Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2011 o 00:42, nightfaler napisał:

Nioch nioch, a co pochwale się ;3 Właśnie skończyłem 18 lat ;d


Najlepszego! Rocznik ''93 górą! :D Ja kończę 18 latek za niecały miesiąc ;) (11.03)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 01:51, Nagaroth napisał:

Prawdę mówiąc to właśnie siedzę i piszę przygodę do Dark Heresy dla tych
bucowatych niewdzięczników (czyt. graczy :P).

Hehe, nie tylko zamiłowanie do konkretnych settingów i systemów nas łączy w kwestii RPG widzę :P
Cyberpunk to dla mnie przede wszystkim setting właśnie, a ten wole czerpać raczej z okolic Deus Ex''a, niż tego co podaje podręcznik - szczególnie zaś unikam najnowszej wersji (3.0). Klimat gry Warrena S. i Blade Runner''a wystarcza - cała reszta w postaci jakiś karteczek, statystyk, kostek i innego oręża związanego z mechaniką jest już dodatki bez których można żyć (czasem nawet przyjemniej). Cóż nad dobry story telling? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 02:17, Graffis napisał:

Cyberpunk to dla mnie przede wszystkim setting właśnie,

Cóż mnie właśnie odrzucił, za to z podobnych klimatów bardzo sobie cenię Eclipse Phase, za transhumanizm, bardzo fajne pomysły, całkiem niezły świat, technologie i możliwości które gracze mają. Za to diablo trudno jest przygotować przygodę do tego, zwłaszcza jeśli wśród graczy jest tak zbudowany assassyn którego implanty, modyfikacje i sprzęt sprawiają że on właściwie widzi, słyszy i czuje wszystko i wszystkich i to na spore odległości a jego nikt. :P

Dnia 14.02.2011 o 02:17, Graffis napisał:

Cóż nad dobry story telling? ^^

Ja jestem zwolennikiem umiarkowanego kostkowania, bez rzucania na wszystko ale w pewnych momentach uznaje to za konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 02:24, Nagaroth napisał:

Cóż mnie właśnie odrzucił, za to z podobnych klimatów bardzo sobie cenię Eclipse Phase,
za transhumanizm, bardzo fajne pomysły, całkiem niezły świat, technologie i możliwości
które gracze mają.


No ale jednak to Eclipse, to SF, a w Cyberze co najwyżej możemy sobie na Marsa polecieć, gdy poczytamy sobie suplement Deep Space.

Eclipse Phase jest bardzo fajnym systemem przyznam, ale dla mnie już od wielu lat, jeśli chodzi o gry fabularne w klimatach SF, nic nie pobije Fadding Suns oraz starej edycji Traveller''a, konkretnie "New Era".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde...Z pół roku nie miałem apetytu na czekoladę i nagle mnie naszło i jak na złoś został tylko malutki kawałeczek...Pech.Zaraz Gorillaz puszczę i jakoś przetrwam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że warto. Niestety strasznie krótki, ale i jest co robić po zakończeniu fabuły.Tylko na split screenie są problemy z kamerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 01:37, mr_chief napisał:

Dziwne, zaprawdę...Ferie są a takie pustki.:/ "bo prawdziwych wampierzy już nie ma!"
Zaraz będę Małą Brytanię oglądał.


Są, ale czytają książkę i nie mają za bardzo czasu na przeglądanie forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 01:37, mr_chief napisał:

Dziwne, zaprawdę...Ferie są a takie pustki.:/ "bo prawdziwych wampierzy już nie ma!"
Zaraz będę Małą Brytanię oglądał.



Nie każdy ma ferie;) Od 4 lat ich nie mam.
A jestem o tej porze online bo kończę pisać pracę inżynierską a przy okazji czekam na restock;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... pograłem sobie trochę w Dead Space 2 - mrok...wszechogarniająca cisza, słuchawki i od razu lepiej się gra ... jeszcze chwila i idę spać. Jeszcze dwa dni wolnego hehe i do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 01:52, mistrzgry napisał:

...matura... kiedy to było na szczęście dawno temu hehehe - powodzenia :)


Ja bym chętnie raz jeszcze do niej podszedł. Matura była super, trochę człowiek się na stresował, ale przyszło co do czego okazało się wszystko dużo fajniejsze niż człowiek sobie wyobrażał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 02:24, Nagaroth napisał:

Ja jestem zwolennikiem umiarkowanego kostkowania, bez rzucania na wszystko ale w pewnych
momentach uznaje to za konieczne.

Element losowy jest czasem przydatny, ale stosuję to głównie gdy wiem że z jakiś powodów gracz nie będzie w stanie podejść do sytuacji na tyle obiektywnie, by wyszedł z tego spójny i wiarygodny story-telling. Przy ''nowych'' graczach stosuję kostkowanie stopniowo zastępowane narracją - w ten sposób jakoś łatwiej jest większości osób łagodnie rozwinąć się w kierunku bardziej kreatywnym niż oczekiwanie na ''zrządzenie losu'' ;)
No i muszę przyznać się, że sam często mam problem z wybrnięciem z niektórych sytuacji li tylko z użyciem story-tellingu - po prostu nie zawsze mam pewność co do własnego podejścia i na ile jest ono nieobiektywne i zdystansowane w danej sytuacji. A to istotne - w końcu w takim momencie MG zajmuje miejsce owej nieogarnionej siły sprawczej świata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 03:47, mr_chief napisał:

Ja cały dzień mam na książki, gry i kolegówMiło mieć ferie.:P A!Właśnie metro 2034 skończyłem.))


Ferii to ja nie mam, a szkoda. Mam trochę wolnego czasu, ale mam nadzieję, że szybko się czymś pożytecznym zajmę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna...Ten kto wymyślił całą stylistykę SH3 nie mógł być normalny.;)Jeszcze bym trochę pograł i bym wykitował.Jutro będę wieczorem kontynuował....A teraz GnR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klade sie spac z wizja wizyty w dziekanacie za 9 godzin, celem wyjasnienia dlaczego nie mam prawa do zapisow. Czuje, ze szyderczy smiech pani dziekan, bedzie pozywka dla koszmarow dzisiejszej nocy. Niech mnie ktos zastrzeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować