Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Subkultury młodzieżowe

382 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 13:08, Ancient_Lord napisał:

Szkoda, że w dzisiejszych czasach tak mało jest skinów na ulicach mojego miasta.


Dla mnie nie szkoda, oby ich było jak najmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rośnie nam młodzieżówka MW, nic tylko się cieszyć -.- ...

A tak zbliżając się bardziej do tematu właściwego - subkultur ci u nas panie dostatek, szkoda tylko że jest jedna cecha która występuje w każdej z nich - głupota ludzka. :-P

Ja w zasadzie nie mam zatargów z żadną subkulturą, najwięcej problemów w moim otoczeniu sprawiają tak zwani "dresiarze trzepakowi" czyli pospolite pijaczyny i ćpuny w wieku około 15 - 25 lat [ a i starsi się zdarzają ] którzy nie pracują a dzień spędzają na opalaniu się i żłopaniu taniego alkoholu w okolicach blokowisk. Czasami się zastanawiam kiedy oni padną z przepicia.

Abi Dalzim - obawiam się że twoje starania i tak pójdą na marne, to jest dążenie do pewnych pustych idei a z tym wątpię żebyś wygrał. Ale skoro już włączyliśmy w temat filmy - ja bym polecił również mniej znany "Romper Stomper".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 16:50, Abi_Dalzim napisał:

Polecam film "Więzień nienawiści".

American History X? Jeden z naprawdę durniejszych filmów o skinach. Podobnie jak This is England.
Prawdziwy ''Spirit of ''69" można dojrzeć w filmie "Made in Britain" - tam jest pokazana główna idea tego nurtu.

Skini jednak są o wiele lepsi od punków. Nie jesteśmy brudasami, których glany są na krańcu wytrzymałości, nie pijemy tanich jaboli i nie żebrzemy na nie w centrum miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 17:16, KrwawaMary napisał:

Dla mnie nie szkoda, oby ich było jak najmniej...

Mniej mogłoby być punków. To jest dopiero dno społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 00:20, wsaadman napisał:

Dnem społecznym jest wyzywanie każdego czupryną/długimi włosami od brudasów... od tak.

Nie jest tak.
Metali nie uważam za brudasów. Słuchają porządnej muzyki, chodzą na koncerty, pogują sobie.
Punki jednak z reguły chleją tanie winiacze i na tym skupia się ich styl życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 23:33, Ancient_Lord napisał:

Mniej mogłoby być punków. To jest dopiero dno społeczne.


Jak uważasz, ale o wiele bardziej wolałabym z punkami przebywać. Definitywnie.


>Metali nie uważam za brudasów.

Chociaż tyle dobrze ^^
Metalem jestem i nic co metalowe nie jest mi obce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 00:41, Ancient_Lord napisał:

> Dnem społecznym jest wyzywanie każdego czupryną/długimi włosami od brudasów... od
tak.
Nie jest tak.
Metali nie uważam za brudasów. Słuchają porządnej muzyki, chodzą na koncerty, pogują
sobie.

;]

Dnia 07.07.2011 o 00:41, Ancient_Lord napisał:

Punki jednak z reguły chleją tanie winiacze i na tym skupia się ich styl życia.

W większości tak niestety jest, aczkolwiek nie zawsze... ale w sumie ciężko się nie zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 11:19, wsaadman napisał:

W większości tak niestety jest, aczkolwiek nie zawsze... ale w sumie ciężko się nie zgodzić.

Dlatego nie lubię tej subkultury. Czasem punk rocka sobie posłucham (The Analogs), ale zarówno punki, jak i SHARP (SkinHeads Aganist Racial Prejuce) oraz RASH (Red & Anarchist Skinheads). Cóż, jestem wyznawcą prawicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2011 o 14:26, Ancient_Lord napisał:

Dlatego nie lubię tej subkultury. Czasem punk rocka sobie posłucham (The Analogs), ale
zarówno punki, jak i SHARP (SkinHeads Aganist Racial Prejuce) oraz RASH (Red & Anarchist
Skinheads). Cóż, jestem wyznawcą prawicy.


Ja natomiast chciałabym nie mieć ze skinami nic do czynienia. Ale Metale rządzą! \m/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 23:32, Ancient_Lord napisał:

Skini jednak są o wiele lepsi od punków.

Problem z wami wynika właśnie z tego że wy jako grupa kompletnie nie nadająca się w ogóle do oceniania kto jest "lepszy" czy "gorszy" [ swoją drogą takie podziały to kolejny przykład na śmieszność tego nurtu ] bierze się za takie rzeczy. Dlatego właśnie nie przepadam za takimi osobnikami jak wy a także tymi którzy chcą wprowadzać jakieś żałosne podziały "who''s bad, who''s good".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że najgorszą "subkulturą" są "piłkarzyki". Nie mam zamiaru obrażać tu fanów piłki nożnej, ani też samych piłkarzy, którzy coś reprezentują swoją postawą. Mówię tu o piłkarzykach, czyli cwaniaczkach i niby-koksach. Nie wiem, czy wiecie o kim mówię, ale jak nie, to zapraszam do mojej miejscowości. Roi się od tych kretynów. Jedno ze skupisk, to basen. Dzisiaj idąc do sklepu z kolegą zaczepiło nas takich dwóch. Wolę używać słów, ale tu nie mogło się obyć bez użycia rąk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, na bazie jakich spostrzeżeń oceniasz w taki sposób całą kulturę skinheadów?
Widzę w Twojej wypowiedzi mocną krytykę, ba - nawet bezkompromisowe wywyższanie się.

Nie rozumiem więc powodu takiej agresji słownej, więc wyjaśnij mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 23:33, Ancient_Lord napisał:

Powiedz mi, na bazie jakich spostrzeżeń oceniasz w taki sposób całą kulturę skinheadów?

Nie żyję na tym świecie od wczoraj - widzę i słyszę co się dzieje bliżej lub dalej ode mnie.

A tak bardziej dokładnie? Okej, proszę bardzo - nie oceniam całej subkultury - oceniam twój sposób myślenia który jak sam piszesz jest mocno oparty o poglądy skinheadów. A jakoś dziwnym trafem nigdy nie słyszałem by skinheadzi NIE byli tymi złymi / agresywnymi i tak dalej. Poza tym pewne osoby które znałem osobiście a które identyfikowały się z tą śmieszną grupką, gloryfikowały skinheadów lub miały "ambicje" nimi być charakteryzował skrajny nacjonalizm, rasizm, ksenofobia, homofobia i narodowcy [ no i uwielbienie wujka Hitlera, fajny idol nie ma co ]. A takich ludzi nie lubię że tak delikatnie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 23:40, Tyler_D napisał:

A tak bardziej dokładnie? Okej, proszę bardzo - nie oceniam całej subkultury - oceniam
twój sposób myślenia który jak sam piszesz jest mocno oparty o poglądy skinheadów. A
jakoś dziwnym trafem nigdy nie słyszałem by skinheadzi NIE byli tymi złymi / agresywnymi
i tak dalej. Poza tym pewne osoby które znałem osobiście a które identyfikowały się z
tą śmieszną grupką, gloryfikowały skinheadów lub miały "ambicje" nimi być charakteryzował
skrajny nacjonalizm, rasizm, ksenofobia, homofobia i narodowcy [ no i uwielbienie wujka
Hitlera, fajny idol nie ma co ]. A takich ludzi nie lubię że tak delikatnie powiem.


Powiem Ci, że jesteś wręcz głupkowaty w tym co mówisz, jeśli jako jedynego "guru" narodowców określasz Hitlera. O Dmowskim chociażby w szkółce nie mówili?
Obok nacjonalizmu (bo przecież patriotyzm jest zły, komputer FTW!), ksenofobii, i poszanowania dla moralności narodu (nazywanego inaczej ksenofobią) stoi również protest przeciwko legalizacji aborcji, nienawiść do narkotyków, hołdowanie pamięci ludziom zasłużonym dla Polski (ostatnio - Marsz ku chwale rotmistrza Witolda Pileckiego).
Ale to przecież tylko chała i agresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 23:55, Ancient_Lord napisał:

Powiem Ci, że jesteś wręcz głupkowaty w tym co mówisz, jeśli jako jedynego "guru" narodowców
określasz Hitlera.

Przetrzyj oczy i przeczytaj jeszcze raz, dokładnie to co napisałem. Czy ja pisałem o idolu WSZYSTKICH narodowców? Pisałem o idolu tych których znałem osobiście którzy przejawiali wielką chęć do bycia skinem [ czytaj: pseudo naziolem który wieje nienawiścią do każdego kto jest inny - taki obraz sobie robicie wśród ludzi - do mnie o to pretensji nie miej ]. Is it clear?
>O Dmowskim chociażby w szkółce nie mówili?
Nie przypominam sobie a jeżeli nawet to nie interesuje mnie zbytnio kolejny nacjonalista - skoro wy macie go za jakiegoś idola to nie spodziewam się po nim niczego dobrego ...

Dnia 07.07.2011 o 23:55, Ancient_Lord napisał:

Obok nacjonalizmu (bo przecież patriotyzm jest zły, komputer FTW!),

Kocham nadinterpretacje - mów mi jeszcze.

Dnia 07.07.2011 o 23:55, Ancient_Lord napisał:

Ale to przecież tylko chała i agresja.

Patrz wyżej - streszczam tylko obraz znanych mi osobiście "skinów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 00:02, Tyler_D napisał:

Przetrzyj oczy i przeczytaj jeszcze raz, dokładnie to co napisałem. Czy ja pisałem o
idolu WSZYSTKICH narodowców? Pisałem o idolu tych których znałem osobiście którzy przejawiali
wielką chęć do bycia skinem [ czytaj: pseudo naziolem który wieje nienawiścią do każdego
kto jest inny - taki obraz sobie robicie wśród ludzi - do mnie o to pretensji nie miej
]. Is it clear?

Chodziło mi o to, że generalizujesz - czyli na podstawie jednych przedstawicieli wydajesz dość krytyczną opinię.

Dnia 08.07.2011 o 00:02, Tyler_D napisał:

Nie przypominam sobie a jeżeli nawet to nie interesuje mnie zbytnio kolejny nacjonalista
- skoro wy macie go za jakiegoś idola to nie spodziewam się po nim niczego dobrego ...

Ale teraz tak na poważnie NIC o nim nie wiesz? Bo to akurat znacząca postać w historii Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 00:13, Ancient_Lord napisał:

Chodziło mi o to, że generalizujesz - czyli na podstawie jednych przedstawicieli wydajesz
dość krytyczną opinię.

Pisałem wcześniej - nigdy nie znałem osobiście ani nie słyszałem o skinach którzy by zachowywali się inaczej niż t opisałem we wcześniejszych postach.

Dnia 08.07.2011 o 00:13, Ancient_Lord napisał:

Ale teraz tak na poważnie NIC o nim nie wiesz?

Wiem że był i że już go nie ma i że ma grupkę fanatyków która go uważa za idola. Nie wydaje mi się bym musiał wiedzieć więcej zwłaszcza że to wasz idol a za wami nie przepadam także dośpiewaj sobie resztę ...

A tak bardziej na serio - nie interesuje mnie jakiś Dmowski, tym bardziej nacjonalista. A tym bardziej że ma jakieś koneksje ze skinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 21:39, Tyler_D napisał:

A tak bardziej na serio - nie interesuje mnie jakiś Dmowski, tym bardziej nacjonalista.
A tym bardziej że ma jakieś koneksje ze skinami.


O kuuuur... ile masz lat ? bo nie powinieneś przebrnąć 3 klasy gimnazjum na historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 23:32, Ancient_Lord napisał:

Skini jednak są o wiele lepsi od punków. Nie jesteśmy brudasami, których glany są na
krańcu wytrzymałości, nie pijemy tanich jaboli i nie żebrzemy na nie w centrum miasta.


Tak się składa, że jestem skinem i jakoś nie pogardzę Komandosem ;P. Nie można generalizować punków ani skinów, bo w obu subkulturach można spotkać nazioli/anarcholi/komuchów/apolitycznych. A ja nie jestem żadnym z nich ;)

http://asus25.wrzuta.pl/audio/5eDiSeFVygy/the_junkers_-_zjednoczeni_i_silni
Punx and Skins Unite and Win!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować