Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kojima o "nowej generacji" gier wideo

30 postów w tym temacie

a myslicie ze dlaczego wersje gier na ps3 trudniej zrobić niz na x-shit ? Bo jest to platforma o wiele bardziej zawansowana i moim zdaniem jezeli mowa tu o detalach i "nasionkach" to microsoft musi sie troche bardziej postarac, sony moze jedynie usprawnic juz istniejący geniusz architektoniczny. Oczywiscie wszystko ma swoje wady i zalety, nie przecze. PS3 rozwnież ma wady...ale po co ich szukać na siłe :D Kojima przesadza...grafika, detale, dzwiek....ble ble ble....liczy się klimat, fabuła i grywalność danego tytułu...a nasionka to ja sobie moge podlewać w realu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole nastepnej generacji przynosa to co czajnik bezprzewodowy czy piekarnik elektryczny. Po wlaczeniu swiatlo bedzie przygasac w pomieszczeniach...A czegos takiego w grach co widzimy w linkach nie da sie osiagnac chocbys sie zesral dzisiaj jutro czy za 10 lat...Najpierw niech wymysla cos by sprzet do grania pobieral nie wiecej niz 100 W energi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1sze - co nieco kojima dobrze mowi ale to co nieco
po 2gie - zgadzam sie z Klinga, dobrze mowi. Kiedys starali sie na prostacki maszynach zrobic cuda a teraz na cudach staraja sie robic prostackie gry.
po 3cie - moim zdaniem niepotrzebnie jaracie sie tak gra Crysis, jesli chodzi o grafe to widzialem Crysisa na full ale na XP nie na Viscie i wcale mnie nie zaszokowal. A co do grywalnosci? Wg mnie w Crysisie nie ma jej az tak duzo a klimatu brak calkowicie. Inaczej jest wg mnie np z Gears of War ktory na full wyglada elegancko, bynajmniej ja lubie taki styl graficzny jaki tam zostal przedstawiony. Spokojnie wg mnie moze konkurowac z Crysisiem w full na Xp a czy z Crysisiem w Full na Viscie? Nie wiem. A co do grywalnosci GoW''a - jak dla mnie jest miazdzaca. Swietny klimat, od dawna nie gralem w gre z tak dobrym klimatem. Przeszedlem ja na PC i na X na poziomie INSANE i moglbym tak kilka razy bo by mi sie nie zznudzila. Dzwieki, klimat i gamplay trzyma gracza przy monitorze/tv. A co z tlem i calym backgroundem ? Wg mnie dobrze by bylo gdyby o to sie postarali ale zeby w kazdej grze mialo to konkretne i potrzebne zastosowania bo po co komus jak ktos wczesniej juz napisal w FPS podlewac nasiona czy tam kwiatki? Co innego np w takim MGS by bylo gdybys widzial plot druciany, masz nozyce, ucinasz sobie drut ktorym pozniej mozesz dusic przeciwnikow :) dobry patent nie jest zly - niech tego sie trzymaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klinga ale kiedys za tego PII 233 tyle ile dzis za tego quada o ile nie więcej.Wiec pisanie "Sprzęt pociągnie, po co optymalizować?!niema zadnego sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba przyznać rację Hideo Kojimie.

Graficznie gry osiągnęły już naprawdę wysoki poziom - możemy to ocenić chociażby po takich tytułach jak Crysis, czy Gran Turismo 5: Prologue. Grafika w tych tytułach prezentuje się rewelacyjnie, ale i tak w końcu zrobią lepszą... Wracając do tematu głównego - interakcja środowiska, możliwość jego destrukcji, możliwość zrobienia wielu rzeczy - ścięcie drzewa, wyrwanie krzaka, wbicie coś w ziemie - to będzie spory przełom. Owszem, niektóre gry nam już to umożliwiają - na przykład Battlefield Bad Company. Tam możemy rozwalić znaczną część otoczenia, no ale cóż - wszystko jest oskryptowane i nie ma aż tak wielkiej frajdy. Ja prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie, co czeka nas w kolejnej generacji. Możemy być jedynie pewni, że będzie to coś wielkiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, czy niektórzy tutaj naprawdę wszystko odczytują dosłownie? Chodzi o swobodę, którą gracz ma otrzymać. Czy teren po którym łazi jest otoczony niewidzialnym płotem, czy może łazić gdzie chce. Czy może podnosić tylko broń i amunicję, czy np. kamyk, którym puści kaczke na wodzie albo rzuci w biegnącego jelenia. Chodzi mu, UWAGA, o wolność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować