Zaloguj się, aby obserwować  
HiSin

Geografia - Temat Ogólny :)

17 postów w tym temacie

W tym temacie rozmawiamy o wszystkim co związane z geografią.
Temat dla wszystkich maniaków którzy znają wszystkie kraje świata ich stolice, poszczególne dla każdego kraju jeziora(największe najgłębsze) itp...
życzę miłego polemizowania :D.

Tak więc ja sam mam pytanko czy wielka katastrofa która była w południowo wschodniej Azji
a dokładniej chodzi mi o tsunami(chyba każdy wie o co mi chodzi) dodarła do wielkiej metropolii Singapur(tak tak wiem Singapur to nie tylko wielkie miasto, 2/3 terenu Singapuru to zielone tereny)? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA SOBIE wymyśliłem własne państwo xD
NO cóż każdy ma jakiegoś bzika
narazie narysowałem tylko ogólną mapę i trochę danych.
Następnie narysuję mapę poszczególnych trzech miast
proszę oto foto:

20080725021348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 02:13, HiSin napisał:

JA SOBIE wymyśliłem własne państwo xD
NO cóż każdy ma jakiegoś bzika
narazie narysowałem tylko ogólną mapę i trochę danych.
Następnie narysuję mapę poszczególnych trzech miast
proszę oto foto:

Loj, duze te miasto posrodku. Wyglada jak wojewodztwo. Twoj bzik jest naprawde zbzikowany ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 02:42, ja33no napisał:

Loj, duze te miasto posrodku. Wyglada jak wojewodztwo. Twoj bzik jest naprawde zbzikowany
;).


powalony raczej ;) gdzie tu GEO ;)) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 02:54, HiSin napisał:

wydaje ci się
jest to miasto wielkości Singapuru :p

Szuru buru nie Singapuru. Umieść skalę to uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taką prośbe. Otrzymałem zadanie z geografi o obliczeniu współrzęcznych geograficzny obserwatora. Oto treść:
Oblicz współrzędne geograficzne obserwatora widzącego górowanie słońca po południowej stronie nieba na h=53<stopnie> 27'' dnia 22 VI gdy radio w Warszawie podawało godzine 20:00.
Potrzebowałbym to zadanie na jutro więc bardzo bym prosił aby ktoś to wyliczył gdyż ja nie umiem i jeśliby sie dała to z ogólnym objaśnieniem co i kiedy sie robi.
Z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, z kolegami wymyśliliśmy, że zostaniemy monarchami despotycznymi. Tylko jest jeden problem - jak założyć własne państwo? Już mam działkę o polu 16 metrów kwadratowych (otoczona fosą) oraz jeden rozbity na środku namiot - w przyszłości to będzie katedra. Gdzie powinniśmy złożyć odpowiednie dokumenty? Acha i co uważacie o nazwie Frilandia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 02:46, lothar-mb napisał:

> Loj, duze te miasto posrodku. Wyglada jak wojewodztwo. Twoj bzik jest naprawde zbzikowany

> ;).

powalony raczej ;) gdzie tu GEO ;)) ?

Karzy ma jakieś zainteresowanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co komu geografia? Nic dzięki niej nie osiągniesz w życiu, obliczyć skalę umie dzieciak w podstawówce, kontynenty zna każdy. Według mnie ta nauka nic nie wnosi, są to tylko fakty przelane na papier.

Co do wymyślonego państwa. Wiedziałem, że większość młodzieży nie ma żadnych ciekawych zainteresowań, ale to, co zrobiłeś pobiło wszystko. W takich sytuacjach piszę zazwyczaj... GET A JOB!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 21:51, Shelazar napisał:

Witam, mam pytanie, z kolegami wymyśliliśmy, że zostaniemy monarchami despotycznymi.
Tylko jest jeden problem - jak założyć własne państwo? Już mam działkę o polu 16 metrów
kwadratowych (otoczona fosą) oraz jeden rozbity na środku namiot - w przyszłości to będzie
katedra. Gdzie powinniśmy złożyć odpowiednie dokumenty? Acha i co uważacie o nazwie Frilandia?


to zupełnie nie ma związku z geografią.. tworzenie wszelkich tworów społecznych to już bardziej pod politykę podchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... dziwne, ale cóż :)

Flagi Czadu oraz Rumunii są bardzo podobne, tylko różni się odcień niebieskiego. Czy był jakiś spór o tą flagę, ktoś miał zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pilnej odpowiedzi.

Chodzi mianowicie o Mariany Północne. Muszę wiedzieć, które miasto jest ich oficjalną stolicą. Pewne źródła podają, iż jest to Capitol Hill, mieści się tam siedziba gubernatora. Skądinąd wiem jednak, że podaje się również Chalan Kanoa. Wiem, że są wypadki w których występują dwie stolice (bo np. w jednym mieście znajduje się administracja kraju, w innym pałac zimowy prezydenta, a jeszcze inne jest uznawane za konstytucyjne) jednak oficjalnie istnieje zawsze jedna główna stolica. Jeszcze raz proszę o szybką i pewną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 22:34, Yutima napisał:

Po co komu geografia? Nic dzięki niej nie osiągniesz w życiu, obliczyć skalę umie dzieciak
w podstawówce, kontynenty zna każdy. Według mnie ta nauka nic nie wnosi, są to tylko
fakty przelane na papier.

Co do wymyślonego państwa. Wiedziałem, że większość młodzieży nie ma żadnych ciekawych
zainteresowań, ale to, co zrobiłeś pobiło wszystko. W takich sytuacjach piszę zazwyczaj...
GET A JOB!

Po co komu? hmm kolega pewnie fizyk, matematyk bądź inny ścisły. Otóż ci powiem ta nauka coś wnosi meteorologię masz dzięki geografii, geologię bez której nawet chodnika nie położysz dzisiaj, jej elementy zahaczają o politykę i społeczeństwo+elementy ekonomii (bo po co świadomość co i dlaczego, prawda?). Gdzie tam, kompletnie nieprzydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować