ale czasem zdarza się mi odpalić moją A600 i wrzucić SWOSa albo Sensible Golfa do napędu. ;)

SWOS rządzi i wymiata! Żadne tam fify czy inne pesy - Sensible jest na tronie po kres świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak, moja ostatnia konsola jaką miałem w życiu... Te pogrywanie w pinballa, grę a ''la TopGun czy masa, masa platformówek. Jeszcze pamiętam grę a''la Commandos gdzie po zabiciu przeciwników na koniec pojawiał się uroczystość pogrzebowa. Stare czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 12:37, Spector 109948 napisał:

O tak, moja ostatnia konsola jaką miałem w życiu...

KONSOLA?????? Ludzie, ludzie! Błagam! Soli trzeźwiących! Mdleję...

Oczywiście jeżeli mówisz o Amiga CD32, to jeszcze jestem w stanie Ci wybaczyć, ale Amisia to pełnoprawny komputer domowy! Żadna tam konsola!

Dnia 11.06.2008 o 12:37, Spector 109948 napisał:

Te pogrywanie w pinballa,

Pinball Fantasies/Dreams... mmm...!

Dnia 11.06.2008 o 12:37, Spector 109948 napisał:

Jeszcze pamiętam grę a''la Commandos gdzie po
zabiciu przeciwników na koniec pojawiał się uroczystość pogrzebowa. Stare czasy...

Cannon Fodder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 12:37, Spector 109948 napisał:

O tak, moja ostatnia konsola jaką miałem w życiu... Te pogrywanie w pinballa, grę a
''la TopGun czy masa, masa platformówek. Jeszcze pamiętam grę a''la Commandos gdzie po
zabiciu przeciwników na koniec pojawiał się uroczystość pogrzebowa. Stare czasy...


Chodzi ci o Cannon Fodder :) i amiga to był komputer bo nie tylko służyła do grania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh stare dobre czasy :) Cannon Fodder i Cannon Fodder 2 były to najlepsze gierki na Amige. Jeszcze fajne były Lotus 3, Jaguar, Chaos Engine i Ruffi n Tumble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... dobrze pamiętam lata świetności tego komputera i te doskonałe gry pisane na tą platformę. Każda wizyta u mojego kuzyna zaczynała się od włączenia Amigi i popykania w którąś z gier na nią. A czego na niej nie było? Pierwsze dwie części Mortal Kombat, Centurion, Golden Axe, a co najważniejsze mnóstwo dobrych cRPGów. Ultima, Might and Magic i Dungeon Master. Rany... dlaczego te serie musiały upaść? Najnowsze części tych legendarnych sag z wykorzystaniem potencjału dzisiejszych pecetów po prostu by wymiatały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 12:56, celer napisał:

Jeszcze fajne były Lotus 3, Jaguar,

Właśnie aż sobie odpaliłem trackera i słucham melodii z tych gier ;D I tak najlepsza melodię miał Lotus 2 - niezapomniane "szepty". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 12:36, lurynowicz napisał:

SWOS rządzi i wymiata! Żadne tam fify czy inne pesy - Sensible jest na tronie po kres
świata!

Jeśli chodzi o SWOS to polecam SWOS Total Pack - odświeżony SWOS z wyższą rozdziałką i odpowiednio skonfigurowanym dosboxem, oraz kilkoma modyfikacjami składów do wyboru jednym kliknięciem.

A jeśli o Amigę, się grało kiedyś, pamiętam mecze w SWOSa, wspólne granie w Cannon Foddera, mistrzostwa w John Barnes European Football oraz kilka innych gier piłkarskich, których nazwy zapomniałem, albo łamanie joysticków na pojedynkach w Street Fightera2, lub Shadow Fightera... pierwszy kontakt z jedną z najlepszych gier w jakie grałem UFO: Enemy Unknown też miał miejsce na Amidze... Desert Strike, Syndicate, Franko (do dziś pamiętam kod na 9żyć w Domanie - "sram na pc" :D), Soccer Kid, Worms ... miło się kiedyś grało, na szczęście pozostają emulatory...
(choć na emulatorze okazało się, że gra którą próbowałem zdobyć przez cały okres posiadania Amigi - Wild Cup Soccer wcale nei była warta tych poszukiwań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja połamałem dżoja przy Sensiblu ;) Sam jestem młodym chłopcem, ale załapałem sie na zmierzch przyjaciółki (95-96) i jestem z tego rad! Nadrabiałem wszystko dość szybko. Wspaniała maszyna. Jak widzę Amigę na mojej półce, to mam ochotę powiedzieć "Chodź się zabawimy". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem wychowany na Amidze (najpierw A600 + 40MB HDD :-), potem A1200 +120MBHDD) i do niedawna uruchamiałem WinUAE. Jednak SWOS na klawiaturze to porażka. Dopiero jak na xbox live arcade wyszło kilka hitów z Amigi (Sensible World of Soccer z zachowanym sterowaniem, Golden Axe, Mortal Kombat i parę innych) winuae poszedł w odstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 13:26, kordzio1 napisał:

mistrzostwa w John Barnes European Football


Hahaha... John Barnes! :)
O pilkarzu juz chyba nikt nie pamieta, za to jest nas juz co najmniej dwoch pamietajacych gre ... :)

P.S Speedball i SWOS sa do sciagniecia na XBL Arcade. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 12:40, lurynowicz napisał:

> O tak, moja ostatnia konsola jaką miałem w życiu...
KONSOLA?????? Ludzie, ludzie! Błagam! Soli trzeźwiących! Mdleję...

Oczywiście jeżeli mówisz o Amiga CD32, to jeszcze jestem w stanie Ci wybaczyć, ale Amisia
to pełnoprawny komputer domowy! Żadna tam konsola!

> Te pogrywanie w pinballa,
Pinball Fantasies/Dreams... mmm...!
> Jeszcze pamiętam grę a''la Commandos gdzie po
> zabiciu przeciwników na koniec pojawiał się uroczystość pogrzebowa. Stare czasy...

Cannon Fodder.


No tak, zapomniałem napisać że chodziło mi o właśnie Amigę CD32 i nagle pojawiła sie panika. Tak, właśnie ją miałem. I dzięki za przypomnienie tytułów gier, to było tak dawno...
Wiem też o tym że był taki komputer ale niestety nie spotkałem się z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsza emulacja nie zastąpi oryginalnego sprzętu. Ja jestem w trakcie renowacji swojej A1200 - http://ja.gram.pl/shaggie
Nie należy też zapominać, że Amiga to nie tylko gry - to przede wszystkim bardzo wygodny i przejrzysty system operacyjny o ogromnym potencjale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ILE!? To ja już wolę kupić sobie prawdziwą amigę. 1200 to chyba więcej jak stówę nie kosztuje, a jak się chce na PCecie grać to przecież jest darmowy WinUAE.
Pff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować