Zaloguj się, aby obserwować  
dudi_mati

Final Fantasy XIII zmierza również na PC

53 postów w tym temacie

Final Fantasy XIII zmierza również na PC!!!!!!!!!!!!!

E3 zakończone. Na konferencjach największych gigantów branży padły kolejne zapewnienia i obietnice. Square-Enix dogadał się z Microsoftem i wiemy już, że Final Fantasy XIII pojawi się również na Xboksie 360. Jednak, jak donosi oficjalna strona Nvidii, to nie koniec zaskakujących wiadomości, bowiem trzynasta część Ostatecznej Fantazji zmierza również w kierunku pecetów.

Nvidia podaje, że podobne zapewnienie padło w trakcie konferencji prasowej, na której omawiano również nowe środowisko programistyczne o nazwie Crystal Tools, wykorzystywane przez japońskiego dewelopera. To właśnie dzięki niemu tworzenie gier przeznaczonych dla kilku platform nie powinno Square-Enix przysparzać większych trudności.

„Zawartość będzie identyczna na wszystkich platformach.” – mówi producent gry, pan Yoshinori Kitase – „Nie zdecydowaliśmy jednak jeszcze na ilu płytach pojawi się wersja na Xboksa 360. (…) W chwili obecnej gra funkcjonuje na PC i teraz skupiamy się na tym, aby działała na PS3, tak więc trudno powiedzieć, ile czasu zajmie nam proces przystosowania jej na 360.”

To dosyć zaskakująca informacja i na dodatek jak do tej pory nie potwierdzona u samego źródła. Choć mając na uwadze, że pojawiła się w oficjalnym serwisie Nvidii, trudno uznać ją za zwykłą kaczkę dziennikarską lub pomyłkę. Póki nie dowiemy się czegoś więcej, pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.


Zrudlo: Gry-online ( http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42106 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zeszedł :)
Tak czy siak pc traci kolejne studia na wyłąćzność :)
a zresztą ff na pc nie przekroczy liczby 500tys kopii TT_TT
gdzie przy x360 i ps3 będzie łącznie coś koło 5-6sprzedanych kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 19:56, Tyron napisał:

I co konsolowcy?Spełz wam głupi uśmiech z twarzy?

Nie bo sprzedasz na konsolach przebije kilkadziesiąt razy tą z PC, bo wiadomo PC=piractwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetna wiadomość. Jak widać posiadacze PS3 teraz to się już wogóle załamią, bo ich gra którą tak bardzo pożądają wychodzi również na dwie inne platformy. Nie wiem czy zauważyliście, ale coraz więcej gier japońskich wychodzi na PC jak np. Dynasty Warriors 6 czy nowa gra od Capcomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się gdyby Microsoft "załatwił" też wersję PC''tową - tylko po to by gra miała na sobie znaczek "Games for Windows" i "Vista Only". Bo nie ma co się oszukiwać - gdyby nie starania Microsoftu gry takie jak Gears of War i Viva Piniata pewnie nie trafiłyby na PC - chociaż to tylko spekulacje ;). Chwała Micosoftowi za to, że tak dużo gier z X''a trafia także na PC - tak więc peace ppl, peace!
Jestem Happy - nie dlatego, że zagram w FF''a na PC (bo pewnie kupię wersję na X''a) - ale dlatego, że większa ilość graczy zobaczy tak wspaniałą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 20:21, KrisK91 napisał:

- ale dlatego, że większa ilość graczy zobaczy tak wspaniałą grę.

Znając życie większość Pc-towych graczy oleje to bo: "FF to jRPG, a jRPG jest liniowe i dla casulowych graczy, wole obliviona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 22:02, Mateusz9214 napisał:

> - ale dlatego, że większa ilość graczy zobaczy tak wspaniałą grę.
>
Znając życie większość Pc-towych graczy oleje to bo: "FF to jRPG, a jRPG jest liniowe
i dla casulowych graczy, wole obliviona"

Wolę dobrego jRPGa od miernego cRPGa, jakim jest Oblivion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 22:02, Mateusz9214 napisał:

> - ale dlatego, że większa ilość graczy zobaczy tak wspaniałą grę.
>
Znając życie większość Pc-towych graczy oleje to bo: "FF to jRPG, a jRPG jest liniowe
i dla casulowych graczy, wole obliviona"


No ja już oblałem ... bo faktycznie, wole ''casualowego'' obliviona ;P .. nie znosze stylu graficznego japońskich gier :(

Przedwczoraj z czystej ciekawości zainstalowałem grę Rohan ( darmowe mmo ), i jak zobaczyłem jak tam wyglądają postacie, to myślałem że się posikam ze śmiechu. Kobity wyglądają jak lalki barbi, a faceci wyglądają jak kobity :S.
Ubiór jednego gostka mnie normalnie rozwalił ... szare spodnie z założonymi na nie czarnymi stringami o.O .


Ja jednak wole zwykłe ''europejskie'' średniowiecze :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 19:59, HiSin napisał:

a zresztą ff na pc nie przekroczy liczby 500tys kopii TT_TT
gdzie przy x360 i ps3 będzie łącznie coś koło 5-6sprzedanych kopii.

Gdzie 500 tys. kopii na PC?No co ty chyba śnisz dobrze będzie jak do 90 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 09:15, pawciooo23 napisał:

> a zresztą ff na pc nie przekroczy liczby 500tys kopii TT_TT
> gdzie przy x360 i ps3 będzie łącznie coś koło 5-6sprzedanych kopii.
Gdzie 500 tys. kopii na PC?No co ty chyba śnisz dobrze będzie jak do 90 tys.


Doprawdy konsolowy fanboyu przeczytaj jeszcze raz tą wiadomośc, a dopiero potem sie wypowiadaj.Na komputerach jedt robione Final fantasy 13 ,na komputerach są robione filmy animowane przez takie wytwórnie jak dreamWorks czy PIXAR.Co oznacza jedno że komputery technologicznie są lepsze od konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Ciekawe ile egzemplarzy sprzeda się na PC. Dla mnie ta gra może i być na PC ale i tak większość piratów to ściągnie niż kupi.

A na konsole będą znowu zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 10:40, Meykan napisał:

Nie.

Ciekawe ile egzemplarzy sprzeda się na PC. Dla mnie ta gra może i być na PC ale i tak
większość piratów to ściągnie niż kupi.

A na konsole będą znowu zyski.

Doprawdy?Fanboyu.A wy ile mieliście i macie przerobioinych konsol ps1,ps2 czy Xbox360 .Nawet na ps3 piraci z hakowali ostatnią aktualizację.Wedle przysłowia dla chcącego nic trudnego. Hakerzy są coraz bliżej złamania ps3 .A co do PCtów,to wasz podstawowy argyment przeciw PCtom to piractwo .Nic innego nie potraficie wymyślec?Czy po prostu jesteście tak głupi że nic oprócz piractwa nie przychodzi wam na myśl?Proszę w Europie zachodniej czy USA mało kto piraci na komputerach, tylko taka europa wschodnia.To właśnie tam jest piractwo największe na świecie (no i jeszcze w Chinach).Kopiowane przez Ruskich,Ormian i Chińczyków gry zalewają świat i niszą PCety ale tylko w Europie wschodniej i małej części Azji.Jeśli to ci nie wystarcza fanboyu to proszę powiedz co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie Polska się do tych krajów zalicza. Po co inne argumenty skoro tylko przez ten jeden twórcy tracą miliony rocznie jak nie więcej.

A ta aktualizacja PS3 o której mówisz nie została zhackowana tylko za szybko wydana i błędy były. Więc jak nie wiesz to nie mów czegoś innego.
I tak wyszła poprawka.

A poza tym jesteś hakerem że wiesz że PS3 jest coraz bliżej złamania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 11:10, Meykan napisał:

No i właśnie Polska się do tych krajów zalicza. Po co inne argumenty skoro tylko przez
ten jeden twórcy tracą miliony rocznie jak nie więcej.

A ta aktualizacja PS3 o której mówisz nie została zhackowana tylko za szybko wydana i
błędy były. Więc jak nie wiesz to nie mów czegoś innego.
I tak wyszła poprawka.

A poza tym jesteś hakerem że wiesz że PS3 jest coraz bliżej złamania?

Wiedziałem że tak powiesz .Typowy argument piractwo .Nie będe komentował twego bełkotu.Ale zbliż sięgra zmiecie Final fantasy 13 z powieszchni ziemi ,prosto od mistrzów gatunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować