• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.01.2009 o 17:56, Xizor23 napisał:

Zrobiłem wszystko z wyżej opisanych czynności lecz problem wciąż pozostaje.Żeby sprecyzować
zawiesz się tylko loading ze stargatem i to nie zawsze (raz sie zawiesi a raz sie doczyta
i to na tym samym save-je).Poza tym jest to jedyny problem z grą.


Może to być problem z NOD32, który potrafi blokować pliki przetwarzane przez komputer.
Ale nie musi to być to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka otóż mam taki problem z wyzej wymieniona gra mianowicie pogram sobie z 10 minut i gra sie scina i pokazuje sie tabelka http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-01/8dcf4248/jhj.bmp.html i gra mi sie wylancza dodam jeszcze ze gram na high i gra chodzi bardzo płynnie wiec skad ten problem????zainstalowałemnowe stery do karty i tez nic POMOŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.01.2009 o 17:26, maziiii napisał:

mass efffect obsługuje dx10?

Nawet jeśli nie, to pod Vistą można mieć oba directy (i 9 i 10) Jest to nawet zalecane, bo 10 nie jest w pełni zgodny wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Wlasnie odpalilem Mass Effect''a i mam pare problemow:
po pierwsze czy obraz zawsze jest taki troche nie wyrazny? (tak jakby ogladac telewizje na starym telewizorze crt bez satelity;p)
po drugie dzwiek, a mianowice niektore dzwieki slychac calkiem niezle ale gdy sie obroce to nie slysze muzyki, obroce sie w druga strone to slysze muzyke ale juz nie slysze dialogow. (jest to szczegolnie denerwujace w czasie filmow. Prosz epowiedziec co tu jest grane

p.s

Mam patch 1.01a z bring down the sky, najnowsze sterowniki do karty graficznej (gforce 8600gt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 18:02, MiNos9 napisał:

Witam

Wlasnie odpalilem Mass Effect''a i mam pare problemow:
po pierwsze czy obraz zawsze jest taki troche nie wyrazny? (tak jakby ogladac telewizje
na starym telewizorze crt bez satelity;p)
po drugie dzwiek, a mianowice niektore dzwieki slychac calkiem niezle ale gdy sie obroce
to nie slysze muzyki, obroce sie w druga strone to slysze muzyke ale juz nie slysze dialogow.
(jest to szczegolnie denerwujace w czasie filmow. Prosz epowiedziec co tu jest grane


p.s

Mam patch 1.01a z bring down the sky, najnowsze sterowniki do karty graficznej (gforce
8600gt)


Wyłącz rozmycie i ziarnistość w opcjach graficznych gry - zniknie problem pierwszy.
Problem drugi - sprawdź jak skonfigurowaną masz kartę dźwiękową. Problem sugeruje, że masz ustawiony dźwięk np. 5.1 a posiadasz tylko 2 głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 18:13, RobeN napisał:

> Witam
>
> Wlasnie odpalilem Mass Effect''a i mam pare problemow:
> po pierwsze czy obraz zawsze jest taki troche nie wyrazny? (tak jakby ogladac telewizje

> na starym telewizorze crt bez satelity;p)
> po drugie dzwiek, a mianowice niektore dzwieki slychac calkiem niezle ale gdy sie
obroce
> to nie slysze muzyki, obroce sie w druga strone to slysze muzyke ale juz nie slysze
dialogow.
> (jest to szczegolnie denerwujace w czasie filmow. Prosz epowiedziec co tu jest
grane
>
>
> p.s
>
> Mam patch 1.01a z bring down the sky, najnowsze sterowniki do karty graficznej (gforce

> 8600gt)

Wyłącz rozmycie i ziarnistość w opcjach graficznych gry - zniknie problem pierwszy.
Problem drugi - sprawdź jak skonfigurowaną masz kartę dźwiękową. Problem sugeruje, że
masz ustawiony dźwięk np. 5.1 a posiadasz tylko 2 głośniki.



Problem tkwi w tym, ze mam glosniki logitech x-530 (zestaw 5.1) w ustawieniach karty graficznej mam nastawione na 5.1 nie mam pomyslu jak mozna by to naprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 18:25, MiNos9 napisał:

Problem tkwi w tym, ze mam glosniki logitech x-530 (zestaw 5.1) w ustawieniach karty
graficznej mam nastawione na 5.1 nie mam pomyslu jak mozna by to naprawic


To wejdź do konfiguracji gry i tam sprawdź.
Poza tym ważna jest jeszcze karta dźwiękowa i jej sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 19:16, RobeN napisał:

> Problem tkwi w tym, ze mam glosniki logitech x-530 (zestaw 5.1) w ustawieniach karty

> graficznej mam nastawione na 5.1 nie mam pomyslu jak mozna by to naprawic

To wejdź do konfiguracji gry i tam sprawdź.
Poza tym ważna jest jeszcze karta dźwiękowa i jej sterowniki.


Mam karte dzwiekowa creative audigy se i raczej nie mam najnowszych sterownikow. W dziale audio mam zaznaczone hardware. Co do obrazu to gdy wylczylem blur''a obraz odrobine sie poprawil, ma ktos jeszcze jakies pomysly co moglbym zrobic zeby obraz byl czystszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 19:53, MiNos9 napisał:

Mam karte dzwiekowa creative audigy se i raczej nie mam najnowszych sterownikow. W dziale
audio mam zaznaczone hardware. Co do obrazu to gdy wylczylem blur''a obraz odrobine sie
poprawil, ma ktos jeszcze jakies pomysly co moglbym zrobic zeby obraz byl czystszy?


Nie tyle BLUR, co EFEKT ZIARNISTOŚCI należy wyłączyć. BLUR to rozmycie, natomiast ta druga opcja odpowiada za ten efekt, który opisałeś wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 22:05, RobeN napisał:

> Mam karte dzwiekowa creative audigy se i raczej nie mam najnowszych sterownikow.
W dziale
> audio mam zaznaczone hardware. Co do obrazu to gdy wylczylem blur''a obraz odrobine
sie
> poprawil, ma ktos jeszcze jakies pomysly co moglbym zrobic zeby obraz byl czystszy?


Nie tyle BLUR, co EFEKT ZIARNISTOŚCI należy wyłączyć. BLUR to rozmycie, natomiast ta
druga opcja odpowiada za ten efekt, który opisałeś wcześniej.



Moze to smiesznie zabrzmi ale jak by to bylo w angielksiej wersji?;) Jak nie jest sie fanem polskiego dubbingu to pozniej trzeba za to placic;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2009 o 22:29, RobeN napisał:

Nie wiem dokładnie :) Film grain?


Rzeczywiscie mam wlaczone film graing. Jak wroce do domu to sprawdze czy chodzilo wlasnie o to.

p.s

W sprawie problemow z dzwiekiem to dzieje mi sie to samo (zanikanie muzyki,dialogow etc) takze na sluchawkach Sennheiser HD 201.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj zmienić ustawienia dźwięku w grze związane z dźwiękiem - przestawić na software i ustawić stereo (również w Windows w ustawieniach dźwięku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Mój problem - podczas gry czesto komputer sam sie resetuje. Czasami po godzinie, czasami po 5 minutach, różnie to bywa. Obstawiam że to wina przegrzewania sie kompa (obstawiam, bo kiedys taka diagnoze przy podobnych objawach postawił znajomy informatyk), które być moze wynika ze słabego procka.
Gram na minimalnych ustawieniach.

Sprzęt: AMD Sempron 2800+, Geforce 7600 GS, 1,5 GB RAM, XP.

I moje pytanie: czy problem rzeczywiscie dotyczy procesora, czy jestem w błędzie? I czy przy takich objawach powinienem odstawic gre? Nie wiem na ile takie samoczynne resety są groźne dla komputera.

Dzieki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2009 o 19:19, chy napisał:

Witam,
Mój problem - podczas gry czesto komputer sam sie resetuje. Czasami po godzinie, czasami
po 5 minutach, różnie to bywa. Obstawiam że to wina przegrzewania sie kompa (obstawiam,
bo kiedys taka diagnoze przy podobnych objawach postawił znajomy informatyk), które być
moze wynika ze słabego procka.
Gram na minimalnych ustawieniach.

Sprzęt: AMD Sempron 2800+, Geforce 7600 GS, 1,5 GB RAM, XP.

I moje pytanie: czy problem rzeczywiscie dotyczy procesora, czy jestem w błędzie? I czy
przy takich objawach powinienem odstawic gre? Nie wiem na ile takie samoczynne resety
są groźne dla komputera.

Dzieki z góry.


Myśle że to może być problem z chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...kiedyś jeszcze na moim starym kompie miałem podobny problem,... jak śmigałem po necie było ok ale ja włączałem jakąś grę to po chwili komp się resetował,.... po kilkudziesięciu minutach, a z czasem po kilku,... i okazało się, że mam uszkodzoną płytę główną,... nie pamiętam teraz mi wyleciało z głowy jak nazywają się te części na płycie w kształcie walców ---- te uszkodzone napęczniały (spuchły) po wymianie wszystko było ok ---- mi kom resetował się wtedy przy obojętnie jakiej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2009 o 02:18, mistrzgry napisał:

i okazało się, że mam uszkodzoną płytę główną,... nie pamiętam teraz mi wyleciało z głowy
jak nazywają się te części na płycie w kształcie walców

Kondensatory.
Objaw często spotykany w - śmiechu warte - "markowych komputerach". Chodzi o to, że te wszystkie wielkie marki szukając maksymalnych zysków oszczędzają na czym się da i kupują płyty obsadzone najgorszej jakości częściami, które zwyczajnie często nie trzymają parametrów. Nawet często kable do napędów są przycięte co do centymetra, co uniemożliwia jakąkolwiek rozbudowę bez dodatkowego wyłożenia kasy.
Spotyka to też komputery supermarketowe, chociaż co ciekawe w mniejszym stopniu.

Najbardziej bezawaryjne są komputery zbudowane samodzielnie na zaboxowanych częściach kupowanych na wolnym rynku (zwykle przez internet). Przy okazji również najtańsze biorąc pod uwagę jakość, cenę i wydajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować