Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Beyond Good & Evil

273 postów w tym temacie

Dostałem się za mury, mam zdjęcia z east i north sectorów, został mi ostatni, west. Nie wiem jak się do niego dostać, bo nigdzie nie ma wejścia :/ Do north dostawalo sie przez tunel z minami, do east wjezdzajac na gore, a do west nie wiem :/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do petycji... Takowa była już organizowana - nie dała nic (choć podobno gra sprzedała się w 300 tys. a petentów było z 2 razy tyle, dziwne), jak widać "dwójki" jak nie było, tak nie ma.
Z drugiej strony, czytałem gdzieś, że Michel Ancel (twórca, projektant, producent, scenarzysta i dyrektor artystyczny Beyond Good & Evil) od skończenia King Konga pracuje nad nowym projektem, oprócz tego, oczywiście nic o nim nie wiadomo, ale ja liczę na nieformalny sequel BG&E. oprócz tego Ubi nie zamierza popełnić błędu i nowa, autorska gra Ancela będzie lepiej rozreklamowana. Swego czasu o Beyond Good and Evil słyszałem bardzo mało, a sam zainteresowałem się tą grą, bo... byłem fanem Raymana.

Och, dawno nie grałem. Chyba jednak będę musiał odkurzyć pudełko i po raz kolejny udzielić mojemu komputerowi zaszczytu odczytywania płytki z tą grą. Beyond ma to coś, jest krótki, a wciąga, nawet jeśli odblokowało się wszystkie bonusy chce się do tej gry wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeszedłem tę grę, mam ją z Play''a. Początkowy klimat - super, żartobliwa bajka, bardzo zabawny Pey''j. A później - coraz smutniejsze, dramatyczniejsze... Świetna muzyka, grafika (styl, bo sama grafika już dzisiaj nienajlepsza, choć to dla mnie lepiej, bo gra mi normalnie działa). Zakończenie - niedosyt, jak wielu, chciałbym, żeby stworzono kontynuację. Bo gra zacna, naprawdę. Najlepsza przygodówka chyba, w jaką grałem. Polecam i jeszcze raz polecam.

Bardziej smutnej historii w grze komputerowej nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG&E ostatnio zakupiłem z playa (tą grę juz wcześniej miałem kupić przy wejściu do cyber mychy, ale jakoś pisemek dla dzieci nie kupuje wiec sobie odpuściłem aż do teraz). Grę juz kiedyś grałem, ale dopiero teraz pełniaka zakupiłem i mam problem a mianowicie w scenkach z poduszkowcami spadają mi drastycznie fpsy z tych 60 do 5-20 nie wiem, dlaczego choć mam kompa, który ta grę powinien pociągnąć bezproblemowo (oczywiście wszystko mam na maxa ustawione), ale i tak nie powinno być problemów a są. Zmieniłem ostatnio stery do karty, ale tez nic to nie pomogło. A konfig kompa jest taki

Geforce 7300GT 256 sonic palit, AMD Sempron 2500+ 1750 mhz, dysk twardy 102 GB , 1024 Mb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:03, Hacket napisał:

powinien pociągnąć bezproblemowo (oczywiście wszystko mam na maxa ustawione)

Może spróbuj obniżyć ustawienia graficzne? Może i masz dobrego kompa, ale żeby delektować się tą grą warto wyłączyć lepsze opcje graficzne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:03, Hacket napisał:

A konfig kompa jest taki

Geforce 7300GT 256 sonic palit, AMD Sempron 2500+ 1750 mhz, dysk twardy 102 GB , 1024 Mb ram


Nie wiem, czy to coś zmienia, ale z ciekawości zapytam: A masz Vistę czy XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie, którego poprzednicy ci nie zadali - grasz z włączonym wygładzaniem krawędzi? Bo z tym akurat wiąże się spore przeoczenie programistów odpowiedzialnych za silnik graficzny. Gra sobie po prostu nie radzi z generowaniem wody i wygładzania krawędzi jednocześnie - widocznie sam algorytm generowania fal i dobić wody musi być dość "nowatorski" i karta graficzna ma masę obliczeń związanych z wygładzaniem krawędzi których nie widać. Jednym wyjściem jest obniżanie wartości antyaliasingu, póki nie uzyskasz zadowalającej płynności. Ja na swoim GF7600GS miałem identyczne problemy, mimo, że sam BG&E z ustawieniami na maxa, ale bez AA, działał w pełni płynnie na GF4Ti4200 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie fabuły. W jednej scenie Pey''J zostaje pobity przez tych z Alfa a chwilę wcześniej daje Jade Mdisc gdze mówi o "Baluga". mam 30 pereł a silnik do podruży gwiezdych akurat tyle kosztuje. Czy Jest on SPECJALNIE DLA tego statku i bez niego nie da rady na księżyc? Zastanawiam się bo jeszcze daleko do tego momentu a ja planuje upgrad-ować poduszkowiec do wyścigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1: nie mów za dużo o fabule. Ktoś tu wejdzie zaciekawiony, który gra w tę grę, a tam jeszcze nie doszedł, a Ty wyjawiasz, co się z Pey''Jem stało ;P.
Po 2: Tak, ten silnik jest do statku Beluga, jednak oprócz tego silnika będziesz musiał dokupić jeszcze jedną rzecz za 20 pereł (nie pamiętam jak się nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie AA miałem włączony i wyłączenie go pomogło. Mnie po prostu te przycinki zdziwiły, bo taki Armed & Dangreous gra mająca większe wymagania a wydana w tym samym roku działa bez żadnych problemów na maxa a BG&E nie.

jakubcjusz tak na takim złomie instalować Viste to samobójstwo :P

A jeszcze mam pytanie, co do wersji językowej w Playu dali w całości po angielsku ( mi ta nie przeszkadza, bo rozumiem całkiem nieźle, lecz po Polsku łatwiej sie zagłębić w fabułę, która jest tu najważniejsza) a widziałem też Polskę wersję BG&E. I nasunęło mi się takie pytanie czy ta polonizacja jest dobra kinowa czy w pełni zlokalizowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 22:26, Hacket napisał:

A jeszcze mam pytanie, co do wersji językowej w Playu dali w całości po angielsku ( mi ta nie
przeszkadza, bo rozumiem całkiem nieźle, lecz po Polsku łatwiej sie zagłębić w fabułę, która
jest tu najważniejsza) a widziałem też Polskę wersję BG&E. I nasunęło mi się takie pytanie
czy ta polonizacja jest dobra kinowa czy w pełni zlokalizowana?

Kinowa i dobrze bo jakoś sobien ie wyobrażam żeby jakaś polska aktorka podkładała głos dla Jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie dotyczące tej wspaniałej gry, chodzi misję w rzeźni. Mam zdjęcia ludzi w szkrzyniach(?) i sarkofagów DomZ-ów. Nie mogę się dostać do lokacji gdzie zrobie 3 zdjecie. Jak tam dojść? Screeny mile widziane;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:06, mikim napisał:

Po 1: nie mów za dużo o fabule. Ktoś tu wejdzie zaciekawiony, który gra w tę grę, a tam jeszcze
nie doszedł, a Ty wyjawiasz, co się z Pey''Jem stało ;P.
Po 2: Tak, ten silnik jest do statku Beluga, jednak oprócz tego silnika będziesz musiał dokupić
jeszcze jedną rzecz za 20 pereł (nie pamiętam jak się nazywa).


Stabilizator żeby statek mógł lata na planecie a silnik by w kosmosie... Wiem już.

DOBRA TO JESZCZE OSTATNIE PYTANIE.
Misja na samym początku:
Czarna wyspa. Tuż przed głównym obiektem misji natrafiam na niezniszczale stwożonka którymi niszcze złoża kryształów na scianach. Znajduje się tam most podniesiony do pionu. Po jakimś czasie zrozumiałem że należało uderzy w niego stworkiem my się opuścił. Niema już tam żadnych stworków jak przychodze.

CO MAM ZROBIĆ BY SIĘ TAM DOSTAĆ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 22:42, Blackgoat napisał:

Mam jedno pytanie dotyczące tej wspaniałej gry, chodzi misję w rzeźni. Mam zdjęcia ludzi w
szkrzyniach(?) i sarkofagów DomZ-ów. Nie mogę się dostać do lokacji gdzie zrobie 3 zdjecie.
Jak tam dojść? Screeny mile widziane;).


Screnów ci niestety nie dam ale:
1) Wracasz do HowerCrafta (PODUSZKOWIEC) I płyniesz nim dalej w głąb kanału (na lewo patrząc od strony brzegu).
2) Popłyniesz kabkę dalej zacumujesz i wysiadasz.
3) Teraz kabkę marszu, rozdzielenie z Podwójnym H. Ty się męczysz a on stoi. Przez zawijasy aż dojdziesz do miejsca gdzie czeka na ciebie H.
4)Dalej już prosto 2 strażników, Kapsułka do prądu, Niepostrzeżone zdięcie i powrót.

5) a jeśli niechcesz się męczy z zawijasami i darujesz sobie zdobycie perły to daj Podwójnemu H Klucz z kwadratem i Karz mu wcisnąć guzik. Przejdzie przez niebieskie lasery wciśnie guzik i... DALEJ JUŻ SIĘ MĘCZ SAM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za próby pomocy:) Mam rozwiązanie tego problemu. Wszystkiemu winna była woda, u znajomych działo sie to samo, nawet na Geforce 8800GTS. Wystarczy zmniejszyć detale wody. To tak dla potomnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chociaż sam wcześniej do tego doszedłem:D. Teraz męczę się z ostatnim bossem, najgorzej jest jak odrwacają się klawisze kierunkowe i musze walczyć z kolesiem sam na sam. Przy normalnym ustawieniu nie jest łatwo a tak to zupełna kaplica. Pomyśłałem sobie również, że lepiej było wyruszyć z Hillis z sutym zapasem k-boxów i starkosów;).
,,Shauniii":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 09:23, Blackgoat napisał:

Dzięki, chociaż sam wcześniej do tego doszedłem:D. Teraz męczę się z ostatnim bossem, najgorzej
jest jak odrwacają się klawisze kierunkowe i musze walczyć z kolesiem sam na sam. Przy normalnym
ustawieniu nie jest łatwo a tak to zupełna kaplica. Pomyśłałem sobie również, że lepiej było
wyruszyć z Hillis z sutym zapasem k-boxów i starkosów;).
,,Shauniii":P


O taaaak... :) Ja zużyłem prawie wszystkie na finałowej walce. Ale nie martw się - do wygrania tej walki po odwróceniu klawiszy wystarczy "wyczuć" schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 13:07, jakubcjusz napisał:

O taaaak... :) Ja zużyłem prawie wszystkie na finałowej walce. Ale nie martw się - do wygrania
tej walki po odwróceniu klawiszy wystarczy "wyczuć" schemat.

Wróciłem się do Hyllis i zaczęłem zbierać kasę(wygrałem 3 razy z rzędu w ,,trzy kubki" w barze Akuda;)) i poszłem na zakupy, dzięki czemu do finału podeszłem z 4 paczkami k-boxów i udało się:). Świetne, szkoda że nie ma kontynuacji. Teraz nawet, jak zaczną robić, to będzie za mocne na mojego ,,grata":/.
BTW: Walki grupowe z Alpha Section są chyba najsłabszą częścia gry. Brakuje im dynamizmu jaki towarzyszy innym pojednykom. Choć w jednym tylko miejscu musimy z nimi walczyć(chodzi o wnętrze tego statku na księzycu).
BTW2: <spojler> Pey''j jako przywódca IRISków to dla mnie jednak trochę naciągane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 20:33, jaki of blade napisał:

Kurzzę, mam wersję z playa, czy tam innego clika:) i tam jest wersja angielska,nie ma jakiegoś
patcha spolszczająego?

Negative! There''s no localization patch for Beyond Good an Evil. Carlson and Peters, page 345.:PPP.
Nie ma, sam szukałem dość długo i po prostu nie zrobiono spolszczenia. Na pocieszenie dodam, że można grę zrozumieć przy podstawach angielskiego, no może ciut ponad to. A jak nie będziesz kumać ni w ząb, to polską wersję dostaniesz za jakieś 15 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować