• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam mały problemik z Mass Effectem. Otóż zainstalowałem sobie kilka minut temu angielską wersję z polskimi napisami, i taka akcja: gram sobie, gram, a tu nagle zwiecha dźwięku: kapitan (bodajże) Anderson (czy jakis inny) wymówił sylabę i na niej został cały dialog: przez cały czas tylko ta jedna sylaba. Skończył się dialog, okej, zaczyna się gra, ale przez cały czas ta cholerna sylaba się powtarza w tle! no to robię sejwika, wychodzę do Windows, wchodzę jeszcze raz, mija kilka minut, jest wszystko okej, nagle kolejna zwiecha dźwięku, no ja nie mogę! Jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zaktualizuj najnowsze sterowniki sprzętowe w pierwszej kolejności (MoBo, Dźwęk, Grafa).
Jeśli masz kodeki to jest ustaw tak, żeby gra z nich nie korzystała.
Inne możliwości to np. podkręcony sprzęt czy wykorzystywanie boosterów w BIOS typu M.I.A.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam takie pytanie, gdzie moge ten szit zwany Mass Effect oddac i odzyskac MOJE pieniadze ? robilem juz wszystko co mi kazano a gra nadal nie dziala, patcha ani widu ani slychu i juz mi sie znudzilo wasze piepszenie ze moj komp jest beee i to dlatego. mam inne gry COD4 Warhammer online i one dzialaja bez zadnych problemow wiec z moim kompem jest WSZYSTKO OK, a wasza gra jest beeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sam, też tak miałem... Dopiero za 8 razem jak odpaliłem grę, wróciło wszystko do normy... powiedzmy :P

A jak mowa o normie, to u mnie normalnie to się nie gra. Podpisuje się pod tym, co napisał Luke. Wieszają się dialogi, ba, nawet więcej! W czasie gry wszystko się zawiesza, w czasie wczytywania gry i lokacji wszystko się zawiesza, a odkąd uaktywniłem ten terminal na Ilos, to kamera lata na wszystkie strony [lata tak wokół po 1345 stopni] i przez to cholerstwo nie mogę skończyć gry [strzelanie i ogólny ruch odpada]. Liczę, że ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2008 o 21:05, Luke100 napisał:

Mam mały problemik z Mass Effectem. Otóż zainstalowałem sobie kilka minut temu angielską
wersję z polskimi napisami, i taka akcja: gram sobie, gram, a tu nagle zwiecha dźwięku:
kapitan (bodajże) Anderson (czy jakis inny) wymówił sylabę i na niej został cały dialog:
przez cały czas tylko ta jedna sylaba. Skończył się dialog, okej, zaczyna się gra, ale
przez cały czas ta cholerna sylaba się powtarza w tle! no to robię sejwika, wychodzę
do Windows, wchodzę jeszcze raz, mija kilka minut, jest wszystko okej, nagle kolejna
zwiecha dźwięku, no ja nie mogę! Jakiś sposób?



Spróbuj ustawić przyspieszenie sprzętowe dźwięku na pozycji "normalne". Panel sterow ---> dźwięki i urządz...--->audio----->zaawans.----->wydajność.

Najlepiej pchnij e-maila do kolesi z bioware niech ci który poda konfig swojego sprzętu (tego w pracy, nie domowego hyhyhyh) bo gra zdaje się chodzi dobrze tylko na takim samym konfigu, na jakim była w pocie czoła, trudzie i znoju, tworzona, hehehhe...

A tak a propos tych wszystkich tutaj "porad", różnych "fachowych" modyfikacji pliku .ini, ponagleń o wklejanie raportów dxdiag, że to niby zaraz jakiś "moderator" zaanalizuje i "poradzi", mój dxdiag wyświetlił ostatnio taki oto raport:

PIES JEBAŁ CD PROJEKT!

Ciekawe, co to może znaczyć? Stery nie takie?? Może coś nie tak z płytą główną? Wymienić procesor? Boże, a może ja mam nielegalny system, babcia zainstalowała, przysięgam! Co robić? Poradźcie!!! Tylko shypko, jush jush bo nie mam czasu, czekam na pacza PL i dodatek ściągnijcie niebo PL.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta gra mnie nienawidzi -.-'' Miałem problem z dźwiękiem, ale oke, zmniejszyłem przyspieszanie dźwięku i wszystko hula. A teraz zamiast dźwięku mam crash gry (bez wywalenia do Windy). Ych -.-'' Pomocy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest już patch i dodatek PL, czy Kiciński nadal świętuje sukces wiedzmina ? Może warto CDProjekt i CDProjekt Red oddzielić grubą kreską bo Red jest sam klasa w sobie (bo to ludzie którzy go tworzą a nie jakaś tam nazwa), a CDProjekt zwykłe z roku na rok leci na głowę na łeb, na szyję ? Nie wiem może zaczeli zatrudniać tam przypadkowych kolesi ? W sumie miałem styczność z 4 paniami z tej firmy i ich średnie IQ = IQ psa, bez obrazy dla zwierząt miejmy nadzieje, że MKiciński będzie trzymał się słowa jakie dał "CDprojekt to ludzie dla których gry są pasją".. bo teraz widać że Pasją to są pieniądze zarabiane na baranach, bo tak się czują Ci wszyscy którzy muszą będą w EU czuć się jak ktoś gorszy bo nasz wydawca rżnie ich w ....

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc Pytanie za 100 pkt !!! - Kiedy patch i dodatek PL ? Myślicie, że Wam odpuścimy ? Jeśli naprawdę olejecie Polskich graczy to dla wielu staniecie się nic niewartą firmą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2008 o 10:56, alexds napisał:

No więc Pytanie za 100 pkt !!! - Kiedy patch i dodatek PL ? Myślicie, że Wam odpuścimy
? Jeśli naprawdę olejecie Polskich graczy to dla wielu staniecie się nic niewartą firmą...


A myślisz, że cokolwiek mogą zrobić bez błogosławieństwa Bioware? Spieprzyli sprawę na etapie umowy (nie obejmuje ona patchy i dodatków z tego co mi wiadomo) i teraz wszystko zależy od dobrej woli państwa z BW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2008 o 12:09, Fumiko napisał:

> No więc Pytanie za 100 pkt !!! - Kiedy patch i dodatek PL ? Myślicie, że Wam odpuścimy

> ? Jeśli naprawdę olejecie Polskich graczy to dla wielu staniecie się nic niewartą
firmą...

A myślisz, że cokolwiek mogą zrobić bez błogosławieństwa Bioware? Spieprzyli sprawę na
etapie umowy (nie obejmuje ona patchy i dodatków z tego co mi wiadomo) i teraz wszystko
zależy od dobrej woli państwa z BW.

no i co nas to ma niby obchodzic ? My ( UCZIWI GRACZE) kupilismy gre nie od BW lecz od CDProjekt niejednokrotnie za ciezko uzbierane pieniadze i teraz niby co ? to ze ktos tam popelnil blad nic nas nie obchodzi (a przynajmniej mnie :) ) ja zaplacilemi dostalem produkt niepelnowartosciowy i szczeze mowiac mam w glebokim powazniu to ze CDProjekt cos spie.....rniczyl ja chce miec dzialajaca gre i nic wiecej nie wymagam. A jak nie to niech jasno powiedza ze z patcha nici i tak samo z dodatku i niech dadza znac gdzie tego bubla mozna oddac i odzyskac kase, bo chetnie kupil bym sobie za to nowego need for speeda lub COD5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trzeba przyznac, ze pod tym wzgledem CDP dal ciala i to ostro. Mam nadzieje, ze ten dodatek sie wkrotce pojawi. Nie moze byc tak, ze wychodzi dodatek, a my nie mozemy z niego korzystac. Ludzi przemyslcie 5 razy swoje decyzje, a pozniej podejmujcie dzialania, a nie odwrotnie , bo jest kicha na maxa. Gra jes swietna, wydanie tez niczego sobie, ale taki walek z dodatkiem, ze szkoda gadac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na tej zasadzie to co mnie obchodzą Twoje narzekania, ja mam ME kupione w Irlandii. Podaję Ci jak wygląda sytuacja, jeśli uważasz, że jęczenie na forum NIE BĘDĄCYM forum CDP cokolwiek Ci da, to miłej zabawy...

Edit: aha, nie pisz "nas" wypowiadając się w swoim imieniu. Bo ja Ci na przykład upoważnienia do tego nie dałam (no chyba, że masz zamiar mi zaraz zarzucić nieuczciwość czy coś podobnego). A pluralis majestatis przysługuje tylko koronowanym głowom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Czy rozumiem, że w sprawie Mass Effect CDProjekt chce jak najszybciej zapomnieć...i najlepiej niech zapomną też inni :) grę skończyłem wieki temu na Xboxa 360 (z rok przed wydaniem na PC) myślałem sobie "eh ja miłośnik rpgów i komputerów gram w rpg i to takie na konsoli) -> potem oczwysta oczywistoć wersja na PC i nie zapomne tych reklam w radiu, Eska piała z zachwytu, aż sie mało nie zes... to samo w innych radiach. ME mimo że nie dla każdego stał się grą kupowaną przez nas ze względu na:
1) Największą polonizację w historii
2) Najlepszy dubbing i aktorów
3) Najlepiej przetłumaczoną grę i to od BioWare firmy legendy
4) itd itd

I co mamy ? Zamiast cieszyć się takim rodzynkiem to :
1) CDProjekt chce jak najszybciej zapomnieć o tym wielki swoim wydarzeniu
2) Na pytania co dalej? Zero odpowiedzi tylko woda w buzie

I co wy CDProjekt myślicie że my gracze o tym zapomnimy: nic bardziej mylnego, nawet jakbyście musieli dołożyć do interesu (bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze) TO SZLACHECTWO ZOBOWIĄZUJE !Albo jest się poważnym graczem na rynku i firmą albo słowa "My CDProjekt robimy gry (zajmujemy się grami) bo to nasza pasja" możecie sobie wsadzić.

Proszę mi nie pisać że pisze hamsko, bo wcale nie pisze pisze tylko o fakcje że taka firma jak wasza nie powinna traktować nas wiernych wam ludzi (miłośników gier) w taki sposób - sposób instrumentalny !

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Proszę mi wybaczyć te "żale" - ale brak patcha który usprawnia grę to nie jest Twoim zdaniem problem techniczny. Problemem technicznym było wydanie ME w taki sposób że 50% ludzi nie może w to grać (na szczęscie ja mogę ale połowa moich znajomych nie bo ma dorpy do windowsa) - sorry większość pomocy jaką udziela cdprojekt na ten temat to głupoty, że aż szkoda tego komentować. Podstawowa sprawa brak Patcha, brak dodatku - po co wydawać grę która jest upośledzona technicznie ???

Nie dla takiego postępowania. I sory Sig nie pisz mi w takim tonie jakbyś nie rozumiał o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i czego oczekujesz wylewając żale na forum, które nie jest forum CDP? Mamy Ci tu sami tego patcha zaprogramować czy co? Idź spytaj konsula, albo zadzwoń do CD Projektu, tam możesz otrzymać konkretne odpowiedzi...
Albo jeśli wolisz idź wylewać te same żale na forum onetu czy wp - taki sam sens i taka sama szansa na otrzymanie patcha jak przy płakaniu tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okey :)

Nie ma sprawy zapomniałem w końcu że gram.pl to nie cdprojekt.pl. Może jeszcz niech założą z 10 innych spółek to w tedy nikt już nic nie będzie wiedział i robił. Popraw mnie bo nie rozumiem, czy gram.pl nie odpowiada za pomoc techniczną gier wydanych przez CDProjekt ??? Czy może już należy traktować gram.pl jako sklep internetowy z grami i nic ponad to.

Zresztą nie ma po co dłużej pisać, szkoda słów na taka wasza prace.

"...patcha zaprogramować czy co? Idź spytaj konsula, albo zadzwoń do CD Projektu, tam możesz otrzymać konkretne odpowiedzi..." - nie skomentuje tego

"Albo jeśli wolisz idź wylewać te same żale na forum onetu czy wp - taki sam sens i taka sama szansa na otrzymanie patcha jak przy płakaniu tutaj" - sorry mam pytanie jesteś upośledzona ? Bo jeśli nie to daruj sobie takie teksty.

Kulturalnie Ciągle się pytałem czy pomoc techniczna - czyli patch będzie czy już ME został skasowany z pomocy technicznej CDProjekt. Jeśli tak jest to po co ten topic lepiej go już zamknąc i nie wkurzać ludzi że coś tam się robi w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować