Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wszystkim podoba się Diablo III

421 postów w tym temacie

Troszkę dziwne to porównywanie do WoWa w sytuacji, kiedy engine jest wzięty ze Starcraft 2. A przynajmniej sporo stamtąd pożycza. Chociaż fakt - to, co jest ok w kosmosie nei musi być ok w fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na obróbce graficznej, taki screen to chyba w photoshopie nie trudno zrobić. Pozostaje pytanie jak takie zmiany da się w prowadzić w normalnej rozgrywce? Czy Blizzard musiałby zająć się stroną graficzną od początku? Wtedy na pewno by rzucili w cholerę te wszystkie petycje.

Jednak wydaje mi się, że efekt "mroczności" można uzyskać dość prosty sposób ponieważ gram w stare dobre GTA: San Andreas z filtrem, który daje wygląd dość podobny do tego z GTA IV na konsole. Cały program zajmuje coś około 1mb i można go włączyć jednym klawiszem w trakcie rozgrywki. Jeżeli w taką stronę poszedł by Blizzard no to prostym "filtrem" można byłoby w opcjach dać graczom wybór: "efekt mroczności: on, off".

Jestem ciekaw jak się sprawa dalej potoczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 17:25, Daro88 napisał:

Jak się nie podoba to kto Wam każe w to grać i na to się patrzeć :D Zróbcie coś lepszego
a nie tylko narzekacie.


Hej,
Ale to nie o to chodzi, że jestem toksyczny kubuś", któremu się nic nie podoba i tylko narzeka. To jest w interesie wszystkich graczy (czyt. fanów diablo i zamieci) żeby nie zepsuli klimatu gry. Zobacz co się stało z herosami 4 jak sobie zaczęto wydziwiać i nie słuchano fanów, a potem i tak wrócili do doskonałego modelu pożądanego przez wszystkich graczy. Ja pragnąłbym aby była to kolejna odsłona Blizza, która jest doskonała i całkowicie nie daje mi powodów do narzekań.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, jak klepia ciagle te same marki, a kasa idzie glownie z WoW, to nic dziwnego ze u nich wszystko zaczyna wygladac jak WoW... Tez sie podpisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - gdy pierwszy raz zobaczyłem gameplay z DIII grafika wydała mi się bardzo podobna do tej z WoW''a. W MMO Zamieci gram i lubię, ale takie kolory do Diabełka nie pasują. Podpisuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na te screeny porównawcze z petycji,to szczęka opadła.Tak to musi wyglądać,Mroczny Gothic nie Słodki cukierek!! To co mamy teraz to żenua.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisali: "WoW gayness". Hehehe. :)

Czyżby WoW się już powoli przejadał? A tak w ogóle jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Wiem, że kompanie średnio słuchają graczy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem w wersji "after" gówno widać. I o ile się orientuję, w Sanktuarium nie panuje nuklearna zima, by wszystko miało być spowite w ciemnościach przez 24h na dobę. Tam gdzie, uderzyła kometa może być sobie ciemno i ponoru, ale bez przesady. Nie każde miejsce w tym uniwersum to przedsionek piekła/teren skażony. Mnie obecna szata graficzna bardzo przypadła do gustu. Grywałem przez kilka lat zarówno w Diablo jak i WoW i "cukierkowatości" z WoW jakoś tu nie widzę. Jeśli nagle amazonki zaczną biegać umalowane na różowo niczym małe gnomy, to i ja się podpiszę pod stosowną petycją, ale póki co nie widzę większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie Blizzard przesadził z kolorami i niepotrzebnie wzorował się na Warcrafcie... Pamiętajmy jednak, że na razie widzieliśmy tylko rozgrywkę w dzień, której nie było w poprzednich częściach tego hack''n''slasha. Myślę, że twórcy zrobią podział na pory dnia i kiedy zobaczymy nocną scenerię Diablo III wszyscy zmienią zdanie.
Ja natomiast zauważyłem, że postacie wyglądają nieco ''WarCraftowato''... Ten cały Witch Doctor całkowicie przypomina mi trola szamana z WoW-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[After] wygląda naprawdę świetnie. Ale tak szczerze mówiąc, to autorzy tej petycji przespali chyba ostatnią dekadę. Gra straciła swój "mroczny, gotycki klimat" ( jeśli kiedykolwiek taki miała ) już w drugiej części, która była zbyt zróżnicowana kolorystycznie, by mogła być mroczna. Tak czy inaczej, niezależnie od tego jak będzie wyglądać grać pewnie i tak ją kupię, a przynajmniej poważnie rozpatrzę ewentualny zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 17:38, GanD napisał:

Za przeproszeniem w wersji "after" gówno widać. I o ile się orientuję, w Sanktuarium
nie panuje nuklearna zima, by wszystko miało być spowite w ciemnościach przez 24h na
dobę. Tam gdzie, uderzyła kometa może być sobie ciemno i ponoru, ale bez przesady. Nie
każde miejsce w tym uniwersum to przedsionek piekła/teren skażony. Mnie obecna szata
graficzna bardzo przypadła do gustu. Grywałem przez kilka lat zarówno w Diablo jak i
WoW i "cukierkowatości" z WoW jakoś tu nie widzę. Jeśli nagle amazonki zaczną biegać
umalowane na różowo niczym małe gnomy, to i ja się podpiszę pod stosowną petycją, ale
póki co nie widzę większego sensu.


GanD wyjąłeś mi to z ust nic więcej dodać lub ująć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpis zostawiony ;]
Bardzo dobrze, bo te screeny rzeczywiście zbyt cukierkowe... Diablo 3 musi być mroczne jak poprzednicy a nie iść w stronę W3 i WoW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie grafika się podoba. Jak już pisałem w innym temacie mam dosyć tego wszechobecnego mroku w grach ... Chcecie mroczny klimat ? Pograjcie w jakiegoś survival-horrora. (Grałem w Diablo 1 przez 3 lata ... a w Diablo 2 przez 6 lat ... więc bez tekstów, że niby nie znam tej gry, i jaka była przedtem).
A zresztą ... ludzie marudzą, robią postulaty etc., a ciągle zapominają, że to dopiero początek tworzenia gry, i nawet nie zapoznają się ze wszystkim co Blizz powiedział ...
Macie tutaj pewne podsumowanie zapowiedzi ... http://www.incgamers.com/Previews/19/Diablo-III-Preview/2 , oraz tekst z niego:
There has been some concern over the more vibrant look of the game, Diablo and Diablo II were dark worlds but that has not been fogotten by the development team. They have been doing their research which has involved watching horror movies and seeing how colour has been used to convey mood. Although the spell effects and some of the level look more vibrant at first glance, Blizzard are looking to keep the game dark and moody, much like a horror movie. the word ''horror'' has been used a lot during the discussions with the development team so we feel confident they will find the right mood for the game, a mood that will not dissapoint the players.

A jako że większość osób które ciągle marudzą, jednocześnie są fanatycznymi zwolennikami angielskiej wersji więc zakładam, że rozumieją co tam pisze.

Może trochę za ostro się wypowiadam, ale sorki ... mam już dosyć słuchania ciągłego marudzenia i biadolenia jakie to wszystko jest nie takie ... TA GRA JEST DOPIERO TWORZONA ... WIELE się może jeszcze zmienić. A Blizzard nigdy nie wypuszcza gniotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować