Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

WarCraft nadal pozostanie najgenialniejszy :P (wespół ze StarCraftem i Total Annihilation). Swoją drogą, nadal nie zgodzę się, że polski dubbing w War3 jest dobry. Nie jest :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 01:50, meryphillia napisał:

Czyż nie genialne? ]:>

Przesłuchałem pierwsze, podkład genialny, ale wokal... hm... nie umywa się ani troszeczkę do genialności Dave''a Pena i innych mówionych...

Dnia 04.04.2009 o 01:50, meryphillia napisał:

Umywa się choć troszeczkę do genialności Warcraft''a III,
czy nie bardzo?
Jeśli to drugie, to pozostawię na dysku warka jednak. ;]

W3 jest po prostu genialne w swojej prostocie, czyli jest dokładnie tym do czego nas przyzwyczaił Blizz :). A SF2, to zupełnie inna gra, z innymi założeniami. Jeżeli musiałbym wybrać, to oczywiście, że wziąłbym W3, ale ostatnio postanowiłem sobie zrobić parę skoków w bok, m.in. odkopałem Bitwę o Śródziemię 2, teraz chcę odkopać właśnie Spellforce, bo pamiętam, że dobrze się przy tym bawiłem kiedyś :)

@Revanchist
Przy większych niż 2o2 zwykle mam pod koniec dwóch herosów na max lvlu i trzeciego na jakimś lowie, więc hm. :) Z tym, że nie mam Tft, a może to jakaś różnica

Dobra ja zmykam na NBA, będę coś koło 4.30-5.00 na sekundę, o ile znów nie zasnę przed telewizorem w przerwie, co ostatnio zdarza mi się nadzywczajnie często :\
Dobranoc, tak na wszelki wypadek. :)

edit: Revanchist, SC pwni ostro wszystko co wymieniłeś obok niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 01:57, Revanchist napisał:

WarCraft nadal pozostanie najgenialniejszy :P (wespół ze StarCraftem i Total Annihilation).
Swoją drogą, nadal nie zgodzę się, że polski dubbing w War3 jest dobry. Nie jest :P.


Jest. ;]
Ale zainstaluje sobie któregoś dnia ten koszmarek co zwiozłem z Anglii i upewnię się co do tego. ;]

Co do zręcznościowych strategii, to do W3 i TA się zgodzę; Starcraft nie wzbudził we mnie entuzjazmu jednak.
Co do prawdziwych strategii, to zassałem kilka dni temu w końcu WinSPMBT i zainstalowałem.
Przebrnąłem mniej więcej przez instrukcję, rozegrałem kilka gier dostając łomot od AI :D i...

Ta gra jest GENIALNA! :D

Po prostu poraża swoją grywalnością no i zasobem sprzętu i jednostek jakich można użyć w grze.
Oczywiście najczęściej grywam Polską przeciwko Sowietom czy Niemiaszkom, ale wczoraj rozegrałem też bitwę oddziałów prewencji ORMO i ZOMO przeciwko "partyzantom". :D

Kryhuu >>> Nie bluźnij. ]:>
Wokal Ronana Harrisa, stanowi właśnie o genialności tej grupki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ;]. Gram w polskiego Frozen Throne''a z bólem zębów, słuchając sztucznych i w paru przypadkach zupełnie niepasujących do postaci głosów, paskudnego akcentu i maniery, koszmarnego czytania nazw własnych... Paskudztwo :P. Podobnie miałem przy oglądaniu The Clone Wars na TVP1 - serial naprawdę wyśmienity, ale przez dubbing (Jar Jar był okropny...) oglądałem kolejne odcinki z taką miną -> :|.

Nie nazywałbym TA "zręcznościową" strategią, ponieważ jest to tytuł rozbudowany i realistyczny jeśli chodzi o odwzorowanie wpływu otoczenia i warunków na przebieg bitwy oraz fizykę ;). Raz mnie zaskoczyła informacja, że ponoć używano TA w wojsku do treningów czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:08, Revanchist napisał:

Nie jest ;].


Nie znasz się albo masz problemy ze słuchem i tyle. ]:>

Dnia 04.04.2009 o 02:08, Revanchist napisał:

Nie nazywałbym TA "zręcznościową" strategią, ponieważ jest to tytuł rozbudowany i realistyczny
jeśli chodzi o odwzorowanie wpływu otoczenia i warunków na przebieg bitwy oraz fizykę
;). Raz mnie zaskoczyła informacja, że ponoć używano TA w wojsku do treningów czy jakoś
tak.


"Fizykę" czego niby?
Przecież to "Science Fiction", a nie odwzorowanie rzeczywistości.

Realizm wyposażenia, to mamy w Combat Mission, a nie grach nastawionych na "rush". :)
Oczywiście sam uważam TA za bardzo dobra i grywalną grę do dzisiaj, ale prawda jest taka, że to "zręcznościówka strategiczna" i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:13, meryphillia napisał:

Nie znasz się albo masz problemy ze słuchem i tyle. ]:>


Nie bo Ty :P.

Dnia 04.04.2009 o 02:13, meryphillia napisał:

"Fizykę" czego niby?


Czegokolwiek, kurna :P.

Dnia 04.04.2009 o 02:13, meryphillia napisał:

Przecież to "Science Fiction", a nie odwzorowanie rzeczywistości.


No i? Nie zmienia to faktu, że gra znakomicie odwzorowuje wpływ ukształtowania terenu na działania wojenne.

Dnia 04.04.2009 o 02:13, meryphillia napisał:

Realizm wyposażenia, to mamy w Combat Mission, a nie grach nastawionych na "rush". :)


Mówimy o realizmie terenu czy wyposażenia? ;) Combat Mission to inny gatunek ;).

Dnia 04.04.2009 o 02:13, meryphillia napisał:

Oczywiście sam uważam TA za bardzo dobra i grywalną grę do dzisiaj, ale prawda jest taka,
że to "zręcznościówka strategiczna" i tyle.


Nie podoba mi się określenie przez Ciebie używane ;). Pisz po prostu RTS :P. Ale faktem jest, że TA wybija się wśród innych RTSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:16, Revanchist napisał:

Czegokolwiek, kurna :P.


Hehe. :D

Dnia 04.04.2009 o 02:16, Revanchist napisał:

No i? Nie zmienia to faktu, że gra znakomicie odwzorowuje wpływ ukształtowania terenu
na działania wojenne.


Jak praktycznie każda strategia. :)

Dnia 04.04.2009 o 02:16, Revanchist napisał:

Mówimy o realizmie terenu czy wyposażenia? ;) Combat Mission to inny gatunek ;).


Realizmie sprzętu, wpływu terenu i pośrednio morale i zachowań samych żołnierzy (to ostatnie to akurat domena ostatniego CMSF, bo w starych edycjach nieco to kulało, nie wspominając już "terminatorów" z CMBO).

Dnia 04.04.2009 o 02:16, Revanchist napisał:

Nie podoba mi się określenie przez Ciebie używane ;). Pisz po prostu RTS :P. Ale faktem
jest, że TA wybija się wśród innych RTSów.


No niech Ci będzie... Reflex Rather Than Strategy... Może być. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:22, meryphillia napisał:

Jak praktycznie każda strategia. :)


Zależy jaka :P. Bo jeśli czasu rzeczywistego, no to nie :P. Poza tym pamiętaj, że TA to pierwszy taki RTS i możliwe, że wpłynął ogólnie na strategie, jeśli mówić o nich w szerszym rozumieniu.

Dnia 04.04.2009 o 02:22, meryphillia napisał:

No niech Ci będzie... Reflex Rather Than Strategy... Może być. :D


Teraz będzie RRTS ;|.

Kurczę, ale StarCrafta 2 nie mogę się doczekać, ta gra będzie wymiatała ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:29, Revanchist napisał:

Zależy jaka :P. Bo jeśli czasu rzeczywistego, no to nie :P. Poza tym pamiętaj, że TA
to pierwszy taki RTS i możliwe, że wpłynął ogólnie na strategie, jeśli mówić o nich w
szerszym rozumieniu.


No gdzie tam...
Przecież już w Dune były "góry" które zasłaniały widoczność.
W każdym innym, normalnym tytule tez teren ma znaczenie począwszy od Sudden Strike, a skończywszy na World In Conflict.

Dnia 04.04.2009 o 02:29, Revanchist napisał:

Kurczę, ale StarCrafta 2 nie mogę się doczekać, ta gra będzie wymiatała ;P.


Chociaż jedynka mnie znudziła swa banalnością, to być może dwójka przyciągnie mnie swą wizualnością, bo nie powiem gra podoba mi się cholernie. :)
Ale znając życie i tak dalej będę raczej szarpał w CMika. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:33, meryphillia napisał:

Przecież już w Dune były "góry" które zasłaniały widoczność.


No a miały coś więcej do roboty, poza bycia zwykłą przeszkadzajką?

Dnia 04.04.2009 o 02:33, meryphillia napisał:

W każdym innym, normalnym tytule tez teren ma znaczenie począwszy od Sudden Strike, a
skończywszy na World In Conflict.


Kiedy wydano TA, a kiedy SS tudzież WiC? ;D

Dnia 04.04.2009 o 02:33, meryphillia napisał:

> Kurczę, ale StarCrafta 2 nie mogę się doczekać, ta gra będzie wymiatała ;P.

Dnia 04.04.2009 o 02:33, meryphillia napisał:

Chociaż jedynka mnie znudziła swa banalnością, to być może dwójka przyciągnie mnie swą
wizualnością, bo nie powiem gra podoba mi się cholernie. :)


Tylko dla grafiki chcesz grać? A jedynka wcale banalna nie była. Co najlepsze, po dziś dzień (wespół z Reign of Chaos) pozostaje najlepiej zbalansowanym RTSem na rynku ;).

Dnia 04.04.2009 o 02:33, meryphillia napisał:

Ale znając życie i tak dalej będę raczej szarpał w CMika. ;]


Jak tam sobie chcesz ;P. Swoją drogą, zagrałbym sobie jeszcze raz w jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:40, Revanchist napisał:

No a miały coś więcej do roboty, poza bycia zwykłą przeszkadzajką?


No a na cos jeszcze oprócz tego samego wpływają w TA? ;)

Dnia 04.04.2009 o 02:40, Revanchist napisał:

Tylko dla grafiki chcesz grać? A jedynka wcale banalna nie była. Co najlepsze, po dziś
dzień (wespół z Reign of Chaos) pozostaje najlepiej zbalansowanym RTSem na rynku ;).


Ogólnie mało grywam w RTS''y, bo mnie zwyczajnie ten rodzaj "strategii" mało bawi.
W W3 też bardziej podoba mi się rolplejowa otoczka, zresztą teraz i tak okazjonalnie coś tam dłubię tylko w edytorze i nawet konta na Battlenecie nie mam.
W SC 2 też mnie interesuje tylko, jak to będzie wyglądało w akcji i nic poza tym.

Jak już chcę marnotrawić czas na strategie, to wole już go marnować na znacznie ambitniejsze tytuły i co tu dużo mówić, znacznie bardziej pasjonujące mnie ze względu na realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:46, meryphillia napisał:

No a na cos jeszcze oprócz tego samego wpływają w TA? ;)


...
Czy Ty w ogóle grałeś w TA? :P

Dnia 04.04.2009 o 02:46, meryphillia napisał:

W W3 też bardziej podoba mi się rolplejowa otoczka, zresztą teraz i tak okazjonalnie
coś tam dłubię tylko w edytorze i nawet konta na Battlenecie nie mam.


A myślisz, że ja konto mam? :P W War3 nie ma żadnej rolplejowej otoczki, chyba nie nazwiesz tak tego rozwoju postaci i itemingu? :P

Dnia 04.04.2009 o 02:46, meryphillia napisał:

Jak już chcę marnotrawić czas na strategie, to wole już go marnować na znacznie ambitniejsze
tytuły i co tu dużo mówić, znacznie bardziej pasjonujące mnie ze względu na realia.


RTSy Blizzarda są ambitne, chociaż może w innym rozumieniu. Sam przestałem już grywać w takie rozbudowane strategie czy symulatory, ale do tych drugich często wracam. Takiej przyjemności nie da żadna zręcznościowa latajka :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:49, Revanchist napisał:

Czy Ty w ogóle grałeś w TA? :P


A nie? ;D

Dnia 04.04.2009 o 02:49, Revanchist napisał:

A myślisz, że ja konto mam? :P W War3 nie ma żadnej rolplejowej otoczki, chyba nie nazwiesz
tak tego rozwoju postaci i itemingu? :P


LOL...
Jak nie ma, jak w praktyce można zrobić z niego grę, gdzie w ogóle nie będzie żadnych jednostek do dowodzenia, oprócz twojej postaci i łącząc to z klasycznymi questami, zrobić z gry typowego cRPG. :)

Dnia 04.04.2009 o 02:49, Revanchist napisał:

...ale do tych drugich często wracam. Takiej
przyjemności nie da żadna zręcznościowa latajka :P.


A do czego konkretnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:55, meryphillia napisał:

A nie? ;D


No chyba nie, jak takie herezje głosisz ;P.

Dnia 04.04.2009 o 02:55, meryphillia napisał:

LOL...


LOL to zrobię teraz ja, bo to, co opisujesz, to można wyczarować nawet w takim SC :P.

Dnia 04.04.2009 o 02:55, meryphillia napisał:

A do czego konkretnie? :)


Ostatnio X-Wing: Alliance... chociaż to niekoniecznie powrót, ale nieważne, w każdym razie jednak wygrał z pierwszym X-Wingiem ;). Wróciłbym też do F-22 ADF & Taw & Red Sea Operations, ale nie działają pod XP :(. A MiG-29 Novalogica to taki zręcznościowy symulator, niekoniecznie na serio :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 03:01, Revanchist napisał:

No chyba nie, jak takie herezje głosisz ;P.


:D

Dnia 04.04.2009 o 03:01, Revanchist napisał:

Ostatnio X-Wing: Alliance... chociaż to niekoniecznie powrót, ale nieważne, w każdym
razie jednak wygrał z pierwszym X-Wingiem ;). Wróciłbym też do F-22 ADF & Taw & Red Sea
Operations, ale nie działają pod XP :(. A MiG-29 Novalogica to taki zręcznościowy symulator,
niekoniecznie na serio :P.


I to mają być symulatory? ]:>
Pierwsze nigdy w realu nie poleciało, drugiego żadna prywatna firma nie widziała specyfikacji, a "symulator" już w 97 roku zrobili... I to mają być "serio" symulatory? :D

No ale dobra, koniec żartów... Dokończam tylko obecny album, dokończam zaczęty wczoraj "Chaos" i idę spać chyba.
Chociaż chyba jeszcze partyjkę w WinSPMBT sobie strzelę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 03:07, meryphillia napisał:

I to mają być symulatory? ]:>


Space simy to oddzielna kategoria, ale zawsze space simy (zresztą "symulacja" idealnie tu pasuje :P), natomiast F22 ADF dobrze odwzorowywały warunki lotu i takie tam pierdoły. Pamiętam jeszcze świetnego F/A-18 Hornet 3.0, w ogóle to sięgnąłbym po któregoś z (nowszych) Flight Simulatorów, może być też Falcon 4.0, a jak Ci się coś nie podoba to GTFO :P.

Dnia 04.04.2009 o 03:07, meryphillia napisał:

No ale dobra, koniec żartów... Dokończam tylko obecny album, dokończam zaczęty wczoraj
"Chaos" i idę spać chyba.


A ja sobie zapuściłem "Bonarr Monastery" z soundtracka The Clone Wars. Szkoda, że na pierwszych kilku sekundach utworu nie oparto jego większości :(.

I sam już idę spać, zmęczony jestem. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 03:19, Revanchist napisał:

Space simy to oddzielna kategoria, ale zawsze space simy (zresztą "symulacja" idealnie
tu pasuje :P), natomiast F22 ADF dobrze odwzorowywały warunki lotu i takie tam pierdoły.


No właśnie w przypadku tego F22 nie bardzo, bo jak mówię do dzisiaj nie jest znana szczegółowa specyfikacja tegoż samolotu, więc niby jak miałby być znaną dla jakiejś tam firemki w 97 roku? :)

Zresztą istnieje w tej chwili tylko kilka symulacji, które odwzorowują bardzo dobrze tzw. "flight model" (że już nie wspomnę o innych modelach symulacji w przypadku sprzętu militarnego, które w symulacjach cywilnych istnieją tylko umownie).
Nawet mój ulubiony LockOn ma tylko w miarę dobrze odwzorowaną specyfikę lotu jednego samolotu,a reszta jest dość uproszczona.
DCS: Black Shark jest tu prawdziwym rarytasem na polu symulacji i istnieje szansa, że wydawca będzie nas raczył jeszcze co najmniej kilkoma równie doskonałymi symulacjami, nie tylko śmigłowców. :)

No ale nic to, ważne tak czy siak, że w ogóle lubisz sobie od czasu w coś takiego pograć. :)

Dnia 04.04.2009 o 03:19, Revanchist napisał:

I sam już idę spać, zmęczony jestem. Dobranoc.


Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 02:04, meryphillia napisał:

Kryhuu >>> Nie bluźnij. ]:>
Wokal Ronana Harrisa, stanowi właśnie o genialności tej grupki. :)

Może taki był zamysł, żeby dodać do głębokiego podkładu bezjajowy głos, ale mi się to jednak nie podoba. Posłuchaj np. Archive - Fuck You, tam wokal niby monotonny i mało rzucający się w uszy, ale jednak miażdży.

I jakim cudem SC nie wzbudził w Tobie entuzjazmu..? Przecież to jest boskie *.*
A dzisiaj trochę w tego Spellforce pocisnąłem, fajna gra, ale mało wyraźnie zarysowana granica między rpg a rts jest, ciężko mi jest czasem się przestawić, albo ogarnąć czy w danym momencie grać taktycznie, czy strategicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 03:33, meryphillia napisał:

No właśnie w przypadku tego F22 nie bardzo, bo jak mówię do dzisiaj nie jest znana szczegółowa
specyfikacja tegoż samolotu, więc niby jak miałby być znaną dla jakiejś tam firemki w
97 roku? :)


No i? Za to znana jest cena, poważnie uszczupla kiesę państwa :P.

Dnia 04.04.2009 o 03:33, meryphillia napisał:

Zresztą istnieje w tej chwili tylko kilka symulacji, które odwzorowują bardzo dobrze
tzw. "flight model" (że już nie wspomnę o innych modelach symulacji w przypadku sprzętu
militarnego, które w symulacjach cywilnych istnieją tylko umownie).


Pewnie, ale symulatory DID były pod tym względem dobre. Zresztą pamiętam jeszcze MiG Alley, European Air War...

Dnia 04.04.2009 o 03:33, meryphillia napisał:

No ale nic to, ważne tak czy siak, że w ogóle lubisz sobie od czasu w coś takiego pograć.
:)


TERAZ gram od czasu do czasu, kiedyś tłukłem w symulatory non stop. Kupiłem sobie jakiś czas temu joystick, ale mało gier już działa pod XP/Vistą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah!

Właśnie zainstalowałem IE8.
Chyba porzucę w diabły Firefox''a skoro szpece od kradzieży cudzych pomysłów, buchnęli pomysł czcionki z Safari, która wprost mi się podoba niesamowicie. :D

No nie spodziewałem się, że ponownie spodoba mi się IE... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować