Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect później niż planowano!

229 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2008 o 18:44, Karharot napisał:

W przypadku Wiedźmina też mieli obsuwy, przeprosili, zrekompensowali, wybaczyłem.
Ale tym razem to już jest przegięcie - każdemu mogą się zdarzyć problemy i każdy ma prawo
za nie przeprosić jednak powinno się z tego wyciągać jakieś wnioski i na przyszłość pilnować
aby takie rzeczy się nie zdarzały.
Skoro CDP wywalczyła sobie prawo do dystrybucji ME w Polsce to powinna zrobić wszystko
aby gracze byli z tego zadowoleni, na dobrej reputacji można wiele zyskać. W tej chwili
jednak bardzo żałuję że dystrybutorem nie jest EA - gdyby tak było to grę już bym miał.
Wygląda na to że pozostaje się jedynie cieszyć iż najprawdopodobniej dystrybutorem ME2
będzie już EA, wolę kupić wersję oryginalną niż czekać nie wiadomo jak długo na niepotrzebną
mi polonizację:(


CDP jak i Cenega ciągle mają obsuwy swoich gier. Za to EA wydaje swoje gry w dniu premiery, nie przekłada, ale mają drogie ceny jak na polski rynek. Szkoda że konkurencja dla CDP jest tak mała, może jak by była większa lepiej by się starali.

Iwanatsu
Masz rację, trochę lekkomyślnie do tego CDP podeszło, ale i tak myślę że nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 18:44, Dexter McAaron napisał:

Zachowujecie się jak dzieciaki tylko bo korzystacie z anonimowości internetu. Wątpię,
szczerze wątpię że którykolwiek z pałających Świętem Gniewem Bożym wykaże się yayami
i rzeczywiście odwoła preordera ME. I tak nic nie zmienicie, co najwyżej obrażacie niewinnie
ludzi, którzy - może faktycznie, może jednak nie - nie zawinili wcale a wcale.


Sądzę, że forum jest po to by wyrażać własne opinie i niezadowolenie. Moim zdaniem ludzie tu po prostu wyładowują swoje rozgoryczenie.
Tak, ja odwołuje swój pre-order, mam zwykłą edycję. Właśnie zastanawiam się nad wersją od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mówi się trudno..
Jakoś to przeboleję (w sumie nie będę musiał wybierać pomiędzy nauką do egzamów a ME :P)
Jedyne co mnie w mailu z tą informacją zirytowało, to to, że ktoś przesłał mój adres mailowy do kilkuset osób :(
Nie było to zbyt profesjonalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jakim cudem polskie wydanie nie może być uzależnione od Polskiego wydawcy, jeżeli problemem jest tłumaczenie, co zresztą jest dziwne, bo gra już była przetłumaczone(na Xo). No i w końcu znowu daliście dupy CDP., bo w cywilizowanych krajach już od 26 maja mają Mass Effect.... żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 18:47, Valkanis napisał:

Sądzę, że forum jest po to by wyrażać własne opinie i niezadowolenie. Moim zdaniem ludzie
tu po prostu wyładowują swoje rozgoryczenie.
Tak, ja odwołuje swój pre-order, mam zwykłą edycję. Właśnie zastanawiam się nad wersją
od EA.


Nie neguję im tego prawa, nabijam się tylko z gardłowania, które nic nie niesie. Z typowo polskiego bicia piany... ^^'' Było ścinanie głów Niemcom, było palenie domu Webba, brakuje mi tu jeszcze wysadzania siedziby CDP.

Proszę, Ty jesteś konsekwentny - honor oddaję :)

A reszta...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu śmieszne szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę jak często CDP chwali się jacy to oni nie są super. Co chwila czytamy o wielomilionowych przychodach, nagrodach dla najlepszych wydawców i artykułach w pismach biznesowych, fajnie ale coraz częściej mówicie "przepraszamy to nie nasza wina". Może zamiast przepraszać zabierzcie się za zapobieganie. Kiedy kupowałem EK Wiedźmina jakoś przebolałem wasze problemy, a wy przyznaję wynagrodziliście mi to, ale teraz poważnie się zastanawiam nad odwołaniem zamówienia na EK Mass Effect. Może jeśli spadną przychody wzrosną starania.

PS
Jeśli chodzi o tę informację to mam jedno pytanie - Naprawdę?
Już nie jestem zły że muszę czekać jeszcze dłużej na grę w którą koledzy-gracze zza granicy grają już od dawna. Przecież dostanę informację! Jak mógłbym się gniewać, toż zostanę poinformowany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie kumacie pisanego tekstu. CD Projekt nie integrje voice''ów i napisów w Mass Effect. Pod tym względem gry wydawane są na dwa sposoby: implementacją zajmuje się wydawca gry w danym kraju lub producent/developer. W przypadku Mass Effect zajmuje się tym BioWare. Bo chciał mieć pewność co do jakości, bo może ma jakieś swoje know how, Bóg raczy wiedzieć dlaczego, ale tak jest. CD Projekt przetłumaczył teksty sto lat temu. Próbki dźwiękowe też już słyszeliście, więc sądzicie, że z czystego lenistwa nie przesłał ich do Kanady? Zgodnie z przygotowanym przez obie strony planem gra miała wszelkie możliwości wyjść w termieni, ale pojawiły się kłopoty.

I teraz mogą to być kłopoty najróżniejsze. Np. font użyty w grze przez BioWare nie współpracuje poprawnie z polskimi ogonkami. Być może w grze wykorzystywany jest oryginalny krój czcionki, a zmiana dla polskiej wersji czcionki niesie ze sobą konsekwencje prawne (bo każdy font ma swojego właściciela). Co więcej bywały gry, w których polska wersja tekstu nie mieściła się na ekranie (bo polskie "krzaczki" rozpychają wiersze i wychodzą poza krawędź przewidzianej ramki). I znów można sobie z tym radzić na wiele sposobów, np. ponownie przeredagować tekst. Ale jak już CDP informował, BioWare bardzo poważnie przygląda się wersjom językowym swoich gier i skrócenie jakichś tekstów mogłoby wg nich gubić sens kontekstu. Wreszcie są firmy, które w ogóle rezygnują z polskich czcionek w polskich wersjach gry, bo nie chcą mieć problemu i żadne argumenty CD Projektu na nich nie wpływają (zgadnijcie o jakiej grze mówię).

Dalej, zespół deweloperski składa się z ograniczonej liczby osób. Część tej firmy robi RPG z Soniciem w roli głównej dla SEGI. Część z nich przygotowuje Bring Down the Sky na PC. A część z nich stara się uporać z problemami biurokratycznymi po połączeniu z EA. Czy polska edycja gry, której przeiwdywany nakład wynosi pewnie z 10% amerykańskiego, czy niemieckiego tak bardzo ich obchodzi?

Na koniec nie porównujcie wydawców przez pryzmat szybkości wydawania gier. EA jest wydawcą, ale i producentem gier spod swojej marki. Korporacja ma wpływ na swój produkt na każdym etapie developingu bo są częścią jednej firmy. Dlatego różne wersje językowe mogą powstawać jednocześnie. A co do Cenegi, naprawdę nie zauważacie, że ich premiery też się przesuwają? I, czy poza samym aktem wydania gry nie widzicie żadnych wartości dodanych, jakie oferują wydawcy w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 18:47, Kraju92 napisał:

CDP jak i Cenega ciągle mają obsuwy swoich gier. Za to EA wydaje swoje gry w dniu premiery,
nie przekłada, ale mają drogie ceny jak na polski rynek. Szkoda że konkurencja dla CDP
jest tak mała, może jak by była większa lepiej by się starali.


Pff... w przypadku EA sugerowana cena byłaby tylko 10 złociszy droższa (139.90 zamiast 129.90), za to dostalibyśmy grę w okolicach premiery europejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:01, Lex napisał:

Pff... w przypadku EA sugerowana cena byłaby tylko 10 złociszy droższa (139.90 zamiast
129.90), za to dostalibyśmy grę w okolicach premiery europejskiej.


10 zł droższa, ale dostalibyśmy skąpą instrukcję i tyle, bez żadnych dodatków typu poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha... ja ******[M], no normalnie idzie się ******[M]. No ale cóż wkońcu to jest CDP i tego się było można spodziewać, cóż jutro będe musiał zadzwonić do ultimy i anulować ME i wymienić na coś innego, bo niestety już za grę zapłaciłem. A co najdziwniejszego cenega raczej niema takich poślizgów np. Assassins Creed premiera polska niecały tydzień po światowej i jakoś terminu dotrzymali ( no wyjątkiem może być rainbow six vegas 2, ale za to cena jest dosyć niska bo to tylko 60zł w dobrych sklepach, i jakoś to rekompensatowało) a CDP w ramach rekompensaty powinien obniżyć cene gry do 99,90zł tak żeby w dobrych sklepach było można grę już nabyć za około 70-80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:03, Kraju92 napisał:

10 zł droższa, ale dostalibyśmy skąpą instrukcję i tyle, bez żadnych dodatków typu poradnik.


A skąd wiesz co dostaniemy w podstawowej wersji ME od CD Projektu? Może dostaniesz wydanie z tandetną instrukcją wydrukowaną na papierze toaletowym i w zwykłym DVD boxie? Prawdę mówiąc mi to wisi, zamówiłem EK. :)
BTW. Soundtrack jako rekompensata za czekanie! :)

EDIT:
@didi mati
Wykaż się choć odrobiną kultury. Forum to nie podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 18:51, Jeremiach napisał:

A serwis GRAM.pl to do sądu można podać za ujawnianie danych prywatnych


Masz absolutną rację, bo to jest po prostu chamstwo.

CDP - No comment.. :/ Na nic mi taka rekompensata(chodzi mi o tą głupią wiadomość o dodatku, bo soundtrack może być :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:06, Lex napisał:

A skąd wiesz co dostaniemy w podstawowej wersji ME od CD Projektu? Może dostaniesz wydanie
z tandetną instrukcją wydrukowaną na papierze toaletowym i w zwykłym DVD boxie? Prawdę
mówiąc mi to wisi, zamówiłem EK. :)
BTW. Soundtrack jako rekompensata za czekanie! :)


Wiemy tyle że zawsze edycje ME są świetne i porządne, dlatego można oczekiwać wyczerpującej instrukcji na ładnym papierze może i kredowym, a i poradnik na pewno będzie.
Zgadzam się do soundtracku, powinni nam dorzucić do EK, ale i tak tego nie uczynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a sie podniecacie... takie rzeczy sie zdarzaja i trzeba czekac. Wazne ze taki tytul sie pojawia na PC i z tego nalezy sie cieszyc. Czekalem tyle to i poczekam jeszcze troche by potem rozkoszowac sie tym Bioware''woskim majstersztykiem. A tak btw. to ta EK jest bardzoooo kuszaca... i znowu klopot z wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rodzima wersja jako jedyna na świecie nie będzie wymagała bezpośredniego połączenia z Internetem" - czy to ma zastosowanie jedynie przy instalacji polskiej nakladki? Czy wersja oryginalna (angielska) bedzie przez cdp zmodyfikowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Ta, o Assassin''s Creedzie na PC (oczywiście chodzi mi o polską edycję) też tak mówiono i co dostaliśmy? Marny DVD box i cieniutką instrukcję. Składu podstawowej edycji Mass Effect nie podali, więc wszystko się może zdarzyć...
Kończmy ten OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil May Cry 4 PC zamawiam z game.co.uk...sorry ale wole mieć EU wersja w lipcu/sierpniu niż PL w grudniu.... .....

............ ! n/c >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować