Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bring Down the Sky już dostępne

66 postów w tym temacie

Jest błąd w przedostatnim akapicie:
"na sprzęcie zaopatrzonym w katry nVidii." - powinno być karty :)

Co do samego dodatku - znakomita wiadomość dla posiadaczy wersji PeCetowej.
Musieli oni trochę poczekać, ale jak widać opłacało się. W przeciwieństwie do graczy na X360 dostali oni go za darmo. Sam niedawno miałem okazję zagrać ciut dłużej w Mass Effect i ten tytuł pozytywnie mnie zaskoczył. Duży, rozległy świat, świetne połączenie RPG z "delikatną" strzelanką wyszło bardzo fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:18, master matrox napisał:

Co do samego dodatku - znakomita wiadomość dla posiadaczy wersji PeCetowej.

No lol... Chcesz w ten sposób powiedzieć, że mam wersję na X360? I to mimo tego, że gram na komputerze osobistym w Mass Effect? Bo dla mnie zdecydowanie nie jest znakomitą wiadomością to, że w Bring Down the Sky nie mogę (tak samo jak wszystkie osoby, które kupiły grę wydaną przez CDP) sobie jak na razie pograć...

Dnia 30.07.2008 o 19:18, master matrox napisał:

Musieli oni trochę poczekać, ale jak widać opłacało się.

Opłacać się pewnie będzie. I raczej jeszcze trochę poczekamy. I to pewnie trochę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buchachachacha! Tylko tyle moge napisac. gram.pl szczyci sie jak paw, ze dodatek jest dostepny za darmo, a 99% nabywcow gry w naszym kraju nie bedzie sie cieszyc tym jeszcze dlugo. Mam rozumiec, ze w przypadku wybrania wersji oryginalnej z angielskimi napisami i angielskimi glosami dodatek rowniez nie prazy? Załosne, tylko tyle można napisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://masseffect.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=643333&forum=127


"Peo ple who purchased a boxed copy in Poland, Hungary, Czech Republic, Slovakia or Russia have a different version of the game than the global EA release. The EA version uses SecuROM online activation, and doesn''t require you to have the disc in the drive.
The special Eastern/Central European version uses SafeDisc protection, requiring you to keep the game disc in the drive at all times (but doesn''t need online authentication).

Neither the patch-only 1.1 updater nor the Bring Down the Sky updaters are compatible with this SafeDisc version.

The 1.01 updater''s page at least has a notice saying "except Eastern Europe."
The Bring Down the Sky page has no such warning, even though it also contains the same 1.01 updater, and is absolutely not compatible with the SafeDisc version.

If you had the game installed in Polish, Czech, Hungarian, etc. the updater should warn you about the incompatible version and gracefully exit.
However, if you installed the special SafeDisc version in English, the BDtS updater will happily proceed without warning, appear to finish installing successfully, only it will leave you with a non-working game. It will keep asking for inserting the game disc even though your disc is already in the drive.

The only solution is to stay with version 1.0. SafeDisc version owners cannot play Bring Down the Sky."


No, suuuuper fajosko !!!

Eastern Europe niech spada w szmaty, safedick owns ya all...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że większość wzięła pewnie wersję spolszczoną to dodatek jest póki co bezużyteczny. Czekamy na polonizacje a w międzyczasie zjedzmy pączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli "daliśmy po raz kolejny"?

Nie wiem, te różne wersje dla Wschodu to dlatego, że tam dostępu do Sieci nie mają? -.-

Ludziska, poczekamy pół roku i dowiemy się, że nic z tego nie wyszło, bo "tamci" ciągle sypią piach w złącza ramu i zrzucają stronkę na plantację petunii głównego programisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:16, Lampek napisał:

> Sarinew ->
> Moze dostarczenie info o dodatku, mialo dotyczyc informacji o wersji dodatku przygotowanej
>do polskiej wersji gry? CDP ma jeszcze szanse dotrzymac slowa.
>

"Może". Ale my jesteśmy klientami i nie powinno się od nas wymagać, byśmy się domyślali,
co nasz kochany sprzedawca ma na myśli :) Niedopowiedzenia prowadzą do manipulacji, pamiętaj.
Może spiskowo to brzmi trochę, ale jednak nie było i nie jest to profesjonalne zachowanie
(w sensie - zachowanie CDP).


Juz wiele razy bylo tak, ze "profesjonalne zachowanie " w wykonaniu CDP nie jest takie jakiego oczekuja klienci.
Wszystko polega na roznicy pomiedzy oczekiwaniami klientow a tym co daje gram/CDP. A tam gdzie sa roznice to sa konflikty. A zbyt czesto konflikty negatywnie wplywaja na "wizerunek firmy", ale i tak sie takie sytuacje zdarzaja, mozna powiedziec cyklicznie.

Moglbym sie czepiac, ze sprawa dodatku, ktorego polska wersja jest pewnie w "trakcie" tworzenia i mogla byc sprawa czesciowa niezalezna od CDP(np opoznienie w dostarczeniu materialow do tlumaczenia), to np serwery ftp CDP z patchami i innymi plikami to juz tylko sprawa zalezna od CDP, a nie wiem czy wiesz, ale te serwery to tak slabe sa, ze hej, zreszta mozesz sprawdzic sam.
A nad serwerami ftp to "goracej" dyskusji nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 02:38, pRed@toor napisał:

Żałosne to jest to, że 90% nabywców tej gry na całym świecie z uwagi na bugi, nie może
w to zagrać, a wy robicie wielkie hallo ^^


Bugi? Jakie bugi? :> ME nie ma bugów uniemożliwiających granie, nigdzie ni widu ni słychu o nich. Więc trochę chyba przesadziłeś w fantazjowaniu.

Sarinew ->

wiesz, nie obchodzi mnie za bardzo, że "takie sytuacje się zdarzają". Sam bawię się w zarządzanie i marketing, więc wiem, jak powinno to wszystko działać. Rozumiem, że dodatek może być niekompatybyliny z naszą wersją gry... zdarza się. Od samego początku były problemy... natomiast już w rękach CD Projekt leży to, by dopilnować spełnienia obietnic, by interesować się sprawą (do tej pory nigdzie nie ma wypowiedzi pracownika CDP, temat pozostał bez zmian...). Mamy pełne prawo, by czuć się ignorowanym jako klienci. To jasne, że nie możemy CDP zagrozić zerwaniem współpracy (bo zdominował rynek gier wydawanych w RP...chyba nie przestaniemy kupować od nich gier, prawda? To nie wchodzi w rachubę), ale to smutne, że sami...na oficjalnym forum gram.pl... musimy szukać rozwiązań, informacji i pomocy w sprawie naszej gry :/. BioWare już dało informację, CDP milczy. Szkoda, ech...

Nadal uważam, że gry od CDP to conajmniej dobra jakość, ładne i bogate wydania... no ale ta afera z dodatkiem jest niepotrzebna i mogłaby być ugłaskana przez kilka słów od CDP, obiecujacych, że sprawę zbadają i dadzą nam znać, choćby był to najczarniejszy scenariusz. To przecież nie jest trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że przesadziłem, dlatego nagle pojawiło się te pare tysięcy postów na oficjalnym forum tej strony, w tonacji takiej jak tutaj, i dlatego musieli wydać patcha o czym zresztą pisze w niusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto by jeszcze najpierw sprawdzić co ten patch poprawia zanim się zacznie rozmawiać. A jeśli to zbyt trudne to lepiej w ogóle się nie odzywać. Czytanie newsów ze zrozumieniem też nie zaszkodzi.
Polecam oficjalną stronę gry. Tam znajdziesz listę poprawek wprowadzonych przez patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych bugów nie mam (pomijajac problemy z dzwiękiem a dokładniej bardzo ciche odtwarzanie głosów w niektórych przypadkach) ale ja nie o tym. Chodzi o spolszczenie dodatku i samego patcha... wiec zaczne od drugiego a mianowicie patch również nam nie będzie działał bo nie jest przystosowany do polskiej wersji po jego zainstalowaniu prosi o umieszczenie oryginalnej plyty w napędzie. Teraz sprawa dodatku, cóż "profesjonalizm" CDP polega na tym, ze nadają miesiącami jakie to spolszczenie będzie ekstra, oczywiscie potem okazuje sie,że jest ono co najwyżej dobre(nie mówie tutaj o napisach) oczywiście wiem wiem, to nie taka prosta rzecz itd nie mam o to zbytnich pretensji ale po co sie tak przechwalac? to już w polsce nie można zarobic bez przekolorowanych kłamstw?... Mam nadzieje chociaż nikła,że kiedys cdp nas poinformuje o fakcie rozpoczęcia prac nad spolszczeniem dodatku i aktualizacji patcha do naszej wersji gry(chociaż naprzykład w przypadku takiego Stubbs the Zombie- gierka paruletnia patch działający na wersji polskiej nigdy sie nie ukazał...ale mass effect jest głośny i zbiera dużo sukcesów stąd mam nadzieje), zresztą podobno te same problemy ma Rosja i pare innych kraji chyba wiec nie jestesmy sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a probowal ktos komu udalo sie zainstalowac dodatek i patcha (i dostaje potem komunikat o braku plytki) odpalic potem gre przez: ..\Mass Effect\Binaries\MassEffect.exe ? ja tak startuje gre od poczatku (z pominieciem launchera) bo mi sie od razu po instalacji pluje o brak plytki w napedzie (Vista Ulti 64bit)... DLC niestety nie jestem w stanie postawic bo sam bym sprawdzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:51, pRed@toor napisał:

jak rozumiem problemy z kompatybilnością na kompach z nvidią to taki tam drobny pikuś
nie warty uwagi? pewnie! szczęgólnie jak ma się radeona ^^


popieram, sam posiadajac nvidie przechodze katusze probujac grac w ME i to nawet obnizajac ustawienia na najnizsze mozliwe minimum... a przeciez 8800 GT choc moze nie jest rakieta wprost z przyladka Canaverall to jednak dzwignac a wrecz przyzwoicie obslugiwac gierke winna

no a tu niestety musze/musimy czekac az wydany zostanie patch, ktory nie pogryzie sie nasza wschodnio europejska wersja gry :(
w sumie dobrze ze juz jutro wyjezdzam nad bajoro, tydzien oczekiwania mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to dziwna sprawa Madmess... Mam Win XP SP3 Core 2Duo 2,14GHz 2GB ramu i GF 8600GT który jest o wiele słabszy od twojego, a mimo to gra działa płynnie i bezproblemowo w rozdziałce 1024x768 Z wszystkimi detalami na full,tekstury tylko są na poziomie wysokim a nie b.wysokim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 03:43, Madmess napisał:

popieram, sam posiadajac nvidie przechodze katusze probujac grac w ME i to nawet obnizajac
ustawienia na najnizsze mozliwe minimum... a przeciez 8800 GT choc moze nie jest rakieta
wprost z przyladka Canaverall to jednak dzwignac a wrecz przyzwoicie obslugiwac gierke
winna


Sam karte GeForce 8800 GT i mi Mass Effect dziala bez problemu. Co do czekania na patch do ME... w tej sprawie wypowiadal sie juz na tym forum przedstawiciel CD Projektu. Powiedzial, ze teksty z dodatku sa juz przetlumaczone i wyslane do Bioware, a obcenie czeka sie na to, az tam zmajstruja patch. Co do informacji o tym, ze zarejestrowani gracze jako pierwsi sie dowiedza o dodatku... A jak byscie zareagowali na maila w stylu "Witamy, mamy doskonala wiadomosc - od jutra dodatek do Mass Effect bedzie do sciagniecia. Informujemy, ze nie dziala on z polska wersja gry". Juz sobie wyobrazam jakie by tutaj byly wtedy komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wojman

Jak do tego doszło "Trwają prace nad lokalizacją/Lokalizacja jest na ukończeniu, w ciągu najbliższych dni spodziewamy się odpowiedzi ze strony BioWare" byłoby OK. A jak nie dałoby rady to może chociaż "Trwają prace nad lokalizacją, będziemy informować Pana/Panią na bieżąco." ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować