Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2011 o 00:44, Harrolfo napisał:

To są przedmioty z obu semestrów oczywiście ;)

Czyli jeszcze większy szał ;]

Dnia 22.06.2011 o 00:44, Harrolfo napisał:

na macierzach i liczby zesplone (ciekawy przykład - i^2 = -1 :).

Eeee choćbym nie wiem ile się nad tym głowił. Nie pojąłbym dlaczego właśnie = -1.

Dnia 22.06.2011 o 00:44, Harrolfo napisał:

Ćwiczenia zaliczone od razu w terminie zerowym na 24/30 pkt, czyli 4.
Ale miałem 20 plusów z ćwiczeń, więc mi wykładowczyni podwyższyła na 5 :D

Na korzyść ucznia, czyli widać wykładowczyni ma w sobie więcej człowieczeństwa <-- ładna chociaż, czy stare próchno? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 00:50, Braveheart napisał:

Eeee choćbym nie wiem ile się nad tym głowił. Nie pojąłbym dlaczego właśnie = -1.

To jest tak, jak z 2*2 = 4. Dlaczego akurat 4? Wmówiono nam ;)
Prawda jest taka, że liczby zespolone to rozwinięcie liczb rzeczywistych o jednostkę urojoną spełniającą właśnie i^2 = -1.

Dnia 22.06.2011 o 00:50, Braveheart napisał:

Na korzyść ucznia, czyli widać wykładowczyni ma w sobie więcej człowieczeństwa <--
ładna chociaż, czy stare próchno? :D

Znośna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 00:56, Harrolfo napisał:

To jest tak, jak z 2*2 = 4. Dlaczego akurat 4? Wmówiono nam ;)

Właśnie. Kiedyś Nauczyciel od matmy w szkole mówił że do pewnego momentu matematyka jest "zrozumiała" "normalna". Tak samo było z minusowymi pierwiastkami, kiedy to w gimnazjum podajże (zależy, kto miał jaki program nauczania) :P. Nie ma minusowych pierwiastków nauczyciel od matmy zawsze tłumaczył "Nie ma, ale są" i mówił, ze na tym etapie dla nas one nie istnieją, i weź tu potem rozumuj matme ;). Przychodzi potem jednak jakiś moment że 2 + 2 może się równać 5 ;)

Dnia 22.06.2011 o 00:56, Harrolfo napisał:

Prawda jest taka, że liczby zespolone to rozwinięcie liczb rzeczywistych o jednostkę
urojoną spełniającą właśnie i^2 = -1.

Jednostka urojona , fajnie to brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 01:04, Braveheart napisał:

> To jest tak, jak z 2*2 = 4. Dlaczego akurat 4? Wmówiono nam ;)
Właśnie. Kiedyś Nauczyciel od matmy w szkole mówił że do pewnego momentu matematyka jest
"zrozumiała" "normalna".

I tu zaczynamu się zbliżać do pojęć pierwotnych. Są to na przykład punkt, płaszczyzna, ... Jak je wyjaśnić? Nie bardzo da radę, bo to pojęcia pierwotne :)

Dnia 22.06.2011 o 01:04, Braveheart napisał:

Jednostka urojona , fajnie to brzmi.

No nie? Są jeszcze jednostki rzeczywiste.
Liczba zespolona to z = a + bi.
a to jednostka rzeczywista, b urojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 01:10, Harrolfo napisał:

I tu zaczynamy się zbliżać do pojęć pierwotnych. Są to na przykład punkt, płaszczyzna,

Aaa literówka. Teraz ja Cie mam :P @last

Dnia 22.06.2011 o 01:10, Harrolfo napisał:

... Jak je wyjaśnić? Nie bardzo da radę, bo to pojęcia pierwotne :)

Czy nie jest to w pewnym rodzaju hmm błędne koło czy hmm nazwijmy to w cudzy, cudzy "Paradoks" Skoro, to pojęcia pierwotne. Więc chyba muszą mieć gdzieś jakieś hmm źródło/początek punkt jakiś ? :-D? Chyba źle rozumuje, ale próbuję coś wykminić.

Dnia 22.06.2011 o 01:10, Harrolfo napisał:

No nie? Są jeszcze jednostki rzeczywiste.
Liczba zespolona to z = a + bi.
a to jednostka rzeczywista, b urojona.

To teraz skąd te urojenia ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 01:16, Braveheart napisał:

Aaa literówka. Teraz ja Cie mam :P @last

Damn!

Dnia 22.06.2011 o 01:16, Braveheart napisał:

Czy nie jest to w pewnym rodzaju hmm błędne koło czy hmm nazwijmy to w cudzy, cudzy "Paradoks"
Skoro, to pojęcia pierwotne. Więc chyba muszą mieć gdzieś jakieś hmm źródło/początek
punkt jakiś ? :-D? Chyba źle rozumuje, ale próbuję coś wykminić.

W sumie jest to według mnie logiczne, że niektórych spraw się nie da wyjaśnić. Jakbyś na przykład miał wyjaśnić - głupi przykład - dlaczego mówi się "zbić na kwaśne jabłko"? Niby każdy wie o co chodzi (pojęcie pierwotne ;), ale logiczne nie jest i nie wiadomo jak to wytłumaczyć.

Z pojęciami pierwotnymi jest właśnie dość ciekawa sprawa, wiemy o co chodzi, nie wiemy dlaczego tak jest i skąd się to wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 01:23, Harrolfo napisał:

na przykład miał wyjaśnić - głupi przykład - dlaczego mówi się "zbić na kwaśne jabłko"?
Niby każdy wie o co chodzi (pojęcie pierwotne ;), ale logiczne nie jest i nie wiadomo
jak to wytłumaczyć.

Ha! ten przykład z pozory głupi wcale taki nie jest. Teraz mi to żeś rzucił na te rozkminy inne światło. W sumie jednak jest coś w tym kwaśnym jabłku.

Dnia 22.06.2011 o 01:23, Harrolfo napisał:

Z pojęciami pierwotnymi jest właśnie dość ciekawa sprawa, wiemy o co chodzi, nie wiemy
dlaczego tak jest i skąd się to wzięło.

Kto w ogóle to wymyślił/rozkminił opisał i objaśnił. Co za głowy
"Pojęcia pierwotnego nie definiuje się językiem teorii, tylko podaje się definicję znaczeniową; przez podanie informacji (lub wymagań) o relacjach, w których występuje" i wszystko jasne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jeszcze żyje? W ogóle to forum jeszcze żyje? :D
Ponad rok nie pisałem w tym temacie. A jakieś 4 lata temu temat przeżywał swoją świetność, to były czasy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 03:04, balduran2 napisał:

> W 1410, to dopiero były tematy!

Dnia 22.06.2011 o 03:04, balduran2 napisał:

Szczególnie w lipcu, w drugiej połowie miesiąca :D


Taaa... "24 lipca za dokładnie 575 lat urodzi się Moderator, który będzie działał na co najmniej dwóch mównicach" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Nocnych Marków :P, Ciebie również

Dnia 22.06.2011 o 02:55, balduran2 napisał:

Ten temat jeszcze żyje?

Taa o dziwo jakoś żyje :D. Temat będzie żył, dopóki ostatnich dwóch nocnych marków na tym forum będzie istnieć ;). Choć można powiedzieć że ten temat to wygląda jak stary człowiek co leżt w szpitalu podłączony do kroplówek i innych śmieci. Niby żyje, ale i tak wrak :D
>W ogóle to forum jeszcze żyje? :D
Taaaa. xD Widać że też nawet to forum zaczyna brać starość. To już nie to co chociażby 2 lata temu :P.

A co tam u was ludziska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie pisałem :P Co ciekawego? Zakończenie roku, a dokładnie rozdawanie świadectw przez naszego wychowawcę... Kiedy ten dziś rozdawał każdemu z nas ten papierek, to nagle ktoś podjechał pod okno naszej klasy samochodem i z radiem pogłośnionym na full. Z głośników wszyscy usłyszeli ciekawy utwór, w którym co drugi wers było słychać sformułowanie "Je*ać mi się chcę". Oczywiście po tym wszyscy zaczęli się śmiać, a nasz wychowawca się wkurzył i kazał jednemu z naszych kolegów zapisać numery rejestracyjne i zrobić zdjęcie telefonem :P Potem jednak kierowca odjechał i ubaw się skończył. Taka śmieszna sytuacja moją klasę dziś spotkała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 00:23, SongoX napisał:

Z głośników
wszyscy usłyszeli ciekawy utwór, w którym co drugi wers było słychać sformułowanie "Je*ać
mi się chcę". Oczywiście po tym wszyscy zaczęli się śmiać,


Hahahah to musiał być total OWNED. Liroy - J***ć mi się chcę i wszytko jasne. Koleś chyba to z premedytacją zrobił i wiedział jaki do tej sytuacji kawałek będzie najlepszy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 00:26, bobobo napisał:

My to dostaliśmy fajny prezent - 4 Gigabajtowego pendrive''a ^^

4 giga na głowę ?. To niezły kopsaj. Zrzuta jakaś była ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować