Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deneb tańszy, bo wolniejszy? AMD ujawnia datę premiery

31 postów w tym temacie

Harpen

Zapowiada się naprawdę interesująca rywalizacja pomiędzy Intelem oraz AMD. Od jakiegoś czasu wiemy, że pierwszy ze wspomnianych producentów wprowadzi swojego Nehalema na rynek w trzecim kwartale tego roku. Dziś poznaliśmy datę wydania Deneba autorstwa drugiego z wyżej wymienionych koncernów.

Przeczytaj cały tekst "Deneb tańszy, bo wolniejszy? AMD ujawnia datę premiery" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko do biura się bardziej opłaca AMD do grania również. Obecnie nie ma sensu kupowania procesora za więcej niż 300 - 400 zł (że by nie było, nawet jak chcesz złożyć komp z najdroższą kartą na rynku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Żółtodziób zobaczy teoretycznie dwa te same układy, ale jeden z nich będzie droższy."

Ekspert z ograniczonym budżetem zobaczy dwa całkiem różne układy o tym samym takcie, ale jeden z nich będzie droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że Deneb będzie mniej wydajny od Nehalema, to wcale nie musi oznaczać, że będzie wolnym procesorem. Jeśli AMD podtrzyma swój tok myślenia, to z pewnością dostaniemy znacznie tańszego procka, wydajnego i co ważne - energooszczędnego. Nie muszę inwestować dużych sum na potworki od Intela, skoro nie mam ciśnienia, ani też potrzeby na posiadanie takiego sprzętu. Wolę wybrać tańszą platformę zbudowaną na AMD i nie dlatego, że nie mam pieniędzy na Intela. Po prostu, nie ma co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ten procek może odnieść sukces i wynieść AMD do góry. Jeśli cena Denaba będzie niższa od ceny Nahalema a taktowania będą podobne na co sie zapowiada to Denab trafi do szkół, biór i urzędów. Bo poco wydawać duże pieniądze na Nahalema skoro przeciętny użytkownik nie wykożysta nigdy pełnej mocy Denaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby autor newsa dostawał łapówki od Intela? Architektura procesorów to zbyt skomplikowana sprawa, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski na podstawie takich parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy przekonał mnie na AMD m.in dzięki niezłej architekturze. Swoje Core 2 Duo E6300 oraz mobo czeka na zmianę kiedy wyjdzie Deneb :) Nie wspierajmy monopolistów ;]


Cinyrk: Żóltodziób zobaczy te dwa procki ale na jednym zobaczy "Intel" jak myślisz co wybierze? Jak AMD zwiększy swój marketing pokazując wyższość ich procków nad intelem to nawet żółtodzioby będą wybierać AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: "co tanie, to drogie", dlatego za nic nie kupiłbym procesora AMD. Z tego, co czytałem na anglojęzycznych serwisach, Nehalem faktycznie zapowiada się świetnie(na razie na papierze, choć prototypy potwierdzają to), a Deneb... nic godnego uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 10:23, Tarves napisał:

Jak myślicie czy ten nowy procek AMD będzie działał na płycie głównej MSI KN9 Neo V3?


Z tego co się orientuję, to owa płyta obsługuje wszystkie procesory na AM2. Generalnie pierwsze Deneby będą śmigać podobnie jak Phenomy na podstawce AM2+. Istnieje jednak możliwość, że w raz z update''em biosu Twoja płyta obsłuży czterojajowce na AM2+. Spora ilość płyt Gigabyte''a dzięki nowym biosom zwiększyła zakres obsługiwanych procesorów, a co za tym idzie można w ten sposób zaoszczędzić na kupnie płyty. Nie wiem dokładnie czy podobna sytuacja jest u MSI. Kwestia sprawdzenia na firmowej stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za info. Ale swoją drogą to oby chodził bo nie chce mi się dokupywać nowej płytki pod ten procek, a ten gadżet AMD na pewno sobie sprawię :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna... Przecież dla graczy kupowanie quad-ów to skrajna głupota. Kasę jaką wali się w droższy procek znacznie lepiej możnaby spożytkować na gpu, mobo, odpowiednie chłodzenie. Raczej nie liczyłbym na jakieś większe korzyści z posiadania Nehalema w grach... Po prostu to nie procki są tu wąskim gardłem tylko grafika i to się nie zmieni zbyt szybko. Żeby takie Penryny zmęczyć trzebaby naprawdę epickiej gry z bardzo interaktywnym środowiskiem. Fakt pare fps-ów można zarobić na cpu, ale cóż to jest wobec przejścia z 3870 ---> 4870 czy 7800GTX--->8800GTX... Ilu z was ma monitory 1920x1200? Ilu 2560x1600? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harpen napisał:
Żółtodziób zobaczy teoretycznie dwa te same układy, ale jeden z nich będzie droższy. Który wybierze? Dodajmy, że cena Deneba na razie pozostaje tajemnicą. Nehalem prawdopodobnie będzie kosztował 284 dolary.

Dlaczego od razu żółtodziób?! Czy to znaczy, że statystyczny debil, który ma Intela jest autmatycznie geekiem?! Żółtodziób jest żółtodziobem, a debil jest debilem i nie ma to nic wspólnego z tym, jakie możłiwości i cenę będą oferować Nehalem i Deneb.

W ten sam sposób mogę napisać zajawkę, że dwurdzeniowe Atomy będą kupować "żółtodzioby", bo Nehalem jest szybszy i droższy.

Litości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy zachwala produkty Intela za to że za trochę wyższą cenę może mieć bardzo wydajny procesor. Nie pomyśli natomiast ile kasy musi dołożyć na kupno pozostałych podzespołów (płyta główna, pamięć), żeby móc myśleć o wykorzystaniu jego możliwości.
W przypadku AMD można tanio złożyć bardzo wydajny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze i jestem nub ale kupujac procesor wybiore taki ktory bedfzie tanszy i wydajny niekoniecznie tanszy jednorazowo ale tanszy w uzytkowaniu czyli :

- cena procesora
- cena zuzytego pradu
- cena bazy pod procesor ( pamiec ,plyta glowna + system) + karta graficzna i zasilacz
- cena calosci zestawu z danym procesorem i kosztami utrzymania go

wybiore tylko taki ktorego moc obliczeniowa wykorzystam a nie obietnice mocy , ktory bedzie tani i w zakupie biorac powyzsze i eksploatacji a marketingowcy moga mowic to za co im placa :) nie stawiam na zadna firme bo dopoki nie licze calosci to nei wiem co wybiore , apgrejd przewiduje za ok 3-4 tyg i licze ze do tego czasu juz bede znal parametry nowych procesorow, co nei znaczy ze kupie nowe bo lepsze pewnie bedzsie ze kupie ktore jzu sa bo tansze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI też nie wyprzedza Nvidii czystą mocą (GTX280 jest najszybszy), a jej karty znacznie lepiej się sprzedają.Taka strategia (dawać nieco słabsze, ale dużo tańsze) chyba jest dobrym rozwiązaniem (na pewno lepszym niż ta Intela za czasów PIV - dawać gorsze, ale droższe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, AMD nie ma łatwo w bojach toczonych z Intelem.

Wariant ekonomiczny to dobry pomysł, bo na pewno wiele osób będzie wolało zaopatrzyć się w tańszy sprzęt. Jednak kurcze, mogliby wreszcie wypuścić coś naprawdę mocnego, godnego konkurencji z Intelem. Brak im dobrej koncepcji, brak im takiego wielkiego "coś", dzięki czemu AMD mogłoby pójść ostro do przodu. Po co tworzą słabsze procesory, skoro mogą zrobić lepsze, a te będą godnie konkurować z Intelem. Okej, rywalizacja cenowa to też jest opcja, ale chyba najbardziej liczy się moc procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować